• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

HAMANEİ: İran Halkı Meydanlara İnecek!

HAMANEİ: İran Halkı Meydanlara İnecek!
İslam Devrimi lideri Seyyid Ali Hamanei, 11 Şubat'ta meydanlara inecek İran halkının, Amerika ve Siyonistleri dehşete düşüreceğini söyledi.

8 Şubat 1979’da İran Hava Kuvvetleri komutanlarının İmam Humeyni’nin önünden geçerek, İmam Humeyni’ye biat ettiklerini ilan etmeleri bugün bir kez daha tekrarlandı.

İran Hava Kuvvetleri komutanları, İslam Devrimi lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’nin huzurunda bir araya gelerek, Hamanei’ye bağlılıklarını yinelediler.

8 Şubat, Büyük Bir Gündür

Hamanei, Hava Kuvvetleri komutanlarına hitaben yaptığı konuşmasında “8 Şubat’ta Hava Kuvvetleri’nin yaptığı eylem, son derece büyüktü. Hava Kuvvetleri komutanlarını bu eyleme sevkeden sadece ve sadece ihlas ve ilahi saiklerdi. Bundan ötürü 8 Şubat 1979, tarihte ebedileşti ve etkileri bugüne kadar da devam eder oldu” dedi.

Amerika ve Siyonistler, İslami Devrime Zarar Veremeyecek

Hamanei “Bugün, her türlü siyasi ve ekonomik basklılara, komplolara rağmen İran’daki gibi sağlam kalabilen hiçbir nizam yoktur. İslami Devrim, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da direnmeye devam edecek. Amerika, Siyonistler ve diğer emperyalist güçler, uşaklarını devreye de soksalar, iftiralar da atsalar, siyasi ve iktisadi alanda baskı da yapsalar İslami Devrimi bir karış dahi sarsamayacaktır.

Devrim Düşmanları Gerçekleri Algılamaktan Acizdir

İslam Devrimi’nin düşmanları, gerçekleri algılamaktan acizdir. Onlar sadece tehditler savurur ve İran’daki insan hakları ve demokrasiyi savunmakla İslam Cumhuriyeti’ni zayıflatacaklarını sanırlar. Dünya halklarının, emperyalist liderlere karşı duyduğu nefret de onların demokrasi ve insan hakları sloganlarını doğrulamadığının göstergesidir... İnsan haklarından söz edenler, dünyanın her bir köşesinde en basit insan haklarını dahi kendi ayaklarıyla çiğnemektedirler. Hatta kendi halklarına dahi zulmediyorlar, resmi olarak işkence uyguluyorlar. Bu durum, bu ülkeler için utanılacak bir durum değil midir?” diye konuştu.

Devrim Tehlikeye Düşerse, 30 Aralık’ta Olduğu Gibi Halk Meydana İner

İran halkının her zaman devrimin koruyucusu olduğunu belirten Hamanei, “İran halkı, devrimin ne zaman tehlikede olduğunu hissetse, 30 Aralık’ta olduğu gibi hiçbir çağrı olmaksızın meydana iner. 30 Aralık’ta milyonların meydanlara inmesi, halkın iradesinin ve ilahi kuvvetin bir neticesidir. Çünkü kalpler, Allah’ın elindedir. İslam nizamı da ilahi bir harekettir. Bundan ötürü Allah da bu nizamı korumaktadır. 30 Aralık’taki eylem o kadar büyüktü ki düşmanlar daha önceki seferlerde olduğu gibi gizleyemediler” dedi.

Seçim Sonrası Olay Çıkaranlar Ya Devrim Karşıtı Ya da Cahildir

İran halkı arasındaki birlik ve beraberliğin korunmasının, İslami Devrim düşmanlarının planlarının hayata geçirilmesinin önünde büyük bir engel olarak durduğunu belirten Hamanei “Seçimlerden sonra çıkarılan fitnenin en önemli hedefi, İran halkının birlik ve beraberliğini bölmekti. Fakat bu planları fiyaskoyla sonuçlandı. Seçimler sonrasında İran halkının karşısında duranların, halkın içerisinden kişiler olmadıkları açığa çıktı. Onlar, İslam Devrimi karşıtı kişilerdir. Ya da onlar inatçılık ve cahillikten ötürü devrim karşıtlarının rolünü oynamaktadırlar. Bu kişilerin halkımızla hiçbir ilişkisi yoktur...

Bazıları, devrimin ilk günlerinde devrime karşı çıktılar ve Amerika hegemonyasının geri dönmesini arzuladılar. Bu kişiler hala İran’ın içerisinde ve dışarısında bulunuyor. İslam Devrimi ile kaybedenler, İslam’ın egemenliğine karşı çıkanlar hala 30 yıl öncesini hayal etmektedir. Fakat bu kişiler, İslam ve İslam şeraiti yolunda yürüyen büyük İran halkı karşısında çok küçük bir grubu oluşturmaktadır. dedi.

Hamanei, konuşmasının devamında devrimin kaynağına dikkat çekerek, devrimin ebedi yönünü vurguladı. Hamanei “İslam Devrimi ebedidir. Çünkü temeli ilahidir, imanidir. Bu devrim, Allah içindi, ilahi hükümlerin tatbik edilmesi içindi, adaletin yaygınlaştırılması içindi. Ve devrim zaferle sonuçlandı, bugüne kadar devam etti ” dedi.

Siyonistler, Devrimin Neden Muktedir Olduğunu Algılayamaz

Hamanei, konuşmasına şöyle devam etti: “Siyonistler, istihbarat örgütleri ve İslam Devrimi’nin düşmanları, İslam Devrimi’nin istikrar bulmasının, muktedir olmasının sebeplerini algılamakta aciz kaldılar. Binlerce medya kuruluşu, İslami Devrimi’ne karşı planlar kurdu. Fakat şimdiye kadar bir darbe dahi indiremediler. Çünkü İslami Devrimi, ilahi ve imani gönüllerde kökleşti."

İran Halkı, Devrim Yolundaki Yürüyüşünü Sürdürüyor

Hamanei "İran halkı, Allah, İslam ve Devrim yolunda yürümekte, İslam şeriatını uygulamaya devam etmektedir. İran halkı, İslam’ın gölgesinde bir bağımsızlık ve izzetin gerçekleşmesi için yoluna devam etmektedir" dedi.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim