• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Fatih Tezcan: Dershaneler, Paralel Devlet İçin!

Fatih Tezcan: Dershaneler, Paralel Devlet İçin!
ABD'de yaşayan emekli vaiz Fethullah Gülen ve cemaatinin Erdoğan'a Dershane Saldırısı'nı deşifre eden açıklamalar, Fatih Tezcan'dan geldi.


Öğrenciler arasında fırsat eşitliği sağlayan dershanelerin özel okullara dönüşme projesinin amacının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğu, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasını engellemek için dershane olayının kullanıldığı bildirildi.
Kürt sorununun çözümüne ilişkin çalışmalarda bulunan MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın terör örgütü KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağırılması, Dolmabahçe’de bulunan Başbakanlık Çalışma Ofisi’nin de basılmak istendiği Gezi olaylarında istediği sonucu alamayan derin yapı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrenciler arasında fırsat eşitliğini sağlayacak olan dershanelerin özel okullara dönüştürme çalışması üzerinden AK Parti Hükümeti’ni hedef alıyor.

“VESAYET DÜZENİYLE İTTİFAK SAĞLAMIŞ YAPI”

Gazeteci yazar Zihni Çakır, söz konusu tartışmaların dershanelerle ilgili uzaktan yakından alakasının olmadığını belirterek, “Öncelikle Gülen cemaatinin bulunmuş olduğu pozisyonunun tarifini yapmak lazım. Gülen cemaati bugüne kadar hemen hemen her darbe sonrası oluşan vesayet düzeniyle ittifak sağlamış, nikah tazelemiş bir yapı” dedi.
“Gezi olayları başladığı ilk günde bu işin içinde cemaatin de olduğunu söyledim” diyen Çakır, “Gezi olaylarının bir cemaat operasyonu olduğunu ifade ettim. Bundan dolayı da provokatör ilan edildim ve her türlü hakarete de maruz kaldım” ifadelerini kullandı.

“AMAÇ, AK PARTİ VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I TASFİYE ETMEK”

Zihni Çakır, şunları söyledi:

“Bugünkü dershaneler kalkışmasında asıl amaç, cemaat AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ı tasfiye etmek için kurmuş olduğu siyasal ittifakları, (Sarıgül-CHP) kendi tabanına meşru anlatabilmek için Başbakanın PKK ile müzakere edip dershanelerin kapatılması yönünde PKK’ya söz verdiğini ifade edebilecek kadar akıl tutulması yaşamaya başladı.
Bugün yaşanan dershane olayı değildir. Cemaatin kendi tabanına şu anda kurmuş olduğu ve bir dönem darbeci zihniyetle ifade ettikleri farklı bir siyasal görüş de olan ittifaklarını meşrulaştırma çabalarından başka hiçbir anlam taşımamaktadır.
Cemaat 28 Şubat’ta imam hatip liselerinin kapatılması sürecine seyirci kalırken, hatta alkış tutarken, Türkiye’deki muteber  kesimin eğitim alanında başvurabileceği tek alan olabilme sevdasıyla alkış tuttu. Cemaati bugün tek başına Fethullah Gülen cemaati olarak düşünmemek gerekir. Maalesef cemaat diyalog adı altında küresel bir oyunun parçası haline gelmiştir.”

“HAYATINDA BİR KERE BİLE BU ÜLKEYE GELMEYİ GÖZE ALAMAMIŞ İNSAN”

Çakır, Fethullah Gülen’in, kendi medya organlarında ‘Eğer bu hizmet zarar görecekse ben günde on defa ölmeye hazırım’ ifadelerinin yer aldığını hatırlatarak, “Çok affedersiniz ama günde on defa ölmesini kimse istemiyor. Hayatında bir kere bile bu ülkeye gelmeyi göze alamamış insanın günde on defa ölmeyi göze aldım demesine hangi taban inanabilir?” dedi.

“PARALEL YAPI TASFİYE EDİLECEK”

Çakır, “Türkiye önündeki yakın süreçte Ergenekon ve benzeri yapılarla yaşamış olduğu mücadele sürecinden çok daha meşakkatçi süreci cemaat gibi onların yerini dolduran, onlardan boşalan alanda paralel bir yapıya giden ve fütursuzluğu Ergenekon’dan çok daha fazla ileri boyutta olan bir yapıyı tasfiye sürecinde yaşayacaktır. Bunların hepsini aşacağız ama öncelikle cemaatin tabanının gerçekleri görebileceği bir profili onların önüne koyabilmemiz lazım” ifadelerini kullandı.
“DÜNYA BARIŞINA HİZMET EDİYORUZ DİYENLER, TÜRKİYE BARIŞINI BOZDULAR”

Gazeteci yazar Fatih Tezcan da, Başbakan Erdoğan’ın A Haber canlı yayınında grafiklerle ortaya çıkardığı durumun küçümsenecek bir deşifre olmadığını belirterek, “Zaten siz Türkiye’nin en zeki çocuklarını çalıyorsunuz. Zaten çocuğun sahip olduğu muhteviyat bağlamında üniversite sınavında ilk üç sırada olabilecekken, onu gizemli yapınıza alıyorsunuz ve sonra “biz kazandırdık” diyorsunuz. Siz bu imajla rant kaynağı sağlıyorsunuz, bu durum adil değildir, tehlikelidir. Senede en az 16 milyar liradan daha da tehlikeli olan şey ise, ne kadar ‘beyin’ varsa, ne kadar Türk Devleti’nin yetiştirdiği zeki çocuk varsa, hepsini Gülenist yapıyorsunuz ve sonrasında Amerikan şirketlerine gönderiyorsunuz. Siz ‘dershaneler kapanmasın’ ağlaklığı üzerinden 1980 darbesini alkışlamanızı, Erbakan’a  ‘Bıraksın gitsin İslam’a zarar veriyor” demenizi, Mavi Marmara’yı arkadan vurmanızı ve daha nice yanlışlarınızla geçen 33 senenizi gözden kaybettirmeye çalışıyorsunuz. Dünya barışına hizmet ediyoruz diyenler Türkiye barışını bozdular. Bunu da herkes görüyor” dedi.

“DERSHANELER TOPLUMA KARŞI OYNANAN ALGI OYUNU”

Dershaneler tartışmasının topluma karşı oynanan bir algı oyunu olduğunu söyleyen Tezcan, “Bunun öncesinde acaba Rahmetli Erbakan dershaneleri mi kapatmıştı da, 28 Şubat’ta ‘Beceremedi bıraksın’ denildi. Mavi Marmara’da 9 şehit verdiğimiz günün üzerinden daha 3 gün geçmeden, Türkiye kamuoyu Siyonist İsrail’e karşı bir bütün olarak birleştiği anda hangi dershane kapandı ki ‘İsrail otoritedir sormak lazımdı’ diye ABD’den açıklama geldi! Mısır’da Muhammed Mursi hangi dershaneyi kapattı ki, Erbakan’a dedikleri gibi Mursi’ye de ‘Bıraksın evine gitsin’ dediler. Mursi hangi etüt merkezini kapattı? Suriye’de Özgür Suriye Ordusu ve Suriye halkı hangi dershaneyi kapattı ki Cihan Haber Ajansı dünyada Suriye’ye muhabir göndermeyen tek ajans olarak tarihe geçti. Hakan Fidan hangi dershaneyi kapattı ki, Başbakan hasta yatağındayken sır küpü olduğu bilinen Fidan 7 Şubat’ta tutuklanmaya kalkışıldı. Fenerbahçe başkanının şike soruşturmasında hangi dershane kapatılmıştı ki, Aziz Yıldırım’ın önden ve yandan resimleri basına sızdırıldı da Fenerbahçe camiası AK Parti’ye karşı tahrik edildi. Özellikle altını çiziyorum, burada şikeyle ilgili bir meseleden bahsetmiyorum. Buradaki dikkat çektiğim yer, Aziz Yıldırım’ın önden ve yandan resimlerinin Emniyetin içerisindeki bazı güçler tarafından sızdırılmasıdır. Yani Ak Parti’ye karşı Emniyet ve yargı üzerinden cephe aldırılmasıdır” dedi.

“GÜLEN CEMAATİ PARALEL DEVLET YAPILANMASI İÇERİSİNDE”

Gülen cemaatinin Türk Devleti’ne karşı ‘paralel devlet’ yapılanması içerisinde olduğunu ifade eden Fatih Tezcan, “Paralel devlet yapılanması nedir, Türk Devleti bunu çok iyi bilir. Sadece dershanelere zum yaptırılarak, yapılarak Türk devleti arkadan dolanılamaz! Bakarsanız, eğer her Kurban Bayramı’nda her öğretmene 10 tane kurban zimmetleniyor ve deniyor ki; “Cihan Haber Ajansı sizin sayenizde dünyayı bilgilendiriyor.” E, o zaman soruyoruz ama cevap alamıyoruz ki, Suriye halkı hangi dershaneyi kapattı da, 3 senedir bir muhabir göndermediler 10 dakikalık mesafeye? Bütün dünya medyası Suriye’ye muhabirlerini gönderirken Cihan Haber Ajansı neden muhabir göndermedi?” şeklinde konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Hüseyin AYDIN
2013-11-24 08:40:58
Ehl-i Sünnet alimi Ömer Nasuhi Bilmem mason locasına bağlı bozuk görüşlere sahip birinin Vaizlik Belgesini İptal Etmişti.O Zor zamanlarda Mert bir adam çıkıp bunu yapabilmiş.Dinin en rahat yaşandığı günümüzde yanlışın karşısına çıkan mert yürekli insanlara sahip çıkılmıyor. Diyanet bile bozuk inanca sahip insanlarla dolu.Ama Yahudilerle ilişkisi ortada olan Çakma Cemaat Liderine teveccüh ediliyor.
halil gözübüyük
2013-11-23 07:48:59
Yüce ALLAH ım her şeye muktedirdir. Hiç bir yalan ve sahtekarlık örtülü kalamaz. Varsa bir fitne ortaya çıkacak, bu halkın vicdanında yargılanacaktır. ALLAH bizleri tüm kötülüklerden korusun.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim