• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

'İnsanlık Aileyle Birlikte Ruhunu Da Kaybetti'

İnsanlık Aileyle Birlikte Ruhunu Da Kaybetti
Saadeti Partisi Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 'Aile Bütünlüğü' konulu toplantı düzenlendi. Toplantıya katılan Numan Kurtulmuş, ailenin kaybedilmesinin dünyaya çok şey kaybetttirdiğini söyledi.

 

 

 

 

 

Saadet Partisi Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 'Aile Bütünlüğü' konulu toplantı düzenlendi. Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, eşi Doç. Dr. Sevgi Kurtulmuş ile birlikte katıldı. Çok sayıda seçkin konuğun iştirak ettiği programda Kurtulmuş, 'Aile Bütünlüğü' ile ilgili konulara değindi.

Kurtulmuş, Aile bütünlüğünün bozulması ve bireyselliğin artması. Dünyanın en büyük sorunlarından birisi budur. Bu gün dünyada insanların her şeye sahip olduğu bir döneme rastlıyoruz ama insanlarda ruh yok. Ruhunu nasıl kaybetti. Aileyi kaybettiği için ruhunu kaybetti. Bu gün dünyada sorunlar giderek büyüyor" şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 'Aile Bütünlüğü' konulu toplantı düzenlendi. Rixos Hotel'de düzenlenen toplantıya Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, eşi Doç. Dr. Sevgi Kurtulmuş ile birlikte katıldı. Çok sayıda seçkin konuğun iştirak ettiği programda Kurtulmuş, anayasa tartışmalarının yanı sıra 'Aile Bütünlüğü' ile ilgili konulara da değindi.

Son günlerde yaşanan anayasa değişikliği tartışmalarını eleştiren Saadet Partisi Lideri Kurtulmuş, anayasaların milletin birlikte yaşama kararlılığını ortaya koyduğu metinler olduğunu kaydetti. Kurtulmuş, "Bu metinler bir takım gürültü, patırtı içerisinde değil, sade bir üslupla ve milletin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ortaya konulması zaruridir. Türkiye'de bir takım kesimler 'anayasaların yapılma işi millete bırakılmaz' diyor. 'Biz anayasayı kapalı kapılar ardından yaparız ve milletin önüne getiririz. Bu anayasa da milletin anayasası olur' diyorlar. Türkiye'de 1921 Anayasası dışındaki anayasalar ya namlunun ucunda yapılmışlardır ya da AB emretti diye anayasal değişiklik yapılmıştır. Bu kesimlere şu soruyu sormamız gerekir. 72 milyon bu toprakların kiracısı mıdır, yoksa ev sahibi midir? Bir takım elitler 'Siz bu ülkenin kiracısısınız, kontratı da biz hazırlarız' diyorlar" diyerek eleştiri de bulundu.

Aileyle birlikte ruhumuzu da kaybettik
Dünyanın en büyük sorunlarından birisi budur. Aile bütünlüğünün bozulması ve bireyselliğin artması. Bu gün dünyada insanların her şeye sahip olduğu bir döneme rastlıyoruz ama insanlarda ruh yok. Ruhunu nasıl kaybetti. Aileyi kaybettiği için ruhunu kaybetti. Bu gün dünyada sorunlar giderek büyüyor. İnsanlar bireysel bir hayat yaşadıkları için psikolojik sorunlar yaşıyor. Evliliklerde ise bu gün çıkar ilişkileri ön plana çıkmış durumdadır" şeklinde konuştu.

Ailenin yerini sanal dünya aldı
"Dünyadaki bütün çocukları eğiten aile ve okullar değildir. Çocukları eğiten küresel kültür emperyalizminin mekanizmalarıdır" diyen Saadet Lideri Kurtulmuş, "Okul, aile ve çevre hepsi birden çocuklara yeterli ve bilinçli bir birey olmanın eğitimini veremedikleri için bu alanı sanal dünya dolduruyor. Sanal dünyanın insanın hayatını doldurduğu toplumlarda da yalnız ve küresel kalabalıkların bir sürü olmaktan başka bir özelliği olmayan yeni gençler yetişiyor" diye uyardı.

Tekdal: Gençlerimiz giderek yok oluyor
Programın ev sahibi olan Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşenur Tekdal ise yaptığı kısa konuşmasında aile kurumunun önemine değindi. Aile kurumuna yönelik her geçen gün tehditlerin arttığını söyleyen Tekdal, milli ve manevi değerlerin de toplumda giderek yok olduğunu kaydetti. Gençlerin toplumda giderek sahipsiz bırakıldığını da ifade eden Tekdal, "Gençlerimiz her geçen gün yok oluyor. Sahipsiz bırakılanlar uyuşturucuya sarılıyor" diyerek uyarılarda bulundu.

Köklü değişlik yapılsın
Anayasa'nIn bir bölümünün değil köklü değişiminden yana olduklarını dile getiren Saadet Lideri Kurtulmuş, "Şimdi bu değişikliğin tam zamanıdır. Millet kendi ülkesinin tapusunu kendi adına düzenleme imkanına kavuşmalıdır. Türkiye yeni, çağdaş, katılımcı, özgürlükçü bir anayasayı ortaya koymalıdır. Topyekün anayasayı değiştirecek irade bütünüyle millete bırakılmalıdır. Şu anki meclis ise millet tarafından seçilmiş meşru bir parlamentodur" dedi.

Kadük kalmasın
GeçtİĞİmİz günlerde anayasa konusunda kendilerinden destek için ziyarete gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a sundukları öneriyi bir kez daha gündeme getiren Kurtulmuş, "Kendilerine iki ayrı dosya verdik. 'Buyurun doğru, radikal, tek çözüm yolu budur' dedik. Ancak, şu an yapılacak anayasa değişikliklerinden sonra Türkiye maalesef söylediğimiz köklü değişiklik noktasına gelecektir. Mevcut iktidar ve muhalefet partilerinin üslubuyla da hangi anayasa değişikliği yapılırsa, zaten birkaç ay sonra bu değişiklikler kadük kalacaktır" dedi.

Maddeler tek tek oylanmalı
Anayasa değişikliğinin paket halinde referanduma götürülmesinin referandumun mantığına aykırı olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, bu konuda kendilerinin ayrı ayrı oylama yöntemini önerdiklerini hatırlattı. Kurtulmuş, "Madem anayasa değişikliğini bu şekilde yapacaksınız. Hiç olmazsa bunu paket halinde getirmeyin. Bunu paket halinde getirirseniz referandum mantığına da aykırı. 23 maddeyi getireceksiniz. İnsanlar ise 'Ben 20 maddesini kabul ediyorum. 3 maddesini kabul etmiyorum' diyecek. Bir başka arkadaşımız 7 tanesini kabul ediyor, gerisini kabul etmiyor. Bir başkası hiç birini kabul etmiyor. Siyaset bu zaten. Referandum seçmek demek. 'Bütün bu farklı maddeleri tek bir oy ile kabul ediyor musunuz, etmiyor musunuz? diye sormak kadar anti demokratik bir yol olmaz" diye konuştu.

EV HANIMLARINA SİGORTA YAPILACAK
Kurtulmuş, Saadet Partisi iktidarı döneminde yapacakları icraatları ise tek tek sıraladı.

* Ev hanımları sigortası

* Özürlü çocuk ve yaşlıların bakımını sağlayan kadınların öncelikli olarak sosyal güvence altına alınması

* Çocuklu annelere ücretsiz ama istihdam garantili imkanın sağlanması

* Eşi askerde olan yoksul kadınlara asgari yaşama koşullarını sağlayacak şekilde devlet desteğinin sağlanması

* İstihdam odaklı meslek edindirme politikalarının geliştirilmesi

* Evde çalışacak kadınların yerelde ve genelde yasal olarak desteklenmesi

* Cezaevindeki binlerce kadının çocuklarıyla birlikte asgari bir aile programını sağlayacak imkana kavuşturulması

* Aile içi iletişimin sağlanması için bir takım kurslar değil, eğitim ve kültür politikaları içerisine yerleştirilmesi

* Kadınların önündeki her ne gerekçe ile olursa olsun eğitim ve çalışma hakkının engellenmesini sağlayan bütün uygulamaların ortadan kaldırılması 

 

 

 

 

 

g

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim