• BIST 97.211
 • Altın 195,318
 • Dolar 4,9773
 • Euro 5,8072
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 21 °C
 • İzmir 29 °C
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?

Erdoğan: Hibe Himmet Dediler! Zekat Sadaka Dediler! Türkiye'yi İhanet İçin Kullandılar!

Erdoğan: Hibe Himmet Dediler! Zekat Sadaka Dediler! Türkiye'yi İhanet İçin Kullandılar!
Başbakan Erdoğan önce TŞOF Genel Genel Kurulu’nda daha sonra da partisinin grup toplantısında ‘Paralel Örgüt’e yüklendi. Örgütün esnafı da istismar ettiğini belirten Erdoğan, “Hibe dediler, himmet dediler, zekat dediler, sadaka dediler, esnafımızdan para

HASAN ÖNAL / TBMM BÜROSU 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17 ve 25 Aralık darbe teşebbüslerinde polis tarafından hazırlanan fezlekelerde kendisinden ‘dönemin başbakanı’, bakanları için de örgüt üyesi olarak bahsedildiğine dikkat çekerek, çok yakın sürede bunların hesabını soracaklarını ifade etti. Paralel yapının inlerine girdiklerini hatırlatan Erdoğan, “Bütün pisliklerini ortaya döküyoruz. Saklandıkları inlerden çıkarıp hesap verdireceğiz” dedi. Çocuk kaçıran terör örgütüne de sert çıkan Başbakan Erdoğan, çocukların bırakılmaması halinde B-C planlarının devreye gireceğini belirtti. Erdoğan, Gezi’yi bahane edip sokak eylemleri ile ortalığı karıştırmak isteyenlerin oyununu polisin dik duruşunun engellediğini kaydetti.

İTTİFAKA RAĞMEN OYLARI AK PARTİ’YE YETİŞEMİYOR

Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, 1 Haziran seçimlerini değerlendirerek, AK Parti’nin bu seçimden oyunu artırarak çıktığını dile getirdi. 30 Mart seçimlerinde bu merkezlerde AK Parti’nin yüzde 43,05 oranında oy aldığını ifade eden Erdoğan, 1 Haziran seçimlerinde bu oranın yüzde 45.5’e çıktığını söyledi. Yalova ve Ağrı’da AK Parti’ye karşı ittifak yapıldığının net görüldüğünü belirten Erdoğan, “İttifaklara rağmen CHP ve MHP’nin toplam oy oranının AK Parti’ye yetişemediğini görüyoruz. 30 Mart’ta buralarda CHP ve MHP’nin oranı yüzde 33, AK Parti’nin tek başına oranı ise yüzde 43 idi. 1 Haziran’da CHP ve MHP birlikte yüzde 32’ye ulaştı, AK Parti’nin oyları ise yüzde 45,5 oldu” dedi. Ağrı ve Yalova’da ortaya çıkan sonucu analiz ettiklerini söyleyen Erdoğan, süreç ve sonucun bütün boyutlarıyla değerlendirildiğini kaydetti.

1 HAZİRAN SEÇİMLERİ ÇATIYI UÇURDU

1 Haziran seçimlerinde MHP’nin varlığını, siyasetini, kimliğini inkar ettiğini dile getiren Erdoğan, “1 Haziran’da adeta MHP’nin esamesi okunmadı. 30 Mart’ta Pensilvanya’nın maşası olan CHP’nin payandası olan MHP, 1 Haziran’da da kimliğini CHP’ye teslim etmiş oldu. CHP ise sadece Yalova üzerinden başarı tablosu çıkarırken bugün de genel manzarayı görmekten kaçınıyor” dedi. CHP ve MHP’nin toplam oylarının AK Parti’ye yetişemediğini hatırlatan Erdoğan, “1 Haziran seçimleri cumhurbaşkanlığı için gösterge olacaksa ortaya çıkan sonuç çatının bir kez daha uçtuğudur, çöktüğüdür. Çatı su sızdırmaya devam ediyor. Aslında çatı diye bir şey kalmadı” diye konuştu.

MHP’Yİ VAGON PARTİYE DÖNÜŞTÜRDÜLER

MHP’nin artık kendi varlığını, kimliğini inkar eden bir partiye dönüştürüldüğünü söyleyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “MHP’nin mevcut yönetimi, MHP’nin tüm ilkelerini çiğnemiş ve MHP’yi adeta bir vagon partiye dönüştürmüştür. MHP, 30 Mart’ta Pensilvanya’nın kuklası haline getirilmiş ve CHP’nin oy deposu yapılmıştır. Allah aşkına bir MHP’li nasıl olur da İstanbul’da duvarlara ‘zulüm 1453’te başladı’ diye yazan bir zihniyetin yanında yer alabilir. Bir MHP’li nasıl olur da Ankara’da Türk bayrağı yakan bir zihniyetin yanında durabilir. Gezi olaylarında CHP milletvekilleri ellerinden gelen her oyunu oynadılar.”

PARALEL YARGI BİR KAPIDAN ALDI ÖBÜRÜNDEN SALDI

Gezi eylemlerinin yıldönümünde polisin dik duruşu sayesinde eylemcilerin Taksim’e çıkamadığını söyleyen Erdoğan, “Gezi eylemlerinde bir sanatçı müsveddesi ‘hâlâ bunun ağaç meselesi olmadığını anlamadınız mı?’ diyor. Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’ne bira şişeleriyle, ayakkabılarıyla giren nasipsizleri savunan nasipsizler var. Ellerine geçirdikleri dozerle yaya kaldırımlarını söktüler. Başbakanlık ofisimizin kapısını kırarak içeri girmek istediler. Öyle bir paralel yargı var ki, bir kapıdan alıp öbür kapıdan salıyor. Neymiş yasalar buna müsait değilmiş. Bütün bunları böyle uygularsanız o zaman bunlarla mücadele de zorlaşır” diye konuştu.

ÇOCUKLAR BIRAKILMAZSA B - C PLANLARI DEVREYE GİRER

Diyarbakır’da ağlayan annelerin Büyükşehir Belediyesi önündeki oturma eylemine HDP’lilerin tahammül edemediklerini söyleyen Erdoğan, “Onların çocuklarını kaçıranlar, size destek veren bölücü örgüt. Bunu neyle izah edeceksiniz. Devamlı TOMA’lardan bahsediyordunuz, anneleri oradan kovdunuz. Orta refüjde bile olmalarına izin vermediler. Niçin, yol düzenlemesi yapacaklarmış. AK Parti olarak bunun takipçisi olacağız. BDP’nin kaçırılanları getirip sükse yapan vekilleri, bu çocukları getirip anne, babalarına teslim etmenizi istiyorum. Çünkü siz onların yerini biliyorsunuz. Onun için de şu anda özellikle HDP’li milletvekillerinin bu işin takipçisi olarak bu süreci kendilerinin çözmesi sorumluluğu var. Bizim çözüm yolumuz farklı olur. Eğer getirmezseniz B ve C planı burada devreye girer” dedi. Bir taraftan çözüm diyenlerin diğer taraftan süreci engellediklerinin altını çizen Erdoğan, “Bir taraftan barış diyeceksin, o akşam yaptığın konuşmanın tamamı barış. Biz olmazsak kan olur diyor. Lafa bak ya. Barış, barış, barış diyorsun yavruları analarından alıp pikniğe götüreceğiz diyerek dağa kaçırıyorsun. Bu nasıl barış? Bazıları taciz, bazıları öldürülüyor. Bu nasıl barış. Ülkenin değişik yerlerinde on binlerce insanın katili sizsiniz. Bunu görmeyecek miyiz? Hayır mı diyeceğiz?” diye konuştu.

DARBE TEHDİDİNE MENDERES GİBİ SESSİZ KALMADIK

Kararlı duruşlarıyla darbe sevdalılarına geri adım attırdıklarını hatırlatan Erdoğan, “Seçilmiş iktidara ihtilal peşinde olan şımarık zihniyete haddini bildirdik. 1960 yılı Nisan ayında İstanbul ve Ankara’da üniversite öğrencileri gösteri yapıyor. CHP bugün olduğu gibi milletvekilleriyle gösterileri tahrik ediyor. Yüzlerce öğrencinin öldürüldüğü, kıyma makinelerinden geçirildiği iddiası CHP medyası tarafından dile getiriliyor. Merhum Necip Fazıl, Adnan Menderes’i ziyaret ediyor. Gerekli tedbirleri alıp gösterileri bastırmasını tavsiye ediyor. Merhum Menderes ise, mevcut tavrını sürdürmeyi tercih ediyor. Biz geçen yıl Gezi olaylarıyla bir darbe senaryosu devreye alındığında Merhum Menderes gibi bu tehdide sessiz kalmadık. Mısır’da yaşananların Türkiye’de yaşanmasına izin vermedik. Ukrayna’nın Türkiye’de yaşanmasına izin vermedik. Sokakları vandallara, milli iradeyi de CHP’ye teslim etmeden bu ihtilal aşıklarının geldiği gibi gitmelerini sağladık” dedi.

İNLERİNE GİRDİK, PİSLİKLERİNİ DÖKÜYORUZ

17-25 Aralık darbe girişimleri sırasında polis tarafından hazırlanmış fezlekede kendisi için ‘dönemin başbakanı’ ifadesinin geçtiğini hatırlatan Erdoğan, “Hatta fezlekedeki tam ifade şu. ‘Suç işlemek için oluşturulan örgütün lideri dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan.’ Aynı şekilde bakanlarımızdan da örgüt üyesi olarak bahsediliyor. Bunlar silinmek istendi. Silinmiş dosyalar kurtarıldı. Bu fezleke büyük oranda ortaya çıkarıldı. Şimdi paralel medya suçluluk duygusuyla yaptıkları rezilliğin farkında olduğu için bunların düzmece olduğunu söylemeye başladı. Yaptıkları alçaklıkları karartmaya başladılar. Ortaya çok vahim belgeler çıkıyor. Kısa süre zarfında yaptıklarının hesabını vermeye başlayacaklar.

İnlerine gireceğiz demiştik. Şu anda inlerine girdik. Bütün pisliklerini ortaya döküyoruz. Kaçıp saklandıkları inlerinden de sorumluları çıkaracak ve adalete teslim edeceğiz. Bu ülkede artık hiçbir darbe girişimi hesapsız kalmayacak. Millet iradesine sahip çıkacak ve Türkiye’de geçmişte yaşananları yaşanmasına artık inşallah müsaade edilmeyecek” diye konuştu.

ARTIK ANNELER BABALAR SUSMUYOR

Çocukları kaçırılan anne, babaların artık susmadığını dile getiren Erdoğan, “Anne babalar sessiz kalmıyor, kan tüccarlarına dönen terör örgütüne boyun eğmiyorlar. Anneler şimdi Diyarbakır’da yavrularına sahip çıkıyor. BDP ve HDP bırakın tavır almayı göstericilere eziyet ediyor. Maskelerinin düşmesinden çok rahatsız oldular. Şimdi rezilliklerini bastırmak için belediye önünde gösteri yapan vatandaşlarımızı dağıtmaya çalışıyorlar. 30 yıl susturdunuz artık daha fazla susturamayacaksınız. Annelerin acısını 30 yıl zorbalıkla bastırdınız, artık bastıramayacaksınız” diye konuştu.

YOL KESENLERE TAHAMMÜL ETMEYİZ

Yol keserek, huzursuzluk çıkararak şımarık tavırlar gösterenlere tahammül etmeyeceklerini söyleyen Erdoğan, “Biz çözüm için değil elini gövdesini taşın altına koymuş bir iktidarız. Bu meseleyi çözeceğiz dedik. Yol kesmek tarihimizde eşkıyanın işi olarak bilinir. Şimdi tabii teröristin işi... Terörist eşkıyanın çok daha ötesinde. Köyüne gidecek onların da yolu kesiliyor. Ne varsa ellerinde alıyorlar. Bazıları bakıyorsunuz kaçırılıyor. Paralar isteniyor. Bunlar haraççı. Verdiğiniz vergi kadar haraç vereceksiniz diyorlar. Bunlara tahammül etmeyeceğiz. O çocukları anneleriyle kavuşturmak için bizim de yöntemlerimiz var, ama buna gerek kalmadan kaçırılan çocukların geri getirilmesini istiyoruz. HDP’nin bunu çözmesini bekliyoruz” dedi.

CHP DE HAŞHAŞ ALMAYA BAŞLAMIŞ

Meclis’te dört CHP’li vekilin düzenlediği basın toplantısını hatırlatan Erdoğan, “Bu da ilginç. CHP 17 Aralık’ta MHP ile birlikte Pensilvanya’nın siyasi taşeronu olmuştu. CHP genel müdürü eline tutuşturulan malzemeyle Pensilvanya adına sallayıp durdu. Balyoz ile ilgili rapor hazırlamışlar. 4 vekil bunu açıkladı. Yeni yol arkadaşları olan Pensilvanya’ya en ufak bir eleştiri yok. Sırf dedikodulardan yola çıkarak hakaret edecek kadar da kendilerinden geçmişler. Belli ki CHP de artık haşhaş almaya başladı. Yeni yol arkadaşlarına Pensilvanya’ya çok hızlı uyum sağladı. Genelkurmay Başkanlığımız dava açacağını söyledi. Bu iftiraların bu ithamların yargı önünde hesabını soracağız” dedi.

TOPLADILAR İHANET İÇİN KULLANDILAR

Bu arada; Başbakan Erdoğan, Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Bu paralel yapı malesef en çok da esnafımızı istismar etti. Hibe dediler, himmet dediler, zekat dediler, sadaka dediler, esnafımızdan para topladılar, gittiler o paraları Türkiye’ye ihanet için kullandılar. Allah’a hamdolsun ki milletimiz de esnafımız da artık bunların gerçek yüzünü gördü. Bunlara desteğinizin devam etmediğini biliyorum ama destek verenleri uyarmanızı sizlerden rica ediyorum” dedi.  

Erdoğan’dan müjdeler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Kurulu’nda şoför esnafına yönelik önemli müjdeler verdi. Esnafa yönelik yaptıkları iyileştirmeleri anlatan Başbakan Erdoğan, “Halkbank’ın esnafa kullandırdığı kredinin faizi yüzde 47’ydi. Biz onu yüzde 4-5 aralığına indirmiştik. 21 Mart’ta esnafımızla bir araya geldik, faiz baskısını esnafımıza yansıtmayacağımızın müjdesini verdik, onunla da yetinmedik kredi limitlerini en düşük 40 bin liradan 75 bin liraya, en yüksek 125 bin liradan 150 bin liraya kadar çıkardık” dedi.

İDARİ PARA CEZALARI SİLİNECEK

Yurtdışında sigorta başlangıç süresi Türkiye içinde geçerli olacak.

Esnaf odalarına idari para cezalarını siliyoruz.

Vergi borcu faizleri yeniden yapılandırılacak.

Vergi borçları 18 eşit taksitle ödenebilecek.

Köprü, otoyol ve seçim cezaları yeniden yapılandırılacak.

Taşeronlukla ilgili köklü şekilde değişiklik yapıyoruz. Taşeronluk sistemini yeniden düzenliyoruz.

Soma’da 1 gün bile SGK’lı olan madenciye maaş bağlayacağız. Yeraltında çalışan yıllık ücretli izinlerini 4 gün arttırıyoruz. Çalışma saatlerini de günde 6 saat olarak yeniden düzenliyoruz.

Harç ve öğrenim kredisi alacakları yeniden yapılandırılacak.

Sigorta prim borçları yeniden yapılandırılacak.

APAYDIN, YENİDEN TŞOF BAŞKANI SEÇİLDİ

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) başkanlığına mevcut başkan Fevzi Apaydın yeniden aday oldu. Seçimden önce delegelere seslenen Apaydın, 5 bin 40 delegeli genel kurulda seçime tek liste halinde gidilmesinin, camianın birlik ve beraberliğe olan inancının göstergesi olduğunu söyledi. 5 binin üzerinde delegenin katıldığı Genel Kurul’da Fevzi Apaydın, yapılan seçimlerde yeniden başkan seçildi.

Garibanın çocuğu dağa, BDP’ninki Amerika’ya

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın grup konuşmasında garibanın çocuğunun dağa, BDP ve HDP’li milletvekillerinin çocuklarının ise ABD ve Avrupa’ya gittiklerini ifade etmesi, gözleri HDP’lilerin çocuklarına çevirdi. BDP ve HDP’li vekillerin çocuklarının tamamına yakınının dünyanın en pahalı okullarında okudukları ortaya çıktı.

PAHALI OKULLARI TERCİH EDİYORLAR

Her fırsatta Kürt çocuklarının dağa çıkmasını teşvik eden ve her eğitim ve öğretim yılının başında boykot adı altında çocukların devlet okullarına gitmesine engel olmaya çalışan BDP’li ve HDP’li vekillerin, kendi çocuklarını lüks içinde yaşattıkları belirlendi. Vekillerin çocuklarının hemen hemen tamamının Türkiye’deki en prestijli ve pahalı okullarında eğitim görmesi dikkat çekiyor. Çocukları için lisede TED Koleji gibi pahalı özel okulları tercih eden HDP’liler, üniversitede ise yıllık ücreti 50-60 bin lira olan Yeditepe, Bilkent ve Kıbrıs’taki okulları tercih ediyorlar. Birçok HDP ve BDP’linin çocuklarını yurtdışında okutması dikkat çekiyor.

ÇOCUKLAR DOLAR ZENGİNİ

HDP ve BDP’li milletvekillerinin çocukları, daha küçük yaşlardan itibaren büyük işlerin altına imza atmaları dikkat çekiyor.Bazıları daha üniversitede okurken büyük projelerin başına geçiyor. Çoğu HDP’li vekilin çocuğu 20 yaşlarında olmasına rağmen gayrimenkul zengini olurken, üzerlerine Diyarbakır, İstanbul ve Ankara milyon dolarlık gayrimenkuller kayıtlı bulunuyor. Lüks içinde yaşayan HDP’li vekil çocukları gittikleri eğlence mekanlarını yediklerini içtiklerini, kız arkadaşları ile samimi pozlarını sosyal medyada paylaşıyor. Bazıları ise Avrupa ve Amerika gibi ülkelerdeki fotoğraflarını Facebook profillerinde paylaşıyor.

İŞTE ÇOCUKLARIN GİTTİĞİ OKULLAR

Bazı BDP ve HDP’li vekillerin çocuklarının okuduğu ve mezun oldukları okullar şöyle:

HDP Muş Milletvekili Demir Çelik’in oğlu Özgür Çelik: Özel Doğu Akdeniz Üniversitesi 

Hasip Kaplan’ın kızı Işıl Kaplan İstanbul Fatih Pertevniyal Anadolu Lisesi.

Güneş Ruken Kaplan: İstanbul Özel AR- EL Lisesi

HDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu’nun kızı Beyzar Zenderlioğlu: Özel Kervan Akşam Lisesi

Adana Milletvekili Murat Bozlak’ın oğlu Rukan Bozlak: Özel Yüce Fen Lisesi. 

Ramazan Bozlak: Özel Yükseliş Lisesi ve Özel Doğu Akdeniz Üniversitesi

Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün oğlu Umut Ejder Türk: Ankara’da Özel Yükseliş Oğlu Mehmet Mütin Türk: İstanbul Kabataş Lisesi.

Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici’nin oğlu Cihan Binici: ABD Cuny Kings Borough Koleji

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın kızı Evinjiyan Kışanak: Özel Amid Lisesi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim