• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Erdoğan’dan MHP’ye: Pensilvanya’nın Şantajından Sizi Biz Kurtaracağız!

Erdoğan’dan MHP’ye: Pensilvanya’nın Şantajından Sizi Biz Kurtaracağız!
Başbakan Erdoğan Balıkesir Kuvayi Milliye Meydanı’nda onbinlere seslendi..

 

Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in ateşkesi bir kez daha bozarak hukuku ve anlaşmaları çiğnediğini belirterek, “Bir tane askeri esir alındı diye İsrail feryat ediyor, bir tane askerinin esir alınmasını konuşuyorsun da bin 500 tane şehidin, 7 bini aşkın yaralının hesabını kim verecek. Seninki can da öbürkülerin patlıcan mı ya?” dedi. Erdoğan, İsrail’in Hitler’i aratmayan soykırımını yaparken, Ortadoğu ve dünyaya asla barış ve adaletin gelmeyeceğini ifade etti.

Balıkesir Kuvayi Milliye Meydanı’nda onbinlere seslenen Başbakan Erdoğan, İsrail’in ateşkesi bozarak her zaman olduğu gibi hukuku ve anlaşmaları çiğnediğini belirterek, “Ateşkesi bir kez daha ihlal etti. Kardeşlerim bunlar kana doymaz. Ama inanın o doyamadıkları kanda boğulup gidecekler. O çocukların o bebeklerin o masum kadınların kanında boğulup gidecekler. Bu arada devletler sussa da dünya halklarının haykırışları yükselmeye devam ediyor. Dünyanın bir çok ülkesinde halklar sokağa çıkıp çocuk katili İsrail’i protesto ediyor. Gazze’de şehit olanların sayısı 1500′ü aştı. Malesef bu şehitlerin önemli kısmı çocuk ve kadın. Bayram Ramazan demediler, ölüm kustular. Çocuk, kadın, yaşlı demediler, ölüm yağdırdılar. Okul, cami hastane demediler masum insanları alçakça katlettiler. Dünya şu anda 1500 kişi öldüketn sonra yüzlerce çocuk hayatını kaybettikten sonra Gazze ile ancak ilgilenmeye o da çok cılız şekilde ilgilenmeye başladı. Zulüm ile abad olunmaz. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Er veya geç çıkacak. O masum çocukların ahı, annelerin feryadı er ya da geç İsrail’den sorulur. Uluslararası toplum, artık İsrail’in bu şımarıklığının, hukuk tanımazlığının, soykırım sevdasının mutlaka önüne geçmelidir. İsrail Hitler’i aratmayan soykırım yaparken ne ortadoğuya ne de dünyaya asla barış, adalet gelemez. Her gün çocukların öldüğü, her gün masum sivillerin boğazlandığı bir dünyada, barış, dayanışma, hukuk ve adalet olamaz. Bizim polisimiz İStanbul Taksim’de cam çerçeve kıran insanları yaralayan esnafa saldıran sokaktaki insanlara saldıran vandallara biber gazı ve tazyikli su ile karşılık verdiğinde batılı ülkeler, medya ayağa kalkıyor günlerce bunu konuşuyorlardı. Ey Amerika, sen de konuşuyordun. Ey batı, sen de konuşuyordun. Şimdi neredesin? Avrupa neredesin, Amerika neredesin. Soruyorum. Cevap var mı yok. Peki bu başka bir türlü ittifak. Gazze’de 1500′den fazla insan hayatını kaybetti. Bir tane askerleri esir alında diye İsrail feryat ediyor. Bir tane askerinin esir alınmasını konuşuyorsun da 1500 tane şehidin, 7 bin yaralının hesabını kim verecek. Seninki can da öbürküler patlıcan mı ya?” dedi.

“GEZİ OLAYLARI KADAR YER VERMEDİLER”
Başbakan Erdoğan, uluslararası medya ve batılı yetkililerin gezi olayları kadar İsrail’deki zulmu gündemlerine taşımadığını kaydederek, “Bazı ülkelerde Gazze protestoları yasaklandı, protestolara polis çok ağır şiddet uyguladı. Bu çifte standart, hukuksuzluktur, bu adaletsizliktir. İnsanların vicdanlarındaki adalet duygusunu yaralayan aymazlıktır. İsrail, Gazze’de soykırım yaparken, dünyanın kendisine sessiz kalmasını, hatta kendisini desteklemesini istiyordu. Türkiye’den de beklentisi buydu. 10 yıllarca böyle oldu. İsrail keyfice saldırdı, zulmettti. Türkiye malesef on yıllarca diğer dünya ülkeleri gibi malesef seyretti. Biz zulme karşı gelip itiraz edince bu soykırımı durdurmak için mücadele edince İsrail bundan rahatsız oldu. İstiyor ki Türkiye sussun, eskiden olduğu gibi tepkisiz kalsın. Geçmişte olduğu gibi Türkiye özür dileyen ülke olsun istiyorlar. Geçti o günler. O günler 3 Kasım 2002′de sona erdi. Artak iş başında milletin iktidarı var. Artık bu ülkenin iç, dış politikasına dışarıdan birileri değil hamdolsun milletimin kendisi istikamet çiziyor. Rahatsız olan sadece İsrail değil, içeride eski o Türkiye’nin aktörleri de bizim Gazze mücadelemizden ciddi şekilde rahatsız oluyorlar. CHP MHP onların ortak adayları elbette bunları parmağında oynatan Pensilvanya; bizim İsrail zulmü karşısında dimdik durmamızdan çok rahatsız oluyorlar. İstiyorlar ki, eskisi gibi olsun, Türkiye görmesin, duymasın söz söylemesin. 7 Temmuz’da İsrail saldırıları başladığından beri, içeride hükümete saldırarak, İsrail’in işini kolaylaştırmaya çalışıyorlar. Hayret, hayret. Birden bire Türkmen’leri hatırladılar. İnanın gündemlerinde hiç yoktu, inanın unutmuşlardı. Biz Gazze için sesimizi yükseltince nasıl olduysa Türkmen kardeşlerimizi hatırladılar. Biz ne kadar Gazze için mücadele veriyorsak, hatta fazlasıyla Türkmen kardeşlerimiz için mücadele veriyoruz. Ey Bahçeli, bizim Türkmen kardeşlerimiz için ne yaptığımızı daha önces enin yanında olan arkadaşlarına sor. Onlar da bilir ama benim Türkmen kardeşlerim de bilir. Acaba Bahçeli ya senin hayatında Türkmen kardeşlerimle görüşmek gibi bir derdin var mı? Sen 3,5 yıl Başbakan yardımcılığı yaptın?” diye konuştu.

Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan, paralel yapıya yönelik operasyonun daha bitmediğini belirterek, “Şimdi İstanbul’da şov yapıyorlar, şov yapanlar da hesabını verecek” dedi. CHP’ye kasetle genel müdür atandığını, şimdi de MHP’nin ipinin Pensilvanya’ya teslim edildiğini anlatan Erdoğan, “MHP Pensilvanya’nın kuyruğunda uçuruma doğru gidiyor. Biz boyun eğmedik ama onlar boyun eğdiler. Bu şantajdan da onları biz kurtaracağız” diye konuştu. Erdoğan, Balıkesir’deki konuşmasında mikrafon arızası sebebiyle 7-8 dakika ara verirken, mitinge gelenlere çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun İstiklal Marşı’na Çanakkale Şiiri dediği görüntüleri de izlettirdi.

Kuva-i Milliye Meydanı’nda onbinlere seslenen Erdoğan, 30 Mart seçimleri öncesi 28 Şubat’ta Balıkesir mitingine montaj diyenlerin mahcup olduğunu, seçimlerde Balıkesirli seçmenin AK Parti’ye belediyeyi teslim ettiğini hatırlattı. Başbakan Erdoğan, AK Parti iktidarının Suriye’deki, Irak’taki, Türkmenlerin hukukunu korumak için yoğun gayret içinde olduğunu kaydederek, “Tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Biz Türkmen kardeşlerimize yardım ulaştırmak isterken, Pensilvanya’nın uzantıları Adana’da tırlarımıza saldırdı. Şu anda CHP ve MHP bir yandan Türkmen kardeşlerimiz üzerinden istismar siyaseti yapıyor, öte yandan Pensilvanya ihanet şebekesine kol kanat geriyor. Gitsinler bizi Suriye’deki, Irak’taki Türkmenlere sorsunlar. Gitsinler bizi Makedonya, Kosova’daki Türk kardeşlerimize sorsunlar. Hatta gitsinler bizi Urumçi’deki Türkmen kardeşlerimize sorsunlar. İlk kez bir Türkiye Başbakanı Urumçi’ye gitti. Onunla da kalmadık. Ta Karakurum, Orhun abideleri, onları biz yaptık. Peki Bahçeli hiç oraya gitti mi? Çin’e gitti, Pekin’e gitti. Ama Uygur kardeşlerimizin hatırını sorabildi mi? Gidin, siyasi tarihine bakın, Allah aşkına, ne Kılıçdaroğlu, ne Bahçeli’nin bir tane başarısını göremezsiniz. Onun genel müdürlüğü döneminde SSK hastanelerinin halini siz biliyorsunuz. Sağlam girseniz, hasta çıkardınız. Ama şimdi elhamdülillah devran değişti. TİKA bizden önce de vardı. Biz geldik, TİKA’yı yeniden yapılandırdık, dünyanın her köşesine yardım ulaştıran bir kurum haline getirdik. Şu anda Filistin’de, Irak’da TİKA var. Ama Bahçeli bunları söyleyecek kadar onurlu değil. Kılıçdaroğlu bu yaptıklarımızı görecek kadar onurlu değil” dedi.
Muhalefetin doğruları görmeyip, doğruları söylemediğini savunan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunların dili var, söylemez, gözü var görmez. Ekonomi dönemimizde üç kat büyüdü. Merkez Bankası kasasında 27,5 milyar dolar vardı, boşalttılar kasayı. Şimdi 135 milyar dolar. Nerden nere? İhracat 152 milyar dolara çıktı. Milli gelir 820 milyar dolar oldu. Bunlar son 10 senede yaşananlar. Şimdi diyoruz ki, önümüzde, CHP, MHP, Pensilvanya, yanına da toplam değerleri yüzde birin altında olan partileri toplamış” diye konuştu.

“PARALEL YAPI OPERASYONU BİTMEDİ, ŞİMDİ İSTANBUL’DA ŞOV YAPIYORLAR, ŞOV YAPANLAR DA HESABINI VERECEK”

Erdoğan’ın konuşması sırasında, çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun İstiklal Marşı’ndan bir kıtaya ‘Çanakkale şiiri herhalde’ dediği anın görüntüsü meydandaki vatandaşlara 3 kez seyrettirildi. Söz konusu kıtayı okuyan Erdoğan,“Babasının arkadaşı merhum Akif. Bu İstiklal Marşı mı, yoksa Çanakkale Şehitleri şiiri mi? Bunun çakma olduğunu yeni öğrendik. Akşam başka, sabah başka. Dürüst ol. Önünde profesör olmak seni bir yere taşımaz. Türkiye’de siyasete dürüstlüğü biz getirdik. Adam gibi adam olacaksın, dürüst olacaksın. Eğer 8 seçimde bu millet bize yürüyün dediyse, işte inandı ve yürüyün dedi. CHP, MHP, BBP, Saadet’e gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum. Bir olalım, iri olalım, diri olalım, bu şer ittifakına en güzel cevabı verelim. CHP’ye zaden kasetle genel müdür atamışlardı, şimdi bedelini ödetiyorlar. İnanın MHP’yi de kasetle teslim almışlardır. Her şeyi dinlediler. İşte çıkıyorlar, kendilerine yapılan şantajları anlatıyorlar. MHP’nin ipini Pensilvanya’ya teslim ettiler. Pensilvanya’nın kuyruğunda uçuruma doğru gidiyor. Biz boyun eğmedik, ama onlar boyun eğdiler. Bu şantajdan da onları biz kurtaracağız. Bunların inlerine gireceğiz dedik. Girdik mi? Daha bitmedi. Şimdi İstanbul’da şov yapıyorlar. Şov yapanlar da bunun hesabını verecek. Balıkesir güçlü Türkiye’ye hazır mı? Türkiye’nin gücüne güç katıyor muyuz? Milletin adayına oy veriyor muyuz? 10 Ağustos bir milat olsun. 12 yıl boyunca bu ülkenin her köşesine hizmetlerimiz oldu. Milletimizi o düştüğü girdaplardan inşallah çıkaracağız dedik. 12 yılda Balıkesir’e 11,5 katrilyon yatırım yaptık. Ulaştırma ve haberleşmede 2 katrilyon 300 trilyon, tarımda 1,6 katrilyon, orman ve su işlerinde 1,2 katrilyon, enerjide 840 trilyon, toplu konutta 785 trilyon, eğitimde 750 trilyon, ailede 511 trilyon yatırım yaptık. 79 yılda Balıkesir’e 76 kilometrecik bölünmüş yol yapıldı, biz 12 yılda 446 kilometre bölünmüş yol yaptık. Farkımız bu. İşte bizim bizden öncekilerle farkımız bu kadar açık” diye konuştu.

TRAKYA BATI ANADOLU PROJESİ MÜJDESİ

Başbakan Erdoğan, Gebze Orhangazi İzmir otoyolu çalışmasının süratle sürdüğünü, Kınalı, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir’i kapsayan yeni bir otoyolu daha yaptıklarını ifade ederek, ” Çanakkele’yi köprüyle geçeceğiz. Proje çalışmaları sürüyor. Trakya Batı Anadolu birbirine bağlanacak. Otoyol Gebze İzmir yoluna bağlanacak. Çanakkale Boğazı köprüsüyle sadece feribotla ulaşımın sağlandığı Çanakkale Boğazı geçişini kolaylıyoruz. Bunların toplam bedeli 6,5 milyar dolar. Bölge için 6,5 milyar dolardan bahsediyoruz. Bunun alt yapı çalışmaları sürüyor. Hızlı tren projemiz var. Bu hat sadece iki kenti değil. 6 vilayet hızlı trenle birbirine yaklaşıyor. Şimdi Balıkesir’e Şehir Hastanesi hastanesi yapıyoruz. Başlamış olan hiçbir yatırım yarım kalmayacak. Ancak ablalar! Kapı kapı dolaşmaya var mısınız? Ağabeyler! Durmak yok. seçilmiş bir cumhurbaşkanıyla ülkeyi hep beraber uçuracağız. Halkımıza efendi değil, hizmetkar olmaya devam edeceğiz. Ne olur iradenize, sandıklara, demokrasiye sahip çıkın. Mutlaka sandığa gidin, oyunuzu kulanın. Şimdiden 10 Ağustos seçiminin hayırlı olmasını diliyorum. Dualarınızda Gazze’yi, Mısır’ı, Irak’ı, dünyadaki mazlumları unutmayın. Allah bizi utandırmasın. Bize Allah yeter. Bize millet yeter. Bize Balıkesir yeter. Milli irade, milli güç; hedef 2023. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ diye sözlerini noktaladı.

Erdoğan konuşmasının sonunda Uzun Adam şarkısının söz ve yazarı Murat Göğebakan’ın bugün toprağa verildiğini hatırlatarak, mitinge katılanlardan ruhu için birer Fatiha okumasını istedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim