• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

"İsmailağa Tarikatı'nın Şeyhi PKK'la Savaşıyor!"

İsmailağa Tarikatının Şeyhi PKKla Savaşıyor!
Nakşibendi Tarikatı'nın Çarşamba Cemaati olarak da bilinen kesimine bağlı internet siteleri, Ramazan ayında yaptığı saldırı nedeniyle PKK'ya tepki duyan halkın iyi niyetini suistimal ederek, Kur'an'dan habersiz kimseleri tarikata sokmak amacıyla, akla hay
AnalizMerkezi.com

PKK, Suriye Diktatörü Esad'ın verdiği silahlarla Ramazan Ayı'nda düzenlediği saldırıyla Türk ve Kürt haklarının tepkisini çekerken, bu tepkiyi suistimal ederek kendi tarikatlarına taban kazanmaya çalışan İsmailağa, liderleri olan ve rahatsızlığı nedeniyle tekerlekli sandalyeyle hareket eden Mahmut Ustaosmanoğlu'na Tayy-i Mekân ve Bast-ı Zaman (Zaman ve Mekan'dan münezzeh) gibi İlahî sıfatlar yakıştırarak 'Batınî Âlem'de gezerek PKK ile savaştığı' iddiasını savurdu.


Bu iddia aynı zamanda Bedir, Uhud ve Hendek gibi İslam'ın büyük savaşlarında verilen şehidler düşünüldüğünde, Tarikat şeyhlerinin Peygamber'den üstün olduğu imâsını da taşıyor.

Tasavvuf mensubları bu konuda iddialılar ve Peygamberler'in Risale vazifesi'ni yerine getirmek için dünyeviyat'la meşgul olduklarından batınî işlerle alakadar olamadıklarını ve 'geride kaldıklarını' ama Tasavvuf Ehli'nin sadece bâtın alemine ağırlık verdiğinden dolayı 'daha büyük aşamalar kat ettiğini' iddia ediyorlar. Muhammed Peygamber'i Allah'ın kulu ve elçisi değil de Nuru olarak anlatıp, Evliyayı'da bu nura ortak ve transfer edici özellikte anlatmak da bir başka mürit avı yöntemi olarak tespit ediliyor.

Cemaat'in internet sitesinde yer alan ifadeler, Kur'an'daki yüzlerce ayete aykırı bir içerik taşırken, Peygamber'in ve Sahabe'nin 'Zaman ve Mekan tanımaksızın' hareket ettiklerine dair gerek Kur'an'dan gerek İncil'den gerek Tevrat'tan gerek Zebur'dan gerek Sahih Sünnet'ten hiçbir Sahih Nass/Geçerli Delil bulunmuyor. Verilen binlerce şehid bunun en basit izahı ve ispatı şeklinde ve Allah'ın Dini'nde akla aykırı bir unsurun bulunması ise, "Akletmez misiniz?" diyen Kur'an'ı kaale almamak anlamını taşıyor.


Kur'an, Allah'ın zaman ve mekan'dan münezzeh olduğunu bir çok yerde ifade ederken, Allah'ın eşinin ve benzerinin olmadığı ifade ediliyor ve Allah'a yakın olmak için evliya'yı aracı kılmanın/himmet istemenin/rabıta yapmanın şirk, yalancılık ve inkarcılık olduğunun altı çiziliyor.

Buna rağmen söz edilen sitelerde geçen ifadeler aynen şöyle:

"Bazıları: “Şeyh uçmaz, mürit uçurur” der.. Elhamdülillah bizim şeyhimizi uçurmamıza, abartılı bir şekilde anlatmamıza hacet yoktur. herşey gözümüzün önünde cereyan etmektedir. Allah’In dinini, Resulüllah’ın sünnetini eksiksiz yaşayan bir numune vardır karşımızda.


Efendi Hazretlerimizin sitemizde anlattığımız kerametlerinin şahitleri canlıdır. Kendisine hizmet eden kardeşlerimize sorulabilir… Ayrıca daha çok şaşıracağınız bazı bölümler ileride gelecektir.
Değerli kardeşlerimiz haberleri takip edenleriniz mutlaka duymuşsunuzdur. Defaalarca elde patlayan bombalara şahit olduk. Terörist okula bomba atarken, karakola bomba atarken bomba elinde patlıyor. Halbuki el bombalarının pimi çekildikten sonra belli bir zaman patlamamaktadır. Defalarca yaşanan bu olayları biz sadece yüzeysel olarak değerlendiriyoruz. Ama acaba arka planda neler yaşandı? Allahu Teala hangi dostunu göndererek bu milleti korudu? Bunları düşünelim kardeşlerimiz… Allah dostlarının kıymetini bilelim. Onların kıymetini bilmek demek nasihatlerini tutmak demektir. Onlarda insanlara Allah’ın dininden başka bir nasihatte bulunmazlar."Bu ifadelerden anlaşıldığına göre Çarşamba Cemaati olarak da bilinen grup, PKK'ya olan tepkiyi suistimal ederek İslam'ın ve Kur'an'ın net olarak olarak red ettiği ve Müslümanlar'ın ortadan kaldırmak için savaşlar verdiği bir inanışı tekrar geri getirmek istiyor.

Buna göre 'Allah'ın Dostu' tabir edilen bir sınıf için zaman ve mekan kavramı ortadan kalkıyor. Bu kişilerin uykularında bile cephelere gittikleri, fakirleri doyurdukları, insanların isteklerini Allah'a bildirdikleri gibi hurafeler gerçekmişgibi anlatılarak, cemaate saf ve herşeyden habersiz insanların katılımı sağlanmaya çalışılıyor.

Evliya'nın bir 'marka ve mitoloji unsuru' olduğu toplumlarda bu tip akla ve dine aykırı sözler hemen müşteri bulurken, Kur'an'la tanışmış insanlar içinse Zümer Suresi 3.ayet başta olmak üzere pek çok ayete göre bu tip bir uydurma 'Cahiliye İnanışı' olarak tespit ediliyor.

Kur'an, Zumer Suresi 3.ayet:أَلَا لِلَّهِ الدِّينُ الْخَالِصُ وَالَّذِينَ اتَّخَذُوا مِن دُونِهِ أَوْلِيَاء مَا نَعْبُدُهُمْ إِلَّا لِيُقَرِّبُونَا إِلَى اللَّهِ زُلْفَى إِنَّ اللَّهَ يَحْكُمُ بَيْنَهُمْ فِي مَا هُمْ فِيهِ يَخْتَلِفُونَ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي مَنْ هُوَ كَاذِبٌ كَفَّارٌ


E lâ lillâhid dînul hâlis.
Vellezînettehazû min dûnihî evliyâ, mâ na’buduhum illâ li yukarribûnâ ilallâhi zulfâ.
İnnallâhe yahkumu beynehum fî mâ hum fîhi yahtelifûn.
İnnallâhe lâ yehdî men huve kâzibun keffâr.


İyi bilin ki halîs/saf/katıksız din Allah’ındır.
O’nun berisinden (Allah'a yakın olduğu vehmiyle) evliya'ya tutunanlarsa şöyle demektedirler:
"Biz onlara İbadet etmiyoruz, ancak bizi Allaha yaklaştırsınlar diye (böyle inanıyoruz)"
Şüphesiz Allah, onların aralarında ihtilâf edip durdukları şeyde hükmünü verecek!
Her halde Allah, yalancı ve nankör olan kimseyi doğru yola çıkarmaz!


AnalizMerkezi.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
meltem tokuşlu
2012-08-18 10:25:39
sadece pkk ile değil ki,suriye,arakan,çeçenistan,filistin,gazze,patani,keşmir......nerede islam,müslüman var ise mahmud efendi hazretlerimiz oradadır.o resulullahın kamil varisidir.resulullah nasıl çanakkalede savaştıysa varisi de her müslümana yetişir allahın izniyle.
ilyascan
2012-08-14 12:31:06
Keramet haktır. Hatta fıkıh'ta Seferi meselesinde "Tayyi mekan dahi yapsa" yine seferidir cümlesi 1400 yıllık fıkıh tarihinde n büyük deliillerden biridir. Kurandada belkısın tahtını getirme olayı vs .. bunlarda var. Allah dostuysa eğer o şahıs ruhu kuvvetlidir Pkk ilede savaşır amerika ilede.
can akın
2012-08-13 17:22:20
NEBEVİ HAYATTAN BİR ÖRNEK VARMI? CÜBBELİNİN HALİNE BİR BAKIN ALLAH TAN YARDIM DİLEYEMİYOR...HOCASINDAN HİMMET BEKLİYOR...DARILMAYIN AMA ÇAĞDAŞ PUTPERESTLİK BU OLSA GEREK ...EĞER BEN HAKSIZSAM ALLAH BANA LANET ETSİN ONLAR VE YANDAŞLARI HAKSIZSA ALLAH ONLARA LANET ETSİN VESSELAM
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim