• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

ERDOĞAN: ALAKAMIZ DAHİ YOKTUR!

ERDOĞAN: ALAKAMIZ DAHİ YOKTUR!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Baykal'ın görüntüleriyle ilgili olarak dün bilirkişi şirketi tarafından yapılan ''Erdoğan da Belediye Başkanlığı döneminde bize başvurmuştu'' açıklamasını yalanladı.

 

 

 

 

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, genişletilmiş il başkanları toplantısında CHP'ye sert eleştirilerde bulundu. Kaset olayına değinen Erdoğan, ''Sorumlu arıyorlarsa AK Parti'de değil, kendilerine baksınlar. Avukatlığını yaptıkları çetelerde, mafyalarda, karanlık çetelerin içinde arasınlar." dedi.

İl başkanları toplantısındaki sözlerine Zonguldak'taki maden ocağında yaşanan patlamada hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyerek başlayan Erdoğan, kurtarma ekiplerinin yoğun çaba gösterdiğini ama büyük bir acı içinde olduklarını belirtti. Acılar üzerinden siyaset ve provokasyon yapılmaya çalışıldığını dile getiren Erdoğan, patlamaları yüzde yüz önlemenin mümkün olmadığını ifade etti. Bu işin, mesleğin kaderi olduğuna dikkat çeken Erdoğan, sağa sola çekmeye çalışmanın bir anlamı olmadığını vurguladı. Bu işin taşerona verildiği için yaşanmadığını vurgulayan Erdoğan, kendilerine düşen görevin gerekli tedbirlerin alınması olduğunu ifade etti. Provokasyona kalkışan şahsın tutuklandığını anlatan Erdoğan, basında da kazanın AK Parti'yi yıpratmaya yönelik kullanıldığını söyledi.

Baykal'ın görüntüleriyle ilgili hazırlanan raporu da eleştiren Erdoğan, incelemeyi yapan kurumu tanımadığını kaydetti. Bu ülkenin TUBİTAK ve Adli Tıp'ı olduğunu hatırlatan Erdoğan, buralarda incelenmesinin doğru olacağını söyledi. Bazı konuların siyasetin malzemesi yapılamayacağını vurgulayan Erdoğan, özel hayat ve insan haklarının kutsal olduğunu ifade etti. AK Parti'nin bu temel üzerine kurulduğunu dile getiren Erdoğan, muhafazakar demokrat kimliğe sahip olduklarını belirtti.

Partilerinin bu olay üzerinden yıpratılmaya çalışıldığını dile getiren Erdoğan, ''Başbakan bunu ortaya çıkarmalıdır, diyorlar. Ben senin memurun muyum? İş yargınındır." dedi.

CHP'ye seslenen Erdoğan, ''Sorumlu arıyorlarsa AK Parti'de değil, kendilerine baksınlar. Avukatlığını yaptıkları çetelerde, mafyalarda, karanlık çetelerin içinde arasınlar.'' diye konuştu.


Yaptığı konuşmada, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifasıyla sonuçlanan gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, şunları söyledi:

''Nasıl ki siyasette başkalarının ailevi meselelerini, özel meselelerini, mahremiyetini istismar malzemesi yapmak çirkinse aynı şekilde kendi ailesini, kendi mahremini, kendi özel meselelerini de siyasete istismar malzemesi yapmak o kadar yanlış, ondan da fazla çirkindir.

Anamuhalefet partisinde yaşanan gelişmeleri milletimiz ibretle izliyor. Biz Sayın Genel Başkan'ın AK Parti'yi itham ettiği basın toplantısına kadar sukut ettik, yani hiç konuşmadık. Sukutumuz ikrardan değil, söylenenleri kabulden değil, aksine edebimizdendir. Son derece şaşırtıcı biçimde önce eski CHP lideri, ardından arkadaşları, ardından da yandaş medyaları bu çirkin hadiseden dolayı hükümeti, AK Parti'yi karalamaya kalkıştılar. Sadece ithamla kalmadılar, günlerce bu meseleleri bir mağduriyete, bu mağduriyet üzerinden siyasi istismara tahvil etme fırsatçılığına giriştiler.

Dün o malum kriptoloji bilmemnesi, vesaire, yaptığı açıklamada 'bu devlet eliyle yapılmış bir şeye benzemiyor' diyor. Şimdi kendi kendilerine çelişkiye düştüler. Hangisine inanacaksın? Ona mı, siparişi verene mi? Özel hayatla ilgili meseleyi bizatihi kendileri siyasallaştırmaya, iktidarı yıpratma niyetli bir polemik konusuna dönüştürmeye gayret ettiler. Mesele yargıya intikal ettiği için, bu sürecin tamamlanmasını ve her şeyin açıklığa kavuşmasını temenni ediyoruz.

Ne dediler? 'Başbakan bunu ortayla çıkarmalıdır'. Ben senin memurun muyum yahu? Bu işi ortaya çıkaracak olan yargıdır. Ve olay yargıya intikal etmiştir. Yargı süreci başlamıştır, iş bitmiştir. Ondan sonraki süreç artık yargınındır.''-''KUYU KAZARAK BİRBİRLERİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞANLARA BAKSINLAR''-Türkiye'nin kuvvetler ayrılığı prensibine göre yönetildiğini belirten Erdoğan, artık meselenin yargıya intikal ettiğini, sürecin başladığını ve kendilerine düşenin bu süreci takip etmek olduğunu ifade etti.

Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Bu konuyla ilgili olarak eğer bir sorumlu arıyorlarsa AK Parti'ye değil, önce kendilerine baksınlar. Zaten her şey peyderpey ortaya çıkıyor. Bu kirli tezgahın sorumlularını AK Parti'de, AK Parti iktidarında değil, gitsinler avukatlığını yaptıkları çetelerin, mafyaların, karanlık örgütlenmelerin içinde arasınlar.

Bu çirkinliklerin merkez üssünü AK Parti'de, AK Parti hükümetinde değil, sırtlarını dayadıkları statükoda, sırtlarını dayadıkları siyaset dışı karanlık güçlerde arasınlar. Karanlık ilişkilerin, kirli hesapların, belden aşağı vurmaların bizim kitabımızda yeri yoktur. Biz mertçe çıkar siyasi alanda mücadele ederiz. AK Parti olarak dokuz yıllık mücadelemiz hep böyledir.

Bu tür kirli oyunlara ne ahlaken ne hukuken ne siyaseten tenezzül etmeyiz. Bu senaryonun yazarı olarak bizi itham etme gafletine düşeceklerine, daha ilk günden itibaren çarşaf çarşaf hadiseyi büyütenlere, istifa çığlıkları atanlara, bir kez daha kurultay mühendisliği, siyaset mühendisliği yapanlara dikkat etsinler. Timsahın gözyaşlarına dikkat etsinler. Timsahlar görüntülerde, gözyaşları görüntülerde. Niye başka yerde arıyorsunuz? Şimdi nerede o timsahlar, neredeler? Her şey açık net ortada. Bunlar köşe yazısı değil, kameralarla tespit edilmiş, görüntülerde olan şeyler. Sağa, sola gitmeye gerek yok.

Sezar, 'sen de mi Brütüs?' sözünü söyledikten sonra, 'işte şimdi yıkıldım' dedi ya... İşte şimdi yıkılanlar AK Parti'ye çamur atacaklarına önce o Brütüslere baksınlar, onlara baksınlar. Kendisine kazan kaldıranlara, 'geri dönme' çağrısı yapanlara, milletvekillerine baksınlar. Çok ilginç şeyler oluyor. Öyle şeyler oluyor ki bakıyorsunuz, o anda o konuşmalar yapıldığı andaki sahneler... Ondan sonraki sahneler... Bunlar tarihe çok ilginç kayıtlar olarak düşecekler. Dürüstülüğün, siyasi dürüstülüğün kitabıdır bu aslında. Onu görecekler. Siyasette yalan egemen olduğu sürece bu siyasetçiden bir şey olmaz, hiçbir şey olmaz. Bunları da göreceğiz tabii.

Bu olay üzerinden siyasi fırsatçılık yapanlara, ayak oyunu oynayanlara, yıllarca beraber yürüyüp de şimdi birbirlerinin yolunu... Evet, kuyu kazarak birbirlerini engellemeye çalışanlara baksınlar.''

AA-CİHAN

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim