• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Erdoğan Almanya'da Türkiye'yi Karıştıranlara Seslendi: Polis Öldürmek Basın Özgürlüğü mü? VİDEO

Erdoğan Almanya'da Türkiye'yi Karıştıranlara Seslendi: Polis Öldürmek Basın Özgürlüğü mü? VİDEO
Başbakan Erdoğan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) kuruluşunun 10'uncu yıldönümü etkinliği kapsamında Köln'de gurbetçilere hitap etti....

 

Başbakan Erdoğan, Köln Lanxess Arena'da  gurbetçilerle buluştu. 18 bin kişilik spor salonu hınca hınç gurbetçilerle doldu. Çok sayıda gurbetçi ise salona sığmadı.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:
 
- Başbakan Erdoğan Lanxess Arena'da binlerce gurbetçinin tezahüratları altında kürsüye çıktı
 
- Üzerimdeki bir emaneti bir kez daha sizlere emantin sahiplerine teslim etmek istiyorum. Türkiye'nin sizlere selamı var. 77 milyon kardeşinizin size selamı var. 
 
- Kardeşlerim sizler çok büyük çileler çektiniz, çok büyük sıkıntılara maruz kaldınız ama direndiniz, sabrettiniz, Gurbeti kendiniz için sılaya tahvil ettiniz. Şunu bilin ki millet olarak sizlere minnetarız. Milletçe herbirinizle gurur duyuyoruz, iftihar ediyoruz. Emeğiniz alın terinizle 50 yılı geride bıraktığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbim sabrınızı, tahammülünüzü arttırsın
 
- Geçen hafta Salı günü bildiğiniz gibi Soma ilçemizde elim bir facia yaşadık. 301 kardeşimizi hakka uğurladık. Yeryüzündeki tüm dost ve kardeşlerimiz acımızı paylaştı. Size Soma'ya verdiğiniz maddi ve manevi yardım için teşekkür ediyorum. Soma'dan 10 kişilik bir heyet ziyaretimize geldi, madencilerde baretleriyle geldiler. Onlarla görüşmemizin ardından Merkel'le bir görüşme yaptık. Kendisi başsağlığı ve destek mesajlarını iletti. Almanya hükümetine başta Merkel olmak üzere tüm makamlara şükranlarımı ifade ediyorum. Onunla mademlerimizle ilgili neler yapabiliriz onu konuştuk
 
-Hangi kademede olursa olsun bu facianın hesabını soracağız. Şehitlerin ailelerine yetimlerine sahip çıkacağız acılarını dindirmek için ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapacağız. AFAD bu işle ilgili tek merkez olarak görevlendirilmişti. Bir daha bu tür kazalar yaşanmaması için gereken önlemleri alacağız. Fakat bir gerçek var nedir biz orada bu elim faciayı yaşarken ülkemizin içinde bu ızdırabı duyamıyanlar da oldu. Bunlar Türkiye'nin büyük bir kısmı değil bunlar azınlık olan ama bundan nemalanmak isteyen kesimlerdi. illegal kesimlerdi. ama baktık ki anamuhalefet de bu illegal kesimlerle hareket ettiğini gördük. Okmeydanın'da Şişli de bu illegal eylemlere girdiler. 2 gencimi öldü. Ölenlerden birinin kız kardeşi şöyle dedi: 'Siz bu eylemleri yapmasaydınız benim kardeşim ölmeyecekti'. 
 
-Bu olaylar bu görüntüler burayada yansımış. Buradaki bir kısım medya ne yazık ki Soma faciasını kendileri için ranta dönüştürmek üzere Türkiye Başbakanı'na farklı şekilde hakaret ediyorlar. Hele bir derginin attığı kapak manidar. Şahsımı cehenneme gönderiyor.. Değerli kardeşlerim iş sadece bu değil işin manidar yanı şu: Değerli kardeşlerim ülkemdeki bazı medya ile bunların koordine olması çok manidardır. Yarın Almanya'da seçimler var Tayyip Erdoğana saldırmakla buradan oy devşiremezsin. Türkiye'deki gezi olaylarında,17 aralık'ta,25 Aralık'ta hopladınız oturdunuz. Benim milletim size en güzel dersi 30 Mart'ta verdi
 
-Kardeşlerim eğer demokrasiye inanıyorsak o zaman Türk milletinin verdiği karara da saygınız olacak.Benim ülkemin halkının verdiği kararı bir yerlerin onaylamasına gerek yok. Biz başka ülkelerdeki seçimlere müdahele ediyor muyuz? O zaman sizde Türk milletinin kararına saygı duyacaksınız. Soma'daki 301 şehidimizle alakalı içimiz yanıyor. Buradan birileri de kalkıp onu suistimal etmeye çalışıyor. Bu oyunlarınız tutmaz Bizim derdimiz var be!. Bunlar madenlere inenlere bidon kafalı dediler göbeğini kaşıyan adam dediler bişe bilmez dediler ama bu millet bildiklerini gayet iyi anlattı.
 
-Maden masa başında kömür ocağını tanımadım. Kömür ocağına indim. Ocağın derinliklerinde 4-5 kilometre gitti. Oradaki madencilerimizle oturup yemeğimizi de yedik. Ama bunlar boğazın o güzel sularına bakıp demlenenlerden. Benim enerji bakanım Soma'da bu ocaklara indi, iftarını onlarla yaptı. Siz kimlerle neyi değerlendiriyorsun. Batı bunu senin iyi anlaman lazım. Burada Kur'anlarla Soma'yı andı ama diğerleri ortalığı terorize etmek suretiyle ortlığı kan gölüne çevirdiler iki gencimizi öldürdüler. Batı hala polisimize fatura kesmeye çalışıyor. Shortlan'ın için molotof attlar iki polisimiz yandı hala tedavi gördüler. Bütün bu terör eylemlerine karşı polisimiz gel beni yak mı diyeceklerdi? Bunların görevi ortalığı terörize etmek . başaramayacaklar bu iş de çözülecek ama öyle ama böyle
 
- Referansımız her zaman hukuk olacak, barış olacak, nefes alıp verdiğimiz her yerde uyumu savunduk. Uyumlu toplum olarak geleceğe yürümeyi konuştuk. Asimile olmadan özdilinden ve kültüründen taviz vermeden entegre olmayı savunduk. Ama bunu bazı basın mensupları Almanya'da farklı yerlere çektiler. Entegrasyon konusunda inanıyorumki sizler hiç zorluk çıkarmadınız. asimilasyona gelirsek ona 'Hayır' diyorum.Biz dinimizden dilimizden kültürümüzden taviz veremeyiz. 2014 1. dünya savaşının 100. yılı. 1914'ta Osmanlı devleti Almanya ile taraf oldu. Dedelerimiz çok zor şartlar altında savaştılar. Cephelerde Almanya ile çok ağır bedeller ödediğimiz bu savaşın ardından Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Almanya ile her anlamda kader ortağı olduk. 1960 larda Almanya'ya gurbetçilerimizle destek verdik. 
 
- Almanya'da 80bin işletme açtınız 400bine yakın istihdam sağladınız. Almanya'nın siyasetinden sporunda biliminde önemli başarılara imza attınız. İkili ticaret hacmimimiz 30 milyar avronun üzerine çıktı. Türkiye dünyanın en büyük ekonomileri arasında 17. sırada. Her yıl 4 milyon Alman vatandaşı Türkiye'yi seçti hatta bazıları Türkiye'ye yerleşti. Hem Türkiye'nin hem ALmanya'nın büyümesi için her alanda birlikte hareket etmeyi önemsiyoruz.
- Onyıllar boyunca değerlerimizi yok saydılar. maneviyatımızı yok saydılar. Hüngür hüngür okulların kapısında ağlayan anneler babalar bilirim. Üniversitelerde başörtüleri başlarından alınan öğrencilerimizi bilirim. Sen doktor öğretmen olamazsın yönetici olamazsın avukat olamazsın , parlamentoya giremezsin dediler. Bunlar parlamentoda 'Atın şu kadını' dediler. 
 
- Sandık her şey değildir diyerek milletin tercihlerinin önüne engeller koydular. 12 yıl boyunca demokrasi için hukuk milli irade için yoğun mücadele verdik. Güzel ülkemizde darbe senaryoları hazırladılar hepsini altüst ettik. Çetelerle tehdit ettiler boyun eğmedik. Tahrikler provokasyonlar yaptılar terörle üzerimize geldiler geri adım atmadık. Size Cumhurbaşkanı seçtirmeyiz dediler. Millete gitti milli iradeyi Abdullah Gül kardeşimizi seçtirmek suretiyle tecelli ettirdik.
 
-Gezide ağacı bahane ederek Türkiye'nin birliğine kast ettiler. Onlara da boyun eğmedik. Türkiye'ye bizim kadar yeşile önem veren iktidar gelmedi. 17 Aralık'da yolsuzluk kılıfı altında seçilmiş hükümete darbe yapmaya çalıştılar. 30 martta seçime gittik orada darbe heveslilerine gereken cevaı milletim verdi. Bir de karşımıza Pensilvanya çıktı. Bunlar kendi ülkesine ihanet etti onlara fırsat tanımadık. Kendi tercihlerini milletin tercih ve yaşam tarzının üstünde elit bir kesim var. Alışmışlar millete tepeden bakmaya, millete istediği rotayı çizmeye alışmışlar. Biz millete tepeden bakan bu elitlere dur dedik. Bu ülkede biz de varız dedik.
 
-77 milyonun refahı huzuru için çok önemli adımlar attık. Artık benim başörtülü kızım okuluna gidebiliyor devlet dairelerinde çalışabiliyor. Türkiye'ye tepeden bakmayı alışkanlık haline getirmiş olanlar var. Çıkarları zedeleniyor diye Türkiye'nin büyümesini farklı şekilde durdurmaya çalışanlar var. Türkiye artık eski Türkiye değil 
 
- Kardeşlerim şu anda batıda büyüme oranlarına bakıyoruz bizim ki en az %4 olacak. Çalışıyoruz be! durmak yok yola devam diyoruz! . Bu bölgede biz de varız. Kardeşlerim unutmayın 2002 de türkiye'nin İmf'ye borcu 23 milyar dolar. Biz İMF'ye borcu sıfırladık. Bizden öncekiler borçlandı biz ödedik sıfırladık. Merkez bankasının kasasında 27.5 milyar dolar vardı. Şimdi Merkez Bankamızın kasasında 130 Milyar dolar var. Şunu da unutmayın Gezi eylemlerinin olduğu zaman adeta tavan yapmıştı 135 milyar dolara çıkmıştı. Faiz %63 devletin borçlanma faizi vardı şuan tek haneli rakama yeniden indirdik. Çünkü biz yüksek faizin bir sömürü aracı olduğuna inanıyoruz. 
 
- Artık gündemi belirlenen bir Türkiye yok Gündem belirleyen bir Türkiye var Yeni türkiye'yi artık herkes kabul etmek zorundadır. 21. yüzyılı şekillendiren Türkiye'yi herkes görmek zorundadır. Kimse parmağını sallayarak bize istikamet gösteremez. Kimse Türkiye'yi azarlayamaz. Kendisine hak gördüğünü kimse Türkiye'den esirgeyemez. Bütün engellereme rağmen reformlarını kararlık içinde yürüyoruz. Dostlarımız bizden çekinmesin barıştan insanca yaşamaktan başka bir hedefimiz yok bizim. Millete kibirle bakanlar yurt içinde ve dışında kirli bir ittifak içindeler. İçerdeki bazı siyasetçilerle dışardakiler aynı dili kullanıyorlar. İçerdeki bazı medya ile dışardakiler aynı manşetleri atıyorlar. Basın özgürlüğü yok diyorlar. Buradan soruyorum polis öldürmek askere kurşun sıkmak basın özgürlüğü müdür. Terör örgütlerine üye olmak basın özgürlüğümüdür. Şimdi Türkiye'de basın özgür değil diyerek teröre sahip çıkıyorlar.  Acaba Avrupanın hangi ülkesinde özgürlük bahanesiyle vandallık yapanlara müsamaha gösteriliyor. Kime diktatör sıfatı bu kadar pervasızca kullanabilir. 
 
- Anamuhalefetin genel müdürü karşımdaydı. Sen bu ülkenin başbakanına gülerek dikatatör diyeceksin diktatör olsam sen böyle konuşabilir misin?
 
- Recep Tayyip Erdoğan fanidir her canlı gibi bir gün ölümü tadacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti kutlu yolculuğuna devam edecektir. Benim üstümden ülkeye darbe yapmaya çalışanlar bilsin ki karşılarından bu milletin kararlı duruşunu bulacaklar. Biz iktidara manşetle gelmedik. Bize istikamet çizemeyecek Türkiye'ye rota çizemeyecekler. Biz istiyoruzki Avrupa Türkiye üzerine değerlendirme yaparken medyanın kötü çevrelerin etkisinde kalmasın. Biz istiyoruzki Avrupa türkiye'ye bakarken belli kesimlere değil. Türkiye'nin 77 milyonuna bakabilsin.
 
- Mısır'da darbeye darbe diyemeyenlerin en azından Türkiye'ye bir kısım yargı ve emniyet mensubu vasıtasıyla yapılan darbe girişimini iyi okumalarını istiyorum. Acaba AB ülkerinden bugüne kadar Mısır'daki verilen idam kararlarına yönelik bir kez güçlü bir ses çıktı mı? Niye susuyorsunuz? Bakın hamile kadınlara bile idam kararı verdiler. Esma kızımızı kurşunlayarak şehit ettiler ya? Ey batı Türkiye Türkiye için çıkıyor da Mısır için sesin niye çıkmıyor. Kardeşlerim özgürlük, hukuk bu değil.  Tüm tuzakların üzerinde iki büyük tuzak vardır. Bir halkın tuzağı iki hakkın tuzağı.
 
- Avrupa Birliği'ne tam üyelik hedefinden vazgeçmeden reformlarımızı tamamlamaya gayret edeceğiz. Türkiye'siz Avrupa Birliği eksiktir. Bugüne kadar AB'ye emeğimizle fikirlerimizle katkı verdi.  Avrupa içinde yükselen ırkçılğın, vicdanları yaralayan nefretin panzehiri inan Türkiye olacaktır. Evrensel değerlerin Avrupa değerlerin güçlenmesine Türkiye en büyük katkıyı sağlayacak. Nefret suçlarına karşı Türkiye en büyük örnek teşkil edecektir. 
 
SİZ ONURLU BİR MİLLETİN EVLATLARINIZ ASLA BAŞINIZI EĞMEYECEKSİNİZ
 
-Sizler büyük bir ülkenin, dünya tarihinde söz sahibi olan bir milletin evlatlarınız, sizler tarihi şanlı olan bir ulusun evlatlarısınız. Onun için asla boynunuzu yere eğmeyeceksiniz. Asla kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz. Tüm kurum ve kuruluşlarımız, elçiliklerimiz, konsolosluklarımız, sivil toplum kuruluşlarımız emrinizdedir. Almancayı bulunduğunuz yerdeki dili çok iyi öğrenmenizi istiyorum. Almanya'da bir yabancı gibi durmayın. Artık siz Almanya'nın yabancısı değilsiniz, siz bir Alman vatandaşınız. Siyasete ekonomiye sosyal hayata daha fazla katılım sağlayan. Nice sorunları aştık daha nicelerini de aşarız, İnşallah hep birlikte aşacağız. 
 
-10 Ağustos'ta tarihinde ilk defa Türkiye'de halkın oyları ile Cumhurbaşkanı seçilecek. Ve tarihimizde ilk defa yurt dışındaki tüm vatandaşlarımız bulundukları ülkelerde oy kullancak. Sizler 31 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında oy kullancaksınız. Oy verme merkezlerine gidip oyunuzu kullanmanızı rica ediyorum. Yurt dışı seçmen kütüklerine gidip mutlaka kayıtlarınızı yaptırınız. Yüksek seçim kurulunun internet sitesinden randevu alın. Oy vermeye giderken mutlaka Nüfus cuzdanı vatandaşlık numaranızı bulundurun. 
 
-Biz henüz adayımızı açıklamadık. İstişare ve araştırmalarımız devam ediyor. En kısa zamanda Cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız. Cumhurbaşkanının sizlerin oyları ile seçilmesi bir milad olacak. Demokrasi adına bir dönüm noktası olacak. Türkiye daha da güçlenecek ekonomi daha da şahlanacak. 
-Mavi kartla ilgili çalışmalar son noktaya geldi. Meclis kapandan bununla ilgili yasal düzenlemeyi yapıyoruz. Yasal düzenlemeyi yapıp Meclis'ten geçireceğiz. Yarın Avrupa Parlamentosu seçimleri var, yarın özellikle o seçimlerde oy kullanımızı istiyorum. 
 
-Salon dışında olanlara karşı sağ duyu içinde evlerinize dönün. Vakarınıza ağır başlılığıztan taviz vermeyeceksiniz. Türkiye'de nasıl birileri kışkırtılıyorsa burada  da aynısı yapılmak isteniyor. Buna asla müsade etmeyeceğiz.
 
KONUŞMANIN TAMAMINI AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ
 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim