• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Hamas'dan Çağrı Esirlerimizi Unutmayalım!

Hamasdan Çağrı Esirlerimizi Unutmayalım!
Hamas, Filistinli esirlere uyguladığı aşağılayıcı politikanın sonuçlarından İsrail'in sorumlu olacağını duyurdu.

 

 

 

 

 

 

İslami Direniş Hareketi Hamas, Filistinli esirlerin can güvenliğinin ve yaşamsal durumlarının işgal devletinin sorumluluğunda olduğunu söyleyerek, Arap, uluslar arası ve bölgesel bütün medya kuruluşlarını esirler meselesine öncelik vermeye çağırdı.

Hamas, davalarının, çektikleri çilenin, "Siyonist" işgal devletinin aleyhlerinde işlediği suç ve ihlallerin gündeme getirilerek seslerinin dünyadaki bütün kitle, kuruluş ve halklara duyurulması istenildi.

Gazze'de Hamas adına düzenledikleri basın toplantısında Sami Ebu Zuhri ve Fevzi Berhum, uluslar arası ve insan hakları kuruluşları sessizliğini kırıp, gerçek ve ciddi bir duruş sergileyerek, Filistinli esirlerin cezaevlerinde her gün maruz kaldığı, işgal devletinin insan onurunu, hak ve hürriyetlerini çiğneyen ihlallerine karşı tavır almaya çağırdı.

Hamas'ın bildirisi şöyle devam etti: İsrail'in cinayetlerini gün yüzüne çıkarmak, esirlerin çilesinin son bulması, haklı taleplerine cevap verilmesi için işgal devleti üzerinde güçlü bir baskı ortamı oluşturmak gerekmektedir. Siyonist devlet liderleri ve 'Hapishaneler Dairesi' yetkilileri hakkında derhal kovuşturma başlatılmalı, halkımızın ve kahraman esirlerimizin aleyhinde işledikleri ihlallerden dolayı uluslar arası cinayet mahkemelerinde yargılanmalıdırlar.

Filistinli bir esirin yaşamına zarar gelmesinin, bütün Filistin halkının yaşamına saygısızlık, vicdanına hürmetsizlik anlamına geleceğini, bunun, sorumluluğunu ve sonuçlarını İsrail'in üstleneceği yeni bir savaş başlatmak demek olduğunu belirten Hamas, esirlerin meşru hak ve taleplerini yerine getirmede takip ettiği oyalama, ihmal ve mahrum bırakma politikasının sonuçlarından işgal devletinin sorumlu olduğunu söyledi. Açıklamada 'esirlerimizin aleyhine yürüttüğü terörist uygulamalar, kardeşlerimizle dayanışmamızı artırmak, davalarını üstlenip haklarına daha sıkı sarılmaktan başka bir işe yaramayacaktır."

Hamas, Müslüman ve Arap ülkeler, esirlere ve Filistin halkına karşı işlediği insanlık ve savaş suçlarından dolayı İsrail'i yalnız bırakma amacıyla elindeki bütün kozları kullanmaya, bu hakkani davanın üstlenilmesi yolunda derhal ciddi bir çaba içine girmeye davet etti. Açıklamada, Ramallah yönetimi, Müslüman ve Arap devletler ve tüm dünya devletleri, Siyonist devletle bütün bağlantılarını, koordine ve normalleştirme temaslarını kesmeye çağırıldı.

Açıklamaya şu ifadelerle devam edildi: Siyonistlerin hapishanelerindeki esir ve tutuklular, hassas noktamız olmaya, öncelikler listemizde bulunmaya devam edecektir. Dayanışma içinde kalacak, davalarını üstlenip haklarını savunacak, er ya da geç serbest bırakılmaları için gayret edeceğiz. Bu insanlar mukaddesatı, vatanı ve halkı müdafaa ettiler. Şimdi bu müdafaanın bedelini ödüyorlar. Biz de onların davalarını, haklı taleplerini savunmak için kendimizi adadık. Özgürlükleri hususunda ihmalkar davranmayacak, pazarlık etmeyeceğiz. Onları aramızda, bizimle beraber görene kadar her yerde ve her platformda yanlarında duracağız. Bu, şanlı direnişçilerimize dini ve milli borcumuzdur.

Hamas, Filistin halkını bütün grupları ve müesseseleriyle, işgal hapishanelerindeki kahraman esirlerle dayanışma, gösterdikleri fedakarlıklara saygı ve taleplerine destek, maruz kaldıkları tehlikelere karşı durmak için kapsamlı faaliyetler ve kitlesel bir devinim içine girmeye davet etti.

Hamas, açıklamasında esir ailelerinin, annelerin, eşlerin, çocukların yüreğine şu sözlerle su serpti: "Esirlerimizi unutmayacağız. Onlar için bütün muazzam fedakarlıkları yapacağız. Esirler, babalarımız kardeşlerimiz çocuklarımızdır. Onları Siyonist düşmanın eline bırakmayacağız. Onları aramızda, gayret, cihat ve direniş yürüyüşünde tekrar yerlerini almış görene kadar yüzümüz gülmeyecek."

 

 

 

 

isra haber
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

z

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim