• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Erdoğan Grup Toplantısında Konuştu!

Erdoğan Grup Toplantısında Konuştu!
Başbakan grup toplantısında: 'Sultan Fatih'in, Necip Fazıl'ın izindeyiz!' dedi.İşte konuşmanın ayrıntıları...

 

 

 

 

 

Erdoğan'ın konuşması şöyle:

Ne Türkiye'de ne dünyada ilk kez bir grizu faciası yaşanmıyor. ABD, Çin, Rusya, Almanya'da büyük kazalar yaşandı. Rusya'daki patlamalarda 50'den fazla işçi hayatını kaybetti. 20'ye yakın işçinin cesetleri bulunabilmiş değil.

1992'de Zonguldak'ta tam 263 işçimizi kaybettik. TTK yapıyordu bu işi. Taşeron yapmıyordu. Ama bu ülkede aşırı uçlar ülkede yaygara yapıyor.

1995'te Yozgat Sorgun'da 45 kişi hayatını kaybetti. DYP-CHP koalisyonu vardı.

Bu iktidarları şu an eleştirmek için bunları söylemiyorum. Sadece bilinsin diye söylüyorum. Kimse ölen kardeşlerimiz üzerinden oy avcılığına çıkmasın, istismara kalkışmasın.

Biz iktidara gelinceye kadar bu ülkede çalışma hayatının ne kadar içler acısı halinin olduğunu herkes biliyor.

Bütün bu sorunlar bizden önceki son 40 yılın birikmiş sorunlarıydı. Bu ülkede sorumsuzca biriktirilmiş sorunlara biz el attık. Bugün işçi dostuymuş gibi işçiyi istismar edenlerin zihniyeti ve yaptıklarıyla geçmişte işçileri nasıl inim inim inlettiklerini benim milletim unutmadı. 

Kaşıkla verdiklerini kepçe ile söke söke aldıklarını benim milletim unutmadı. Nasıl bu ülkede MB karşılıksız para bastığını milletim unutmadı. Bunlar nereden çıkıyordu. Memurun, işçinin, köylünün cebinden çalınmasıydı. Alım gücünün azalmasıydı. Kim vardı iktidarda. Şu an da konuşanlar...

Zonguldak'a gittiğimde şahit oldum. Bu işletmelerin daha önce nasıl çalıştığını ben bilirim. Bu olayda da Zonguldak'taki kardeşim metanet içinde. kendisini tahrik etmek isteyenlere tenezzül etmiyor. Bir tanesi oraya gelmiş. Kendisi Sivaslı, Ankara doğumlu. Tek başına adeta intihar komandosu küfrediyor. kime. Başbakan'a. Provokatif eylemi tek başına gerçekleştirmek istiyor. Gereğini vatandaşım orada yaptı.

Biz bu sorunları milletimle birlikte çözdük. Bundan sonra da öyle olacak. Bu kazaları minimalize edeceğiz. hakk'a yürüyen kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

olayın olduğu ilk andan itibaren orada bulunan bakan arkadaşlarımın özellikle Enerji Bakanım Taner Yıldız ve Çalışma Bakanım Ömer Dinçer Bey'e teşekkür ediyorum. Onlar da orada 24 saat durdular. iki bakan arkadaşım geldiler. meclis'te bilgilendirme yapacaklar. Ömer Bey tekarr oraya gidip oradaki çalışmalara nezaret edecek ve iki kardeşimizi de bulana kadar takip altında tutacaklar.

CANDAŞ MEDYA, YOLDAŞ MEDYA

Bildiğiniz gibi CHP kurultay yaptı. CHP'de önemli olan koltuğun değişmesi değil, zihniyetin değişmesi önemlidir. haftasonunda kurultayda zihniyetin 1 katre değişmediği alenen ortaya çıktı. Bugüne kadar malum medya dünyasındaki çevreler AK Parti'ye destek veren medya varsa Yandaş Medya damgası vuruyorlar. Candaş Medya, Yoldaş Medya türedi.

Candaş ve Yoldaş Medya yoğun çaba sarf etti. Hala mesai sarfediyorlar.

Medya egemenliği millî egemenliğin üzerinde değil. Medya her zaman avucunu yalayacaktır. AK Parti'nin rotasını millet çizdi. Biz her zaman söylüyoruz. Malum medya ile yürümedik ve yürümüyoruz. Onlara rağmen Türkiye'de AK Parti iktidarı var. Yazarların masalar üzerinde nasıl alkış tuttuğunu gördük. AK Parti'ye nasıl vurdukları belli. Parti Meclisi'nde zaten geçmişte görev aldıklarını biliyoruz. Bütün bunlar milletimin nezdinde kazandıran değil evelallah kaybettiren olaylar.

ALTIN SARISINA BOYATIN, TENEKE TENEKEDİR

CHP'de olan statükoculuğun popülizme kaydığını görüyoruz. Üslup ve oyuncu değişti. Özü değişmedikten sonra istediğiniz kadar parlatın. Altın sarısına boyayın teneke tenekedir. Muhalefet partiler zihniyet üslup değiştirsin istiyoruz. Muhalefet demokrasi için çok önemlidir. Yapıcı eleştiriler üretebilen muhalefefet demokrasiyi güçlendirir. Biz iktidara geldiğimiz andan itibaren böyle bir muhalafet hasreti içinde olduk. Anamuhalefetin çetelere daha güçlü sahip çıkan bir yapısının olduğunu gördük. VTR'sinde Ergenekon olayının olduğu bir kongreden bu olaya ne gelir?

Orada sarfedilen bolkeseden vaadlere karnımız tok. Kayseri'ye deniz getirme vaadi gibi. Geçmişte bu tür vaadler olmuştu. Biz hiç olmazsa Kayseri'ye Yamula Barajı'nı getirdik. Bunlar onu da yapamadı.

Kaf Dağının ardındakini vaadeden siyasetçinin kendine çıkış yolu aramasını milletimiz görecek ve takdir yetkisini kullanacaktır. 

MANŞETLE GELEN MANŞETLE GİDER

Unutmayın. Manşetle gelen manşetle gider. Sabah rüzgarıyla gelen akşam rüzgarıyla gider. Bu sözüme inanmıyorlarsa çok uzağa gitmesinler. Bir önceki genel başkanlarının manşetlerle nasıl alaşağı edildiğini görsünler. Ağlayanlar... Aday değilim diyenler... Ama aday oldular. ağalayanlar hemen etrafını sarıp sarmaladılar. Timsah gözyaşları dedim ya. yeni senaryo hazırlandı ve oynuyorlar. Bu da onları ikna etmeye yetmiyorsa yakın siyasi tarihe "Yeni Başbakan'ı tanıyalım" denilip yine manşetten pazardan geri çekilenleri hatırlasınlar. Yelkenleri manşetlerle şişirilenler açık denize çıkınca alabora olurlar. Halk kelimesini ağızlarından düşürmeyenler, sırtlarını goygoyculara dayamış durumdalar. Millete dayanmamışlar, çetelere dayanmışlar. İşsizliği dillerine dolayanlar, onun sebebi olan statükoya sırtlarını dayamış durumdalar. AYM'ye gitmeyi tercih etmiş, halka gitmekten kaçmış durumdalar. Halka bu kadar güveniyorsanız neden AYM'ye gidiyorsunuz. İşte Ak Parti ile aranızdaki fark bu.

DAVET EDİLMEDİK

AK Parti'nin şiarı samimiyettir. Gönül diliyle konuşmaktır. Biz bu ilkelerimizden şaşmadan milletin rotasında yürümeye devam edeceğiz. Ama burada arkadaşlarım söylediler ama Türkiye'nin kurucu partisiyiz diyen bu partinin yönetimi kongrelerine iktidar partisini davet etmemişler: Biz davet edilmediğiniz yerde olmayız. Buna rağmen arkadaşlarıma dedim ki: Davetin gelmediğini özellikle duyurun ve demokrasimize hayırlı olsun deyin. Ben aramam. Çünkü benim davamın bir izzeti onuru vardır. Leke sürdürmem.

Biz davet edilen eve gideriz. Davetsiz hiçbir eve gitmeyiz. Kapı çalmadan hiçbir evden içeri girmeyiz. Geleneklerimizin öğretisi bu.

BREZİLYA, ARJANTİN VE ŞİLİ SEYAHATİ

Dış politika açısından önemli bir haftaya giriyoruz. Bu akşam yola çıkmak suretiyle başlıyoruz. Brezilya, Arjantin ve Şili'de devlet başkanlarıyla görüşeceğiz ve beraberimizdeki iş adamlarını o ülkelerin iş adamlarıyla bir araya getireceğiz. Üz ülkeye ilk kez TC Başbakan düzeyinde ziyaret gerçekleştiriyor. İlginçtir: Brezilya, Arjantin ve Şili ile diplomatik ilişkilerimiz 150 yıl önce başlamış ama hiç ziyaret gerçekleştirilmemiş. Ticari ve siyasi işbirliği yanında tarih boyunca kültürel iş birliği olmuş. Osmanlı devleti pasaportu taşıdıkları için El Türko adıyla tanınmışlar.

Bu ülkelerle şimdi siyasi ve ekonomik işbirliğimizi pekiştirmek suretiyle tarihi bir adım atmış olacağız. Brezilya ve Arjantin ile G20'de bir aradayız. Zaten orada görüşüyorduk. Arjantin'de yapımı tamamlanan Atatürk anıtının açılışını yapacağız. Bu yıl Rio'da düzenlenen 3. Medeniyetler İttifakı var. 2005'te başlattığımız İspanya Başbakanı ile birlikte Medeniyetler İttifakı girişimi 126'yı buldu. Küresel bir girişim haline geldi. Amerika da bu toplantıya katılıyor. Geniş katılımla yapılacak. ve 120 ülke ile başta BM olmak üzere uluslararası örgütler temsil edilecek. Türkiye ve İspanya'nın birlikte başlattığı bu anlamlı griişimin dünyada barış oluşturmasından ve hoşgörü iklimi oluşturmasından mutluluk duyuyorum.

TÜRKİYE DÜNYANIN EN EMİN ÜLKESİ

Bu dalga dalga artık BM'nin 192 üyesini kapsıyor. İstikrara kalkınmaya yönelik mesajlyarımız dünyanın her köşesinde yankı buluyor ve takdir ediliyor. Bu çok net anlaşıldı: Türkiye bölgesinde ve dünyada barış istiyor. Huzur istikrar ve refahtan başka hiçbir niyetimiz yok. Türkiye'nin bu samimiyeti kısa süre içinde görüldüğü için emin bir ülke olarak değerlendiriliyor. Biz tezahürat toplamakt için çıkmadık. Hak ve adalet üzerine kurulu bir dünya olabileceğine inanıyoruz. Ufku dar olanlar bizki anlayamazlar. Ufku Ankara'nın ötesine geçemeyenler bizi anlayamaz. Milletim bizi anlıyor. Hayır dualarla Türkiye'ye emin adımlarla gelecği getiriyoruz. Ne içeriden ne de dışarıdan bu girişimlerimize yönelik haksız itham ve iddialara kulak asmıyoruz. Biz doğru bildiğimiz yaptık bundan sonra da yolumuzdan şaşmayacağız.

HaBertaraf.com

 

 

 

Y

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim