• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

İsrail 65 Yaşında Adamı Yatağında Öldürdü!

İsrail 65 Yaşında Adamı Yatağında Öldürdü!
-ANALİZ MERKEZİ-Batı Şeria’da Abbas yönetiminin serbest bıraktığı 5 Hamas üyesini tutuklamak için operasyon düzenleyen Siyonist terör örgütü İsrail askerleri, tüyler ürperten bir vahşete daha imza atarak Ömer Selim El-Kavasimi isimli 65 yaşındak

 

 

 

 

 

Batı Şeria’da Abbas yönetiminin serbest bıraktığı 5 Hamas üyesini tutuklamak için operasyon düzenleyen İsrail askerleri, tüyler ürperten bir vahşete imza attı.

El Halil’de bir Hamas üyesinin evine gece karanlığında baskın yapan askerler, daireyi karıştırarak yatağında uyuyan 65 yaşında Ömer Selim Kavasimi adlı Filistinliye kurşun yağdırdı. Kavasme’nin eşi Subhiye, baskın sırasında namaz kıldığını anlatarak, eşinin yattığı odadan çok sayıda silah sesi işittiğini ve ardından Kavasme’yi yatağında kanlar içinde bulduğunu söyledi. Olay Filistin’de büyük infiale yol açarken, ‘üzüntülerini bildiren’ İsrail ordusu, olayla ilgili soruşturma açıldığını duyurdu. • HAARETZ

Cesedinden onlarca kurşun çıktı

Kavasme’nin otopsi raporunda, “Vücudunun üst kısmına onlarca kurşun isabet ettiği ve yüzünün parçalanmış halde olduğu” ifade ediliyor. 

İSRAİL ORDUSU ÜZÜNTÜLERİNİ BİLDİRDİ !...

İsrail ordusu, İsrail askerlerinin Batı Şeria'nın El Halil kentinde düzenledikleri operasyon sırasında, 65 yaşındaki bir Filistinlinin öldürülmesi nedeniyle üzüntülerini bildirdi!...

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Merkez Komutanı Avi Mizrahi'nin olayla ilgili soruşturma açtırdığı da duyuruldu.

Tutuklama operasyonunu doğrulayan açıklamada, tutuklanan Vael Mahmud Said Bitar'ın, Hamas'ın El Halil bölgesindeki silahlı altyapı faaliyetinin bir üyesi olduğu ve Bitar'ın, 2008 yılında İsrailli bir kadının öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı Dimona'daki intihar eyleminin planlayıcısı Şehab Natşe'nin yardımcısı olduğu iddia edildi.

Katliam'ın Şahidi:

Siyonist işgal askerleri Abbas milisleriyle yaptıkları güvenlik işbirliği çerçevesinde, Abbas milislerinin kırk iki gün açlık grevi sürdüren ve sağlık durumları kritik bir aşamaya gelen 6 Hamas mensubunu yoğun baskılar sonucu dün serbest bırakmasının üzerinden daha 12 saat geçmeden 5’ini kaçırdı, 1 kişiyi de onlardan olduğu zannıyla şehit etti.

Kaçırılan Filistinlilerden Vail El-Baytar’ın eşi Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İşgal askerlerinden kalabalık bir grup kaldığımız bölgeyi önce kuşatma altına aldı. Evimizi bastıktan sonra dayım Ömer Selim El-Kavasimi’nin bulunduğu odaya giren askerler uykudaki dayıma bir kaç saat önce serbest bırakılan eşim Vail olduğu zannıyla ateş açmaya başladılar. Kafasına ve göğsüne 13 mermi isabet eden dayımın vücudu delik deşik edildi ve kafatası parçalandı, duvarlar kana boyandı. Ben yan odada namaz kılıyordum. Kapının kırılıp silah seslerini duyunca bağırmaya başladım. İşgal askerleri ağzımı kapattılar. Yanlış odaya girip yanlış kişiyi öldürdüklerini anlayan işgal askerleri çocuklarımı bir yere hapsettikten sonra bana dayak atmaya başladılar. Daha sonra herkesten bu soğukta dışarı çıkmasını istediler. Benim ve eşimin kimliğini araştırdıktan sonra eşimi kaçırıp gittiler.

Bu yapılanlar görev paylaşımı ve kirli bir işbirliğidir. Bunun sorumlusu Fetih ve Abbas’tır. Bütün dünya Batı Yaka’da işgalcilerle Abbas yönetiminden çektiğimiz sıkıntıları görsün.”

 

 

 

 

 

 

Kaynaklar Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptıkları açıklamada, Siyonist işgal güçlerinin dün akşam Abbas milisleri tarafından serbest bırakılan bütün Filistinlilerin kaldıkları evleri basıp onları yeniden kaçırdıklarını ifade ettiler.

Dün gece ve bugün sabah erken saatlerde meydana gelen bu aşağılık işbirliği nedeniyle El-Halil şehrinde büyük bir öfkenin hâkim olduğunu söyleyen kaynaklar, halkın olup bitenden Abbas yönetimini sorumlu tuttuğunu belirttiler.

Abbas yönetimi, Katar’ın devreye girmesiyle kırk iki gündür açlık grevi sürdüren ve sağlıkları iyice bozulan Hamas mensubu 6 tutukluyu perşembe akşamı serbest bırakmıştı.

Şehidin oğlu Recai El-Kavasimi:

Şehidin oğlu Recai El-Kavasimi'nin Filistin Haber Ajansı'na anlattığına göre 

''Askerler  annem dua ederken eve girdiler! Annem onları  sakat olan kardeşimin odasından duydu, babamın yattığı  odaya girdiler ve Onu vurdular! Onlar evimizin  alt katında oturan Hamas failini tutukladıktan sonra evden çıktılar. Tahmine göre  askerler Hamas  failinin üst katta oturduğunu sandılar ve  babamın  uyuduğu odaya girerek kim olduğunu  tespit etmeden ateş ettiler.'' 

___

İSRAİL ŞEHİDİN 'GÜNAHSIZLIĞINI' TESCİL ETTİ!...

İsrail Silahlı Kuvvetleri olayın cereyan etmesinden ve  'günahsız birinin öldürülmesinden' duydukları üzüntüyü dile getirdiler ve olayın  soruşturması neticesinde gereken yapılacaktır' dediler.

Bu bölgedeki tutuklama usullerini bilen İsrailli bir yetkili ise, bu  çok karmaşık bir olay değildi ve sonuç  gereksiz bir  sonuçtur  dedi. (Yediot Ahronot / Çeviri: Rafael Sadi)

______

 

Hamas: “El-Halil’deki Cinayet İşgalcilerle İşbirliğinin Yanlışlığını Gösterdi”

 

 

İslamî Direniş Hareketi-HAMAS, Abbas ve Feyyad’ın işgal rejimiyle sürdürdüğü işbirliğinin çok tehlikeli bir boyut kazandığına dikkat çekerek, işgal güçlerinin Ramallah yönetiminin serbest bıraktığı beş Hamas mensubunu kaçırmasının bu kirli ve tehlikeli işbirliğinin bir sonucu olduğunu belirtti.

İşgalcilerin Ömer El-Kavasimi’yi şehit etmesi ve açlık grevinden sonra Abbas yönetimi tarafından serbest bırakılan beş kişiyi kaçırması üzerine bugün (07 Ocak Cuma) yazılı bir açıklama yapan Hamas şunları ifade etti: “Beş Hamas mensubunun kaçırılmasından ve Ömer El-Kavasimi’nin şehit edilmesinden her ne kadar doğrudan işgalcileri sorumlu tutuyorsak da, Abbas ve Feyyad’ı da işgalcilerle işbirliği yaparak buna zemin hazırlamalarından dolayı sorumlu tutuyoruz. Abbas zindanlarından çıkan Hamas mensuplarının işgalciler tarafından yeniden tutuklanmaları iki taraf arasındaki işbirliği kadar aralarındaki rol paylaşımını da yansıtıyor. Abbas ve Feyyad yüzlerce direniş mücahidini takip edip tutuklamak ve bazıları da şehit etmek suretiyle yaptığı bu karşılıksız hizmeti hem işgal rejimine hem de Siyonist gaspçılara sunmayı sürdürüyor.”

Hamas hareketi yayınladığı açıklamada ayrıca Abbas ve Feyyad’dan, düşmanla işbirliğine son vermelerini, direnişi kendi halkını savunması ve hakkını koruması rahat bırakmalarını, kendi halklarına komplo kurmaktan ve düşmanın safında yer almaktan vazgeçmelerini ve direniş mücahitlerini takip ve tutuklamaya son vermelerini istedi.

Filistin halkına da seslenen Hamas, özellikle Batı Yaka’daki Filistinlilerden yapılan bu cinayeti ve sürdürülen kirli işbirliğini protesto etmek ve öfkelerini ortaya koymak için gösteri ve yürüyüş yapmalarını istedi.

Diğer taraftan beş Hamas mensubunun kaçırılması ve bir kişinin de şehit edilmesini protesto etmek için bugün Gazze halkının Cuma namazının ardından Gazze’nin birçok bölgesinde gösteri yaptığı bildirildi. (Filistin Enformasyon Merkezi-FEM)

_____

İsrail Abbas’ın Serbest Bıraktığı Hamas Mensuplarını Kaçırdı!

 

 

El-Kavsimi’nin Cenazesinde Binlerce Kişi, Direniş Güçlerinden Misilleme İstedi!

 

 

Batı Yaka’nın El-Halil halkı, işgal güçleri tarafından şehit edilen Ömer El-Kavasimi’nin (65) cenaze namazına katılıp işgalcilerle onların uzantılarını lanetledi.

Siyonist işgal ordusunun Vail El-Baytar’ın yerine yanlışlıkla Ömer El-Kavasimi’yi şehit etmesini şiddetle kınayan göstericiler El-Halil’in Eş-Şeyh mahallesindeki Ali El-Buka Camiinde kılınan cenaze namazının ardından şehidi omuzlarına alıp son yolculuğuna uğurladı.

Cenaze merasimine katılan Filistinliler direniş gruplarından yapılan bu alçak saldırıya karşılık verilmesini istediler.

Dün akşam saatlerinde Abbas yönetimi tarafından serbest bırakılan Hamas mensuplarına gece sabaha karşı baskın yapan işgal güçleri, serbest bırakılanlardan Vail El-Baytar’ın evinde bulunan ve baskın sırasında uykuda olan Ömer El-Kavasimi’yi yaylım ateşine tutmuştu. Özel Siyonist birliğin saldırısı sonucu kafa ve göğüs kısmına isabet eden 13 mermiyle vücudu parçalanan El-Kavasimi şehirdeki Şehitler Mezarlığında defnedildi.

___________

Direniş Grupları: “El-Halil Cinayeti Karşılıksız Kalmayacak”

 

 

Filistin halkı, Filistin içinden ve dışından Ramallah yönetimine yapılan baskı girişimlerinin ardından 42 günden beri açlık grevi sürdüren ve sağlık durumları kritik bir aşamaya giren Hamas mensuplarının dün akşam serbest bırakılmalarına sevinmişken ve böyle bir adımın iç barışa katkı sağlayacağını umut ederken; serbest bırakılan beş Hamas mensubuna karşı dün gece sabaha doğru terör eylemlerine başlayan işgal güçlerinin, baskın yaptıkları Vail El-Baytar’ın evinde misafir olan 65 yaşındaki dayısı Ömer Selim El-Kavasimi’yi şehit etmeleri büyük bir üzüntü ve öfkeye yol açtı.

İslamî Direniş hareketi adına, hareket sözcüleri, liderleri ve parlamentodaki grubun sözcüsü yaptıkları basın açıklamalarında cinayeti kınadılar ve bu alçak eylemin Ramallah yönetiminin düşmanla yaptığı işbirliğinin bir sonucu olduğunu ifade ettiler.

Hamas hareketinden sonra diğer Filistinli gruplar da birer basın açıklaması yaparak olayı kınayıp, gelişmelerden Abbas yönetimiyle işgal rejimini sorumlu tuttular.

İşlenen cinayet ile ilgili bir açıklama yayınlayan İslamî Cihad Hareketi şunları ifade etti:

“Bu cinayet bir kez daha Batı Yaka’daki güvenlik sorununu ortaya koydu. Cinayet burada yaşayan Filistinlilerin can güvenliğinin olmadığını ve Abbas’ın vatandaşları koruyamadığını tersine onların öldürülmesi için zemin hazırladığını açıkça gösterdi. Bu cinayet Abbas’ın sürdürdüğü işbirliğinin bir sonucudur. Buna karşı kararlı bir şekilde durmak gerekir. Bu cinayet meşru silahın Filistin halkını koruyan silah olduğunu ortaya koydu. Kendisi kadar Filistin halkının da düşmanın saldırısına maruz kalacağını bilen direnişin eldeki her türlü imkânla hem kendini hem de halkını koruma hakkına sahip olduğu bilinmelidir. Hiç kimse onun silahına dokunma ve tasfiye etme hakkına sahip değildir.”

Özgürler Hareketi de yaptığı açıklamada Abbas milisleri tarafından serbest bırakılan direnişçilerin işgal güçleri tarafından kaçırılmalarının sürdürülen kirli işbirliğinin bir sonucu olduğunu belirtti. Hareket, içeriden ve dışarıdan gelen tepki ve baskılara dayanamayan Abbas’ın serbest bıraktığı bu kahramanların işgalciler tarafından kaçırılmalarının görev bölüşümün bir halkası olduğunu ifade etti.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi de yaptığı açıklamada, Batı Yaka’da sürdürülen karanlık ve kirli işbirliğinin tutuklamalara ve katliamlara neden olduğunu belirtti.

Hamas Liderleri: “Abbas Yönetimi İşgal Rejiminin Diğer İsmidir”

 

 

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin Parlamentosu’ndaki temsilcisi Değişim ve Islah Grubu sözcüsü milletvekili Muşir El-Mısri, El-Halil şehrinde dün akşam Abbas milislerinin serbest bıraktığı Hamas mensuplarının bugün sabah işgal askerleri tarafından kaçırılmasından Fetih yönetimini sorumlu tuttuklarını belirtti.

El-Mısri yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bunun sorumlusu Fetih yönetimidir. Çünkü bu insanlar daha önce özgür bir şekilde dolaşırken Fetih onları mimledi. İki yıl önce kendilerini tutuklayan Abbas güçleri bu kişilerden işkence altında ifade ve itiraflar aldı. Son kaçırma iki taraf arasındaki işbirliğin boyutunu gösteriyor. Abbas, Feyyad ve onların yönetimleri bu özgür insanlarla diğerlerinin kaçırılmasından birinci derecede sorumludur. Şu anda Filistinli vatandaşlar Fetih yönetimiyle işgal rejimi arasında bir fark gör müyor. Filistinliler Fetih yönetimini işgalcilerin diğer yüzü olarak görüyor.”

Beş Hamas mensubunun işgal güçlerince kaçırılmasına tepki gösteren Hamas liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan, bu barbarlığın daha önce defalarca tehlikesine dikkat çektikleri işbirliği ve koordinasyonun sonucu olduğunu söyledi.

Rıdvan devamla şöyle konuştu: “Ramallah yönetiminin maskesi düştü. Düşmanın temsilcisi durumunda olan bu yönetimin dışlanması, başındakilerin de yargılanması gerekir.”

Kaçırma olayına tepki gösteren Hamas sözcüsü Fevzi Burhum ise, düşmanla işbirliğinin bir sonucu olan bu kaçırmaların ulusal bir cinayet olduğunu belirterek, bu barbarlığın salıverilmeleri için ortaya konan çabalara da bir darbe olduğunu ifade etti.

Hamas sözcüsü yaptığı açıklamanın devamında Filistin halkından düşmanla işbirliği yapan, onunla birlikte tuzak kuran, oyunlar sergileyen ve düşmanın safında yer alan kişilere karşı söz ve eylemle tavır almalarını istedi.(FEM)

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim