• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Fethullah Gülen'den Suikast veya Saldırı Emri mi?

Fethullah Gülenden Suikast veya Saldırı Emri mi?
ANALIZMERKEZI.COM - Fethullah Gülen'in 'musalla tehdidi'ni sorguluyoruz.

Fatih Tezcan - AnalizMerkezi.com / ÖZEL

Türkiye Fethullah Gülen'in şahsının ve örgütünün ortaya çıkan kirli işbirliklerinin ve Erdoğan'a saldırısının etrafında bir husumet atmosferini solurken, İşbirlikçi Emekli Vaiz'in "Ümitvâr olunuz!...levsiyatla köpürüp duran hercümerclerin çok yakın bir gelecekte musallaya yatırılacağından emin bulunuyoruz..." demesi ne anlama geliyor?

Gülen'in resmi sitesinde yayınlanan konuşmasının başlığı:
"Tarihî tekerrürler ve bir uzun temenni"...

Metne burada ulaşılabiliyor.

Yazıda öyle bir yer var ki, beraberindeki bazı sözler ve tehditlerle beraber ele alındığında, 'musallaya yatırılacağından emin bulunuyoruz' sözü zaten tehdid veya tahdid içeren bir lafızken, daha da ağırlaşıyor ve adeta 'metne gömülmüş gizli bir eylem emri' hüviyetine bürünüyor.

Yazı çok uzun ama dikkate sunduğumuz yer aradaki bir mesaj:
BU SÖZ NE ANLAMA GELİYOR?

Ümitvâr olunuz! Bize gelince, biz bugüne kadar olduğumuz gibi levsiyatla köpürüp duran hercümerclerin çok yakın bir gelecekte musallaya yatırılacağından emin bulunuyor ve kaderin milletimizin yürüdüğü yollara su serpeceği mübarek günlerin çok uzak olmadığını düşünüyoruz."

Cümlede geçen levsiyat 'karmakarışık, kirli ve pis şeyler' manasına geliyor.
Hercümerç ise Farsça bir sıfat
ve 'Altüst, karmakarışık, darmadağınık, allak bullak' demek...

Musalla, vefat etmiş kimsenin cenaze namazının kılınması için yatırıldığı namaz yeri demek...

Bakıldığı vakit bu söz, düşmanının durumunu 'karmakarışık olmuş' gören bir zihniyetin, bu düşmanı ya öldür-t-eceğini yada itibar suikastine uğratacağını yada hapishane veya hastahane gibi bir seçenekle pasifize edeceğini ama her ihtimalde de bulunduğu yerden edeceğini ifade ediyor.

BEDDUA'DA DA AYNISINI SÖYLEMİŞTİ

Burada hemen aklımıza Fethullah Gülen'in bedduası geliyor. O sözlerinde de Gülen "birliklerini bozsun" ve "Allahım, onları hezimete uğrat ve onları sars allahım, ateşlerini arttır, topluluklarını dağıt, en ufak parçalarına kadar onları ayır." diyordu.


EMRE USLU'NUN İSRAİL SELAMI

Gülen örgütü'nün Gayrıresmi Medya ve Sosyal Medya Sözcüsü ve Tetikçisi Emre Uslu, bundan 1 ay önce yaptığı açıklamada, Gülen Cemaati'nin Erdoğan'a karşı olan durumunun, İsrail'le olan ilişkilerdeki gerginlik olduğunun altını çiziyordu!

Bunu biz, Gülen Örgütü zaten görüştüğü MOSSAD'a alenen dostluk mesajı göndererek 'Eksta İstihbarat ve Yardım Dileniyor' şeklinde not ettik.

ZAMAN'IN WASHİNGTON MUHTIRASI'NDAKİ 3 KESİM: ABD, İSRAİL VE GÜLEN

Biz haber yapana kadar 57 saat Medyada hiçkimsenin fark etmediği o Muhtira gibi yazıda Ali H. Aslan, Erdoğan'ın mağdurlarını sayıyor ve bunları ABD, İsrail ve Hülen Hareketi olan sıralıyordu.

HAKAN ŞÜKÜR'DEN SONRA HÜSEYİN GÜLERCE'DEN DE SON UYARI!

Geçtiğimiz günlerde ise Hüseyin Gülerce SON UYARI şeklindeki sözlerinde Erdoğan'dan geri adım atmasını istemişti...


EMRE USLU'DAN "OPERASYON ERDOĞAN'A VE KONTROLU BİZDE!" MESAJI!

Polis Şefi Emre Uslu'nun "Dershane Meselesi olmasaydı bu operasyonlar olur muydu" mealindeki notunun sadece itiraf değil, aynı zamanda muhataplara 'Operasyon Bizim! Başındayız ve sürdürüyoruz!' mesajı olduğunu da yine ilk olarak AnalizMerkezi.com söylemişti.


İşte Fethullah Gülen'in 27 Aralık tarihli  Uzun Temenni'si (!) tüm bunlardan sonraya geliyor.

Hakan Şükür Başbakan'a 'Son Uyarısı'nı yaptıktan sonra 17 Aralık Operasyonu başlatılmıştı.

'İyi Polis' Hüseyin Gülerce'nin Son Uyarısı'ndan ve 'Kötü Polis' Emre Uslu'nun mesajlarından sonra Fethullah Gülen'in hiç çekinmeden, fütursuzca ""Ümitvâr olunuz!...levsiyatla köpürüp duran hercümerclerin çok yakın bir gelecekte musallaya yatırılacağından emin bulunuyoruz..." demesini, sızma hücrelere gizli eylem talimatı olarak görmemek için, önce Gülen'in bizim ortaya çıkardığımız kanıtlı ispatlı itiraflı CIA-MOSSAD İşbirlikleri'nden kendini aklaması gerekiyor.

Kaldı ki Fethullah Gülen'in Bedduası, başlı başına soruşturma konusudur ve eylem emridir demiştik ve bunu yine Türkiye'de bu zaviyeden değerlendiren de ilk ve tek bizdik.
Sonunda ne oldu?

A Haber yayınında da dile getirdiğimiz gibi, Emekli Vaiz Fethullah Gülen'in yuvalara ettiği bedduadan saatler sonra Başbakan'ın yuvasına Emniyet'e bağlı şahıslar yaklaştı.
Gerçi sorguya alınmaktan kurtulamadılar ve çözümlenerek gönderildiler ama işin özeti oydu ki, emekli biz vaiz arkasına yabancı istihbaratları aldığında Türkiye Cumhuriyeti seçilmiş Başbakanı'na ne gibi yollarla saldırabildiğini göstermiş oldu.

ŞİMDİ NE OLUR?

Kesinlikle ihtimal dahilinde olmak kaydıyla, muhtemelen bu gündemde simetrik bir suikast ülkeye fazla gelebilir. Gülen Örgütü Dosyası'nı kabartabilir, kapağını zorlayabilir. Gülen'den zaten illallah etmiş halkı, daha da tahrik edebilir.

Bunun yerine İtibar Suikasti tercih edilebilir.

Yani Hakan Fidan'ın Gülen Örgütü'nce pasifize edilememesinden sonra başlatılan dinlemelerden kotarılan bir soruşturma veya kaset servisi yaşanabilir.

Her ne olursa olsun, CIA-MOSSAD-KGB-RAND Corporation İşbirlikleri ortaya çıkan Fethullah Gülen'in Pensilvanya'daki çiftliğinden örgütüne içinde musalla gibi ağır tehdit içeren kelimelerin gömüldüğü bu fütursuzlukta bir metin kaleme alması dahi, Başbakan Erdoğan'a karşı yürütülen Yabancı İstihbarat destekli Darbe Girişimi'nin ne derece pervasız işletildiğinin bir ispatı olarak karşımızda tüm karalığıyla duruyor.

Bu noktadan sonra Devletin, Paralel Devlet Gülen Örgütü Soruşturması'nı geciktirdiği hergün, bu mesajlar ve tartışmalar olacak ve tehlikeli biçimde uzayacak gibi görünüyor.

Fatih Tezcan - AnalizMerkezi.com / ÖZEL

Kaynak: http://www.analizmerkezi.com/haber/fethullah-gulenden-suikast-veya-saldiri-emri-mi-35164.html

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ahsen
2014-01-03 01:15:44
Kaderinde üstünde bir kader vardır.Bunlar Allahı hesaba katmadan plan yapıyorlar.biz İlahi adalete güveniyoruz
mustafa
2014-01-02 19:15:53
Ahmet Turan Alkanın son yazısı olan KÖY YANAR DELİ TARANIR adlı yazısını okuyun. Yahudi efsanesiyle Başbakanımızı nasıl tehdit ediyor.
2014-01-01 01:10:22
Bence acil başbakan face to face tek tek vekillere konuşmalı sancağın altından çıkmayın demeli birde kasette ne varsa kale almıcaz demeli çekinmesinler birde acil dava açmalı ve karşı atağa geçilmezse istifalar devam eder oyüzden cephe oluşmalı mücadele için hukuk sahasında vekiller güçün yanında olur herzaman safları hala oluşturmadık dava açamadık geç kalınıyor geç kalınıyor dava aç içi sonra d
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim