• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Hürriyet Türkiye Cumhuriyeti'ne Savaş mı Açtı?

Hürriyet Türkiye Cumhuriyeti'ne Savaş mı Açtı?
SABAH yazarı Rasim Ozan Kütahyalı bugünkü köşesinde Aydın Doğan ve Hürriyet gazetesi ile ilgili çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı....

Paralel örgütün Aydın Doğan'ı nasıl kafeslediğini yazmaya devam edeceğim diyen Rasim Ozan Kütahyalı bugün de bomba etkisi yaratacak bir yazıyla okurlarının karşısına çıktı. Aydın Doğan paralel devletle birlikte Türkiye Cumhuriyeti'ne açıkça savaş açmıştır diye belirten Kütahyalı bunların amacının habercilik olmadığını söyledi. 

Devlet içerisinde kümelenen ve küresel güçlerin yardımlarıyla içten yıkma operasyonlarına soyunanlara karşı sessiz kalan Doğan'ın niyetinin ne olduğu belli oluyor diye vurgulayan Kütahyalı, Hürriyet'in amacı haber ve gazetecilik değil öyle olsa Aydın Doğan'ın bizzat bildiği şeyler okurdan saklanmazdı. diye yazdı

Kütahyalı, "Dahası Aydın Doğan aynı paralel örgütün yargı güçlerince nasıl kendisinin kafeslenmek istendiğini de bizzat dillendiren adamdır. Yargı'da hukuk tanımayan bir çete olduğuna doğrudan tanık olmuş bir adamın şimdi bu çete yargısı ile ilgili kanıtlar her gün ortaya serilirken suskun kalması da şayan-ı dikkattir." diye belirtti.

İşte Rasim Ozan Kütahyalı'nın 'Hürriyet Türkiye Cumhuriyeti'ne savaş mı açtı?' başlıklı yazısı;

Aydın Doğan'ın bugünlerde tam 35 senelik olan medya patronluğuyla ilgili birçok şey söylenebilir.
Bu 35 yıllık süreç birçok açıdan ağır eleştirebilir.
Fakat herhalde hiç kimse Doğan'ın Türkiye Cumhuriyeti devletine düşmanlık eden bir yayın politikası izlediğini söyleyemez.
 

Bilakis Doğan medyası her zaman Türk devletiyle uyumlu olmuştur. Hatta devleti kollamak adına devletin derinlerinde işlenen suçlara gözünü kapamış, hatta Ahmet Kaya ve Hrant Dink olaylarında olduğu gibi bu suçlara ortak da olmuştur. Doğan her zaman da Hürriyet'in devletin gazetesi olduğunu söylemiştir.

***

Şu an yaşadığımız şey hem Aydın Doğan'ın 35 yıllık medya tarihinde hem de Simaviler'den bu yana Hürriyet'in 65 yıllık yayın tarihinde görülmemiş bir olaydır. Aydın Doğan şu an açıkça devletin tüm kurumlarıyla ve bileşenleriyle aldığı kararı tanımayarak Türkiye Cumhuriyeti devletine düşmanlık mı etmek istemektedir? Türkiye'nin tarihinde zor bulunan bir toplumsal ve kamusal mutabakat bu devletin içinde olup başka makamlardan emir alan bir paralel örgüte karşı sağlanmıştır. Bunu Aydın Doğan bilmektedir. Fakat buna rağmen Türkiye Cumhuriyeti devletinden değil paralel örgütten yana bir yayın politikası güdülmektedir. Hayatın ironisine bakın ki devletin gazetesi denen Hürriyet bugün meşru devlete karşı savaşan devlet içindeki paralel örgütün yanında konuşlanmıştır.
 

Manşetlik bir cümle ile özetlersek sözde devletin gazetesi gerçek devlete karşı savaş açmıştır. HHH Daha dün 7 Şubat darbe girişiminin yıldönümüydü. 7 Şubat'ta olanlara dair SABAH olarak hazırladığımız tanıklarla konuşulmuş somut bilgiler ihtiva eden yazı dizisini herkes okumalı. Hürriyet'te ise bu tarihi güne dair ne haber ne de yazı vardı. Bizlerin bildikleri bir yana 2013 yaz başında bir Doğan Holding yöneticisi benim de yanımda Kuruçeşme'de Aydın Doğan'a 7 Şubat kepazeliğinin tamamını somut tanıklıklarıyla anlatmıştı. Bu kişinin kaynakları tamamen klasik dönemin devlet yetkilileriydi.
 

Olayın AKP olayını çok aştığını Türkiye Cumhuriyeti'nin varlık meselesi olduğunu bizzat Hürriyet'le yakın ilişkide olan o devletin adamları da anlatmıştı. Bütün farklı unsurlarıyla devletin tamamı açık bir işgal ihtimali karşısında alarm durumundaydı.
 

Bütün bu devleti işgal gerçeğini hayretle dinleyip lanetlemesine ve her şeyi bilmesine rağmen Aydın Doğan'ın şu anki tutumu çok düşündürücüdür. Dahası Aydın Doğan aynı paralel örgütün yargı güçlerince nasıl kendisinin kafeslenmek istendiğini de bizzat dillendiren adamdır.
 

Yargı'da hukuk tanımayan bir çete olduğuna doğrudan tanık olmuş bir adamın şimdi bu çete yargısı ile ilgili kanıtlar her gün ortaya serilirken suskun kalması da şayan-ı dikkattir. HHH Konuyu ısrarla AKP-Cemaat meselesine kilitleme çabaları tamamen paralel örgütün psikolojik operasyonundan ibarettir.
 

İlk günden beri SABAH olarak Doğan Medya'nın AKP'ye muhalefet etmesine dair tek sözümüz yok. Fakat devletin yetkili kurumlarının legal çerçevede elde ettiği bilgileri bütünüyle görmezden gelmek ve sadece paralel örgütün elde ettiği kayıtları kullanmak kesinlikle Doğan Grubu'nun niyetini belli ediyor. Geçmişte hangi illegal kayıtları kamuoyuna mal olduğu için büyük haber yaptığınızı da biliyoruz. Hürriyet'in amacı haber ve gazetecilik değil öyle olsa Aydın Doğan'ın bizzat bildiği şeyler okurdan saklanmazdı. Devam edeceğiz. 
 

NOT: Aydın Doğan satın alıp tasma taktığı kölesini küfür ve iftiralarla üstüme salmaya devam ediyor. Son kullanma tarihi dolmak üzere olan köle, Star'dan Ahmet Kekeç'in 8 Ocak 2014 tarihli yazısında ortaya koyduğu somut kanıtlara tek tek cevap verirse söz veriyorum önümüzdeki 23 Nisan'da 24 saatliğine onu muhatap alacağım. 23 Nisan saçı sakalı aklarla dolup fiziken çökse de zihni ergen kalanların da bayram günüdür.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim