• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

İsrail'i Kendi Kanalında Mat Etti!-Video-

İsraili Kendi Kanalında Mat Etti!-Video-
İHH Başkanı Bülent Yıldırım İsrail'in Mavi Marmara Katliamından sonra ilk defa İsrail'in bir yayın oraganına konuştu. Kanal10 televizyonundan Oshrat Kotler sorularını yanıtlayan Bülent Yıldırım, spikerin tuzak sorularına karşı oldukça yerinde cevaplar ve

 

 

 

 

 

 

 

İsrail’in Kanal 10 Televizyonu’na Oşrat Kotler’in programına konuşan Yıldırım, İsrail’in uluslararası sularda müdahalede bulunduğunu belirterek, “Açık deniz babanızın malı mı? Neden gemiye biniyorsunuz? Neden silah kullanıyorsunuz” diye sordu. .

İsrail’e bir şans verdiklerini ve bu şansı kullanmasını istediklerini dile getiren Yıldırım, aksi takdirde yeni gemileri harekete geçirecekleri uyarısını yaptı...

İlk olarak “Gazze’ye tekrar bir yardım gemisi düzenleyeceğinizi söylediniz. Ne zaman?” diye soran Kotler‘e Yıldırım’ın cevabı, “Bu konuda bize çok başvuru var; dünyanın her tarafından. Tekrar yeni gemilerle yola çıkalım diye… Fakat biz bu krizin büyümesini istemiyoruz. Biz bir insani yardım kuruluşuyuz. Sadece ambargonun kalkmasını istiyoruz. Çünkü bu ambargo, uluslararası hukukta yasak bir ambargodur” oldu.

İsrail hükümetine ve dünyaya bir şans vermek istediklerini ifade eden Yıldırım, İsrail hükümeti bu şansını iyi kullanamazsa, önümüzdeki günlerde daha büyük gemiler hazırlanacağını belirterek, “Ama şimdi değil” dedi.

Bunun üzerine Kanal 10 muhabiri, “Yine bir gemi seferi olursa, yine önceki gibi mi hazırlanacaksınız? Şehit olma niyetiyle mi yola çıkacaksınız?” sorusunu yöneltti. Yıldırım ise bu soruya, “Kimse gemiye şehit olmak için gitmedi. Biz de böyle bir sonucu beklemiyorduk. Türkiye-İsrail ilişkileri iyi” karşılığını verdi. Bu sırada ise gemiden bazı yolcuların “Şehit olmak istiyorum” diyen İngilizce konuşmalarıyla “tekbir” görüntüleri; Yıldırım’ın komandoların durdurulması yolundaki bir konuşması da ekrana getirildi, Yıldırım ise “Bu konuşmayı biliyorum” diyerek araya girdi.

Yıldırım’a bu kez, “Siz gemidekilere, askerleri durdurmak için her şeyi yapın, dediniz. Ölenler için sorumluluk duymuyor musunuz?” sorusu yöneltildi. Bu soruya İHH Başkanı, “Bu soru Mossad tarafından da bana soruldu, mantık aynı, tuzak soru” deyip şöyle devam etti:


“Bütün Müslümanlar, sonuçta madem bir gün öleceksek, şehit olarak ölmek ister. Rodos adasındaki bizim konsolosumuz Yahudiler’i Hitler’den kurtardığı zaman evi bombalandı. Belki o da şehit olabilirdi…İspanya’dan Yahudiler’i kurtarıp getirdiklerinde belki bir çok insan şehit oldu…”


Yıldırım, gemide bulunan gaz maskeleri, çelik yelekler, komando bıçaklarının hatırlatılarak, “Çatışmaya hazırdınız….Ne umdunuz” sorusuna karşı da “Siz bize saldırma hakkını nasıl buldunuz? Askerler hiç uyarı yapmadan geldiler. 3 denizaltı, 40 zodyak, 4 büyük savaş gemisi, 10 helikopter…Ve hiç uyarı yapmadılar…Ve bomba attılar…Ondan sonra da tabanca kullandılar. Diyorlar ki plastik mermi…İlk ölen plastik mermiden öldü…Biz de ondan sonra kendimizi savunmak durumunda kaldık” ifadelerini kullandı.


“AÇIK DENİZ BABANIZIN MALI MI?”


Kanal 10 muhabirinin “Gemiye hiçbir askeri almayın dediniz…Bu gemidekileri savaşa çağırmaktır” sorusuna Yıldırım’ın cevabı ise şöyle oldu:


“Biz hiçbir askeri gemiye almayın dedik. Çünkü onların böyle bir hakkı yok. Biz ne düşünüyorduk biliyor musunuz…Silah kullanacaklarını hiç düşünmedik. Niçin silah kullanıyorsunuz. Neden bu gemiye biniyorsunuz? Açık deniz babanızın malı mı…?


Bu soru sırasında kanal 10 muhabiri Kotler ile Yıldırım arasında karşılıklı bir atışma da yaşandı ve Kotler’in “askerlerin ilk aşamada paintball kullandıklarını” söylemesi üzerine Yıldırım, “Yalan söylüyorlar…Paintball değil…Görüntüleri var…Sizi kandırıyorlar…” dedi ve Kotler’in ısrarları üzerine de, “Sizin paintballleriniz de adam öldürüyor…O kadar canilik var demek ki” diye konuştu.


“Komandoların gemiye öldürmek için binmediklerini, isteselerdi bunu daha iyi yapabilirlerdi” diyen Kanal 10 muhabirine Yıldırım, “Hayır hayır…(İsrail) filosunun yarısını getirmişti” karşılığını verdi.


Yıldırım, Kotler‘in gemide bulunan bıçak ve benzeri aletleri gösterdiği görüntüleri de “Şunlar mutfaktan….Bunları da kendileri koymuşlardır” ifadeleriyle karşıladı. Buna Kotler‘in, “Yani bu bıçakları, siz şehit olasınız diye biz mi koyduk ?” demesi üzerine de Yıldırım, “Yani siz her ölmek isteyeni öldürme hakkına sahip misiniz? Bu düşüncelerinizle İsrail halkına zarar veriyorsunuz…İsrail’i yalnızlaştırıyorsunuz.” dedi.


Oşrat Kotler bir başka sorusunda İHH’nin “uluslararası bir cihat örgütü” olduğunu ileri sürerek, gemide El Kaide ile ilgisi olduğunu belirttiği Islah örgütünün 3 mensubu bulunduğunu iddia etti. Yıldırım, Kotler‘in iddialarını “Yahu bu saçma bir şey…Buna cevap vermek bile lüzumsuz. Türk devletinin kanunları var. Öyle bir şey olsa, bizi 40 kere hapse atmışlardı. Merak etmeyin” diye cevapladı, Yıldırım, ayrıca tüm bunların İsrail’in propagandası olduğunu, gemiye binenlerin hepsinin Türk gümrüğünden geçtiğini ifade ederek, “Madem öyle, tutsaydılar…Mossad, İsrail’in gizli servisleri bu kadar aptal mı?” diye konuştu.


Kanal 10 muhabiri, “Eğer insaniyetten konuşuyorsak, Hamas, Gilad Şalit’in Uluslararası Kızılhaç temsilcilerinin ziyaretine izin vermesi gibi bir jest yapmaz mı ?” sorusunu da yöneltti. Bunun üzerine Yıldırım, “Biz tabi şimdi yeni bir çalışma başlatacağız. İsrail’deki 11 bin (Filistinli) tutuklu için yeni bir komisyon oluşturacağız. Gilad Şalit ile ilgili (bize) bir başvuru olsun. Çabalayalım, konuşalım ve size dönelim” dedi.


“İNSANLIK ADINA BU KAVGANIN OLMASINI İSTEMİYORUZ”


Yıldırım, söyleşinin sonunda, “Bu işin çözülmesi lazım…Ama bu iş böyle…Siz (İsrail) hep kavgadan yanasınız ama şunu bilin, artık ne Türkiye, ne dünya kavgadan korkmuyor. Fakat biz insanlık adına bu kavganın da olmasını istemiyoruz” ifadelerini ekledi.


Kanal 10 muhabiri, yaklaşık 2,5 saat sürdüğünü belirttiği söyleşide “kimsenin ikna olmadığını” vurgulayıp, Yıldırım’ın daha sonra kendisini çay içmeye davet ettiğini ve burada söyleşileri devam ederken de, “Her iki taraf da hata yaptı. Artık çatışmayı durduralım” dediğini kaydetti.


Kanal 10′un haberinde, Yıldırım’ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la 20 yıllık ilişkileri bulunduğu ve yakın arkadaş oldukları da kaydedilip, Erdoğan’ın partisinin “Türkiye-İsrail ilişkilerinin yumuşatılmasını istediği” de öne sürüldü.


İsrail ile uluslar arası mahkemede hesaplaşmayı kabul ettik


İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Gazze’ye insani yardım götüren gemilere saldıran İsrail hükümeti ile istedikleri uluslararası mahkemede hesaplaşmayı kabul ettiklerini belirterek, ”Yüreğiniz varsa sizinle karşılıklı hesaplaşırız” dedi.


Eresin Otel’de düzenlenen ”Suriçi Grubu İstanbul Toplantıları”na katılan Yıldırım, Gazze’ye insani yardım götüren gemilere saldırısından dolayı İsrail’den özür dilemesini, tazminat ödemesini ve Gazze’ye yönelik ambargoyu kaldırmasını beklediklerini ifade ederek, ”Ayrıca İsrail’i bütün dünyaya, insan hakları örgütlerine açacaksınız. Bunlar yapılmadıktan sonra bu kriz bitmez” diye konuştu.


”İsrail hükümeti ile İsrail hariç istedikleri uluslararası mahkemede hesaplaşmayı kabul ettik” diyen Yıldırım, ”Yüreğiniz varsa sizinle karşılıklı hesaplaşırız. İstediğiniz delili de getirin. Bizim bütün görüntülerimize el koydunuz. Madem biz İsrail’e hakaret etmişiz, getirin aldığınız bütün görüntüleri mahkemelere çıkalım” dedi.


İsrail’deki bütün televizyonlara haber gönderdiklerini, sonunda Kanal 10 Televizyonu’ndan Oshrat Kotler’in bir röportaj yaptığını belirten Yıldırım, şöyle devam etti:


”Dün bir internet sitesi bu röportajı, içeriğine uygun olmayacak şekilde ‘Bülent Yıldırım’dan İsrail’e zeytin dalı’ başlığı ile yayımladı. Ne zeytin dalı? Adamlar yargılanmamış, adamlar suçlarını kabul etmemiş. O kadar şehit var, zeytin dalı olur mu? Orada, Allah’a şükür ki görüntü var. Röportajı yapan kız çok dürüst. O aynen koymuş. İsrail’de çok ilginç bir bekleyiş var. Bu akşam o röportajı seyredecekler. Şimdiden internet sitelerinde yazışmalar, tartışmalar var. İstediğiniz televizyonda sizinle tartışmaya hazırız. Hiçbir çekincemiz yok. Çünkü hakikatin üstü örtülemez.”


Yıldırım, açık denizde kendilerine bir saldırı yapılabileceğini hiç düşünmediklerini, İsrail’in kara sularına girmeyeceklerinin İsrail tarafından da kesinlikle bilindiğini öne sürdü.


İsrail hükümetinin şu anda sıkışmış durumda olduğunu vurgulayan Yıldırım, ”Amerika’yı aleyhimize kullanıyorlar” dedi.

 

 

 

C

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim