• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Gökçek'ten Bomba CHP İddiası: Eroin Fabrikası Kurdular!

Gökçek'ten Bomba CHP İddiası: Eroin Fabrikası Kurdular!
Melih Gökçek, CHP'nin vaatleriyle ilgili '' 'Parayı nereden bulacak' diyorsunuz, CHP Cumhuriyetin ilk yıllarında 1926'dan itibaren 3 tane eroin fabrikası kurdu. Belgeleri var. İlaç fabrikası falan değil, millet kafayı bulsun diye'' dedi.

 

Ankara Büyükşehir Belediye BaşkanıMelih Gökçek, TGRT Haber’de bir programa konuk oldu. Şok bir iddiada bulunan Gökçek, CHP'nin cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren Türkiye'de 3 eroin fabrikası kurduğunu belirterek, söz konusu fabrikaların nerelerde kurulduğunu belgeleriyle açıkladı.

Paralel yapı soruşturmasında tutuklu şüphelilerin tahliye kararlarıyla ilgili de değerlendirme yapan Gökçek, "Bugüne kadar paralel devlet dendiği zaman her zaman karşı çıkanlar vardı. 'Paralel devlet olur mu, abartıyorsunuz' diyenler vardı. Bu operasyon bize bunu çok açık, net ortaya koydu. Bu bir paralel devlet operasyonuydu, devletin içerisinde hala görevde bulunan kişilerin bir arada koordineli olarak yaptığı bir şeydi" dedi.

"KILIÇDAROĞLU PARALLELERE 'BEN SİZİN TEMSİLCİNİZİM' DEDİ"

CHP'de ise paralel yapının 5 milletvekili adayı bulunduğunu iddia eden Gökçek,"Gitmişler, Kılıçdaroğlu ile görüşmüşler. Kılıçdaroğlu demiş ki 'arkadaş devamlı paralel yapıya teslim oldu' diye AK Parti tarafından yoğun bir propaganda var, kalkamıyorum altından' demiş. Onun için çok saldırıda bulundu ya özellikle CHP'den ayrılan eski milletvekilleri var. O milletvekilleri paralel yapıya teslim olduklarını açıkça ifade ettiler. Bundan artık Kılıçdaroğlu iyice yıldı. Bu bilgi kesin bir bilgi, uydurma değil. Kılıçdaroğlu paralellere 'bakın, arkadaş ben varım sizin temsilciniz, beni rahatlatın lütfen' demiş. Çok fazla aday istemişler, 'az koyalım, lütfen beni rahatlatın, fazla bana baskı yapmayın' demiş. Şu anda Kılıçdaroğlu'nu paralel yapı öyle kıstırmıştır ki Kılıçdaroğlu'nun kıpırdaması mümkün değil. Bugüne kadar siz hiç Kılıçdaroğlu'nun paralel yapının aleyhine bir şey yaptığını veya onun söylediği herhangi bir şey yapmadığını duydunuz mu, gördünüz mü?" dedi. 

CHP'LİLERE SESLENDİ

CHP'li seçmene seslenen Gökçek, "Oyunuzu verirken DHKP-C'li bir takım milletvekillerinin, dün sokaklarda terör estirenlerin yarın Meclis'e girerek neler yapabileceğini düşünün. CHP'nin 550 milletvekili adayı var. Seçilecek yerlerdeki adayın yüzde 60'ı Alevi, örneğin Ankara'da 32 adayı var, 20'si Alevi. Çok enteresan, hiç Alevilerin bulunmadığı vilayetlerde 3 adayları var. Alevi olmasın değil hepsi de Alevi olabilir, kimse buna bir şey diyemez. Bu tercihtir, vatandaşımız 'bir Alevi partisi, bir mezhep partisine dönüşmüştür, biz de oy veriyoruz' der. Helali hoş olsun" şeklinde konuştu.

Daha önce Başbakanlık Takip Kurulu tarafından yayınlanan bir raporu gösteren Gökçek, raporda yer alan "Sonuç olarak uğruna binlerce şehit verdiğimiz ülkemizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan ve irticai faaliyetlerine benzer yakın tehlike arz eden Kürtçülük, mezhepçilik ve bölücülük faaliyetlerini sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu için artık tedbir alma zamanının geldiğine, bunun da gerçekleşeceğine inancımız tamdır" ifadelerini okudu.

CHP'NİN SEÇİM VAATLERİNE KAYNAK POLEMİĞİ

Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatlerine yönelik kaynak polemiğini de değerlendiren Gökçek, "Bizim Antep taraflarında 'kürele mahey' diye bir laf vardır, yani at atabildiğin kadar anlamına gelir. Ali Taran'ı verdiler CHP'ye, Cem Uzan'ın da seçim propagandasını o yapmıştı. Cem Uzan'ın 2002 vaadi, ne diyor? 'Mazot 1 TL olsun', 'işsize 350 lira maaş' peki Kılıçdaroğlu altta kalır mı, Ali Taran'a biraz daha abart miktar 750'ye çıkmış. Kemal Kılıçdaroğlu emeklilere ne dedi, 'yılda iki ikramiye.' Değişen bir laf var burada 'sene iki maaş ikramiye', 'yılda iki maaş ikramiye' arada sadece sene kelimesi var. 'Asgari ücrete sıfır vergi' demiş Cem Uzan, bu da demiş ki bin lirayı bin 500 liraya çıkarayım. Herkes art arda atmaya başlayınca Demirel dayanamadı, 'herkes ne diyorsa 5 fazlası.' Bu beş fazlası değil attı mı tam atıyor, atmanın sınırı yok" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun SKK Genel Müdürü olduğu dönemde yaptığı açıklamaları içeren gazete küpürlerini canlı yayında paylaşan Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatlerinin o dönemki açıklamalarıyla tamamen çeliştiğini belirtti. Gökçek,"Baba parasıyla bir yere kadar gidilmez ki hadi sana verdik AK Parti'nin kaynaklarını, iki ay sonra bu SSK'nın durumuna düşersin. SSK'yı karla almışsın, batırmış bırakmışsın. Yani o kadar enteresan ki bir ülkenin içerisinde istikrar varsa o ülke ayaktadır. Ülke eğer koalisyonlara giderse kendi çocuğunuzun istikbalini kaybedersiniz. Yani koalisyona verin oy, neticesi bu olur" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun CHP'li milletvekili adaylarına yönelik bir gazetede yer alan,"Mitinglerle iktidar yolu açılmaz, evlere gidin emekliye ikramiyeyi anlatın. 'Parayı nereden bulacaksınız?' diyenlere kaçak sarayın fayansına kadar para var emekliye gelince mi yok' yanıtını verin" ifadelerini hatırlatan Gökçek, "Ya 1.3 katrilyon lira saray. Sadece kendisinin vereceği iki maaş 31.9 katrilyon lira, yani sarayın 25 katı. Sarayı yapıyorsun bir defa kalıyor, 10 senede 250 saray parası gidiyor senin söylediğin yere. Atıyorsun biraz tertipli at. Dimyat'a giderken evdeki pirinçten olmak var. Kılıçdaroğlu'nun söyledikleri sözlerin hiçbiri hakikat değil, milletimin bunu bilmesini istiyorum" ifadelerini kullandı.

CHP'YLE İLGİLİ ŞOK İDDİA

İnanılmaz bir iddiada bulunan Gökçek, "Parayı nereden bulacak' diyorsunuz da CHP, Cumhuriyetin ilk yıllarında 1926'dan itibaren 3 tane eroin fabrikası kurdu. Belgeleri var. İlaç fabrikası falan değil, millet kafayı bulsun diye. Ondan sonra bütün milletin kimyasını değiştirdi, hem de yurt dışına bol bol sattı. O tarihte devletin geliri bütün fabrikalardan 2 milyonmuş, 15 milyon lira sadece eroin geliri var. Bütün Avrupa'yı zehirlediler, bütün Amerika'yı zehirlediler, bütün Türkiye'yi zehirlediler. CHP'nin geleneğinde, İnönü geleneğinde bu. 1933'te de kanunu çıkarttılar. Bazıları kaçak eroin üretip satmaya başlamış. Belgede diyor ki 'Kaçak satana, kaçak üretene 3 yıl hapis var. Devlet üretir, devlet satar.' CHP'nin geleneğinde insanı uyuşturmak var" açıklamasında bulundu.

İddiaya ilişkin yanında getirdiği belgeleri gösteren Gökçek, "İstanbul'da ilk eroin fabrikası Kurtuluş Savaşı'nın hemen bitiminde 1926 yılında Japonlar geliyor ve Türkiye'ye bir eroin fabrikası kurmayı teklif ediyor. Japon firmasıyla birlikte bugünkü Taksim Divan Oteli'nin yanında TC Uyuşturucu Maddeler İnhisarı'nı kuruyor. Bu da onun önüne 10. münasebetiyle konulan resmi, aynı eski hali. 10. yıl bir asra bedel. Altında TC Uyuşturucu Maddeler İnhisarı yazıyor" dedi.

EROİN ÜRETEN KIZLARIN FOTOĞRAFLARINI GÖSTERDİ

Gökçek, daha sonra eroin üreten kızların bulunduğu fotoğrafları ilk kez canlı yayında paylaşarak, şunları kaydetti:

"Bakın bu da ürettikleri eroinlerin kutuları, böyle tasnif ediyorlar. İlk kurulduğundaki şeye bakın, Türkiye'de ilk eroin fabrikası Çengelköy'de kuruldu. İkinci fabrikayı hemen Eyüp'te Haliç kenarına, adını da şöyle koyuyorlar, Ecza-i Tıbbiye ve Kimyeviye yani ETKİM. Hiç soluk almadan da üçüncü eroin fabrikasını kuruyorlar ve bu da Kuzguncuk'ta. Ve o tarihte bu ülkenin evlatlarını uyuşturuyorlar, yurt dışında Amerikalı’yı uyuşturuyorlar. Bundan para kazanıyorlar. Bütün fabrikalar 2 milyon kazanırken, 15 milyon kazanıyorlar. Arkasından da burada Uyuşturucu Maddeler İnhisarı hakkındaki kanunu 1933'te çıkarıyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu'na bir gazeteci sormalı, 'sizin genlerinizde eroin fabrikasıyla insanları uyuşturmak, Avrupa'yı, Amerika'yı zehirlemek var, aynı şeyi yapacak mısınız?' Bence şöyle cevap verir, 'yok, biz eroin yapmıyoruz ama biz vaatlerimizle milleti uyuşturuyoruz.' Anca onu der, derse."

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim