• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Erdoğan: Cumhur'a Yasak Olmaz! Video

Erdoğan: Cumhura Yasak Olmaz! Video
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin 16. İstişare ve Değelendirme Toplantısı'nda Kızılcahamam'da konuştu.


 

 

 

 

 

 

 

AK Parti 16. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Ankara Kızılcahamam'da başladı. Erdoğan, Ak Parti 16. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı ‘nın açılış konuşmasını yapıyor.

İyi dostu olanın aynaya ihtiyacı yoktur" der Mevlana. Yapacağın işi önce arkadaşlarında istişare et tavsiyesine uyuyor, yapacaklarımızı planlamak, kendi iç muhasebesi tutmak için bir aradayız. Ülkeye sevdalı bir kadroyuz. Bizi hedeflerimiz bir araya getirdi.

AK Parti her zaman biz diyen bir kadrodur. İnsanı hor görenler, bidon kafalı diyenler bizim idealimizi anlayamazlar.

Millette lisan bağı kuramayanlar, AK Parti'nin mücadelesini anlayamazlar. Bize farklı etiketler yapıştıranlar hep utandılar. Şımaracağımızı sandılar, ayaklarımızın yerden kesileceğini sandılar ama beyhude oldular.

Niyet okuyuculuğu yapanlar gizli gündem verenler her seferinde yanıldılar. Biz tüm renkleri, sesleri ve zılgıtlarıyla Türkiye'yiz. Susmanın ve susturulmanın acısını biliriz. Her türlü tehdide, provokasyona rağmen pes etmedik, boyun eğmedik, eyvallah demedik.

8 yıl önce emanetimizi aldığımız Türkiye'yi azimle bu noktaya getirdik. Elbette bitmedi, bütün çözümler çözülmedi. Ama bu millet Türkiye'nin değişebileceğine inandı. Türkiye özgüvenine bizimle kavuştu. Türkiye sorunların çözülebileceğine inandı.

Yurtdışında çalışan işçi arkadaşlarımızla görüştük. Onlar diyor ki; Artık başımız öne eğik değil, başımız dik dolaşıyoruz. Bu AK Parti'nin eseridir. 8 yıl boyunca birliğiniz dayanışmanız için, siyasete seviye kazandırdığınız için, Türkiye'nin umudu olduğunuz için teşekkür ediyorum.l

Pakistan'a gittik. Yaşanan trajediyi ifade etmek çok güç. Ölenlerin çok daha geride olduğu felaketi yaşıyor. Neden Pakistan'la bu kadar ilgiliyiz denilmesin. 1919'da Türkiye tamamen işgal altında bu acı karşısında dayanamayan yumruklarını sıkan bir ülke daha vardı o da Pakistan...

Salı günü meclisteki toplantının ardından, STK'ların, gazetecilerin bulunduğu bir ekiple Pakistan'a gittik. Halk oylaması sürecinde Pakistan'a gidememiştik. Eşim ve kızım gitmişti.

Pakistan'daki sel felaketini kelimelere dökmek çok zor. Pakistan ölenlerin yaşayanlardan daha şanslı olduğu bir felaket yaşadı. Osmanlı toprakları işgal altındayken bunun acısını hisseden ve yumruklarını sıkan Pakistan. Biz bu kardeşliği unutamayız. Bir millete olan borcumuzu ifa etmenin mutluluğunu orada yaşadık. Türk Kızılay'ın orada görmek, bayrağımızı orada görmek anlatılmaz bir mutluluktu. Bizler bu coğrafyaya sırtımızı dönemeyiz.

1999'da Marmara'da deprem olduğunda Ankara bölgeye nasıl ulaştı biliyorsunuz. Bugün Tunceli'ye, Rize'ye, Bursa'ya her ilimize tüm imkanlarını kullanarak ulaşan bir Ankara ve Türkiye var.

Türkiye'nin gücü, saygınlığı, barış çabaları tüm dünyada konuşuluyor. Artık gündemi belirlenen değil, gündemi belirleyen bir Türkiye var. Ak Parti dünya siyasetinde bir marka olacağız demiştik. Ak Parti siyasi bir marka olmuştur.

Biz adalet istiyoruz. Biz fırsat eşitliği istiyoruz. Zulme maruz kalmış kadınlar, çocuklar için adalet istiyoruz. Masum siviller için adalet istiyoruz. Adalet adına Kabil diyoruz, İnsanlık adına Gazze diyoruz, Kudüs diyoruz. Gazze'nin Kudüs'ün çocukları için susmayacağız.

Kimse bizden susmamızı beklemesin. Dünya liderleri umursamıyor olabilir ama biz kafamızı yastığa koyduğumuzda düşüneceğiz. Biz öldürülen çocuklar için, İsrail'in katlettiği Furkan Doğan için susmayacağız.

İsrail hükümeti denizde uyguladığı terör için özür dilemeli ve tazminat ödemeli, hatasını kabul etmelidir. Eğer bunu yapmazsa, barışın önünde engel olarak durmaya devam edecektir. İsrail'in oyunları her geçen gün artarak devam ediyor. Bu konuda tüm İslam dünyası hassasiyetini ortaya koymak zorundadır.

Hak ve özgürlükler bir lütuf değildir. Türkiye'nin inşa edeceği huzur bölgeyi etkisini altına alacak ve dünyada yer alacaktır. İran'ın nükleer çalışması Türkiye için önemlidir. Kafkaslarda huzur, balkanlarda barış önemlidir. Bölge huzura kavuştukça Türkiye bundan kazançlı çıkacaktır. Türkiye kazandıkça halk kazanacak. Bölgesel olaylarda inisiyatifi almamızı, kimse eksen kayması olarak nitelendiremez.

Türkiye hiç bir ülkenin karşısında boynunu bükmez, sadaka istemiyoruz. Türkiye'yi dışlayan hiçbir yaklaşım karşısında sessiz kalmayız. AB'den bize verdiği sözleri tutmasını ve müzakereler için daha fazla oyalamamasını istiyoruz.

Cumhuriyet hepimiz için gurur tablosudur. Tarihinde dünyada güçlü olarak sergilemesinin başlanıcıdır. Bugün Cumhuriyet'i yönetim olarak uygulayan birçok ülke var ama Türkiye farklı bir anlayış sergiliyor. Bizim Cumhuriyetimiz kardeşlik üzerine inşa edilmiştir. Cumhuriyetimiz halkı bütün renkleriyle kucaklar. Bu Cumhuriyet birilerinin değil, 73 milyon aziz milletimizin Cumhuriyet'idir

Bu Cumhuriyet hepimizin Cumhuriyetidir. Yani millettir. Sadece Cumhur'a ait olan hiç bir yer Cumhura yasaklanamaz bunu böyle bilelim Biz Cumhuru istediğimiz yere sokarız, istemediğimiz yere sokmayız diye birşey yok. Bunu anlamalılar. Böyle bir yaklaşım insanlığa aykırıdır. Sanal düşmanlar üreterek cumhuriyete karşı göstererek cumhuriyet güçlenemez. Kendilerini cumhuriyetin tek sahibi olarak görenler bu ülkeye olduğu kadar cumhuriyete zarar veriyor.

Biz dışlanmışlık nedir yoksulluk nedir yoksulluk mahrumiyet nedir biliriz. Yasakları yaşayarak bugünlere geldik. Bu ülkede inançlara hatta ezanın okunuşuna müdahale edilen dönemler oldu. 29 Ekim resepsiyonu ile ilgili genel başkan farklı grup başkanvekili farklı konuşuyor.

Bu ülkenin bir kısım memurları eşleri başörtülü olduğu bahanesiyle mahkemeye gitme hakları dahil ellerinden alınarak yokluğa mahkum edildi. Şimdi bu devran değişti. Onun için Türkiye prangalardan kurtuluyor. Başı açık kızlar okula gidemeyecek diyorlar, mahalle baskısı diyorlar. O dönemler geride kaldı.

Laiklik inancından dolayı başını örten için bir güvencedir. Yasalar hukuka ters olamaz. Zira hukuk yasalara göre düzenlenmez. Anayasa profesörüymüş, ne profesörü olursan ol. Sende varsa bizde de var. Asıl olan haktır hukuktur.

Başörtüsüz olanlar hangi özelliklere sahipse başörtülü olanlar da aynı özelliklere sahip olmalı.Kadın erkek arasında eşitliği savunanlar önce kadınlar arasındaki eşitliği sağlasın. Biz yasakların gölgesinde yaşadık. Başkaları da yaşasın istemiyoruz.

Tuzu kuruların bazı kitlelerin değişime nasıl direndiğini gördük. Kendi şahsi çıkarları için istifa edenlerin olduğu ülkede değişim kolay olmaz. Biz korkuları anlamaya çalışıyoruz, empati kuruyoruz. Yüzde 42'nin neden 'hayır' dediğini anlamaya çalışacağız. 8 yıldır ülkeyi idare ediyoruz. Kimin tavuğuna kış dedik.Boyamışlar sahili şeridi onlarınmış. Nereden çıkarıyorsun oradan AK Parti'nin milletvekilleri yok mu? Biz 81 ilin temsilcisiyiz.

Bu ülkede cami imamını öldüren terör örgütünün desteği ile siyaset yapanlar var. Hangi barıştan söz ediyorsunuz? Ne barışı? Bunların kitabında barış yok. Asla böyle bir dertleri yok. Bölücü terör örgütünün başlıklarını gazetelere atarsanız tarihe bunun hesabını veremezsiniz.

Bayrağımızdaki yıldız şehitlerimizi temsil eder, tüm etnik kimlikler o hilal uğruna şehit olmuştur. Bayrak meselesi ülkemizi bölmek isteyenlerin arzusudur. Neyi olamadınız parlamentoda. Hepsi var. Ülkemizi bölme planı içinde olanların gayretidir bu. Faili meçhullerin sorgulandığı bir ülke var. Hiçbir sorun çözümsüz değildir. Hiçbir hedef artık bizim için uzak değildir.

İşte o anlar:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim