• BIST 115.450
 • Altın 166,641
 • Dolar 3,9399
 • Euro 4,8592
 • İstanbul 11 °C
 • Ankara 7 °C
 • İzmir 13 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Gazetelerin Mavi Marmara Sınavı! Foto Galeri

Gazetelerin Mavi Marmara Sınavı! Foto Galeri
Onbinlerce Filistin dostunun bir araya geldiği karşılamada katil devlet İsrail'e öfke vardı. Peki gazeteler bugünkü sayılarında dünkü bu görkemli karşılamayı nasıl aktardı?

 


 

 

GAZETELERİN MAVİ MARMARA SINAVI!
BİR HAFTALIK MÜZE: MAVİ MARMARA İsrail saldırısında 9 Türk’ün hayatını kaybettiği ‘Mavi Marmara’ Kepez limanından İstanbul’a getirildi. Havai fişeklerle karşılanan gemi, Sarayburnunda 1 hafta kalacak, vatandaşların ziyaretine açık tutulacak.
 

 

 

Doğan Grubu gazeteleri haber değeri görmedi Mavi Marmara'nın dönüşü ve onbinlerce insanın karşılamasını. Karşılamaya en geniş yeri Akit verirken, Zaman gazetesi şaşırttı. Zaman da tıpkı Doğan Grubu gazeteleri gibi önemsemedi Mavi Marmara'nın dönüşünü, görkemli karşılamayı!

KİM NE YAPTI?

Hürriyet, haber değeri görmedi. İlk sayfasından yer vermedi. 

Posta da Mavi Marmara'ya hiç yer vermedi.

Milliyet'te de ne manşet ne de sürmanşetti. İlk sayfadan şu başlıkla duyuruldu: “İstanbul'da 10 bin kişi karşıladı.”

Sözcü gazetesi de Mavi Marmara'ya hiç yer vermedi.

Sözkonusu kendi devletinin bir olumsuz uygulaması ise aslan kesilen Radikal'in de ana sayfasında yer bulamadı Mavi Marmara. Tek bir başlık vardı: “Mavi Marmara'yı İstanbul'da binlerce kişi karşıladı.”

Aynı grubun gazetesi Vatan da ilk sayfadan küçücük gördü, Mavi Marmara'nın gelişini.

Çukuroava Grubu'nun Akşam'ı da ana sayfada küçücük yer verdi Mavi Marmara'ya.

Cumhuriyet de tıpkı Doğan Grubu gazeteleri gibi haber değeri görmedi, Mavi Marmara'nın döşünde. Gazetenin ilk sayfasında hiç yoktu Mavi Marmara.

Sabah ise göbekten “219 gün sonra eve dönüş” başlığını kullandı.

Star'ın da sürmanşetindeydi Mavi Marmara: “219 gün sonra İstanbul'da”

Takvim, ilk sayfa göbekten: 7 ay sonra döndü

Bugün, ilk sayfa göbekten: Mavi Marmara 7 ay sonra İstanbul'a döndü.

Türkiye, ilk sayfa göbekten: Gazi Marmara eve döndü

Habertürk de ilk safa göbekten: Mavi Marmara törenle karşılandı.

Yeni Asya, sürmanşetten: Mavi Marmara'ya görkemli karşılama. 

Yeni Şafak sürmanşetten: Gönüllere demir attı.

ZAMAN ŞAŞIRTTI!

Zaman gazetesi ise tıpkı Doğan Grubu gazeteleri gibi büyük bir haber olarak görmedi Mavi Marmara'nın gelişini, Mavi Marmara'ya görkemli karşılamayı. Zaman, ilk sayfasından küçücük bir alana sıkıştırdı Mavi Marmara'nın gelişini.

İşte Türk Medyasının Mavi Marmara sınavı...

AKŞAM

BİR HAFTALIK MÜZE: MAVİ MARMARA

İsrail saldırısında 9 Türk’ün hayatını kaybettiği ‘Mavi Marmara’ Kepez limanından İstanbul’a getirildi. Havai fişeklerle karşılanan gemi, Sarayburnunda 1 hafta kalacak, vatandaşların ziyaretine açık tutulacak.

BİRGÜN

(Haberi görmedi)

BUGÜN

MAVİ MARMARA 7 AY SONRA İSTANBUL’A DÖNDÜ

Gazze’ye yardım götürürken, İsrail’in saldırısıyla 9 Türk’ün öldüğü Mavi Marmara Gemisi, 7 ay sonra İstanbul’a geldi. İskenderun Limanındaki bakımının ardından Sarayburnu’na gelen gemiyi binlerce kişi gözyaşı ile karşıladı.

CUMHURİYET

MAVİ MARMARA İSTANBULA GELDİ

'Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım'' kampanyası kapsamında Gazze'ye giderken İsrail'in saldırısına uğrayan ''Mavi Marmara'' gemisi, İstanbul'a geldi. Sarayburnu'ndan 219 gün önce 22 Mayıs'ta yola çıktıktan sonra 31 Mayıs'ta İsrail'in saldırısına uğrayan ''Mavi Marmara'' gemisi Sarayburnu'da düzenlenen törenle yurttaşlar tarafından ''Mavi Marmara'' şarkısı eşliğinde coşkuyla karşılandı. ''Mavi Marmara'' gemisinin Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Genel Müdürlüğü'ne bağlı iki römorkör eşliğinde boğaza girişinde Galata Köprüsü üzerinde havai fişekler patlatıldı.

GÜNEŞ

7 AY SONRA DÖNDÜ

'Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım'' kampanyası kapsamında Gazze'ye giderken İsrail'in saldırısına uğrayan ''Mavi Marmara'' gemisi, İstanbul'a geldi. Bazı grupların Filistin bayrakları ve sloganlarla Sarayburnu açıklarında karşıladığı Mavi Marmara’da 31 Mayıs’taki İsrail baskını sonucu 9 kişi hayatını kaybetmişti.

HÜRRİYET

(Haberi görmedi)

MİLLİ GAZETE

UMUDUN ADI EVİNE DÖNDÜ

Tarihin en büyün insanlık seferi için Gazze’ye doğru çıktığı yolda barbar İsrail askerlerinin saldırısına uğrayarak 9 yolcusunu şehit veren Mavi Marmara 7 ay sonra yola çıktığı limana, Sarayburnu İskelesi’ne geri döndü.

MİLLİYET

İSTANBUL’DA 10 BİN KİŞİ KARŞILADI

219 gün önce Gazze’ye doğru yola çıktıktan sonra İsrail’in saldırısına uğrayan “Mavi Marmara” gemisi dün İstanbul’da görkemli bir törenle karşılandı.

RADİKAL

MAVİ MARMARA’YI İSTANBUL’DA BİNLERCE KİŞİ KARŞILADI

İnsani yardım için çıktığı Gazze yolunda 9 aktivistini İsrail saldırısıyla kaybeden Mavi Marmara, dün İstanbul'a geri döndü. Karşılama töreninde, İsrail saldırısını protesto etmek ve bu saldırıda hayatını kaybeden 9 kişiyi anmak için ses bombaları ve havai fişekler atıldı.

SABAH

219 GÜN SONRA EVE DÖNÜŞ

İsrail askerlerinin müdahalesiyle 9 Türk'ün yaşamını yitirdiği Mavi Marmara gemisini, 7 ay sonra döndüğü İstanbul'da coşkulu bir kalabalık karşıladı. Gözyaşları sloganlara karıştı. Hâlâ canlı olan çatışma izleri ise görenlerin içini acıttı

STAR

219 GÜN SONRA İSTANBUL’DA

22 Mayıs’ta İsrail ablukasındaki Gazze’ye insani yardım götürmek için 500’e yakın gönüllüyle yola çıkan Mavi Marmara, 219 gün sonra dokuz yolcusunu şehit vermiş olarak dün döndü

TAKVİM

7 AY SONRA DÖNDÜ

Gazze’ye Özgürlük filosunun amiral gemisi Mavi Marmara tarihi yolculuğunun ilk hareket noktası Sarayburnu’na demir attı. Üzerinde İsrail askerlerinin şehid ettiği 9 Türk’ün resmini taşıyan gemiyi, boğaz girişinde onlarca tekne,  kıyıda onbinler karşıladı.

TÜRKİYE

GAZİ MARMARA EVİNE DÖNDÜ

Gazze’ye insani yardım götürürken İsrail ordusunun basıp 9 Türk’ü katlettiği Mavi Marmara, 7 ay sonra İstanbul’a geldi. Binlerce kişi gemi Türk ve Filistin bayrakları ile karşıladı. Törende Mavi Marmara şehidlerinin de fotoğrafları yer aldı.

YENİ AKİT

GAZİ’NİN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜ

İsrail askerlerinin kanlı saldırısının ardından ilk kez İstanbul’a gelen Mavi Marmara gemisi hayatını kaybedenlerin yakınlarının ziyaretine açıldı. Saldırının izlerinin hâlâ sıcaklığını taşıyan gemiyi gezen şehit yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Gazze’ye insani yardım götürürken uluslararası sularda saldırıya uğrayan ve 9 kişinin şehit olduğu Mavi Marmara gemisi Sarayburnu iskelesinde coşku içinde karşılandı.

VATAN

DEVLET GELMEDİ

31 Mayıs’ta İsrail’in saldırısına uğrayan Mavi Marmara gemisi, İstanbul’a getirildi. Sarayburnu’nda gemiyi binlerce kişi ellerinde Filistin bayraklarıyla karşıladı ama törene devletten ve hükümetten hiç kimse katılmadı.

YENİ ASYA

MAVİ MARMARA’YA COŞKULU KARŞILAMA

Filistin’e insanî yardım yolculuğunda gerçekleştirilen baskında İsrail askerlerinin 9 Türk vatandaşını öldürdüğü Mavi Marmara gemisini İstanbul’da binlerce kişi Sarayburnu İskelesinde karşıladı. Gemiyi karşılamak için gelenler sabah saatlerinden itibaren iskelenin bulunduğu alanı doldururken, hüznü ve heyecanı bir arada yaşadıklarını belirterek, İsrail zulmüne karşı sessiz kalmayacaklarını ifade ettiler. Bekleyiş sırasında sık sık İsrail karşıtı sloganlar atıldı.

YENİŞAFAK

GÖNÜLLERE DEMİR ATTI

"Dökme Kurşun" operasyonu sonrası ambargo altında tutulan Gazze'ye insani yardım götürmek için yola çıktığı Akdeniz'de İsrail komandolarının saldırısına uğrayan "Mavi Marmara" 7 ay sonra İstanbul'a döndü.

9 şehidin fotoğrafıyla demir aldığı Sarayburnu Limanı'na yanaşan gemi, havai fişekler, Filistin bayrakları ve gözyaşları arasında "Hoşgeldin özgürlük elçisi" nidalarıyla karşılandı.

ZAMAN

BAŞLIK YOK

İsrail’in saldırısına uğrayan Mavi Marmara gemisi 219 gün sonra İstanbul’a döndü. Karşılamaya binlerce kişi katıldı.

HABER TÜRK

MAVİ MARMARA TÖRENLE KARŞILANDI

TARAF

HOŞ GELİŞLER OLA MAVİ MARMARA

9 Türk’ün yaşamını yitirdiği Mavi Marmara 7 ay sonra boğazın mavi sularına döndü. Vahşetin izleri ise duruyordu.

 

 

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim