• BIST 97.211
 • Altın 195,318
 • Dolar 4,9773
 • Euro 5,8072
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 21 °C
 • İzmir 29 °C
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?

Erdoğan: 2 Meseleyi Sürekli Kaşıdılar!

Erdoğan: 2 Meseleyi Sürekli Kaşıdılar!
Başbakan Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu: Allah aşkına Okmeydanı'nda olayların başını çeken eli kanlı terör örgütünün dışarıdan desteklenmediğini söyleyecek olan, yerli bir örgüt olduğuna inanan var mı?

 

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;

Mavi Marmara'da 9 kardeşimiz şehit olmuştu, 30 kardeşimiz de yaralanmıştı. Uğur Söylemez kardeşimiz 4 yıldır bitkisel hayat yaşıyordu. Cumartesi günü kardeşimizi uğurladık. Merhum Süleyman kardeşimizi hastanede ziyaret etmiş, evinde kendisini ziyaret etmiştim. Ailesinin kendisine bakışı her türlü şükranın üzerindeydi.

Okmeydanı'nda yapılan şiddet eylemlerinde 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. Ailelerini telefonla arayarak taziyelerimi ilettim.

Birinci Dünya Savaşı'nın 100. yıldönümünde şunu söylemek durumundayız. Osmanlı ve Selçuklu'nun mirası olan Türkiye Cumhuriyeti baskı ve kontrol altında tutulmak istendi. Osmanlı İmparatorluğu'ndan kalan borçlar,acılar Türkiye Cumhuriyeti'ne yüklendi. Kürt Alevi vatandaşlarımızın üzerinde iki mesele sürekli kaşındı.

Kürt kardeşlerimize karşı bizim dönemimize kadar ret, inkar, asimilasyon politikaları uygulandı. Alevi kardeşlerimizin varlıkları inkar edildi. Dersim'de yüzlerce Alevi vatandaşımız katledildi. CHP'nin dününde ve bugününde Dersim katliamına karşı tepki gördünüz mü? O işin arkasında duran CHP. Sonu acı biten elim hadiseler yaşandı. Komplo teorilerinin kolaycılığına sığınmadık. Biz Türkiye'nin karşı kaldığı meselelerin farkında olduk. Dışarıdan yapılan tahrikleri, kampanyaları göz ardı etmeyiz. Türkiye'de işler ne zaman iyiye gitmeye başladıysa ülkemizin başına dert açmaya çalışanlar oldu.

İçeride ve dışarıda karanlık eller işbirliği yaptılar. Türkiye'nin enerjisini tüketmek için karanlık senaryoyu devreye aldılar.

NERELERDE KORUNDUKLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ

100 yıldır aynı bayat senaryoyu Türkiye'ye saldırmak için kullanıyorlar. 100 yıldır Türkiye'yi yerinde saydırmak, meşgul etmek, zayıflatmak için kullanıyorlar. Biz bu bayat senaryonun dışarıda yazıldığını, desteklendiğini söylediğimizde birileri çıkıyor hedefi saptırmaya çalışıyor. Allah aşkına Okmeydanı'nda olayların başını çeken eli kanlı terör örgütünün dışarıdan desteklenmediğini söyleyecek olan, yerli bir örgüt olduğuna inanan var mı? Bunların nerelerden beslendiğini hepimiz biliyoruz. Nerelerde korunduklarını, kollandıklarını biz çok iyi biliyoruz."

ALEVİ VATANDAŞLARIMIZ İSTİSMARCILARA PRİM VERMESİNLER

Aradan eli kanlı örgütler, istismarcılar ve tahrikçiler çekildiğinde her mesele çözülecek. Birileri yarayı derinleştirmeye çalıştırırken biz yaralara şifa olmanın, şifa bulmanın gayreti içerisindeyiz. Alevi vatandaşların bu yaşananlardan rahatsız olduğunu biliyorum. Alevi vatandaşlarımız, aradaki istismarcılara, ikiyüzlü siyasetçilere prim vermesinler. Onları istismar ederek Türkiye üzerine karanlık senaryolar yazanlara dikkat etsinler.

Bu aziz millet hiçbir zaman Alevi, Sünni çatışmasına prim vermedi. Yaşanan onca tahrike rağmen Allah'a sonsuz şükürler olsun, oyuna gelmedi. Sadece oyuna gelmemek yetmez. Biz yeni Burakcan'ların, terörize edilen, terörün içine sokulan yeni Berkin'lerin, Okmeydanı'ndaki olaylarda maalesef ölen Uğur'ların, Ayhan'ların da yitip gitmesine tahammül gösteremeyiz.

BDP-HDP'YE ÇAĞRI

(PKK tarafından kaçırılan çocuklar) Ey BDP ey HDP neredesiniz?...Bunların da adreslerini, nerede rehin olduğunu iyi biliyorsunuz. Alıp geleceksiniz. Alıp gelmediğiniz takdirde bizim de b, c planımız devreye girer.

NEREDESİN DÜNYA MEDYASI?

Diyarbakır Belediyesi önünde dağa kaçırılan çocukları için şu anda eylem yapan annaleri, babaları yürekten selamlıyorum. 15 yaşında çocukları dağa kaçırılan, yürekleri yanan annelerin, babaları bu feryadını tüm Türkiye'nin, Türkiye ve dünya medyasının görmesini özellikle arzu ediyorum. Neredesin dünya medyası.

JAPONYA 2 ATOM BOMBASIYLA YIKIMA UĞRADIĞI HALDE..

Türkiye ne zaman kalkınmaya başlasa, ya teröre maruz kaldık, ya da içimizde darbelere maruz kaldık. İçeride ve dışarıda bazı eller işbirliği yaptı. Türkiye'nin enerjisini tüketmek için beraber çalıştılar. Şunları kendimize soralım. Japonya iki atom bombasıyla yıkıma uğradığı halde bugün nasıl oldu da dünya devi oldu?Almanya 2. Dünya Savaşı'nda yerle bir edidliği halde bugün nasıl oldu da en büyük ekonomilerden biri olmuştur?

35 YILDIR TÜM ENERJİMİZİ TERÖRE HARCADIK

Biz ise Neredeyse 35 yıldır tüm enerjimizi teröre harcadık.  Bir başörütüs yasağı başlattılar, eğetim hakkını elinden aldıkları gençler üzerinden bu güzel ülkemize yazık etmediler mi?

HER 10 YILDA BİZE AĞIR FATURALAR ÖDETTİLER

Bu ülkede anneler kendi dillerinde konuşurlarsa ülke bölünür diye korkuttu. Biz bu yasağı kaldırdık. Ülkemiz daha da büyüdü. Millet olarak anlamsız yasak ve gündemlerle onyıllarca hatta asırlarca bizi engellediler. Her 10 yılda bize ağır faturalar ödettiler. Bu oyunları milletçe görmemiz lazım.

GEZİ PARKI EYLEMLERİ OLDU

Geçen yılın Mayıs ayında Türkiye adeta şaha kalkmıştı ve böyle bir dönemde umutla gelecee bakıyorduk. Sonra Gezi Parkı eylemleri oldu. Neydi 12 ağaç sökülmüş. Bunun istismar edip dalga dalga ülkeye yaydılar.

Legal ve illegal örgütler o kadar sistemli ve hazırlıklı saldırdılar ki demokrasi ve ekonomimiz yara aldı. Faizler yükseldi, yatrımcıları kaçırmaya çalıştılar. Sokaklardaki vandallık dış basına sanki Türkiye'nin her yerinde bu olaylar yaşanıyormuş gibi servis ediyorlar. Ana muhalefetin genel başkanı ve vekilleri bunların yanında yer alıyor. Para veriyor, polise küfür ediyorlar.

BU SALDIRILARI BERTARAF ETTİK

Gazeteleri yalan yanlışi yazıyorlar. İşverenler ve örgütleri el birliği ederek bu olayların adeta sorumlusu olarak bizi göstermeye çalışıyorlar. Allah'a hamdolsun dik durduk, eğilmedik ve bükülmedik bu saldırıları bertaraf ettik. Gezi tutmadı, 17 Aralık ve 25 Aralık'ta yolsuzluk kılıfı altında yine saldırdılar. Ülkeyi seçime götürdük ve millet darbe heveslilerine cevabı sandıkta verdi.

ALMANYA'DA DA SABOTE EDİLMEK İSTENDİK

Geçen hafta sonu Almanya'daydık. Orada bizim toplantını yapıldığı salonun olduğu yerin hemen karşısında Ali'siz Alevilere miting yaptırdılar.  Adeta bizim tolantımızı nasıl sabote ederiz bunun gayretini gösterdiler. Alınan önlemler başarılyıdı ve Almanya'daki kardeşlerimizle coşkulu buluşmamızı gerçekleştirdik.

ÜSTÜ ŞİŞHANE ALTI KAVAL SIRITIYOR

En son Soma'da uluslararası bir medya kuruluşunun muhabiri olan Türk gazetecinin, iki kadını figüran olarak kullandığını yalan haber yaparak bütün dünyaya servis ettiğini gördük yaşadık. Aslında bu kadınlar başı açık. İkisinin de başalrını örtüyor. Üstü şişhane altı kaval. Sırıtıyor. Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol. Nedir bu hal? Bununla güya bizim insanımızı farklı gösterecek.

AMA DEVRAN DEĞİŞTİ

Böyle bir gayretin içine giriyorlar. Ama devran değişti. O bu tür bir dezenformasyon suretiyle aleyhte kampanya yapacağını zannederken suç üstü yakalandı. Gezi sırasında 17 Aralık darbe girişiminde bu ve benzer muhabirlerin mesleki onurlarını nasıl çiğnediklerini gördük. Türkiye'nin imajı yalan haberlerle yıpranacak kadar zayıf bir imaj değildir artık. O devir gerilerde kaldı. -Hem bu kürsüde hem de Köln'de söyledim.

TÜRKİYE MASANIN KENARINA İTİLMİŞ BİR ÜLKE ASLA DEĞİLDİR

Türkiye artık eski Türkiye değil. Türkiye 100 yıl önceki gibi Mondros ile Sevr Lozan ile masanın kenarına iliştirilmiş bir ülke asla değildir. Masanın altından zaman zaman zevkle zaman aman ikazla ayakların birbirine tokuşturulduğu dönem değil.


KİMSENİN BU DEVLETİ AZARLAMASINA EYVALLAH DEMEYİZ

Onlar geçti. Köprünün altından çok sular aktı. Bu ülkede sorunları kaşıyarak etnik köken din mezhep yaşam tarzı farklılıklarını tahrik ederek kimsenin operasyon yapmasına müsamaha göstermeyiz. Kimsenin bu devleti azarlamasına eyvallah demeyiz."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim