• BIST 97.211
 • Altın 195,318
 • Dolar 4,9773
 • Euro 5,8072
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 21 °C
 • İzmir 29 °C
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?

DİN ADAMI MI ŞOVMEN Mİ ?

DİN ADAMI MI ŞOVMEN Mİ ?
Vatan Gazetesi Yazarı Şule Türker,Cüppeli Ahmet'i yazdı:“Cüppeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Ünlü aslında “karşı mahalleden” de “hayranları” olan bir isim...

 

 

 

 

 

 

Youtube gibi paylaşım sitelerine konulan vaazları, tıklanma rekorları kırıyor, mailler ile birbirine iletiliyor. Ancak “karşı mahalleliler”, ona din adamından çok “stand up”çı gözüyle bakıyor. Öyle ki Cüppeli Ahmet’i, Cem Yılmaz’la mukayese edenler bile var!

Hafızalarda, jet ski üzerindeki haşemalı fotoğrafıyla yer etti. Şaka gibiydi... Bu tuhaf görüntüsünün üzerine bir de vaazları geldi. Bu sefer de herkesin aklından aynı sorunun geçmesine neden oldu: “Gerçek mi, espri mi yapıyor?” En son bu hafta oyuncak bebekler hakkındaki, “Öyle bebekler yapıyorlar ki, saçlarını tarıyorlar, uzun bacaklı, insanı tahrik edecek gibi...” sözleriyle gündeme yerleşti...


Neden “Cüppeli Ahmet” diyorlar?
İnternet sitesinde yer alan biyografisine göre, 27 Şubat 1965 İstanbul Fatih Çarşamba doğumlu olan Ahmet Ünlü, ilkokula devam ederken, Kuran kursuna gitti. Fatih Koleji’nde orta öğrenimine başladı, ikinci sınıftayken okuldan ayrıldı. İsmailağa Kuran kursuna devam etti. Birkaç yıl sonra da vaaz vermeye başladı. 17 yaşında hacca gitti.
Okul hayatının dışında sarık sarıp, cüppe ve şalvar pantolon giyen Ahmet Ünlü’ye neden “cüppeli” denildiğini ise yine internet sitesinde babası şöyle anlatıyor:
“Ahmet küçük yaşlarda cübbe ve sarığa çok meraklıydı. Annesinin namazlığını alıp başına sarar, namaz kılardı. Kibrit kutusundan cami, çöplerden de cemaat yapar ve onlara namaz kıldırırdı. Fahri Efendi’den ders aldıkları sırada, doktorun oğlunun da adının Ahmet olması üzerine, Fahri Efendi bu iki çocuğa hitap etmede karışıklık olmasın diye Bizim Ahmet’e “Cübbeli Ahmet” ismini koydu. O gün, bugündür Ahmet Hoca “Cübbeli Ahmet” diye anılıyor.


YouTube’daki vaazlarından bazıları
Allahü Ekber kıçının arkasından mı çıkacak?
“Telefonuna koyma ezanı, Allahü ekber kıçının arkasından mı çalacak? Kuş koy, aha benim kuş ötüyor (Kuş sesleri..)... Demin namazda bir tane çaldı, müzik! Olmaz müzik! Sakın cep telefonlarına en ufak bir enstrüman koymayın... Bu ne iştir yaaa. Namaza duruyoruz oyun havası çalıyor. ‘Peki hocaefendi Allahu ekber var, ezan var’. Koyma! ‘Neden?’ Tuvalette rastlarsın! ‘Allahu ekber’ der, tuvaletten zor çıkarsın. Kafasızlık yapma. Kıçının arkasına koyarsın, Allaahu ekber kıçının arkasından mı bağıracak? İşte horoz var, ötsün. Horoz namazda da ötse bişey olur mu? Aha benim kuş ötüyor.”

Gençken işim var, ihtiyarken çişim var
“Prostat oldu, camiye gelemedi. Gençken diyor işim var, ihtiyarken çişim var. E, ömür bitti. Gençken gelme, ihtiyarken gelme, ölünce geleceksin musallaya. Ondan sonra ’nasıl bilirsiniz?’Nasıl bileceğiz, görmedik ki herifi!”

Öğlende gömülürsünüz bak!
“Adamın bilgisi ilmi idrakı şuuru ve hafızası nereye kadar gidiyor? Bilgisayar teknolojisine kadar. İnternette kalmış yani. Halbuki kabir var, mahşer var, sırat var, ahiret var, cennet var, cehennem var. Ama adamın ilmi bilgisayarda kaldı. Senin telefonda bülütüs (bluetooth) var mı? Seninkinde şu var mı? Benimkinde bu var mı? Yok aidisele (ADSL), bilmemnesele... konuşuyor. Cennetten bir şey sorsan, böyle bakıyor. Bak bu gece paket edilebilirsiniz! Sabaha mezarda olursunuz. Öğlende ikindide gömülürsünüz bak!


“Jet ski’ye binilmez demedim ki”
Jet ski üzerindeki haşemalı fotoğrafı, kadın erkek herkese açık denizdeki pozları basına yansıyınca kendisini, “Ben uzağı görmem, kadını erkeği de seçemem” sözleriyle savunmuş, şöyle demişti: “Denizi, yüzmeyi severim. Babamın yatı vardı, Marmara Adaları’na giderdik sürekli. Bizi zannediyorlar ki, mağaradan çıkmış bir adam... Biz sosyal bir adamız...
Hem jet skiye binmek haram değil ki... Sandala biniyorsak, jet skiye de bineriz. ’Jet ski’ye binilmez’ demedim ki. Dediğim şu; Avret yerleri açık olarak denize girmek yasaktır, dinen. Ben haşemalıyım. Bunda ne mahzur var. Ben mayolu kadınlar görmedim. Zaten uzağı göremem. Uzaktan hiçbir yazıyı okuyamam, kadın-erkeği de seçemem.”


Paraya ve kadına zaafı var
Bir zamanlar çok yakınında duran, ancak vaazında söyledikleriyle, yaşadıkları arasındaki uçurumu görünce yollarını ayırdığını söyleyen eski bir müridi ise onun için şöyle demişti: “Cüppeli ile 1993-1994’te tanıştım. İsmailağa Cemaati’nin içinde oldu tanışmamız. Avrupa seyahatlerimi biliyordu. ‘Seninle Avrupa’ya gidelim’ dedi. Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun hemen hemen bütün ülkelerine götürdüm onu... Yabancı kadınlarla bir arada olmamayı öğütler, ama tatillerimizde genelde kadınlı erkekli plajlarda denize girmekten kaçınsa da oralarda dolaşır... Paraya ve kadına karşı zaafı var.”


Dinleyenlerin yorumları
Youtoube’a kayıtlı vaazlarına gelen yorumlardan bazıları şöyle:
Süper ya bu hoca. Cem Yılmaz’a rakip.
Bu adam stand up yapsın.
Telekom reklamlarında Cüppeli Ahmet Hoca oynamalıydı.
Başka söze gerek yok, hocam show must go on. İlgiyle izliyoruz sizi.
Bu adam varken niye Cem Yılmaz izleyelim? İzmir’e ne zaman geliyon hoca?
Bu hoca milenyum hoca.
Cem Yılmaz da kimmiş, esas komedi burada.
Stand up’çı bi Cem var, bi sen varsın!

RUHAT MENGİ
“... Cüppeli Ahmet Hoca’nın ’çocukların oynadığı bebeklerin saçı, uzun bacakları insanı tahrik ediyor...” gibi benzerine ancak Afganistan’da rastlanacak sözlerini görünce ’İyi ki İngiliz Parlamenterin eline bu haber geçmemiş’diye düşündüm.
Hemen “kadın sünneti”ni bırakır, bu kez “Barbie bebeğin saçından, vücudundan bile tahrik olan insanların yaşadığı ülke AB’ye giremez” diye tuttururdu...
Diyanet İşleri, TRT’nin “çocuklara oruç baskısı” yapılan çizgi filmine ses çıkarmadı. Acaba Cüppeli Ahmet Hoca’nın açıklaması için ne düşündüğünü duyacak mıyız, bir doğrulama yapacaklar mı, yoksa sonsuza kadar susma kararı mı aldılar?


DİLEK ÖNDER
Ne var? Niye şaşırdınız ki?
Bunlar yakında Barbie’lere imam nikahı yapıp öyle alırlar!
Yahu, bu yobazları geçin adı üzerinde, yobaz!
Bir de bunların gizlileri vardır.
Mesela kitabı rafa koymaktan bahsederken şöyle der: “Kitabı rafa affedersiniz koyuyorum.” !!!
Önce anlamazsınız, “Adam kibar mı, ne?” diye aklınızda geçiştirirsiniz.
Sonra sonra dank eder.
“Hay o kitaplar sizi affedersiniz...” demek istersiniz... Hani insanın fikri neyse zikri de odur lafı vardır ya...
İşte aynen öyle. Aynen öyle...


AHMET HAKAN
” Cüppeli Ahmet Hoca’mız yine bombayı patlatmış ve “İslam’da oyuncak bebek kriteri” ni açıklamış...
Şöyle diyor Hoca: “Öyle bebekler yapıyorlar ki, saçlarını tarıyorlar, uzun bacaklı falan... Bunlara izin yok. Normal insanı tahrik edecek gibi... Tıpatıp bebekler, üstelik çıplak gibi”.
Madem “Cüppeli”, “oyuncak bebekten tahrik olabilmeyi aklına getirecek” denli çıldırmış durumda... O halde ben de “Cüppeli” yi tahrik etmesi olası nesnelerin bir dökümünü çıkarayım bari:
BİR: Çay bardakları... Özellikle ince bellisi...
İKİ: Piknik tüp...
ÜÇ: Manav tezgâhında dizili şeftali...
DÖRT: Kavun... Karpuz...
BEŞ: Jetski... Ve jetski benzeri deniz aletleri...
ALTI: Bilye, misket...
YEDİ: Kuş gibi öten telefon...
SEKİZ: Plazma...
DOKUZ: 20 bin dolarlık kol saati...


NAZLI ILICAK
“Cüppeli Ahmet Hoca adıyla maruf Ahmet Ünlü, psikolojik harekât için bulunmaz bir nimet. Türkiye nereye gidiyor korkusunu yüreklere aşılamak mı istersiniz? Cüppeli hoca çıksın ortaya, konuşsun yeter. Son olarak, Barbie bebeklerin, çıplak olmaları sebebiyle, ahlâka mugayir ve dinen de mekruh olduğunu açıkladı... Barbie bebek yasağını okuyunca, Ünlü’nün Malta tatilini hatırladım; jet ski üzerindeki resmini; ”avret“ yerleri açık kişilerle aynı denizi paylaşmasını. Buna bizim atalarımız ad takmış çoktan: ”Aleme verir talkını, kendi yutar salkımı...”


NİHAT SIRDAR
”... Kendini hocaefendi ilan etmiş, Allah’ın evinde şaklabanlık yapmayı marifet sanan, ibadetten direkt para kazanan bir tipin internet sitesi var. Adam site üzerinden fetva yayınlıyor... YouTube aylarca kapalı. Niye? Atatürk’e hakaret eden görüntüler var diye... ’Türkiye şeyhler, dervişler, ülkesi olmayacaktır’ diyen kim? Atatürk... Adam siteden fetva veriyor... Bir insanın bunu söyleyebilmesi için ya yaşamış olması lazım bunu, ya da yakın çevresinde görmüş... Demek ki bu cüppelinin çevresi böyle insanlarla dolu.


 


 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim