• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Huggies İsrail'den! Gizli Reklamı Milliyet'ten!

Huggies İsrailden! Gizli Reklamı Milliyetten!
-ANALİZ MERKEZİ ÖZEL- Yine İsrail Yandaşlığı Yine Milliyet Ve Bu Kez Çok Farklı Bir Yol-Yordam!Aynı Haberde Hem Algı Yönetimi Hem Belki de Vergilendirilmemiş Gizli Reklam!AnalizMerkezi.com/ÖZEL

Kan dökerek işgal ettiği topraklarda sürdürdüğü gasp nedeniyle Türkiye insanlarının yıkılması için gün çektiği ve geçen sene Gazze'ye insanî yardım götüren Mavi Marmara'ya Akdeniz'de düzenlediği baskında 9 silahsız Türkiye'li Müslüman'ı katletmesiyle bir daha asla açılmayacak kapıların yüzüne kapanmasını sağlayan İsrail, deşifre olmuş bir algı mühendisliğini, Türkiye Medyası'ndaki sempatizanları ile yürütmeye çalışırken Analiz Merkezi hemen her alanda olduğu gibi ticarî ve sosyal sahada da İsrail'in lehine olabilecek hiç bir atraksiyonu görmezden gelmeme noktasında kararlığını sürdürüyor.

Analiz Merkezi'nin masaya yatırdığı son örnek, hayli ilginç bir stratejiyi ve belki de bir vergi kaçakçılığını ele veriyor!

Huggies. Kotex. Depend.

Bunların hepsi aynı grubun, Kimberly-Clark'ın markaları...


Migros ve Milliyet Gazetesi ile yaptıkları anlaşmalar sayesinde, Huggies Markası ile Türkiye'ye 'sevimli bir giriş' yapan Irkçı Terör Örgütü İsrail'e bağlı Kimberly-Clark Grubu,
daha sonra Kotex ile gençlere yönelik pad ürünlerini ve son olarak Depend ile yaşlılara hitab eden koruma ürünlerini sahaya sürdü.


Gerek Türkiye insanlarının algılarına İsrail'deki gündelik hayat hakkında -üstelik bebek bezi gibi gayet masumane ve iyi seçilmiş bir bilinçaltı efektini kullanarak- sempatik bilgicikler tıkıştırmak, gerekse de Huggies'ın 'yapılması gereken' gizli reklamı, Milliyet'in Ekonomi Servisi ile Reklam Departmanı arasında fazla sorun çıkarmamış olacak ki, haber, internet sitesinde 2 gün boyunca durabildi!

Tâ ki Analiz Merkezi durumu fark ederek harekete geçene kadar...

Aşağıda okuyacağınız reklamı/metnini, herhangi bir reklam ibaresi olmaksızın sitesinde yayınlayarak,
hem İsrail'den sosyal ve ticari hayata dair gereksiz detayları Türkiye insanlarına servis eden
hem de Huggies'ın bir şekilde reklamını yapmış olan Milliyet'in 'tek unuttuğu bilgi nedense yine en önemli bilgi oluyordu ki o da Huggies'ın hangi ülkenin markası olduğu' bilgisiydi...

Evet, Milliyet'in manşetinde belirttiği gibi Huggies Türkiye'de de üretiliyordu ama hayır, Milliyet'in asla belirtmediği üzere Huggies bir İsrail Markası'ydı!

Milliyet Editoryası, Huggies'ın İsrail ürünü olduğunu biliyordu ve Analiz Merkezi'nin tespit ettiği ve aşağıda göreceğiniz üzere daha önce de aynı şekilde 'haber' adı altında firmanın reklamlarını da yapmıştı ama bu kez işleri daha zordu.

Analiz Merkezi, İsrail'li Kimberly-Clark'ın Türkiye'deki Genel Müdürlüğü ile görüştü, sorularına cevap alamadı.

Devreye Firma'nın Medya ile ilişkilerinden sorumlu Ajans girmeye çalıştı ve Analiz Merkezi Yönetimi'ni bizzat aradı ancak ajans müdürü, o ağır sorular sorulduğunda tıpkı Genel Müdürlükteki yetkililer gibi zaman kaybetmeden aradan çekildi!

Aslında sorular çok kısa ve basitti:

Kimberly-Clark, Milliyet Gazetesi'ne gizli ilan mı vermişti?
Bu doğrultuda bir telefon görüşmesi veya e-mail yazışması yapılmış mıydı?
Huggies dışında herhangi bir ürünün de gizli reklamı söz konusu muydu?
Eğer durum buysa İsrail'li Kimberly-Clark ve Milliyet Gazetesi'nin Türkiye'de kaçırmış oldukları vergi'nin boyutu neydi?

Analiz Merkezi'nin sorularının cevabı yanıtsız kaladursun, aktardığımız görüşmelerin üzerinden bir kaç dakika geçmesiyle birlikte ilginç bir gelişmeye şahidlik edildi.

Milliyet Gazetesi 'Türkiye'de Üretilen Huggies İsrail'i Karıştrırdı!' başlıklı o haberi aniden sayfasından kaldırdı!

İşte tam bu noktada Analiz Merkezi, Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya ile temasa geçti ve durumu iletti.

Daha önce boykot edilmesi gereken İsrail ürünlerini kamuoyuna açıkça ifade etmesiyle takdir toplayan Nazım Kaya, reklam/haber'i inceleyeceklerini, durumun suç olabileceğini ve hukukî girişimleri hemen başlatabileceklerini dile getirerek Analiz Merkezi'ne teşekkür etti.

Analiz Merkezi konunun takipçisi olmaya devam edecektir...

Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaya Devam Edeceğiz...AnalizMerkezi.com/ÖZEL


Gebze’de Kimberly-Clark tesislerinde üretilen Huggies’in İsrail’de üretilen aynı markalı bezlerden dana düşük fiyata satıldığını belirten İsrailli haber sitesi Ynetnews.com, Huggies’in fiyatını Mega market zincirinin yüzde 30 düşürerek sattığını (14.70 dolar) yazdı.
Bunun üzerine Shufersal market zinciri de İsrail’de Huggies üreten Hogla-Kimberly’den aldıkları ürünlerin fiyatını 11.70 dolara indirdi. Kısa bir süre sonra Mega marketi fiyatını biraz daha aşağıya çekerek 10.50 dolardan satmaya başladı. The Rami Levy market zinciri de bu fiyat savaşına dahil olarak Huggies bebek bezi fiyatını 11.40 dolara indirdi.Mega marketin bir hafta içinde Türkiye’de üretilen Huggies bebek bezi fiyatını ikinci kez indirmesi üzerine İsrail’de Huggies üreten Hogla-Kimberly şirketi, Türk üretimi Huggies bebek bezlerinin kalitesinin düşük olduğunu ve emme kapasitesinin zayıf olduğuna ilişkin açıklamalar yaptı.
Mega CEO’su Zeev Vurembrand “Bebek bezi pazarına girdikten iki gün sonra, bebek bezi fiyatlarını tüm zincirler önemli ölçüde azaltılmış olduğunu görmekten mutluluk duyduk. İsrailli tüketici artık daha düşük fiyata bebek bezi satın alabilecek” dedi.

İşte Milliyet'in İsrail'li Huggies'e İlişkin Gizli Reklam veya Haberleri:UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
yorumca
2011-07-13 15:41:23
hassasiyetiniz için teşekkürler, Allah yardımcınız olsun..
Malcolm X
2011-07-13 11:46:15
Harikasınız söyleyecek söz yok :) Rabbim maddi manevi yardımcınız olsun.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim