• BIST 117.216
 • Altın 165,687
 • Dolar 3,9176
 • Euro 4,8144
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 19 °C
 • İzmir 20 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

İnsanlığa Ve Yerküreye Zararlı Yaratık:ABD!

İnsanlığa Ve Yerküreye Zararlı Yaratık:ABD!
Yusuf Gezgin yazdı...

 


 

Amerikalılara acıyor ve sizleri de acındırıyor değilim. Sonuçta Amerikalılar dünyada çok milletin, çok mazlumun kanına girdiler. Kızılderililere yaptıkları, Afrika’dan getirdikleri kölelere uyguladıkları ortada.

ABD, çok değil 10 yıl öncesine kadar rüyalar, fırsatlar ülkesiydi; herkes bir şekilde oraya kapağı atıp dünyasını kurtarmak isterdi. ABD, dünyanın patrounuydu, en demokratik ülkesiydi ve Amerikan vatandaşı olmak itibar görüyordu.

Dışarıdan zengin, kudretli bir devlete sahip gibi görünen Amerikalılar son yıllarda acınası haldeler. “Ekonomik dengelerin, finans kaynaklarının birileri hesabına değişimi” olan son ekonomik kriz ABD merkezli çıkmasına rağmen, Avrupa’ya ve dünyanın diğer ekonomilerine yıkıldı. Krizle birlikte ABD’de maniplasyon yapma imkanına sahip kesimler zenginliklerini katlarken, pek çok vatandaş ciddi sıkıntı yaşadı; işsiz kaldı, yüklü borçlar altına girdi. Bir Amerikan vatandaşı artık “rüyalar ülkesi”nde daha çok çalışmak durumunda. ABD’de artık emekle rahat bir yaşam sürmek, küçük paralarla fırsatlar yakalamak kolay değil. Ekonominin güven veren, 30-40 yıllık borçlanmalara girilebilen stabil yapısı bozuldu. Son 10 yılda iki büyük kriz oldu ve ekonominin dengesi kaydı. Sabit gelirlililer ve orta-küçük işletmeler bu krizlerde çok şeylerini yitirdiler. Büyük işletmeler ise krizi planlayanların veya öngörenlerin(!) lehine alanı terkettiler.

Sadece ekonomik durum kötüye gitmiyor. ABD bu gün dünyada tarihinin en kötü imajına sahip.  Afganistan ve Irak’ı amatör yalanlarla işgal etti ve yaptığı zulümlerle 2 milyarlık İslam dünyasını karşısına aldı. Bu gün doğudan batıya Müslümanlar ABD’yi bütün kötülüklerin, işgallerin, zulümlerin arkasındaki güç olarak görmektedir. İsrail’in Filistinlilere yaptığı karşısında ABD yönetiminin bütün gerçeklere gözünü yumması ve yılmaz bir İsrail müdafii kesilmesi sadece Müslümanlar değil, vicdan sahibi bütün insanlar tarafından sorgulanmaktadır. Batı bloğuna geçmemiş eski Sovyet coğrafyasının ve Rusya’nın, Çin’in, Müslüman Afrikanın, Orta-güney Amerikanın da Amerikaya ve Amerikalıya bakışı farklı değildir. Bu gün pek çok ülke ve insanı ABD’yi güçlü ama zulmeden, zengin ama adaletsiz; düşman bellediklerini  hiçbir ölçü gözetmeksizin ezen; bastığı dolarlarla ve spekülasyonlarla dünyanın ekonomik dengesini bozan, insanlığa ve yerküreye zararlı bir yaratık olarak görmektedir.

Aslında Amerikanın değil, ama Amerikalıların acınası bir hali var. Ortalama ABD vatandaşları için “dışı sizi, içi beni yakar” denilen durum söz konusu. Onlar olan bitenin çok da farkında değiller. Sanılanın aksine ABD’de %5, bilemediniz %10’luk bir kesim kendi dar dünyasının dışındaki dünya ile ilgilidir. Yüzde 90 insan işinde, eğlencesindedir; dünyadan, dünyada dönenlerden, ABD’nin dünyada döndürdüklerinden, birilerinin ABD’yle nasıl oynadığından bi-haberdir. Pek çoğu, sanılanın aksine roman ve magazin dışında bir şey okumaz. Medya birilerinin tekelinde olduğu için, bazı odaklar ABD halkının neyi nasıl anlamasını istiyorsa olaylar, haberler öyle verilir. Kontrol altındaki medya marifetiyle Amerikalılar büyük bir terör tehdidi altında olduklarına ve güzelim ülkelerine birilerinin kastettiğine inandırılmışlardır. Sürekli Amerikalıların kendisini güvensiz hissedeceği haberler verilir (şarbon, terör saldırıları, El Kaide, İslamcı militanlar, bombalar vs). Amerikaya hakim odakların elindeki Holywood yapımı fimlerle fikir ve kanaat sahibi olurlar. ABD’lilerin %80’i belki %90’ı Irak’ın, Afganistan’ın işgalinin savunma amaçlı olduğuna inandırılmışlardır. ABD askerleri dünyanın dört bir yanında savaşmasa, topraklarının ve kendilerinin tehdit edileceklerini düşünürler. Bu nedenle savunma giderlerini ve savaşları onaylamak durumunda kalırlar. İsrail’le ilgili haberlerde müttefikleri İsrail’in İslamcı teröristlerin saldırısı altında olduğunu düşündürecek görüntülere, yorumlara maruz kalırlar. Sanılanın aksine ortalama bir Amerikalının olayları analiz edecek birikimi ve kapasitesi yoktur. Zira eğitimde de bir tekelleşme vardır. İyi okullar yüksek vergilerle desteklenen zengin bölgelerdedir ve her bölgenin vergisi kendi okuluna gitmektedir. Anglasakson beyaz Amerikalıların ve Yahudilerin zeka özürlü çocukları bile iyi eğitim alırken, Hispaniklerin veya Zencilerin çocukları ancak dahi iseler bu sistemden çıkacak yol bulabilirler.

Amerikalıların çoğu devletlerinin ve ülkelerinin kiliselere kadar kripto Yahudilerce, Siyonistlerce ele geçirildiğinin farkında değildir. 11 Eylül’ün bu kesimlerin emellerine hizmet eden planlı bir çalışma olduğunu, El Kaidenin fiktif bir malzeme olduğunu, “İslamcı terör”ün bunların global bir oyunu olduğunu, bilmezler. Az sayıda bilen ve dönen olayları farkeden ise, ya “antisamitist” damgası yer veya “komplocu” diye tiye alınır, aşağılanır.

Amerikalılar yıllar sonra kendilerini içine düştükleri sarmaldan kurtarabilecek zeki, zinde ve uyanık bir başkan bulmuşlardı. Ama sanırım bu odaklar Obamayı da yiyecekler. Wikileaks operasyonunun ana hedeflerinden biri de Obama. Amerika’nın zinde güçleri Obama gibi Harward hukuk mezunu, zeki, becerikli bir adam değil, kimsenin düşmeyi başaramadığı Gingerdan düşen, mercekleri kapalı dürbünden manzara seyreden, planlara  uyacak bir başkan daha istiyorlar anlaşılan.

Zavallı   Amerikalılar! Birileri bunları donlarına kadar istismar ediyor. Ülkenin, devletin sinirlerini, ekonomik ve siyasi güçlerini ele geçirmiş; kendi inançları hedefleri uğruna bu devasa ülkeyi savaşlara sokuyor, krizlere atıyor, ülkenin ekonomik, siyasi kaymağını yiyor; ama Amerikalıların ruhu dahi duymuyor. Sokaktaki Amerikalılara bu savaşların korkusunu yaşamak, krizlerin faturasını çekmek ve dünyanın nefretini kazanmak düşüyor.

Olan Amerikalılara oluyor; bu gün ABD beynine konuşlanmış sülükler yarın kendilerine semiz başka bir bünye bulurlar.

Birileri Amerikanın sırtından içeride Amerikalıları, dışarıda tüm insanlığı huzursuz ediyor.

Zavallı dünya, acınası Amerikalılar!...

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim