• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

İsrail Şapkalı Türk Gazeteciler

İsrail Şapkalı Türk Gazeteciler
İsrail'de yaşanan kanlı baskından sağ kurtulan gazeteci Hakan Albayrak katıldığı canlı yayında Türk medyasının olaya bakış açısını eleştirdi.

 

 

 

 

 

 

İsrail'de yaşanan kanlı baskından sağ kurtulan gazeteci Hakan Albayrak katıldığı canlı yayında Türk medyasının olaya bakış açısını eleştirdi.


İHH Başkanı Bülent Yıldırım, gazeteciler Hakan Albayrak ve İbrahim Karagül'ün konuk olarak katıldığı İskele Sancak'ta yaşanan krizi tartışıldı. Türk medyasındaki çifte standart Hakan Albayrak'ı çıldırttı.

İskele Sancak’ta bu hafta Uluslararası bir organizasyonla Siyonist İsrail tarafından yaklaşık dört yıldır ambargo altında tutulan Gazze’ye yardım götürmek amacıyla yola çıkan filoya yapılan saldırı ve sonrasında İsrail arasında yaşanan büyük kriz konuşuldu.

 Programa filodaki 6 gemiden biri olan Mavi Marmara gemisinde saldırıya maruz kalanlardan İHH Başkanı Bülent Yıldırım ve gazetecilerden Yeni Şafak Yazarı Hakan Albayrak konuk oldu. Programa ayrıca konuyu değerlendirmek üzere Gazeteci Yazar İbrahim Karagül katıldı.

BİZİ TESLİM ALAMAYACAKLARINI ANLAYINCA

Gazze için yola çıkan gazetecilerdin Hakan Albayrak, yaşadıklarını anlatırken bazı arkadaşlara şehadet düştü bize de söz söylemek" dedi. Siyonist askerlerinin ses bombaları gaz bombaları ile kendilerine saldırı yapıldığını, alt katta olan arkadaşların ise gemiye atılan kancaları denize attıklarını söyledi. Albayrak, "Bizimle adil bir dövüşte gemiyi alamadılar, bunu kendilerine yediremediler ve ondan sonra helikopter ve botlarla ateş açmaya başladılar.

GAZETECİ DE MOSSAD'IN SORULARINI SORDU

Hakan Albayrak, kendilerini sorguya aldıklarını, sorguda neden direndiklerini sorduklarını, Gazze'ye neden gidiyorsunuz diye sorduklarını, "Biz  Gazze'ye gidiyorduk ama bizi kendi sularında değil 72 milde vurdular. Uluslararası hukukta bunun hiçbir karşılığı yoktur. Albayrak, ABD'den bir gazetecinin kendisini aradığını, MOSSAD'ın kendisine sorduğu soruların aynısını o gazetecinin sorduğuna dikkat çekti.

'SİZİN BAŞBAKANINIZ BİZE DE SAHİP ÇIKAR MI?'

Hakan Albayrak, Siyonist askerlerinin gönüllülerin onurlarını kırmaya yönelik hareket ettiklerini, boynunda Filistin sembolü olan bir gönüllüye boynundan o kolyeyi çıkarması için çok ağır işkenceler yaptıklarını söyledi. Albayrak, Yunanistanlı bir gönüllünün kendisi ile paylaştığı bir olayı anlatırken "Rehin alındıktan sonra o Yunanlı sizin başbakanınız sizi burda bırakmaz, ama bizim bizimkilerin umurunda olmaz. Erdoğan bizi de kurtarır mı diye sordu. Ben de hiçbirimizi Başbakan burda bırakmaz dedim." Hakan Albayrak, namaz kılanlara yönelik yapılan hakaret ve çirkinliklere karşı dayanamadığını ve askerlere karşı çıktığını söyledi. Hakan Albayrak, tüm işkencelere karşın kimsenin boynunu eğmediğini belirtirken, Ölümlerin yaşanacağını öngörmediklerini ancak gerekeni yaptıklarını dile getirerek "Herkes bir ulvi hedef uğruna yola çıkmıştı" dedi.

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, geminin hedefi olarak açık denizden Mısır sularına girip en yakın noktadan Gazze'ye girmeyi hedeflediklerini söyledi. Bülent Yıldırım, İsrail'in silah kullanacağını tahmin etmediklerini, böyle bir aptallık yapacaklarını hesap etmediklerini söyledi. İsrail'e 2 yıl önceden yardım için başvurduklarını ama istedikleri cevabı alamadıklarını söyledi.

Yıldırım, İsrail'den cevap alamamaları üzerine ambargoyu kaldırmaya karar verdiklerini diğer gemilerle birlikte yola çıktıklarını en büyük gemi kendi gemileri olduğu için önde yer aldıklarını belirterek tüm dünyanın gözü önünde bu katliamın yaşandığını söyledi.

Bülent Yıldırım, saldırı öncesinde karartma yaparak iletişimi engellediklerini canlı yayını engellemeye başladıklarını, saldırı olabileceği ihtimaline karşın BM ve NATO'nun İsrail'i uyaracakları düşüncesinde olduklarını ancak hiçbir yerden böyle bir müdahalenin olmadığını gördüklerini söyledi.

Yıldırım, İHH'nın hükümet tarafından desteklendiği şeklindeki iddiaların doğru olmadığını dile getirerek daha önce Gazze'ye yapılan yardım konvoyuna milletvekilleri katılmıştı ancak bu kampanyaya katılan olmadı. Biz İsrail'e gitmeseydik Siyonist ikinci bir katliam yapacaktı. Bizim yardım konvoyumuz ve oluşan kamuoyu Siyonist'i bu katliamdan vazgeçirdi.

Program konuğu Hüsnü Mahalli, Netanyahu'nun duygusal bir hareketle 1976 yılında Siyonist askerinin baskını sırasında hayatını kaybeden kardeşinin intikamını almak için bu operasyona izin verdiğini söyledi. Mahalli, bazı gazetecilerin çok farklı bir ifade tarzı içinde olduğunu, İHH'yı çok farklı noktalara çekmeye çalıştıklarını belirterek Hamas'ın kuruluşunu da İsrail'in yaptığı kıyımlara dayandığını savundu.

TÜRKİYE'NİN YÜKSELİŞİ İSRAİL'İN DENGELERİNİ ALT ÜST ETTİ

İbrahim Karagül, Türkiye ile İsrail arasında çok büyük kırılmalar yaşandığını, çok kısa süre öncesine kadar birçok alanda var olan ortaklığın bitme noktasına geldiğini dile getirdi. Karagül, Türkiye'nin Cumhuriyet tarihi boyunca olmayan bir şekli ile farklı bir perspektife yöneldiğini dile getirdi.  Siyonit İsrail'in çatışmacı bir yapıda olmasından dolayı Türkiye'nin dışladığını bu durumun da İsrail'i agresifleşmeye ittiğini dile getirdi.

Hakan Albayrak, bir Siyonist gazetesinin Mavi Marmara'ya yönelik operasyonu Osmanlı'yı Akdeniz'de durdurduğu şeklinde yayınladığını bu yaklaşımın kendisi için de doğru bir tespit olduğunu söyledi. Türkiye'nin kendi komşuları ile sorunlarını çözmesi ve ilişkilerini geliştirmesinin Siyonist'i rahatsız ettiğini yardım götürenlere silah doğrultmanın İsrail'in içindeki kinin yansıması olduğunu söyledi.

DÜNYA TÜRKİYE'Yİ KONUŞUYOR

Hüsnü Mahalli, Beyrut'ta onbinlerin katıldığı bir miting düzenlendiğini ve mitinge katılanların çok büyük çoğunluğunun elinde Türk bayrağının bulunduğunu dile getirerek "İsrail'in şehit ettiği isimlerin Beyrut'ta isimlerinin caddelere verilecek. Nasrallah mitingde konuştu ve  Başbakan Erdoğan'ın sert tavrı olmasa gemide rehin alınanların hiçbir zaman salıverilmeyeceğini dile getirdi. Hüsnü Mahalli şehitlerle ilgili cenazelere İslam ülkelerinden bakanlar ve üst düzey yönetci konumunda çok sayıda yetkilinin geldiğine dikkat çekti.

TÜRKİYE'DEKİ 'İSRAİL ŞAPKALI' GAZETECİLER

İbrahim Karagül, Fransa'da Siyonist İsrail'e karşı atılan sloganları hatırlatırken Hakan Albayrak ise gemide yer alan İspanyol gönüllülerin Türkiye'ye yönelik ifadalerini dile getirdi. Bülent Yıldırım ise Türkiye'de katıldığı bazı tv programlarında ısrarla tekrar tekrar aynı sorularla karşılaştığını kendilerinden hatalı ifade almaya çalıştıklarını, Siyonist askerine karşı neden cevap verildiği üzerinde durduklarına dikkat çekti.  Hakan Albayrak, Türkiye'de bazı medya kuruluşlarının Furkan’ın cesedi üzerinden Bülent Yıldırım'ı sorguladıklarını Siyonist İsrail'i masum göstermek için büyük çaba gösterdiklerini dile getirdi.

Bülent Yıldırım, Türkiye'de Siyonist İsrail'in etkisi altındaki gazetecilere rağmen Avrupa Amerika ve Uzakdoğu’da Siyonist İsrail'in yaşananlardan dolayı çok büyük tepki topladığını İsrail'in kendisini anlatmak için bundan sonra daha da zorlanacağını,  İHH'nın Türkiye'de  bazı kesimlerin hedefi haline getirilmek isteneceğini söyledi. Yıldırım, "Ben tek bir şey istiyorum. İsrail'i savunanlar bizi suçlamadan önce Siyonist İsrail'deki  görüntülerin adil bir şekilde ortaya konmasından yanayım." dedi.

 

islamigündem

 

 

 

 

 

 

 

h

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim