• BIST 115.450
 • Altın 166,641
 • Dolar 3,9399
 • Euro 4,8592
 • İstanbul 10 °C
 • Ankara 7 °C
 • İzmir 12 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Erdoğan:CHP Dersim'i Bombalayan Partidir!

Erdoğan:CHP Dersimi Bombalayan Partidir!
-ANALİZ MERKEZİ- Başabakan Recep Tayyip Erdoğan, Referandum mitingleri çerçevesinde bugün Sakarya'da halka hitab ediyor.

 

 

 

 

 

Konuşmasında 411 oyla başörtüsü yasağını kaldırdıklarında,

Anayasa Mahkemesi'ne serbestiyi iptal ettirenin CHP olduğunu hatırlatan Erdoğan

"BİZ CHP'NİN CEMAZİYEL EVVELİNİ BİLİRİZ!

BUNLAR ON BİNLERCE İNSANI ASTILAR!

CHP'NİN ŞU AKİ GENEL BAŞKANI DERSİM'Lİ!

NE VAR Kİ DERSİM'İ DE UÇAKLARLA CHP BOMBALADI!

BUNLARIN NELER YAPTIKLARINI DEDELERİMİZ, BABALARIMIZ BİZE ANLATTI! BİZDE EVLADIMIZA, TORUNLARIMIZA ANLATIYORUZ VE ANLATACAĞIZ!" dedi.

 

İşte Başbakan'ın konuşmalarından önemli satırbaşları:

VAGON DEĞİL LOKOMOTİF BİR TÜRKİYE VAR
Hakkı biz savunduk, adaleti biz savunduk. İnsanlığın sesi olduk. Gündemi belirlenen değil gündem belirleyen bir ülke olduk. Türkiye'yi gündemde üst sıralardaki bir ülke haline getirdik. Artık vagon değil lokomotif bir Türkiye var. Şimdi bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Bir ilke daha imza atııyoruz. Türkiye'yi darbelerin gölgesindeki anayasadan kurtarıyoruz. Daha fazla demokrasi ve daha güçlü olmak için büyük bir adım atıyoruz.

Şair ne kadar güzel söylemiş : 'Vicdan azabına eş, kayna kayna Sakarya, öz yurdunda garipsin öz vatanında palya' Darbe anayasalarından milletimizi kurtarıp milletin anayasasını egemen kılmaya mecburuz. Çünkü bu millete yakışan buydu. Milletin takdirine bunlar saygı duymadılar. Milletin taleplerine arzularına beklentilerine itibar etmediler. Milleti değil, kendilerini ülkenin sahibi gördüler. Millet adına ama millete rağmen karar verdiler. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin dediler ama milletin karşısına farklı çıktılar.

 

TERECİYE TERE SATILMAZ
Anayasayı değiştireceğiz dedik hayır dediler. Cumhurbaşkanını seçeceğiz dedik seçemezsiniz dediler. Çetelerle mücadele edeceğiz dedik avukatıyız dediler. Karanlık senaryoları deşifre edeceğiz dedik bize dokunmayın dediler. Bu ülkenin karanlık noktalarını aydınlatacağız dedik partimizin üzerine geldiler. Benim ülkemdeki başı örtülü kardeşlerimi üniversite kapılarından geri çevirdiler. Utanmadan sıkılmadan özgürlük dediler hani nerede özgürlük? Nice hayatları kararttılar. TBMM'de MHP ile el ele verdiler 411 oy ile baş örtülü kızlarımızın eğitim özgürlüğünün önünü açalım dedik. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin ya parlamamentodan geçince tamam ya. Öyle biliyorduk ya 411 oy ile geçti. Allah Allah arkadan ne oldu. Hani çıktı ya bugün bu işi ben çözerim diyor. Bu ne perhiz ne lahana turşusu. 411 oy ile parlamentodan geçen bu eğitim özgürlüğü konusundaki sorunu Anayasa Mahkemesi'ne kim götürdü? CHP değil mi? Onun altında ana muhalefetin şimdiki liderinin imzası yok muydu? Ya sen benim Sakaryalı kardeşimi enayi mi zannediyorsun!

Tasavvuf'ta bir kaide vardır. Derler ki Edep yahu! Bende onu söylüyorum. Bize gelip de tere satmayın. Tereciye tere satılmaz. Bu millete tere satamazsın. Bu millet bu işin aslını biliyor. Yaşayanlar yaşamayanlara anlattı. Bizim babalarımız torunlarına anlattı biz de torunlarımıza anlatıyoruz. Bak bunlar geçmişte bunları yaptı diyoruz.

 

EĞER SİZ SAHİLLERDEN BU ÜLKENİN KAYMAK TABAKASINI KAST EDİYORSANIZ..
Ne dediler benim milletime, göbeğini kaşıyan dediler. Bidon kafalılar dediler. Günlerdir birşeyler yapıyorlar. Sahillerde hep CHP kazandı AK Parti kaybetti dediler. Doğrudur eğer siz sahillerden bu ülkenin kaymak takımını kast ediyorsanız doğrudur hayırlı olsun diyorum ben size onlar. Ben bu ülkenin çiftçisiyle, memuruyla, işçisiyle 81 vilayetin 80'inden belediye başkanı ve milletvekili çıkarmaktan mutluyum ve memnunum. Biz ayrımcı olmadık olmayacağız. Şurada son 7,5 yılda yaşadıklarımız ortada.

DERSİM'İ KİM BOMBALADI, CHP BOMBALADI
Şu anda Muhalefetin lideri nereli Dersim'li. Dersimle ilgili söylediklerini biliyorsunuz. Dersimi kim bombaladı. Vergi vermediler diye kim bombaladı o köyleri. Zamanın o zamanki cumhurbaşkanının emri ile kim di İsmet İnönü! Yani CHP bombaladı. Bunlar 50 bin kişinin yargısız infaz ettiği söylenir. İşte sizin evveliniz bu. Gelin önce bunu temizleyin. Onun için ben diyorum ki benim muhatabım CHP, MHP ve BDP'nin yönetimi değil onlara gönül veren, oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Bak 12 Eylül'de iktidarı oylamayacaksınız, muhalefeti oylamayacaksınız. Geleceğimizi oylayacaksınız. Çocuklarımızın geleceğini oylayacaksınız. Onun için bu paket yeterli mi? Tam yeterli değil tam yeterli olanın bu kapısını açıyor. Asıl hesaplaşmayı ne zaman yapacağız 2011'in Temmuz'unda yapacağız. Orada da benim halkım vatandaşım sandıkları patlatacak. Onu o zaman konuşuruz. Biz şimdi Anayasa'nın içini konuşalım. Zira ne ana muhalefet ne yavru muhalefet anayasanın içini konuşmuyorlar. Hep kuyunun etrafında dolaşıyorlar. Ortada kuyu var yandan geç. Gelin de içini konuşalım. Meclis'te hiç zaten anayasayı konuşmadılar. Hep ilgisiz şeyler konuştular. Hep hatta arkadaşlarına bile güvenmediler. Ne yaptılar dediler ki oy kabinine girmeyeceksiniz. Benim milletim bu vekilleri neden seçti benim adıma git oy kullan diye bunlar oy kullandırtmıyorlar. Neden güvenmediler de onun için. Ama bize de siz vekalet verdiniz biz gittik, sizin vekaletinize layık olacak şekilde oyumuzu anamızın ak sütü gibi kullandık. 14 Gün gece gündüz demeden çalışmayı sürdürdük.

HİÇ KİMSE FİŞLENEMEYECEK
Bir bankaya gidiyorsunuz kredi çekiyorsunuz bu sırada verdiğiniz kimlik bilgileri sizin bilginiz dışında başka amaçlar için kullanılıyor. Bu alanda bir yasal boşluk olduğu için yaptırım uygulanamıyor. Hastaneye gittiğinizde kimlik bilgileriniz, kan örnekleriniz koruma altına alınıyor. Bunlar çalındığında kötüye kullanıldığında bunun için yasal bir yaptırım uygulanamıyor. Şimdi bunun önüne geçiyoruz. Yani fişlemeye artık son veriyoruz. Hiç kimse ırkından siyasi düşüncesinden, dernek vakıf üyeliğinden hakkındaki hiçbir özel bilgiden dolayı mağdur edilemeyecek. Bu namaz kılıyor, bu alevidir, bu sunnidir diye hiç kimse fişlenemeyecek. Şahsiyetimizi koruyan bu düzenlemeye EVET mi?

AnalizMerkezi.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim