• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Erdoğan: Bugünkü İşbirlikçi CHP, 1940 CHP'sinden Daha Tehlikeli!

Erdoğan: Bugünkü İşbirlikçi CHP, 1940 CHPsinden Daha Tehlikeli!
Başbakan Erdoğan, Kabataş'ta Gezi eylemcilerinin başörtülü bir kadına saldırmasına 'yalan' diyen Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'teki grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gezi Parkı eylemleri sırasında bir grup şehir eşkiyasının İstanbul'daki Kabataş İskelesi'nin önünde başörtülü bir kadınla bebeğine saldırdığını hatırlatan Erdoğan, bu olayın gerçekleştiğine inanmadığını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert yanıt verdi. 'Biliyorsunuz bu olaylar sırasında Kabataş'ta bir kızımız, yanında bebeğiyle çok çirkin bir saldırıya maruz kalıyor, polise gidiyor, şikayette bulunuyor, ifade veriyor, olayı anlatıyor, raporlarıyla her şeyiyle. Ancak CHP'nin Genel Başkanı, grup toplantısında çıkıyor, ahlaktan maalesef uzak edep dışı, bunun bir yalan olduğunu söylüyor' diyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini, 'siyasi tarihin en ahlaksız, en sorumsuz açıklaması' olarak niteledi. 1940'ların tek parti CHP'sinin bile zulümde ve çirkinlikte bugünkü CHP'nin yanında artık masum kaldığını belirten Erdoğan, 'Zira bugün CHP'nin başında bir işbirlikçi var, bugün CHP'nin başında celladına yaranmak isteyen, celladına yaranmak için zencilikten beyazlığa geçebilmek için her çirkinliği meşru ve mübah gören bir genel başkan var' diye konuştu.

 

BİR TEPKİ BEKLERDİM...

Erdoğan, şöyle devam etti: 'Kıyafeti, inancı, siyasi tercihleri ne olursa olsun, yanında 6 aylık bebeğiyle dolaşan bir kadına yapılan bu insanlık dışı saldırıyı görmezden gelen, bunu hafife alan, bunu yalan olarak nitelendiren bir genel başkan CHP'nin de siyasetin de yüz karasıdır. Ben tabii CHP'nin kadın milletvekillerinden bir ses beklerdim, tepki beklerdim. Üniversite kapılarında, ikna odalarında kız öğrencilere işkence yapan CHP'nin malum milletvekilinden dahi 'artık bu kadar da olmaz' diyerek insani ve vicdani bir tepki beklerdim. Vicdani kurumamış olan herkesten bu alçakça saldırı karşısında haysiyetli bir duruş beklerdim. Elbette biz Kabataş'daki olayın faillerini de bulacağız. O canileri bulacak ve elbette yargıya teslim edeceğiz. Onlara hamilik yapanlar da hayatları boyunca bu kara lekeyle yaşayacak. Kimse endişe etmesin. Biz bu vandallığın, barbarlığın hesabını soracağız.'

 

ENGELLEMEYE GÜÇLERİ YETMEZ

CHP'nin, üçüncü havalimanı projesinin durdurulması için Danıştay'a başvuracağını kaydeden Erdoğan, 'CHP'nin gerçek yüzü bir kez daha ortaya çıktı. İşte CHP budur. CHP bu ülkede hiçbir zaman hizmetin adresi olmamıştır' ifadelerini kullandı. Türkiye'de yatırımları engelleyen yegane adresin CHP olduğunu söyleyen Erdoğan, 'Bu da bunlardan bir tanesi. Fakat biz attığımız adımları yere sağlam basarak atıyoruz. Allah'ın izniyle dünyanın sayılı havalimanlarından birisi olacak olan 3. İstanbul Havalimanı gerçekleşecek, bunu engellemeye onların gücü yetmeyecektir' değerlendirmesinde bulundu.

 

Tatlıses şarkısıyla rozet taktı

Başbakan Erdoğan çeşitli illerden 8 ilçe belediye başkanı ile belediye meclis üyelerine parti rozetlerini taktı ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Erdoğan, rozetleri takarken partililer de İbrahim Tatlıses'in 'Allah Allah bu nasıl sevmek' adlı şarkısını söyledi.

 

Lice olayı gelir esrara dayanır

Lice'de karakol yenileme çalışması bahane edilerek çıkarılan olayların 'sıradan' olmadığını vurgulayan Başbakan Erdoğan, 'Lice olayının dolaylı olarak dayandığı yer yine esrar, hint keneviri olayıdır. Kalekol, karakol, bunların hepsi hikaye' dedi. Son dönemde yapılan operasyonlar sonucu eski parayla maddi değeri 100 trilyon lirayı aşan hint kenevirinin imha edildiğini hatırlatan Erdoğan, en önemli finans kaynağı uyuşturucu olan terör örgütünün bundan rahatsız olduğunu belirtti. Zehir ticaretini yapanların şu anda siyasi arenadaki bazı isimlerle de yakından bağlantılı olduğuna dikkat çeken Erdoğan, 'Bunların hepsini ifşa edeceğiz, açıklayacağız. Hem 'siyaset yapıyorum, demokrasi mücadelesi yapıyorum' diyeceksin, öbür tarafta da kalkacaksın esrar, eroin, silah her türlü insan kaçırmaya varıncaya kadar bunları da yapacaksın. Buna müsaade edemeyiz' diye konuştu. Erdoğan şunları söyledi:

 

DİYARBAKIR MESAJI

'Kalekol, karakol, hepsi hikaye. Lice olayı esrar olayıdır. Ülkemizin güvenliği için karakol yapmaya da devam ederiz. Bunun için bazı siyasi partilerden veya örgütlerden izin alacak halimiz yok. Acaba karakol, kalekol, baraj inşaatlarına alerji, uyuşturucu kaçakçılığından dolayı mıdır? Son dönemde güvenlik güçlerimiz uyuşturucuya karşı çok önemli operasyonlar gerçekleştirdi. Lice'deki olaylar üzerinden mesaj vermeye çalışanlar, Lice'nin, Diyarbakır'ın bu tehlikeli oyuna itibar etmediğini görmeli, mesajı kendileri almalıdır.'

 

Gazze'ye gidiş tarihi net değil

Başbakan Erdoğan, Gazze'ye planladığı ziyaretin tarihinin henüz belli olmadığını söyledi. Erdoğan, Meclis'teki Grup Toplantısı'nın ardından bir gazetecinin, 'Gazze ziyaretinin tarihi netleşti mi' sorusunu, 'Daha belli değil' şeklinde yanıtladı. Bir başka gazetecinin, 'Ziyaretin temmuz ayı içinde yapılacağı söylenmişti' sözleri üzerine Erdoğan, 'Belli olunca açıklarız' dedi. Erdoğan'ın Gazze'ye yapacağı ziyaret Filistinliler tarafından heyecanla bekleniyor. Daha önce haziran ayında gerçekleşeceği belirtilen ziyaret ertelenmişti.

 

Yanına kâr kalmaz

Eski tiyatrocu Levent Kırca'nın geçtiğimiz günlerde Londra'daki Hyde Park'ta eline megafonu alarak 'İstanbul Türk halkı tarafından ele geçirilmiştir' şeklinde ifadeler kullanmasını eleştiren Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: 'Hiç kimsenin işlediği suç yanına kâr kalmayacak. İşte birisi çıkmış Londra'da, almış megafonu eline, İstanbul'un artık kurtarıldığından bahsediyor. Bu da sözde sanatçı. Bunlara karşı adım atmak hukuki görevimizdir. Bunun hesabını vermesi lazım. Masum gerekçelerin arkasına sığınıp suç işleyenler asla cezasız kalmayacak. Milletin iradesi ucuz değil.'

 

Önce yasalar çıkmalı, yoksa tatil yasak

27 Mayıs 1960, 12 Eylül 1980 ve 28 Şubat 1997 süreçlerinde cuntacıların darbeye gerekçe olarak sundukları TSK İç Hizmet Kanunu 35'inci maddenin değiştirileceğini hatırlatan Başbakan Erdoğan, hazırladıkları yasa teklifiyle demokrasinin gücüne güç kattıklarını dile getirdi. 'Bu darbe kılıfını, demokrasimiz üzerindeki bu gölgeyi artık kaldırıyoruz. TSK'nın vazifesini ve askerlik kavramını yeniden tanımlıyor, bu maddenin farklı şekilde yorumlanmasının önüne geçiyoruz. Bu değişiklikle TSK mensuplarının, siyasi faaliyette bulunamayacaklarını açık şekilde kanuna yerleştiriyoruz' diyen Başbakan, tasarının en kısa zamanda Meclis Genel Kurulu'nda oylanacağını belirterek 'Bunlar çıkmadan, tatile çıkmak yok. Önce bunları halledeceğiz, sonra tatile çıkacağız' diye konuştu.

 

2 milyon kişi için sosyal yardım kartı

Başbakan Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın, PTT ile işbirliği içinde yeni, güzel bir uygulama başlattığına işaret ederek, yeni uygulamayla 'sağ elin verdiğini sol elin görmeyeceğini' kaydetti. Şartlı nakit transferi, eşi vefat eden kadınlara nakti yardım, yaşlı ve engelli yardımı, evde bakım aylığı, muhtaç asker ailelerine yardım gibi programlardan düzenli ödeme yapılan vatandaşlara artık bir kart vereceklerini belirten Erdoğan, bu ödemelerden yararlanan yaklaşık 2 milyon vatandaşın kuyruğa girmeden, beklemeden, incitilmeden, bu kartlarla paralarını çekebileceğini, alışveriş yapabileceğini anlattı. Erdoğan, bu kart sahiplerine ne kadar yardım alacağının da SMS yoluyla bildirileceğini söyledi.

 

Mersin'de madalyalarla gururlandık

Erdoğan, Mersin'de gerçekleştirilen 17. Akdeniz Oyunları'nın, geçen pazar akşamı tamamlandığını anımsatarak, Türkiye'yi gururlandıran tüm sporcuları tebrik etti. Oyunlarda Türkiye'nin 47 altın, 43 gümüş, 36 bronz madalya ile toplamda 126 madalya kazanıp, İtalya'dan sonra en fazla madalyalı ülke olduğunu belirten Erdoğan, 'Türkiye, bu oyunların tarihinde daha önce hiç madalya alamadığı 11 branşta da madalya kazanma başarısı gösterdi. Mersin, Akdeniz Oyunları'na başarıyla evsahipliği yaparak, organizasyonları mükemmel şekilde gerçekleştirdi. Oyunlar boyunca tribünler hiç boş kalmadı. Toplam 150 bini biletli olmak üzere 200 bin kişi oyunları izlerken, oyunlar tarihinin bilet satış rekoru da kırıldı. Sporcularımız milletçe hepimizi gururlandırdılar.'

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim