• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

İskenderiye Halkı Saldırıya Geçti! Ordu Meydanda!

İskenderiye Halkı Saldırıya Geçti! Ordu Meydanda!
İskenderiye'de görgü şahitlerinin anlatımına göre; Mübarek'in özel timleri halkın üzerine ateş açtı,halk karşı saldırıya geçti.El Cezire'den Canlı yayın!..

 

 

 

 

 

 

 

 

 00:34 el Arabiya: Mübarek'e destek veren bir grup gösteri için Tahrir meydanına gidiyor.

00:30 el Cezire: Portsaid'de ordunun çekilmesinden sonra sivil elbiseli kimliği belirsiz kişiler, göstericilere beyaz silahlarla saldırdı.

00:25 ABD Başkanı Barack Obama, Mısır'daki gelişmeler üzerine bu gece konuşma yapacak.

00:15 İskenderiye'de göstericilere ateş açıldı. Göstericiler, orduyu "acilen yardıma" çağırdı.

00:07 Tahrir Meydanı'ndaki devrimci gençliğin, Mübarek'in konuşmasını izledikten sonra yaptıkları ilk iş ayakkabalarını çıkararak havaya kaldırmaları ve sallamaları oldu.

00:02 el Cezire'ye Mübarek'in konuşmasını değerlendiren Azmi Beşara: "Mübarek, ruhsal sorunları olan bir hasta. Onurluca çıkmamayı tercih etti. Çok inatçıydı. Konuşması utanç vericiydi. Sorunu daha da karmaşık hale getirdi."

23:57 Tecammu Partisi Başkanı Seyyid Abdulal: "Cumhurbaşkanı Mübarek'in konuşması, hayal kırıklığı yarattı. Konuşmasından bir kez daha anladık ki onun nezdinde halk hiçbirşey. Krizin çözümü muhalefetin önünde değil tam aksine cumhurbaşkanının önünde. Şimdi biz halkımızı krizden çıkarmak için güvenilir bir yol arıyoruz."

23:55 İktidardaki Vatan Partisi liderlerinden İbrahim Kamil: "Baradey, halkı temsil etmiyor. Mübarek'in açıklaması, Mısırhalkının büyük bir kısmını memnun etmektedir. Muhalefet, Mübarek'ten demokrasi istiyor ama diyaloga karşı çıkıyor.Oysa diyalog, demokrasinin temelidir."

23:50 el Vefd Partisi sözcüsü Muhammed Şardi "Mübarek'in konuşmasını olumlu buluyoruz. Çünkü Cumhurbaşkanından bu kadarı da beklemiyorduk. Fakat halkın taleplerini yerine getirmediği için, müzakereyi kabul etmiyoruz" dedi.

23:45 el Gad Partisi Başkanı Eymen Nur, Mübarek'e yanıt olarak: Mübarek vakit kazanmaya çalışıyor. Açıklaması, halkın beklentilerini karşılayacak düzeyde değil. Yarın Ulusal Değişim Hareketi olarak toplanacağız ve Mübarek'in görüşmesine karşı ortak karar alacağız" dedi.

23:40 el Karame Partisi Başkanı Hamdin Sabahi, Mübarek'in konuşmasına yanıt olarak: "Mısır halkı artık eski elbisesini çıkarmak ve özgürlük elbisesini giymek istiyor."

23:35 Tahrir Meydanı'ndan el Cezire televizyonuna Hüsnü Mübarek'in konuşmasını değerlendiren aktivist Nevvara Necm: Mübarek'in bu ülkeden gitmesini istediğimiz zaman ona iyilik etmişiz. Fakat bundan sonra ondan sadece görevi bırakmasını istemeyeceğiz. Mübarek'i bu ülkede işlediği suçlardan ötürü yargılayacağız" dedi.

23:30 Tahrir Meydanı'ndaki devrimci gençliğin, Mübarek'in konuşmasından sonra yılmadığı, Mübarek rejimini devirme yolundaki ısrarının arttığı gözlemlendi.

23:20 Mübarek'e muhalif siyasilerden ilk yanıt Muhammed Baradey'den geldi. Baradey: "Mısır'ın içinde bulunduğu dönem kaostur. Mübarek istifa ederse Mısır, istikrara kavuşacaktır."

el Arabiya televizyonuna konuşan Baradey "Anayasada bir kaç düzenleme, diktatörlükten demokrasiye geçişi sağlamayacak. Mübarek, halkın sesine kulak vermeli ve gitmelidir. Çünkü artık kendisi meşruiyetini yitirmiştir" dedi.

23:15 Tahrir Meydanı'nda olduğu gibi Mısır'ın diğer şehirlerinde devam eden gösterilere katılan devrimciler de "Defol Mübaral Defol" şeklinde slogan atıyor.

23:10 Mübarek'in konuşması, Mısır halkının beklentilerine yine yanıt vermedi. Tahrir Meydanı'nda halk, Mübarek'in konuşması aleyhinde sloganlar atıyor. Halk "Defol Defol" şeklinde slogan atıyor.

23:06 Mübarek: Hayatım boyunca Mısır toprakları için mücadele ettim. Kendi topraklarımda öleceğim.

23:05 Mübarek: Yeni dönemde aday olmayacağım. Yönetimin, barışçıl yolla el değiştirmesini sağlayacağım.

23:04 Mübarek: Mısır, şimdiki krizden daha güçlü ve istikrarlı çıkacaktır.

23:03 Mübarek: Emniyet güçlerinden son dönemde Mısır'da yaşananlara sebep olanları yakalamasını istiyorum.

23:02 Mübarek: Hükümet, fakirliğe karşı mücadele edecek ve sosyal adaletin gerçekleşmesi için çalışacak.

23:01 Mübarek: Cumhurbaşkanlığı adaylarının sayısını artırmak için meclise anayasada düzenlemeye gitmesi, 76ve 77. maddeyi görüşmesi çağrısında bulunuyorum.

22:59 Mübarek: Hiçbir zaman koltuk peşinde koşmadım. Mısır için nelere katlandığımı halkım bilir.

22:55 Mübarek: Ülkedeki siyasi güçler, sivil gösterileri üzücü olaylara dönüştürdü. Kaos ve kargaşa yanlıları, gençleri kullandılar. Siyasi güçler, ülkenin güvenliğini hedef aldılar. Halkımızın meşru taleplerini gerçekleştirmek için sunduğumuz diyalog çağrısını, böylesine zor bir dönemdeyken dahi reddettiler.

22:30 Tahrir Meydanı'ndaki devrimci gençler, Hüsnü Mübarek rejiminden kurtuluşun anısına bugün meydanda herkese şeker dağıttı.

Devrimcilerin şeker dağıtmasına dikkat çeken Al Ahram Siyasi ve Stratejik Çalışmalar Merkezi'nden Sami Harac "Bizlere şeker dağıttılar ve bu "Mübarek'in gidişi şerefinedir, devrim şekeridir" dediler. Bu dahi, göstericilerin şuandaki şuurunu göstermektedir. Yani artık vakit gelmiştir. Halkın günden güne artan şiddetli bir baskısı var. Bu durum bu gece, yarın sabah ya da en geç Cuma günü Mübarek'in görevi bırakacağını göstermektedir. Çünkü Mübarek'in cumhurbaşkanlığı fiili olarak son ermiştir" dedi.

22:20 El Cezire'ye konuşan Mısırlı Gazeteci İbrahim Daravi: Mübarek, savaşçıdırç Hezimeti asla kabul etmez. Fakat elde ettiğimiz bilgilere göre Mübarek, Amerikalı temsilciyle görüştükten ve Mısır'daki gösterilere de şahid olduktan sonra cumhurbaşkanlığı görevini yardımcısı Ömer Süleyman'a bırakarak çekilecek. Bana göre en iyi çözüm bu olacak.

22:15 Tecammu Partisi Başkanı Rafet Said: Rejim, sorunları çözmekte her zaman geç kaldı. Dün ve önceki gün ilan ettiği girişimlerinde de geç kaldı. Çözüm, sadece rejimin değişmesiyle mümkün olacaktır.

22:10 el Vefd Partisi Başkanı Basın Danışmanı Mumtaz Selahiddin: Halk, cumhurbaşkanı Mübarek'in meşruiyetini elinden aldı.

22:06 Fehmi Huveydi: Mısır geleceğine, Tahrir Meydanı karar verecek.

22:03 AP, Obama'nın Mısır'a gönderdiği temsilcisi Wisner'in Mübarek'e "Washington, Cumhurbaşkanlığınızın son günlerinde olduğunuzu görmektedir" dediğini duyurdu.

22:00 İsrail Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi: Mısır'da yaşananlar, güvenlik meselesinin kırılgan olduğunu, sınırda yaşanan sukunetin her an değişebileceğinin göstergesidir.

21:55 Mısır televizyonu: Mübarek, önemli bir açıklama yapacak.

21:49 İsrail Dışişleri eski bakanı ve Kadima Partisi Başkanı Tzipi Livni, Amerika'nın İslami toplumlarda demokrasiyi desteklemesinin, demokrasiye saygı duymayan akımların ülkedeki yönetimi ele geçirmesine yol açacağından endişe ettiğini söyledi.

Livni "İran, Filistinlilere barış anlaşmasını yaptıktan sonra mutedil Arap ülkelerine, gerçek tehdidin İran olduğunu göstermesi gerekmektedir" dedi.

21:47 İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu: Mısır'la barışı korumak, İsrail'in çıkarınadır.

21:43 Mısır Cumhurbaşkanı yardımcısı Ömer Süleyman, yardımcılarıyla bir saattir toplantı halinde.

21:40 ABD Başkan Obama'nın özel temsilci olarak atadığı Kahire eski büyükelçisi Frank Wisner, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'le görüştü.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tahrir Meydanı'nda 2 MİLYON Kişi! Mısır İntifadası - El Cezire Canlı Yayın!.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim