• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Eski CIAMAAT'çiden "Hayalet İmamlar" İtirafı: Top Sakallısı da Fuhuş Yapanı da Bu Yapıda!

Eski CIAMAAT'çiden "Hayalet İmamlar" İtirafı: Top Sakallısı da Fuhuş Yapanı da Bu Yapıda!
Akit Paralel Yapılanmayı en ince ayrıntısına kadar deşifre edip, yapılanmanın işleyişi ile ilgili dehşet bilgiler veren önemli bir tanığa ulaştı. Paralel yapılanmanın eski imamı da olan Tamer Barış Terkeşli paralelin “hayalet imamları”nı anlattı.

 

Paralel yapılanma ile mücadele eden emniyet birimlerine günlerce ifade veren Tamer Barış Terkeşli, açık tanıklık yapmak istediğini, kimseden çekinmediğini söyledi. Paralel yapının “usullü emirleri bilinen abilere, usulsüz emirleri” ise devletin dahi kısa süre önce varlığından haberdar olduğu ‘hayalet yapının abileri’ olarak tanımlanan ikinci bir yapıya aktardığını söyleyen Terkeşli, kendisinin de yakın zamana kadar Hatay ve Adana’dan sorumlu hayalet abi olduğunu belirtti.

HAYALET YAPIYI AKİT’E ANLATTI

Tamer Barış Terkeşli, devlet içerisine sızmış paralel yapı mensuplarını koordine eden ‘hayalet yapı’ ve bu yapının “hayalet imam”larının icraatlarını Akit’e şöyle anlattı:

- “Yapılanmaya nasıl dahil olduğunuz?”

Tamer Barış Terkeşli: “1997 yılında cemaattin Adana’da daha çok yaygın olmadığı dönemlerde, Kenan diye bir hocamız okulda dersleri iyi olan yada sınıf içerisinde farklılık gösteren öğrenciler tespit ediliyordu. Kenan Hoca benimle de yakından ilgilenmeye başladı. ‘Seni biz Ankara’ya göndereceğiz’ gibi söylemlerle etki altına alındım. Ortaokul bittikten sonra dedikleri gibi de Ankara’ya gönderildim. Elmadağ Tacettin Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalmaya başladım. İlk yıllarda ciddi bir alışma süreci geçti. Sabah etütleri, namazlar, akşam etütleri falan tam bir cemaat imajı oluşturuluyordu. ‘İmam’ yada ‘abi’ tanışmaları da burada başladı. Diğer öğrencilerin arasından sıyrılınca cemaat imamı Yücel H. ile tanıştırıldım. Yücel abi şuan bölge imamıdır. Okulun bitmesine doğru yurt abiliğine ve nihayetinde Elmadağ sorumluluğuna kadar yükseldim.”

- “Daha sonra?”

- Terkeşli: “Daha sonra Ankara Siyasalı kazandım ve gitmek istedim ama oraya gidemeyeceğimi, hukuk okumam gerektiğini söylediler. Bana öngörülen hukuk fakültesi olmasına rağmen ben siyasal okumak istiyordum. Sonra anladım ki benim ne dediğim değil, onların benimle ilgili neyi planladıkları önemliydi.”

KURMAYLIK ÖNGÖRÜLEN 40 ÇOCUK DEVŞİRİLDİ

- “Geleceğinizle ilgili kararları siz almadınız mı?”

- Terkeşli: “Hayır tabi ki, ne öngörülürse genelde o olur. Zaten sonraki konuşmalarımızda çocuk yaşta devşirtilip kurmaylık öngörülen 40 öğrenciden biri olduğumu ve kafama göre hareket edemeyeceğimi açık açık söylediler. Süreç böyle devam etti. Kazakistan yada Irak’a gitmemi istediler. Bende Türkiye’ye yakınlığı sebebi ile Irak’ın Erbil şehrine gitmeyi kabul ettim. Kuzey Irak döneminden sonra iyice yıldızım parlayıp güvenilirliğim artınca Adana’da görev verileceği söylendi. Adana emniyeti, adliyesi, bölge imamlığı ve Pensilvanya bandında ciddi bir konuma getirildim.”

- “Hangi konuma getirildiniz?”

- Terkeşli: “Adana il abisi o dönem Ömer Ekinci’ydi. Mustafa Hoca gitti yerine Ömer Hoca geldi. Ancak Ömer Hoca ile ben doğrudan ilişkili değildim. İl imamının üstünde, onların bilmediği yada bilse de görmezden geldiği bir yapı daha vardı ben o yapıya dahildim.”

HAYALET BİR YAPI VE İMAMLARI VAR

- “Ne tür bir yapıdan bahsediyorsunuz?”

- Terkeşli: “Yapının uhrevi tarafına paralel, hayalet bir yapıdan bahsediyorum.

Aynen paralel yapılanma gibi, ondan beslenen hayalet yapı ve hayalet abileri mevcut.

Adana ve Hatay’ın hayalet imamı bendim. Türkiye’yi üç eyalete bölen paralel yapının, üçüncü eyalet merkezi olan Gaziantep’e bağlı faaliyette bulunuyordum. Devletin daha yeni yeni öğrendiği bir yapıdan bahsediyoruz. Paralel yapının içindeki paralel yapılanmadan bahsediyoruz. Bizi il imamları tanımaz, tanısa da emir veremez, yaptıklarımızı sorgulayamaz. Biz doğrudan 1 numaraya bağlı çalışırız. İl İmamının bilmediği, hatta bölge imamının dahi çoğu zaman bilmediği, direk kainat imamına bağlı bir teşkilatız.”

- “Anlattığınız şeylerin ne kadar tehlikeli olduğunun farkında mısınız?

- Terkeşli: “Elbette farkındayım, başımı ağrıtacağını da biliyorum ancak, ortada devletimin kaderi söz konusuyken bireylerin akıbeti çokta önemli değil diye düşünüyorum.”

- “Henüz literatürde olmayan hayalet yapılanmayı biraz daha açarsanız..”

- Terkeşli: “Paralel yapının operasyonlarını bu yapı koordine eder. 1 numara ve merkezdeki halka düşmanı dize getirmede yada tasfiye etmede ne tür bir enstrüman kullanılacağına karar verdikten sonra gerisini bize bırakır. O emrin nasıl icra edileceğine, hangi aşamalarla yönetileceğine, kullanılacak araçlara hayalet imamlar karar verir. Birinci derecede emniyet olmak üzere adliye, TSK ve diğer birimlerdeki yapılanma zincirleme olarak proje havuzuna işe yarayabilecek malzemeleri aktarır. Bu aktarıma yapının mevcut imamlarına bağlı birimlerde, işe yarayıp yaramadığına bakmadan sızdıkları kamu kurumlarındaki tüm dataları kopyalayıp göndererek katılırlar.”

TOP SAKALLISI DA, FUHUŞ YAPANI DA HEPSİ BU YAPININ İÇİNDE

- “Peki cemaatin bir hayalet yapıya neden ihtiyacı var.. Cemaat imamları yada abileri dururken neden hayalet abilere ihtiyaç duyulsun?”

- Terkeşli: “Legal teşkilata söyleyip yaptıramayacağı, maneviyatın bozulacağı konular bu hayalet yapıya yaptırılır. Örneğin yapılanmaya çok inanan bir X il abisine sistemi sorgulatacak, ‘ya biz ne yapıyoruz böyle’, ‘bu resmen ülkeyi bölmek’, ‘fitne çıkartmak’ dedirtecek talimatlar veremezsiniz. Verirseniz bir müddet sonra onun sistemi sorgulamasına neden olursunuz. İşte bu nedenle böyle bir yapıya ihtiyaç vardır.”

- “Hayalet imamların İslami bir hassasiyeti yok mu?

- Terkeşli: “Hayalet yapı cemaatin tabanı ile tavanı arasındaki bilinen şeklin dışında bir yapılanma olduğu için verilen emri sorgulamaz. Bu yapı içinde top sakallısı, sakalsızı, namaz kılanı kılmayanı, lüks hayata düşkün olanı, içki içeni, fuhuş yapanı ve daha pek çoğu mevcuttur. Hayalet yapıya mensup bu şahıslar verilen emrin dini yada milli olup olmadığını sorgulamazlar. Hedef odaklı çalışan bu yapı düşmanı devirmek için her yolu dener.”

SES VE GÖRÜNTÜ KAYITLARININ TAMAMI BU YAPININ İŞİ

- “Bir dönem yayınlanan cinsel içerikli görüntüler ve seçim öncesi sızdırılan montaj ses kayıtlarının bunlarla bir ilişkisi var mı?”

- Terkeşli: “Yayınlanan ses kayıtları, cinsel içerikli görüntüler, kurulan kumpaslar, açılan soruşturmalar ve daha pek çoğu, 1 numaranın emri doğrultusunda işte bu hayalet yapı tarafından icra edilmektedir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet kabinesine ait ses kayıtları da bu yapı tarafından montajlanıp servis edildi. Yine büyük tepki çekince hemen ‘dış istihbaratın işi’ diye hedef saptırmak istedikleri Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın da katılımcısı olduğu gizli toplantıya ait ses kaydı da bu yapı tarafından kaydedilip yayınlandı. Bizzat başbakanın yanına kadar sızıp takip ettiler. Bazı yabancı ülke liderleri ile yaptığı baş başa görüşmeleri dahi kaydettiler.”

KIYAFETLERİNDEKİ KAMERA VE SES DÜZENEĞİ İLE HER ADIMI İZLENDİ

- “Telefonlarını dinlediklerini biliyoruz ancak fiziki bir takipte mi yaptılar?”

- Terkeşli: “Kısa süre öncesine kadar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın korumalarının büyük bölümü paralel yapılanmanın mensubuydu. Bu korumalar önemli görüşmeler öncesi kıyafetlerinde kamera ve ses düzeneği bulundurarak gezerler. Erdoğan’ın her hareketini, el sıkıştığı, bir şeyler alıp verdiği herkesi görüntülerler. Mesela bir devlet başkanı ile baş başa yaptığı görüşmenin dahi kaydedildiğini biliyorum. Bu görüşmede paralel koruma odanın güvenlik durumunu incelemek bahanesiyle odayı insansızlaştırdı. Daha sonra kayıt cihazını masa yada koltuk altına yapıştırdıktan sonra odadan çıktı. Görüşme sonrası ise kayıt cihazını söküp datayı en kısa sürede bağlı bulunduğu üstüne elden teslim etti. Veri havuzuna konulan bu kayıtlar içeriğine göre sınıflandırılıp gerektiğinde kullanılmak üzere saklanıyor.”

YAZILI VE SÖZLÜ İFADE VERDİM

- “Bu konuda adliye yada emniyete bilgi verdiniz mi?

- Terkeşli: “Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Adana Emniyet Müdürlüğü vedaha tepe noktalara bizzat yazılı ve sözlü ifade verdim. Devletimi yıkmaya çalışan bu yapının nasıl adam devşirdiğini, nerelere sızdığını, üst düzey mensupları ve mensupların planladığı tüm eylemleri anlattım. Daha çocuk yaşta devşirilip iğrenç emellere alet edilen binlerce hayalet yapı mensubu var. “İslam’a ve devletimize hizmet ediyorsunuz” denilerek kandırılan 10 binlerce insanı bu yapıdan kurtarabileceksek bunun mükafatı yeter bana. Yüz binlerce gencimiz iyi bir gelecek vaadiyle etki altına alınıp örgüte kazandırdıktan sonra korkunç emellere alet ediliyor.” (AKİT)

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim