• BIST 117.216
 • Altın 165,687
 • Dolar 3,9176
 • Euro 4,8144
 • İstanbul 16 °C
 • Ankara 8 °C
 • İzmir 16 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Fethullah Gülen: İntihar Ederim!

Fethullah Gülen: İntihar Ederim!
Fethullah Gülen, ülke gündemini meşgul etmeye devam ediyor.Başbakan Erdoğan'a iletmek üzere Cumhurbaşkanı'na yazdığı tezat dolu mektup, bize geçmişte Çevik Bir'e yazdığı mektubu hatırlattı.Bugün Cumhurbaşkanı'na 'Erdoğan adamlarını çeksin ben de çekeyim'

AnalizMerkezi.com / Özel

Bugün Dershanelerin dönüşümüne karşı, bugün kendine bağlı sızma unsurların Devlet'ten ayıklanmasına karşı, bugün CIA-MOSSAD bağlantılarını ortaya çıkaran bizlere karşı, gayet sert ve net olan emekli vaiz Gülen, 28 Şubat'ta Erbakan Beceremedi Bıraksın derken o dönemin kudretli paşası Çevik Bir'e, görülmemiş incelikte bir mektup kaleme almıştı.

22 Aralık 2013'te Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e mektup yazarak 'Başbakan'a da iletirsiniz' diyecek kadar ileri giden Emekli Vaiz Fethullah GÜLEN, AnalizMerkezi.com olarak ortaya döktüğümüz CIA-MOSSAD bağlantılarına cevap vermek bir yana, bilerek veya bilmeyerek halkı kin ve nefretle bölmeyi teşvik edecek ateşli bir bedduayla durumu kurtarmaya çalışmıştı.

Oysa dershanelerin dönüşümüne karşı çıkmak için Türkiye'yi adeta felç ettiren Fethullah Gülen, Çevik Bir'e yazdığı mektupta ise, okulların 28 Şubatçılara devrini istediğini ve bu olmaz da okullar kapanırsa, canına son vereceğini söyleyecek noktaya kadar gelmişti.

Gülen'in, Orgeneral Çevik Bir'e gönderdiği mektubu aynen verelim:

FETHULLAH GÜLEN'DEN ÇEVİK BİR'E MEKTUP!

-Genel Kurmayımız'ın çok değerli İkinci Başkanı

Sayın Komutanım

Son günlerde medyamızda yeniden gündeme gelen ve yanlışlıkla ismimle birlikte anılan okullarla ilgili olarak, şu birkaç satırla huzurlarınızı işgal edeceğim için yüksek af ve hoşgörünüze sığınıyorum.

"Yanlışlıkla ismimle birlikte anılan okullar" ifadesini kullandım. Bir defa, bizzat Atatürk gibi, bir enkazın üzerinde büyük bir devlet kurmuş askerî, siyasî ve idarî bir dâhî bile, "Benim nâçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhûriyeti, ilelebed pâyidâr kalacaktır" derken, vatan, millet ve ülkeye hizmet aşkı tıpkı İstiklâl Harbimiz yıllarında olduğu gibi şahlanan insanımızın ortaya koyduğu bir hizmetin, benim gibi, ne askerî, ne idarî, ne siyasî hiçbir dehası bulunmayan ve "nâçiz vücudu toprak olup gidecek" aciz bir insana mal edilmesi, o insanların hizmet, aşk ve şevklerinin ve gayretlerinin mahsûlünü gasp etmek manâsına geleceği için, "yanlışlıkla ismimle birlikte anılan okullar" dedim. Mutlaka mâlum-u âlîleriniz olduğu, âcizâne her zeminde fedalarca tekrarladığım ve bizzat okulları yapan ve işletenlerin de itiraf edecekleri üzere, bu okullarla alâkam, sadece bir teşvik, bir çağrı ve bazılarının yanlışlıkla hakkımda taşıdıkları hüsn-ü zannı ülkeme ve devletime hizmet adına bir kredi kartı gibi kullanmaktan ibarettir.

Değerli Komutanım. Kahraman ordumuzun şerefli bir mensubu ve en yüksek rütbede bir komutanı olarak takdir buyuracağınız üzere, bilhassa Kars, Erzurum, Ardahan gibi serhat şehirleri sık sık düşman işgaline uğradığı için, bu şehirler halkında milliyetçilik duyguları çok ileridir. Birinci Dünya Harbi'nden çıkmış, Kurtuluş Savaşı'nı vermiş bir ülkede, İkinci Dünya Harbi'nin hemen arkasında Sovyetler Birliği tarafından tehdit altında tutulan bir doğu vilâyetimizde çocukluğu geçmiş ve büyük acılar içinde büyümüş bir insan olarak, çocukluğumdan beri içimde uyanan milliyetçilik ve ülkeme hizmet duygularımı, resmî bir Diyanet görevlisi olarak görev yaptığım hemen her yerde ve cami kürsülerinde dile getirmeğe çalıştım. Fırsat bulduğum her defasında, insanımızın ruhunda taşıdığı kabiliyetleri, vatan ve millet sevgisini ateşlemeğe ve onları, dünyada, hattâ Ahiret'te bile hiçbir karşılık beklemeden devletimize ve milletimize hizmete davet ettim. Batı, Rönesansını ilme ve sanata açılarak yaptığı ve dünya devletleri arasında geri planda kalışımızın en büyük üç sebebi cehalet, fakirlik ve tefrika olduğu için, cemaati her defasında çocuklarını okutmaya, bilhassa müsbet ilimlerle zihinlerini aydınlatıp, bağnazlıktan ve hurafelerden kurtulmaya, çalışıp kazanmaya ve devletimize ve kanunlara bağlılık içinde iç bütünlüğümüzü korumaya çağırdım.

Bu şekilde teşvik ettiğim insanlardan bazıları, devletimiz özel okullar açılmasına izin verince, değişik yerlerde bir araya gelip, birbirleriyle yarış içinde malûm-u âlîleriniz olan okulları kurdular. Verdikleri eğitim ve gerçekleştirdikleri başarılarla kendilerini Türkiye'mizde ispat eden bu okulların benzerlerini, Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra Türkî Cumhuriyetlerde ve ardından, küçülen bir dünyada, ülkemizin önünü açmak ve dünyanın her tarafında ülkemiz adına lobiler oluşturmak, her yerde Türkiye dostluğunu mayalamak için gidebildikleri her yerde açmaya çalıştılar.

Tamamen Türk eğitim sistemine bağlı olarak faaliyet gösteren bu okullarda eğer, Türkiye Cumhuriyeti'nin lâik, bağımsız ve sosyal bir hukuk devleti özelliğinin aksine bir faaliyet varsa, devletimizden önce ben, bu okulların açılmasını teşvik etmiş biri olarak kapatılmalarını teşvik ederim.

Eğer, bazılarının iddia ettiği gibi, bu okullarda herhangi bir dış ülkeden veya ülkemize düşman kuruluşlardan alınmış tek kuruşluk destek varsa, zaten hastalıklarla sonuna gelmiş hayatımı bizzat kendi ellerimle noktalarım. Bununla birlikte, devletimiz, zaten kendisinin olan bu okulları dilediği zaman devralabilir. Kaldı ki, bu okullar zaten devletimizin olduğu için, böyle bir devirden söz etmek bile abestir. Türkiye Cumhuriyeti'ni koruma ve kollama vazifesini deruhte etmiş şanlı ve kahraman ordumuzun seçkin ve şerefli bir mensubu ve Genel Kurmayımız'ın İkinci Başkanı olarak, ne zaman, nerede ve ne şekilde arzu buyurursanız bu okulları şereflendirebilir ve her türlü teftişi yapabilirsiniz.

Böyle bir mektupla kıymetli vakitlerinizi işgal etme sû-i edebinde bulunduğum için tekrar özür diler, yeni yılda sıhhat ve afiyet dileklerimle birlikte, en derin saygılarımın kabûlünü arzederim efendim.

Fethullah GÜLEN

Fatih Tezcan: Fethullah Gülen İNTİHAR EDERİM Demişti!
Şimdi Ne Yapacak? Fethullah Gülen Tevbe Etsin!

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ahmet gezgin
2014-01-11 08:23:27
Bu adamlar düne kadar askere mustafa kemale her türlü küfürü etmiyorlar mıydı. Tağuta tapmak değil mi bu yaptıklatı. Fatih hocam bunlar tövbe etmez umud etme bence. Allah cümlemize hidayet nasip eylesin.
muahit
2014-01-09 16:28:34
işin doğrusu ben şaşırmanıza şaşırıyorum muslumanlar ne zamandan berı kufur müslümanları desteklemiş hangı kavım peygamberlerı (a.s) desteklemış ama bu gun israil abd hocayefendıyı desteklıyorsa bılmek gerek orada mutlaka bır bıt yenığı vardır kafırun suresını tekrar gözden geçirmenızı diliyorum .
lokman celik
2014-01-08 09:39:54
adam megerse yillardir bize anlatiyormus da biz anlamamisiz kitmirim diye diye dogru valla cia ve mossaad kitmi riymis
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim