• BIST 117.216
 • Altın 165,687
 • Dolar 3,9176
 • Euro 4,8144
 • İstanbul 17 °C
 • Ankara 6 °C
 • İzmir 13 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Erdoğan: CHP ile Birlikte Ancak BEDDUA SEANSI Düzenlerler!

Erdoğan: CHP ile Birlikte Ancak BEDDUA SEANSI Düzenlerler!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, Yeni Türkiye hareketinin de sinyallerini verdi.

İşte Başbakan'ın o konuşması:

Erdoğan, "Bu bir yolsuzluk soruşturması değildir. Millete karşı açık bir tezgahtır. Allah'ın izniyle bu oyun sandıkta bozulacaktır. Yeni Türkiye yürüyüşümüzü kimse durduramayacak. Devlet içinde devlet olmayacak. Yeni Türkiye'de maşalar eliyle suikastlar yapılmayacak. Akşam da söyledim, iki tabloyla karşı karşıyayız. Ya millet ya zillet. Ben inanıyorum ki millet kazanacak. Rabbim onları da zilletten kurtarır umarım. Yeni Türkiye'de yeni vesayetlere yer olmayacaktır.

76 milyona sesleniyorum. Bizi sevsin veya sevmesin, bize oy versin veya vermesin. Bu komple sadece Ak Parti'ye değil Türk milletine bir komplodur. Hangi partiye oy verirseniz verin ama bu komployu görün.

'BU KOMPLONUN BENZERLERİ BAYKAL'A DA YAPILDI'

Bu komplonun Türkiye'nin hayrına değil şerrine olduğunu lütfen gören. Bu komplonun benzerleri Baykal'a, Demirel'e, Erbakan'a da yapıldı. En sert cevabı vermezsek bu komploların benzerleri yapılmaya devam edilecektir.

Siyasetle tüm ilgilenen kardeşlerimi bu noktada hep birlikte duyarlılığa davet ediyorum. Bu çirkin komploya karşı dik duruşa davet ediyorum.

Bu medyanın ve sermaye çevrelerinin asıl niyetini görsün ve anlasın. Milletim olayın yolsuzluk değil Türkiye ekonomisi olduğunu bilsin. Bu komployu hep birlikte bozacağız.

Teşkilatımın burada görevi çok çok önemli.

Alışkanlıkları var. Şuradan girersek şu neticeyi alırız. Böyle bir parti olmadığını 30 Mart'ta ispat edecektir.

Reformlarımızı çok daha güçlü yapacağız. Şer olarak görünende hayır vardır.

Bu çirkin operasyondan güçlenerek çıkacağız.

Sadece 17 Aralık değil bundan sonra da yapacaklar. Şuydu buydu diyecekler. Göreceksiniz kısa süre zarfında tüm tereddütler giderilecektir. Milletimize oynanan oyunu anlatacağız.

En küçük bir ihmale umutsuzluğa yer yok. Siz çalışırsanız Türkiye kazanacak. Bu süreç yeni Türkiye'nin İstiklal süreci mücadelesidir.

'İĞRENÇ İNTERNET SİTELERİNDE ONLAR BOĞULSUNLAR'

Bu kadar önemlidir. Bu süreç Türkiye üzerine hesaplarının olanların hesaplarının bozulacağı süreçtir.

Karamsarlığa pirim vermeden kararlı bir mücadele vereceğiz.

Millet bizimle, hayır duaları bizimle. Bırakın onlar manşetleriyle ihanet içinde olsunlar. İğrenç internet sitelerinde onlar boğulsunlar.

Bırakın o itibar suikastçılar Müslümanlara beddua etsinler biz bedduaya lanet duaya evet diyeceğiz. Alim olan insanlara beddua değil dua yakışır.

'BU İŞ ŞİRAZESİNDEN ÇIKMIŞ'

Biz beddualarla değil dualarla yetiştik. Ama görünüyor ki bu iş şirazesinden çıkmış.

Böyle bir sürecin içerisindeyiz. Bize milletimizin hayır duası yeter.

MİLLETE KARŞI AÇIK BİR TEZGAH

Yolsuzluk kılıfına gizlenmiş bir saldırıyla karşı karşıyayız. Bu bir yolsuzluk soruşturması değildir. Bu millete karşı açık bir tezgahtır. Allah'ın izniyle bu oyun 30 Mart'ta sandıkta bozulacaktır. Yeni Türkiye'de uluslararası operasyona yer olmayacak. Yeni Türkiye'de hukuk keyfiyet içinde olmayacak. Yeni Türkiye'de milli iradeye suikastler yapılmayacak. Ya millet ya zillet. İnanıyorum ki millet kazanacak, zillet içinde kalanlar zillete devam edecek. Temenni ederim ki Rabbim onları zilletten kurtarır. Bakın buradan 76 milyonun tamamına sesleniyorum. Bize oy versin ya da vermesin her vatandaşıma sadece hükümete değil, AK Parti'ye değil 76 milyona yapılan bir komplodur. Hangi partiye oy verirseniz verin bu komployu görün. Bu komplonun altında adalette, sağlıkta, enerjide, eğitimde, kalkınmada yaptığımız reformların hedef olduğu bir tablo. Bu komplonun Türkiye'nin şerrine yapıldığını görünç Bu komplo sayın Menderes'e, sayın Özal'a da yapıldı. 76 milyonun tamamını bu komployu anlamalarını davet ediyorum. Medyanın ne olduğunu görmelerini temenni ediyorum. Çeteleri temizlediğimizde Türkiye'nin çok farklı bir yer olduğunu göreceğiz. AK Parti 30 Mart'ta ispatlayacak kendini. Çözüm sürecini daha hızlı ilerletecek, kan ve gözyaşı kapısını kapatacağız. Tüm azınlıkların sorunlarını daha hızlı çözeceğiz.

İŞTE ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN DİĞER NOTLAR

22 Aralık tarihi Sarıkamış harekatının başlamasının 99. yıldönümü. Kars da dahil olmak üzere Kafkasya'daki işgali sona erdirmek için başlatılan hareket arkasında çok hazin sonuçlar bırakmıştır. Çok sayıda Mehmetçik şehitlik mertebesine ulaştı. Benim büyük dedem de bu harekatta şehit oldu. Sarıkamış şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Önümüzdeki yıl da şehitlerimizin hatıralarına yakışır şekilde birçok etkinlik yapacağız ve hatıraları diri tutacağız. Bu hafta 27 Aralık 1936'da Hakka uğurladığımız Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle anıyoruz. Bize İstiklal Marşı gibi bir manifesto bıraktığı için dualarımızı gönderiyoruz, mekanı inşallah cennet olsun diyoruz.

2014 bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda görüşüldü ve kabul edildi. Burası çok manidar, muhalefetin ne kadar ciddi olduğunu ne kadar bütçe gibi önemli bir konuda nasıl bir tavır koyduğu açısından oylamaya önem veriyordum. Muhalefet 220'nin 117'siyle orada olabildi. Bunların bu işi ne kadar ciddi tuttukları konusunda önem arz ediyor. Yapılan çirkin girişimlere rağmen AK Parti grubu ciddiyetle bütçe görüşmelerini sürdürdü ve tamamladı. 2014 bütçesinin hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ediyorum.

Trabzon'dan pazar akşamı bakan arkadaşlarımla milletvekili arkadaşlarımla, işadamları arkadaşlarımla Pakistan'a gittik. Şahbaz Şerif'in katılımıyla bir davet oldu. Lahor'daki bu katılım çok farklıydı. Sıcak bir katılımdı ve oradan kalacağımız yere gidene kadar bu heyecanı kendilerinde hissettik. O saate rağmen bunu Lahor halkında hissettik. Sayın Şahbaz Şerif'le görüştük. İşadamlarımızla geniş çaplı bir toplantı yaptık. İslamabad'a gittik. Sayın Navaz Şerif'le görüşmelerimizi yaptık. Ardından Memnun Hüseyin tarafından kabul edildik. Pakistan idarecilerine ve halkına yoğun ilgiden dolayı bir kez daha şükranlarımı ifade ediyorum. Kardeş Pakistan halkının yoğun ilgilerini hatta bazı yerlerde aracı doldurup Şahbaz Şerif'le birlikte inmek suretiyle halka karıştığımız tablo çok manidardı. Türkiye ve Pakistan dünyaya örnek bir dayanışma sergilediler.

50 BİN KİŞİ BİZİ KARŞILADI

Ordu ve Giresun'a gittik. Açılışlar gerçekleştirdik. Önce Samsun'a indik. Orada binlerce Samsunlu kardeşlerimize selam vermeden geçemezdik. Ardından Ünye'ye geçerken Giresun- Ordu Havalimanı yapılıyor, inşaatı inceledik. Ünye'de Fatsa'da onbinlerce kardeşimizle birlikte olduk. Ordu'da da kardeşlerimizle biraraya geldik. Akşam da valiliğin verdiği yemekteydik. Pazar günü Giresun'da tarihi bir manzarayla karşılaştık. Bugüne kadar görmediğimiz bir kalabalığın yaklaşık 50 bin kişinin bizi beklediğini gördük. Trabzon'a gittiğimizde havalimanında kardeşlerimizin bizi beklediğini gördük. Onlara da selamlama yaptık. Kendileriyle vedalaşıp Pakistan'a hareket ettik.

Daha bu yola çıkarken, milletimize bir söz verdik. Mahcup olmayacağız dedik, etmeyeceğiz dedik. milletimize ülkemize hayal kırıklığı yaşatmayacağız dedik. 11 yıldır hükümet görevimizde bu sözümüzü tuttuk. Mahcup olmadık, etmedik. Buradan aziz milletime bizi ekranları başında izleyen tüm kardeşlerime bir kez daha bunun sözünü veriyorum. Milletim gönlünü ferah tutsun. Biz her zaman hakkı söylemeye, doğruya doğru eğriye eğri demeye devam edeceğiz. Halkın önünde hesaba çekileceğimizi biliriz. Mahşer de hesaba çekileceğimizi de biliriz. Her adımı bu anlayışla bu korkuyla atarız. Bizi bu makamlara getiren, on bir yıl bizi burada tutan en başta dürüstlüğümüzdür. Yolsuzluklar karşısındaki sert tavizsiz duruşumuzdur. AK Parti yolsuzluklara göz yummaz. Zira bunu yaparsa varoluş zeminini ortadan kaldırmış olur.

Buradan aziz milletim, müsterih olun. Milletimin gönlü ferah olsun. Yolsuzluklar karşısındaki tavizsiz duruşumuz var. AK Parti yolsuzluklara müsamaa göstermez. Bizi bugünlere dürüstlüğümüz ulaştırdı. Bizi bugünlere dik duruşumuz ulaştırdı. Bize okul yıllarımızda "Sizin hayat şeridiniz bembeyaz. Eğer kusur yaparsanız o şerit leke olarak dikkat çeker" derlerdi. Biz bembeyaz bir sicille ilerliyoruz. Biz gereği neyse onu yaparız. Böyle bir hassasiyetle yürüyoruz. Bizim başkalarını örnek almamıza gerek yok. Sicili siyah olanlar örnek teşkil edemez. Biz kendi sicilimize bakarız. 11 yılda hakkımızda iftiralar oldu. Hiç tereddüt etmedik. Kötüleri aramızdan ayıkladık. Bizim bu noktadaki hassasiyetimiz iftiraya maruz kaldı diye söylenti üzerinden operasyonlar arasına girmeyiz. Hukuk, halkın adaletin, tecelli etmesi. İyinin kötüden ayrılabilmesi için vardır. Mahkemeler hakkı haksızlıktan, iyiyi kötüden ayırt etmek için vardır. Meclis mahkemenin yerine geçemez. Özellikle de medya, yazarlar hakimin savcının yerine geçemez. 9 gündür operasyon var. Büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu dendi. 2. günden itibaren aşamalar geçildi. Siyasetçiler, medya tarafından infaz yapıldı. Yürütmenin uzantısı, yargının bir yapı içindeki safhası servis yapıyor demek ki. Burada bize düşen burayı da temizlemek. Bugüne kadar birçok olay yaşadık. Bu olayları yaşayanlar beraat etti. Beraat edenlerin temize çıkarılmasının bedelini kim ödeyecek? Bunlar da bizim ülkemizde yaşadı. Fotoğraflar, belgeler her gün ekranda. Montajlar var. Bundan sonra da yapabilecek kabiliyetteler. Bu mu hukuk? İçeriden dışarıya bilgi sızıyor. Anamuhalefet karar verecekse hakime, mahkemeye ne gerek var? Günlerdir Halkbank Genel Müdürü'nün evinden çıkan kutular konuşuluyor. Siz onun içinde ne olduğunu nereden biliyorsunuz? Siz evinden 2,5 milyon Euro çıkan şahsı nasıl vekil yaptınız? Bakın bu operasyon başlayıncaya kadar CHP hakimlere, savcılara, polislere demediğini bırakmadı. Polisimize yaptığı hakaretlere ne diyorsunuz? Şimdi de onları savunuyor.

GEZİ'DE MAYIS AYINDAKİ BAŞARIYA, 17 ARALIK'TA DİYARBAKIR'DAKİ SÜRECE SUİKAST UYGULADILAR

Biz iktidarız. Hukukla hareket edeceğiz. Devlet kurumlarının hiçbirini töhmet altında bırakmayız. Çürükleri temizleriz. 2013'te biz çok farklı bir Mayıs yaşadık. Finans krizin etkileri tüm dünyada ağır biçimde görülürken, biz iyiydik. Ulusal bir operasyon değildir şu olay. Bu olayın uluslararası boyutu vardır. Bunun da tepesi ve taşeronları vardır. Olay basit olarak ele alınmasın. Türkiye'nin büyümesine olan öncülük sebebiyle yapılan bir operasyon. İstanbul'da 46 milyon dolarlık 3. havalimanı ihalesini gerçekleştirdik. Bu çeşitli çevreleri rahatsız etmiştir. Her türlü olumsuzluğu her an yapabilirler. Bu dünyada ilk 3 içine girecek bir proje. Japonya ile Türkiye arasında nükleer santral anlaşması imzalandı. İstanbul Boğazı'na 3. köprünün temeli atıldı. Bunu engellemeye de gayret ediyorlar. İstanbul Borsa'sı 93 binin üzerine çıkarak rekor kırdı. Bunu hazmedemediler. Merkez Bankası'nın rezervini 27,5 milyar dolar olarak devraldık. Mayıs'ta 135 milyar dolarla Merkez Bankası rekor kırdı. Gösterge faizi, yüzde 63 seviyesinde devraldık. Mayıs'ta en düşük seviyeye düştü yüzde 4,6 oldu. Dayanamadılar bir anda tekrar faiz çıkmaya, 9,5'a kadar tırmandı. Tam 4 kredi derecelendirme kuruluşu Mayıs'ta notumuzu artırdı. IMF ile ilişkilerimizde 23 milyar dolardan devraldığımız borcu kapattık. Borcumuzu sıfırladık. Sen mi sıfırlarsın? İşte orada devreye girdiler. Enflasyonda, dış ticarette yeni rekorlar kırdık. Buna da katlanamadılar. Gezi olayları denilen sokak eylemleri başladı. Uluslararası medya İstanbul'a Ankara'ya kamp kurdu. Sosyal medya da Türkiye'yi dünyaya karaladı. Bu vatana ihanettir. Bunu acımasızca yaptılar. Apaçık bir ihanete şahit olduk. Faizin yükselmesinden kaybımız 2 milyar doları aştık. Gezi'de istedikleri başarıyı elde edemediler. Ekim'den beri Türkiye çok parlak bir dönem yaşıyor. Turizmde, ihracatta rekorlar kırdık. Merkez Bankası'nın rezervi 136 milyar dolara çıktı. Diyarbakır'da muhteşem bir açılış töreni yaptık. Mesut Barzani, Şivan Perver'in, İbrahim Tatlıses'in de katılımıyla unutulmaz bir tablo çıktı. Sevinç gözyaşları döküldü. Geçen hafta başından itibaren çözüm sürecine yönelik bu başarıları da hedef alan suikast girişimi yapıldı. Gezi'de Mayıs ayının başarılarına, 17 Aralık'ta da Diyarbakır'daki o sürece suikast düzenlendi. Manşete yolsuzluk iddiasını sundular.

MEDYANIN KİME NE TAŞIDIĞI ORTAYA ÇIKTI

9 günde Halkbank'ın uğradığı zarar 1 milyar 625 milyon dolar. Buna ne diyeceğiz? Çok güzel bir iş mi yaptınız diyeceğiz? Eğer hukuka uygun belgeler varsa bizimle paylaşacaksınız. Biz gereğini yaparız. Siz bir bankaya bunu yaptığınızda müdürü çökertmiyorsunuz ki. Emniyette, yargıda birkaç kişinin haberi olacak tüm birimlerin haberi olmayacak. Böyle birşey olabilir mi? Kalkıp da atılan adımlara karşı birileri başta anamuhalefet olmak üzere yavru muhalefet konuşacak. 20 milyar dolar değer kaybetti halka açık şirketler. Türkiye'ye kaybettirdiler. Birileri de bundan kazandı

Biz bu medyayı iyi tanıyoruz. Bunları şimdi açık ve net şekilde ortaya çıktı. Kime ne taşıdıkları ortaya çıktı. Kendi ülkesinin değil başkalarının çıkarlarını düşünen, vatana ihanet için casusluk yapan medya kuruluşları var. Devlet içinde böyle maşalar var maalesef. Biz yetkimiz dahilinde hukuk içinde kalarak bunun üzerine gideceğiz. Demek ki çetelerle mücadele yetmemiş. Devlet içinde devletin oluşmasına göz yummayacağız. Bir dava en başta ahlak sahibi olmalı. Ahlakı olmayan hareket başarılı olamaz. Her yolu mübah gören hareket başarılı olamaz. Bir yandan Allah diyeceksin, Kur'an diyeceksin bir yandan adın kasetlerle anılacak. Bu din azizdir. Din yara almaz ama yanlış içinde olanlar yara alır. Onların maskeleri düşer. Kim olursa olsun düşer. Kime hizmet ettikleri ortaya çıkar. Biz Anayasa çerçevesinde gereken adımı atarız. Dini kisve altındaki örgütlerin bir takım ülkelerin maşası olarak benim ülkemde ameliyat yapmalarına müsaade etmeyiz.

BİRLİKTE ANCAK BEDDUA SEANSI DÜZENLERLER

Milli irademize yönelik tezgah kurdular. Biz bu tezgahı anında deşifre ettik. AK Parti ile birlikte çıkarları zedelenen malum çevreler var. Türkiye kazandıkça kaybedenler var. Medyaya, siyasete, sermayeye bakın bu çevreleri göreceksiniz. CHP çıkıyor kendince bize yolsuzluk ithamlarında bulunuyor. CHP'ye bu görevi verdiler. O parti hep atanarak gelen bir partidir. Ya darbelerle ya da kirli komplolarla iş başına getirmiştir. Arkalarında da onlarca yolsuzluk dosya bırakmıştırlar. Kendi kongrelerinde yolsuzlukla ihraç ettikleri şahsı belediye başkanı olarak sundular. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. CHP yolsuzluk yapan görmek istiyorsa gitsin aynaya bakasın. Hakaret ettikleri o örgütle ittifak yapıyorlar. Bunlar birlikte ancak beddua seansları düzenlerler.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim