• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Fetullah Gülen’in Sahtekarlığı Belgelendi!

Fetullah Gülen’in Sahtekarlığı Belgelendi!
Kendisini aslında istifa ettiği Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan emekli olmuş gibi göstererek yeşil pasaport alan Fethullah Gülen’in SSK emeklisi olduğu ortaya çıktı.

 

Gülen’in tekzip için mahkemelere sunduğu belgenin aslının ise Diyanet’teki dosyasında olmadığı tespit edildi.

‘Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan emekli olmadığının belirlenmesiyle yeşil pasaportunun Erzurum Valiliği’nce iptal edildiği’ haberimizi tekzip ettiren Fethullah Gülen’in, gerçekten de Diyanet’ten değil SSK’dan emekli olduğu ortaya çıktı. 1990 yılında Diyanet’ten emekli olduğuna dair belge alarak yeşil pasaport alan Gülen’in SSK emeklisi olduğu belirlendi. Gülen’in, 1981 yılında 22 yıllık memur iken istifa ettiği ve daha sonra sigorta primlerini tamamladığı tespit edildi. 1981′de istifa ederken Gülen’in 5. derecenin 7. kademesinde olduğunu gösteren belgenin aslı ise Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki dosyasında bulunamadı.

gulen-belge

YEŞİL PASAPORTU NASIL ALDI?

Gülen’in daha önce yeşil pasaport almasına imkan sağlayan belgenin ise ‘tahrif edilmiş’ olduğu iddia ediliyor. 1990 yılında dönemin Personel Daire Başkanı Kadir Bozlu’nun imzasını taşıyan belgede Gülen’in emekli olduğu, emsallerinin de 3. derecenin 1. kademesinde olduğu bilgisi yer alıyor. Belge ile ilgili hem İçişleri Bakanlığı hem de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın incelemesi sürüyor. Dönemin Personel Daire Başkanı Kadir Bozlu 1993 yılında vefat ettiği için, belgenin Diyanet’te kimler tarafından nasıl tanzim edildiği belirlenemiyor. SSK emeklisi olan Gülen’in 1990 yılında memur emeklisiymiş gibi nasıl belge aldığı merak ediliyor.

gulen-belge1

TEKZİP İÇİN DE AYNI BELGE

Fethullah Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak, Gülen’in yeşil pasaportunun iptali ile ilgili haberimizi tekzip ettirmek için yine aynı belgenin fotokopisini mahkemeye sunmuştu. Albayrak’ın sunduğu belgede, Gülen’in emekli olduğu bilgisi yer alırken, aynı belge Diyanet’teki dosyasında bulunamadı. Diyanet’te Gülen’in yalnız el yazısı ile istifa dilekçesi yer alıyor. Erzurum Valiliği, yeşil pasaportun usûlsüz yöntemlerle alındığını tespit etmiş ve pasaportu geçtiğimiz nisan ayında iptal etmişti.

ASLINDA ALMAYA HAKKI YOK

Gülen’in avukatları yeşil pasaport süresini uzatmak için Diyanet’ten yeni belge isteyince gerçek ortaya çıktı. Diyanet İşleri Başkanlığı, 2011 yılında Gülen’in avukatlarının talebi üzerine 1990 yılının belgesinin aksine şu ifadelerin yeraldığı belgeyi iletti: ‘Başkanlığımızdaki kayıtların incelenmesinde ilgilinin 17.07.1959 tarihinde Edirne Merkez’de İmam Hatip olarak göreve başladığı ve 20.03.1981 tarihinde de Çanakkale Merkez Vaizi iken istifaen görevden ayrıldığı anlaşılmıştır.’ Diyanet’in bu yazısının ardından Erzurum Valiliği de Gülen’in yeşil pasaport almaya hakkının olmadığına karar vererek, pasaportunu iptal etti.

gulen-belge2

3′ÜN 1′İ MÜMKÜN DEĞİL

Müfettişler, Gülen’in yeşil pasaport alma hakkı bulunmadığını şu ifadelerle anlattı: ‘Gülen’in istifa ettiği tarih itibariyle kadrosunun 6, müktesep derecesinin 6, kademesinin 7 olduğu, emsallerinin ise gösterge tablosunda 6′ya 7′nin karşılığı olan 4. derecenin 1. kademesine tekabül ettiğinden ilgilinin o günkü durumunun Pasaport Kanunu kapsamında değerlendirilmesi mümkün değildir. Bununla birlikte kanuna göre ilkokul mezunu bir memur 15. derecenin 1. kademesinde göreve başlar, 7/1′e kadar yükselebilir.’ Gülen’in 3. derecenin 1. kademesinden yeşil pasaportu nasıl aldığı merak konusu.

Belgede emekli dosyada müstafi

Fethullah Gülen’in avukatının mahkemeye sunduğu belgede Gülen’in emekli olduğu bilgisi yer aldı, ancak Gülen’in Diyanet’teki dosyasında ise sadece el yazısı ile istifa dilekçesi bulunuyor. Gülen’in 24.03.1981 tarihinde Çanakkale Müftülüğü’ne yazdığı dilekçede, ‘Başkanlığımızın Çanakkale İli Merkez vaiziyim. Dört seneden beri devam eden kalp rahatsızlığım hususiyle son altı aydan bu yana şiddetini artırdığı, iki heyet ve buna manzum muhtelif raporlarla tesbit edilmiştir. Binaenaleyh, vazife yapamadan maaş almak beni iz’aç ettiğinden istifamın kabulünü müsaadelerinize arz ederim’ şeklinde kendi ifadesi yer alıyor. Oysa ki ‘Gülen’in pasaportu iptal edildi’ haberini tekzip etmek için mahkemeye sunulan belgede ’6. derece kadrodan 5. derecenin 7. kademesinden maaş almakta iken, Başkanlığımız Çanakkale Merkez Valiliği’nden 20.03.1981 tarihinde emekliye ayrılan Fetullah Gülen’ ifadesine yer verildi. Aslı bulunamayan bu belgenin ise tahrif edilmiş olduğu ortaya çıktı.  (YENİ ŞAFAK)

İLGİLİ HABERLER:

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim