• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Islak İmza Tespit Edilmiş

Islak İmza Tespit Edilmiş
Ergenekon firarisi Bedrettin Dalan ve Darbe Andıcı'nda ıslak imzası bulunan Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 7 sanıklı 'Darbe Andıcı' iddianamesinin detayları belli oldu.

 

 

 

 

 

İddianamenin ek delilleri arasında Jandarma Kriminal'in, 'Darbe Andıcı'ndaki imzayla ilgili raporu da yeraldı. Rapora göre, Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı, millete komplo belgesinde imzası bulunan Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'i imzasının kıvrımlarından yakaladı. Jandarma kriminal, 'İrtica İle Mücadele Eylem Planı'ndaki imzayı, Albay Çiçek'in Genelkurmay Başkanlığı Bilgi Destek Dairesi'nde işlem gören 175 farklı belge ve 1 tomar kağıtta yer alan imza örnekleriyle en ince detayına kadar karşılaştırdı. Genel Komutanlığı'nın 16 Mart 2010 tarihli 'Uzmanlık Raporu'nda 'Dursun Çiçek adına atfen atılı bulunan söz konusu imzanın Dursun Çiçek eli ürünü olduğu kanaatine varılmıştır' dendi.

175 BELGEDEKİ İMZAYLA MUKAYESE EDİLDİ

Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı, Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın 09 Mart 2010 tarihli talebi üzerine 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın yanı sıra 'Evrak imha işleminde görevlendirilen erbaş ve erler' başlıklı belgenin de aralarında bulunduğu 6 farklı belgedeki imzaların Albay Dursun Çiçek'e ait olup olmadığını araştırdı. Bu amaçla Albay Çiçek'in görev yaptığı Genelkurmay Başkanlığı Bilgi Destek Dairesi'nde imzaladığı belgeler kriminal laboratuarında mukayese için kullanıldı. İmzaların mukayesesi için Bilgi Destek Dairesi'nde 2009 yılı ve öncesinde işlem gören 20 belgeyle birlikte aynı kurumdaki 24 farklı yazıcıdan çıkan 155 belgedeki imza, incelemeye tabi tutuldu. Yine Bilgi Destek Dairesi'nde kullanılan ve saman kağıda sarılarak kapatılmış 2 top halinde 1 kağıt tomarı da mukayese belgeleri arasında yer aldı.

BELGELER GRAMINA KADAR İNCELENDİ

Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Uzmanlık Raporu'nda millete komplo belgesinde bulunan imzanın, mukayese belgelerindeki Albay Çiçek'e ait imzalarla nasıl karşılaştırıldığı açıkça belirtildi. El Yazması ve Doküman İnceleme uzmanları, Albay Çiçek'in imzaları, genel şekli ve işleklik derecesi başta olmak üzere formu, düzeni, oranı, yerleşimi, açısal özellikleri, eğimi, hızı, sapmalar ve uygulanan kalem baskısı yönünden karşılaştırdı. 4 kişilik uzman kadro, 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın yanı sıra farklı beş belgeyi, ağırlıklarından hangi ve ne tür bir yazıcıdan çıktığına kadar ince detaylarıyla araştırdı.

KIVRIMLAR TEK TEK ÖRTÜŞTÜ

İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın dördüncü sayfasındaki imza, mukayese belgelerindeki Albay Dursun Çiçek imzalarıyla el hareketleri açısından incelendi. Tüm mukayeselerde el hareketlerinin benzerliği tek tek not edildi. Uzmanlar, kıyaslama sonrası ortaya çıkan el hareketi benzerliklerini görüntüleriyle rapora ekledi. Mukayese belgelerindeki Albay Çiçek'e ait imza örnekleri, siyasete müdahale belgesindeki imzayla 'genel el hareketi, başlangıç hareketi, başlangıç hareketinden dairesel harekete geçiş arasındaki açıklık, çizgisel hareketlerin birbirlerine göre konumu ve oranındaki benzerlik ve bitim hareketi' yönüyle örtüştü. Uzmanlar, açıklayıcı mukayese görüntülerinin altına "Albay Çiçek'in 30.09.2005 tarihli izin belgesi üzerinde atılı bulunan mukayese imzasındaki el hareketlerinin inceleme konusu belge üzerinde atılı bulunan imza ile 'benzerliğinin' görüntüsü" gibi notlar da düştü.

POLİS VE ADLİ TIP DA 'EL ÜRÜNÜ' DEDİ

Albay Dursun Çiçik'in 'Ben hazırlamadım' dediği belgeyi Polis Kriminal ve Adli Tıp Kurumu da incelemişti. İncelemelrde belgedeki ıslak imza, Çiçek'e ait fatura, kira sözleşmesi, ifade tutanağı gibi yüzden fazla belgedeki imza ile karşılaştırmıştı. İki kurum da Albay Çiçek'in 'Darbe Andıcı'ndaki imzanın Çiçek'in el ürünü olduğu yönünde rapor vermişti.

1 NUMARALI SANIK DALAN

Darbe Andıcı ile ilgili 7 sanıklı iddianamede 1 numaralı şüpheli olarak Ergenekon firarisi, İstek Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bedrettin Dalan'ın ismi geçiyor. Emekli Orgeneral Tuncer Kılıç, Prof. Dr Yalçın Küçük, eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz, emekli Orgeneral Kemal Yavuz ve Susurluk hükümlüsü İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 32 kişinin gözaltına alındığı, 7 Ocak 2009'da yapılan 10'uncu operasyonda, Bedrettin Dalan'ın da adı geçmişti.

YENİ ŞAFAK

 

 

 

 

 

 

g

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim