• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Fatih Tezcan F.Gülen'in Şikayetine Karşı Savcıya İfade Verdi: İpliğini Pazara Çıkardım! Bu Davalarla Susturulmam Söz Konusu Bile Olamaz!

Fatih Tezcan F.Gülen'in Şikayetine Karşı Savcıya İfade Verdi: İpliğini Pazara Çıkardım! Bu Davalarla Susturulmam Söz Konusu Bile Olamaz!
Fethullah Gülen'in her deşifresine dava açtığı Yayın Yönetmenimiz Fatih Tezcan Avukatı Hüdaverdi Yıldırım ile birlikteCumhuriyet Başsavcılığı'na giderek ifade verdi.

 

Kamuoyunun Gezi Eylemleri'ni tartıştığı dönemde, Türkiye'ye ve Başbakan Erdoğan'a yapılan darbe girişimine Fethullah Gülen ve medyasının da katıldığını ilk açıklayan isim Fatih Tezcan, CIA ve MOSSAD ilişkilerini belgelediği Fethullah Gülen tarafından şikayet edildi.
 
Büyükçekmece Adliyesi'nde ifade veren Fatih Tezcan, Fetullah Gülen isimli şahsın 40 senedir örgütüne yönelik sürdürdüğü dinsel ve diktatöryal baskı düzenini şimdi Türk Yargısı ve Medyası üzerinde denemeye çalıştığını ancak bu davalarla bağımsız adliyenin ve bağımsız kalemlerin pasifize edilmesinin söz konusu bile olamayacağını ifade etti.
 
İşte Fatih Tezcan'ın ifadesinin tam metni:   

Hakkımdaki suçlamayı ve haklarımı anladım. Söylediğim ve yazdığım hiçbir argümanda Fethullah GÜLEN isimli şahsa iftira veya hakaret kastım  yoktur. 

Gerek şahsın beyanlarıyla gerek resmi onursal başkanı olduğu STK ların başkanlarının ifadeleriyle ve gerekse bizim televizyon radyo ve internette belgelediğimiz üzere kendi imzasıyla sabit olmak üzere Fethullah GÜLEN ABD de CIA e kefaretiyle ikamet etmektedir. CIA referansıyla ABD de yaşayan CIA yan kuruluşu RAND corporation ile işbirliğini hem kendisinin hem cemaatinin itiraf ettiği F.Gülen in CİA e ve RAND a zarar verecek onların dediğinden çıkacak Türkiyenin iç ve dış politikalarında CİA ve RAND a karşı ve rağmen herhangi bir söz sarf etmesi veya cemaatini yönlendirmesi hayatın olağan akışına ve makul akla  aykırıdır. 

F. Gülen isimli şahıs gerek benim hakkımda gerek kendisini eleştiren Türkiyedeki ve dünyadaki bütün yazarlar ve gazeteciler hakkında düşünce özgürlüğünü hiçe sayıcı yaklaşık yüzlerce  kadar dava açarak 40 yıldır sürdürdüğü dinsel diktatoryal baskıyı sürdürmeye çalışmaktadır. 

Gerek şahsımın gerekse vatansever kalemlerin dinden sonra adliyeyi de bir sömürü aracı olarak kullanan F. Gülen isimli  şahsa karşı sessiz kalması mevzu bahis dahi değildir. 

Kendi resmi sitesi olan herkul.org taki bir ses kaydında milyonların sevdiği ve seçtiği  Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN için firavun karun ve samiri gibi yakıştırmalarda bulunarak nefret suçu işleyen halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden F. Gülen in benim Twetlerim üzerinden kendi suçunu "cover story" yani suç örtme aracı yaptığı açıktır. 

Uzun senelerden bu yana yazdığım yazılar ve katıldığım tv programlarıyla sabittirki halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden ve bunu gerek 12 Eylül darbesini alkışlayarak gerek 28 Şubat döneminin seçilmiş Başbakanına hakaret ederek gerek halkımız , İsrail in öldürdüğü şehitlere ağlarken yanlış yapıldı ve onlar şehit değil gibi açıklamalar yaparak ispat eden F. Gülen isimli şahsa olan tutumum kişisel değil  bu ve benzeri şekilde " dinci" veya "dinsiz " argüman ve eylem pratikleriyle toplumu bölen her kişi ve kuruma karşıdır. 

Hakkımda suç duyurusu yapan Avukat ın müvekkili ile ilgili olmayan twetleri bile C.Başsavcılığına iletmesindeki laubalilik müvekkilinin dini sömürürken yaptığı laubalilikle paraleldir. Öyleki ciamaat ağabeyleri şeklinde seslendiğim örgüt üyeleriyle ilgili yazdığım twetler, herhangi bir kişinin söylediğini aktardığım twetler F.Gülen in kendi sözünü yazdığım twetler dahil olmak üzere içinde Fetulllah , Gülen ve Cemaat kelimesi geçen ve geçmeyen bütün twetlerimi kopyala yapıştır metoduyla birleştirilmiş öncesi ve sonrasında ki yazışmalar hiçe sayılmış, ve Savcılığınıza bir çıktı alınarak suç duyurusu ambalajı içerisinde takdim edilmiştir. 

Amaç Türkiye de F.Gülen isminin anıldığı hiçbir eleştiri twetinin yazılmamasına müteallik bir baskı ortamı oluşturmaktır. 

Bir gülen örgütü uzmanı olarak serehadle ifade ederim ki bu strateji örgüt liderliğinin 40 senedir kendi örgütü üzerinde yürüttüğü bir taktiktir. 

Aynı başarıyı bağımsız yargı ve bağımsız medya üzerinde sağlaması söz konusu bile değildir. bilakis daha önceki katıldığım tv programlarında ifade ettiğim gibi F.Gülen isimli şahsın ve örgütünün Türkiyede yürttüğü faaliyetin adı 5. Kol faaliyetidir. 

Bu faaliyetin amacı yapıldığı topraklarda ki yerli ve milli unsurların psikolojisini çökertmektir. 

5. Kol faaliyeti anayasal bir suçtur. bana ve benimle yanı safta olan  kalemlere açılan bu davaların amacı 5. Kol faaliyetinin deşifresini engellemek içindir. Bizim yaptığımız halkımızın ve milletimizin psikolojisini CİA işbirliğini resmi ABD mahkeme kararlarıyla belgelediğim  F.Gülen isimli şahsa ve örgütüne karşı yüksek tutmak ve kamuoyunun bilinçlenmesini sağlamaktır. 

Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Söyleyeceklerim bundan ibarettir. dedi. 

ŞÜPHELİ VEKİLİNDEN SORULDU:  Beyanlara katılıyoruz. Ayrıca bu suç duyurusu bir mağduriyetin giderilmesi yada suçlunun ıslahı amacına yönelik yapılmış suç duyurusu değildir. Milli hassasiyetleri toplumun çoğunluğu tarafından bilinen ve takdir edilen müvekkile  " halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek " isnadıyla suç duyurusunda hakkında suç duyurusunda bulunmak hukukun bir tehdit olarak kullanılması amacına yöneliktir. Suçlamaları kabul etmiyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim