• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Ekmeleddin'e Verilecek Her Oy Yezid'e Hizmettir!

Ekmeleddin'e Verilecek Her Oy Yezid'e Hizmettir!
Akşam gazetesi yazarı Kayahan Uygur bugün çarpıcı bir yazıyla Gülen örgütünün “Yezit” olduğunu, Ekmeleddin İhsanoğlu’na verilecek her oyun da Yezit’e hizmet anlamına geldiğini yazdı.

 

Uygur, Gülen örgütünün ABD çıkarları ile ne kadar paralel olduğunu anlattığı yazısında “İsrail dostu paralel yapı  İslam âlemi için bir tehdittir.” dedi.

Uygur bir de paralellerin bulundukları her yere “dikkat Yezit var” tabelası asılmasını istedi.

İşte yazısı:

PARALEL YAPININ IRKÇI VE MECZUP SÖYLEMİ

Paralel yapıya yönelik operasyonlarda tutuklanan polislerden bazıları aynen şöyle bağırmışlar : ‘Kahrolsun acem uşakları’, ‘kahrolsun Pers senaryosu’. Bu ırkçı ve meczup söylem dikkat çekicidir. Paralel yapı, Hakan Fidan’ı da İran ajanı olmakla suçlamıştı.  17 Aralık darbe girişiminde de başta Başbakan olmak üzere birçok bakanı İran yanlısı hayali bir terör örgütüyle ilişkili göstermişlerdi.

BUNLARIN OLDUĞU HER YERE “DİKKAT YEZİT VAR” TABELASI ASILMALI

Bu polislerin adliyedeki hal ve tavırları Türkiye halkını  irkiltmiştir.   Bir de logo icat etmişler. Güneş gözlüklü, ajan tipli birinin elleri havada ve  haykıran görüntüsü. Bulundukları her yere ‘dikkat Yezit var’ tabelası asılmalı,  o derece saldırgan,  tehditkâr ve gürültücüler.

Elbette onlara yezit derken sadece  şahsen sevmediğim Yezid bin Muaviye’yi kastetmiyorum. Anadolu kültüründeki ‘soyut yezit’i kastediyorum : Mezhepçi, kışkırtıcı, fitneci, ispiyoncu, iftiracı Yezit’i. Her zaman haklının karşısında, her zaman iyinin aleyhinde olan zalim yezit.

PARALEL YAPI ASIL PARALELLİĞİ

Paralel yapı ABD’nin Ortadoğu egemenliğinin  çökmeye başladığı İran Devrimi ve sonraki gelişmelere hep paralel gitmiştir. Şubat 1979’da İran’da anti emperyalist devrim olmuş,  paralelci derginin de ilk sayısı çıkmıştır. Yine aynı ay,  Müslüman gençlik hareketinin ABD karşıtı lideri Metin Yüksel camii içinde alçakça vurulup şehit edilirken paralel örgüt kurulmuştur.
ABD, İran’a karşı pozisyonunu sağlama almak için  12 Eylül darbesini desteklemiştir.  Aynı darbe için Gülen  de ‘son karakol’ ifadesini kullanıp selam durmuştur. Neyin son karakolu? Tabii ki  ABD’nin İran’ı da kaybettikten sonra bölgedeki son karakolu.
1980’li yıllarda Batılıların kışkırtmasıyla Irak İran’a saldırtılmış 10 yılda iki taraftan 2 milyon Müslüman can vermiş, Kürtlere karşı Halepçe’de kimyasal kullanılmıştır. ‘Yezit’ bunu da  desteklemiştir.

SELAM TEVHİT ÖRGÜTÜ YEZİT TARAFINDAN İCAT EDİLDİ

1990’lı yıllarda ABD Saddam’ı tuzağa düşürüp Kuveyt’e saldırtmış, sonra da  Irak’ı yok etmeye çalışmıştır.  Bütün bu yıllar boyunca İran’la olsun, Irak’la  olsun komşularımızla fiilen savaşmaya karşı Türkiye Cumhuriyeti içinde bir direniş başgöstermiştir. Ardından peş peşe cinayetler gelmiştir.  Mumcu suikastında, diğer aydın cinayetlerinde, Madımak olayında Paralel Yapı, karanlık çevreler ve oligarşi medyası sistematik biçimde olayları  İran’a bağlamak  istemişlerdir.  Amaçları  Türkiye’nin İran tehdidine karşı Batı’ya muhtaç olduğu fikrini yerleştirmekti.  2012 ‘de Paralel Yapı’nın hükümeti karıştırmak istediği  uydurma Tevhit Selam gibi örgütler  Yezit tarafından o dönemde  icat edilmiştir.

Gülen , 20 Temmuz 1997’de Yeni Yüzyıl’da yayımlanmaya başlayan röportaj serisinde  İran’a ve Alevilere olan nefretini açıkça ifade etmiştir. Türkiye’nin ABD’ye ihtiyaç duyduğu görüşünü tekrarlamıştır. Gülen,  ayrıca 28 Şubat’a  olan hayranlığını da ortaya koymuştur.

YEZİT’E DİKKAT

ABD 1999’da  Öcalan’ı Türkiye’ye vererek  elindeki bir karttan vazgeçmiş, Gülen’i ABD’ye çekerek başka bir joker kazanmıştır. İsrail-İran nükleer gerginliğinin zirve yaptığı 2000’lerde ABD’nin Gülen desteği, Gülen’in de İran ve Alevi nefreti zirve yapmıştır. Gülen’in  hırsı sonunda İran yanlısı olmakla suçladığı ülkemizi  ABD ve İsrail’e şikayet etmeye, barış sürecini sabote edip binlerce kişiyi tutuklatmaya, hatta nükleer savaş kışkırtıcılığına kadar varmıştır. Hükümeti hem ‘Sünni mücahitlerin silah destekçisi’ hem de ‘İran ajanı’  ilan eden  ‘Yezit’e dikkat’ diyorum.

İSRAİL DOSTU PARALEL YAPI İSLAM ALEMİ İÇİN BİR TEHDİTTİR

Gülen 17 Mart’taki  röportajında ‘Kadisiye Meydan Savaşı’ndan söz edecek kadar şaşırmıştır. Tarihte Müslümanlarla Sasani İran ordusunun yaptığı ilk savaşı sanki kendisinin Türkiye Cumhuriyeti ile olan savaşına benzetiyor. Müritleri onu iyice uçurmuş.
İsrail dostu paralel yapı  İslam âlemi için bir tehdittir.

EKLEMEDDİN’E OY, YEZİT’E HİZMETTİR

Özellikle Alevi-Sünni çatışmasını körüklemektedir. Alevi yurttaşlarımızın yıllardır destek verdiği  CHP’nin de Yezit’le anlaşarak  Aleviliği sattığı görülmektedir. Suudi destekli, Sisi çizgisinde ve Arap Alevilerine hakaretler eden İhsanoğlu’nu  Pennsylvania’nın isteğiyle aday göstermişlerdir. Onun için uyarıyorum: Eklemeddin’e oy, Yezit’e hizmettir.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim