• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Erdoğan: Sandıktan Çok Fazla Mesaj Çıktı!

Erdoğan: Sandıktan Çok Fazla Mesaj Çıktı!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı'nda basın açıklaması yaptı. Erdoğan gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 


GÜVEN OYU VERDİ

Günü birlik çalışma ziyareti yapmak üzere az sonra Bakü’ye hareket ediyorum. Yerel seçimlerin ardından gerçekleştirdiğim bu ilk resmi ziyaretimiz hem sembolik olarak hem de uluslararası ilişkilerimiz bakımından büyük önem arz ediyor. 30 Mart tarihinden itibaren yapılan seçimlerle, Türkiye istikrar ve huzurdan yana bir tercih kullanmıştır. Güven oyu vermiştir. Bu güven oyu tartışılmazdır. Bir yerel seçim olmasına rağmen, aziz milletimiz gerek oy oranları, gerek büyükşehir il ilçe belde başkanlıkları, gerekse belediye meclis üyeliklerinde partimizi hem tekrar birinciliğe taşıdı hem de rekor seviyede destek verdi.
 
SANDIKTAN ÇOK FAZLA MESAJ ÇIKTI

Elbette sandıktan çok fazla mesaj çıktı. Ancak bunlardan en önemlilerinden biri dış politikamıza olan destektir. Barışçı diyalogdan yana hakkı savunan dış politikası milletimizden tam not almıştır.
 
30 MART'TA BARIŞ KAZANDI

30 Mart seçimlerinde sadece partimiz değil tüm bölgemiz kazanmış, barış kazanmıştır. Türkiye tarihinden aldığı güçle, içerde ve dışarda demokrasiyi hukuku savunmaya devam edecektir. Azerbaycan ziyaretimizde böyle sembolik bir vurguya binaen gerçekleşmektedir. Şunu bilhassa vurgulamak isterim, Türkiye Azerbaycan ilişkileri örnek alınacak bir nitelik kazanmıştır. Mükemmel seviyede seyreden ikili ilişkilerinin yanı sıra, Güney Kafkasya ölçeğinde de başarılı projelere imza atıyorlar.  Bölgede kapsamlı bir barışın tesis edilmesi yönündeki çalışmalara aktif bir şekilde katkı sağlıyoruz. Ziyaretim sırasında Aliyev ile yapacağım görüşmelerde azerbaycan’ın toprak bütünlüğü temelinde sürdürülen çalışmalar hakkında da görüş alışverişinde bulunacağız. 

CUMHURBAŞKANLIĞI VE 3 DÖNEM KURALI
 
Sayın Cumhurbaşkanımızın aramızda müzakere ederek bir karara varırız kanaatini paylaşıyorum. 3 Dönem kuralıyla alakalı partimiz içinde görüş belirtenler var. Ben de kanaatimi belirttim. Bunu biz partinin kuruluşunda tüzüğümüze uzun istişareler neticesinde koymuştuk. Çünkü Türkiye'de bir karşılığı var bunun. Ama bundan sonra bu konuyla ilgili kararı verecek olan merci Parti'nin Genel Kurulu'nu ilgilendirir. Olağanüstü genel kurul olur, normal genel kurul olur... Ancak böyle bir tüzük değişikliğine gidilirse olabilir. Benim tercihim 3 dönemden yanadır. 3 Dönemden sonra bir dönem ara verilebilir. Sonra devam etme şansı herkes için sözkonusudur.
 
ANADOLU AJANSI'NIN SEÇİM SONUÇLARINI YAYINLAMASI
 
Anadolu Ajansı'nın 94 yıllık bir mazisi var. 94. yılını bu vesileyle tebrik ediyorum. AA'nın yayın politikasını hazmedemeyenler seçimlerdeki görevi hazmedemeyenler kendi rekabet alanlarının daralmasından rahatsız olanlardır. Bu birinci derecede yine paralel yapının rahatsızlığıdır. Bundan önce bir kaç ajans çok aktifti. AA buraya girince bir defa bunların rekabet alanı daraldı. Bildiğim kadarıyla yüzde 60 civarında kendilerinden alım yapılıyordu. Bayburt'ta AA mensubunun darbedilmesi ve üzerine gidilmesi ki Allah göstermesin AA'yı hedef gösteren bu kampanyalar orada ajansın elemanının da darbedilmesinin yanında ileri bir neticeyi de getirebilirdi. Medya AA'nın mensubunu orada savunmuyor. Ama bir başka medya mensubu olmuş olsaydı heralde o zaman hepsi savunurdu.
 
Bakıyorsunuz Ana muhalefetin genem müdürü şunu söylüyor. Neymiş AA'nın genel müdürü partimizin genel merkezine gelmiş. Yani buna ancak "hayda" denir. Bütün ajansların genel müdürleri bizim merkezimize gelirler. Kaldı ki bu bizim aynı zamanda devletimizin bir ajansıdır. Diğer ajansların genel müdürleri yöneticileri genel merkezimize geldiğinde rahatsızlık olmuyor da AA'nın genel müdürü gelince neden rahatsız olunuyor. Daha önce benim danışmanım olduğu için mi rahatsızlık duyuluyor?
 
Bu süreç içinde bazı ikili ilişkilerimize gölge düşürenler olmuştur. Bunlarla mesafeliyim. Bunun sebebi de bellidir. Bunlar ahlaki olmayan yollara başvurdukları içindir. Ahlak çerçevesi içinde yürütmüş olsaydılar yaklaşımım her zaman kucaklayıcı olurdu. Ama Anadolu Ajansı ne bir partinindir ne de bir kurumundur. Sadece devletindir. Milli bir kuruluşumuzdur. Milli bir kuruluşumuza böyle bir tavrı doğru bulmuyorum. Yaptığı yayınla burada bir rekabet alanı doğmuştur. Ajanslar bu seçimlerde başarılı olmamaışlardır bana göre. Ajanslar adeta çoğu bu konuda itiraz etmişlerdir. Sağlıklı ve kısa sürede netice verme noktasında böyle bir çalışmanın içine girmemişler. Bazı ajanslar ise adeta siyasi partilerin oradaki sandık kurulu üyesi gibi görev üstlenince asli görevlerini unutmuşlardır. Bunu da söylemek lazım.
 
ERGENEKON'DA GEREKÇELİ KARARIN AÇIKLANMASI
 
16 bin sayfa... Bunu nerede inceleyim. Adeta bir
ansiklopedi. Herhalde artık böyle bir ansiklopedi de çıkmıyor. İlgili arkadaşlarım bunun üzerinde bir çalışma yapıyorlar. Bundan sonra bizimle alakalı neler var neler yok bunları görme ve değerlendirme fırsatını bulacağız. Şu anda tabi böyle bir şeye henüz fırsat bulamadım. Dün bir tek Yavuz Sultan Selim köprüsünü incelemeye fırsat bulabildim.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim