• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

DEVLET BAHÇELİ ŞAMARI İNDİRDİ!

DEVLET BAHÇELİ ŞAMARI İNDİRDİ!
Devlet Bahçeli, 'Mehmetçiği darbeciymiş gibi gösterenlere mutlaka şamarı indireceği' dedi...

 


 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Sahip oldukları vatan sevgisi ve millet aşkıyla, bölücü hainlerle mücadele eden, birliğimiz ve bütünlüğümüz için gece-gündüz çaba gösteren ve görevini yaparken birçok şehit veren ordumuzun, mütecaviz girişimlerle etkisiz ve aciz bir pozisyona sürüklemesinin hesabını bu iktidardan sormaya kararlıyız ve ihanete kol kanat gerip, Mehmetçiği darbeciymiş gibi gösterenlere mutlaka şamarı indireceğiz'' dedi.

Bahçeli, partisine mensup belediye başkanlarının katılımıyla Antalya'nın Manavgat ilçesi yakınlarındaki Titreyengöl mevkisinde düzenlenen ve iki gün sürecek toplantının açılışında yaptığı konuşmada, ülke ve milletin tehlikeli ve tehditlerle dolu bir dönemin tüm sancılarını yaşadığını savundu.

Endişe verici huzursuzluk ve gerilim hattının, milleti çepeçevre kuşattığını kaydeden Bahçeli, hayal kırıklıklarının yaygınlaştığını, umutsuzluk girdabının genişlediğini, milletin gelecekle ilgili olumlu bekleyişlerinin karamsarlıkla yer değiştirdiğini iddia etti.

''AKP zihniyeti devlet ve organlarını, geçmişten kalan kini doğrultusunda hesaplaşma arenasına çevirmiş, milletimizin inançlarını, milli ve manevi değerlerini ise arsızca istismar malzemesi haline getirmiştir'' diyen Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Gündemi meşgul eden hiçbir konu samimi ve soğukkanlılıkla ele alınamamış, hiçbir sorun vicdanları rahatlatacak ve herkesi tatmin edecek bir içerikle çözülememiştir. AKP'nin gerginlikten beslenen ve kökü çatışma dinamiklerine bağlı olan siyasi uygulamaları rahatsızlıkları, kaygıları, kuşkuları artırmış ve taşınması zor bir noktaya getirmiştir. Teröre teşrifatçılık yapan, teröristle müzakere eden, İmralı'ya saygınlık kazandıran AKP hükümetinin sıra başka meselelere geldiğinde inanılmaz bir tahammül edememe ve öfke hali gösterdiği açıktır.''

3 GENERALİN AÇIĞA ALINMASI

Devlet Bahçeli, ''AK Parti'nin, zayıflatmak ve hırpalamak amacıyla uzun süredir sistemli bir biçimde hedef tahtasına yerleştirdiği Türk Silahlı Kuvvetleri'nin de bundan kendi payına düşen hisseyi fazlasıyla aldığını'' ifade ederek, şu görüşleri dile getirdi:

''En son olarak, ilgili bakanların, görevleri başında bulunan üç Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunu açığa almasıyla yeni bir tartışmanın fitili ateşlenmiştir. Anlaşıldığı kadarıyla, Yüksek Askeri Şura'da terfi ettirilmeyen bu kişilerin, daha sonra yargıdan lehlerinde olumlu karar çıkmasına ve terfi kararnamelerinin hazırlanmasına rağmen hükümetçe bu durum uygun görülmemiş ve idari tedbir olarak açığa alma işlemi uygulanmıştır. Meselenin bu aşamaya gelmesinde, kamuoyunca Balyoz darbe planıyla ilgili hazırlanan iddianamede, söz konusu kişilerin bulunmasının belirleyici olduğu görülmektedir. Şüphesiz kim demokrasinin varlığından rahatsız ve buna karşı duruyorsa; ek olarak mevcut hukuk düzenini yıkmak ve hükümeti devirmek için gayrimeşru faaliyetlerde bulunuyorsa bunlara tevessül edenlerin, cezaların şahsiliği prensibine sadık kalarak haklarında mutlaka hukuki işlemler yapılmalıdır. Darbe niyetinde, düşüncesinde ve çalışmasında bulunanların yakasından yapışmak için kimsenin elini tutan yoktur ve bunun da gereği bir an önce yerine getirilmelidir.''

Bahçeli, halen süren davaların da bir an önce sonuçlandırılması, mahkemelerin hızlı çalışması için ivedilikle önlem alınması gerektiğini vurguladı. Yargının hakkını teslim ettiği ve terfilerinde bir engel görmediği kişileri mağdur etmenin doğru ve insaflı bir tutum olmadığını belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

''Ne yazık ki uzun bir süredir Türk Silahlı Kuvvetleri'ni sindirme ve hırpalama sürecinin işlediği ortadadır. Sahip oldukları vatan sevgisi ve millet aşkıyla, bölücü hainlerle mücadele eden, birliğimiz ve bütünlüğümüz için gece-gündüz çaba gösteren ve görevini yaparken birçok şehit veren ordumuzun, mütecaviz girişimlerle etkisiz ve aciz bir pozisyona sürüklemesinin hesabını bu iktidardan sormaya kararlıyız ve ihanete kol kanat gerip, Mehmetçiği darbeciymiş gibi gösterenlere mutlaka şamarı indireceğiz. Türk Silahlı Kuvvetlerinin milletimiz nezdinde zor duruma düşürülmesine, fesadın ve fitnenin AKP ikmalli taarruzuyla sırtının yere getirilmesi için pusuda bekleyenlere asla izin ve fırsat vermeyeceğiz.''

Kendileri açısından çok ciddi bir çelişki daha bulunduğuna işaret eden Bahçeli, ''Eğer hükümeti yıkmayı düşünen şüpheliler ve bu sebeple de darbe planları yaptığı iddia edilenler varsa ve bunlarla ilgili haklı olarak lazım gelen tedbirler alınıyorsa; o zaman Türk devletini yıkmayı ve milletimizi bölmeyi amaçlayan alçaklarla nasıl olur da pazarlığa cüret edilir'' diye konuştu.

Bahçeli, ''bir tarafta hükümetin varlığının korunmasına yönelik haklı gayret ve titizlik gösterilirken, öbür tarafta milletimizin birliğinin ve devletimizin bütünlüğünün hiç dikkate alınmamasının kabul edilebilir hiçbir makul ve geçerli mazereti bulunmadığını'' kaydetti. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Madem Başbakan Erdoğan darbe girişimlerine karşı bu kadar hassas ve tepkilidir, o halde Türk milletine ve devletine yönelik saldırıları nasıl ve hangi bağlamda ele almaktadır? Bu çürümüş zihniyetin sorularımıza vereceği cevabı elbette tahmin ediyoruz, ancak darbe girişimleri bahanesiyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin tümünün zan ve itham altında bulunmasına şiddetle karşı durduğumuzu da bilmelerinde fayda görüyoruz. Kim darbe oluşumlarının içindeyse, bu ilişki ağında yer almışsa, suçu şahsidir ve gecikmeksizin hakkındaki yaptırımlar yerine getirilmelidir. Ancak, bölücülerle sarmaş dolaş olan AKP zihniyetinin, el altından Türk Silahlı Kuvvetlerini taciz etmesine, yıpratmasına ve gayri meşru örgütlenmelerin merkeziymiş gibi sunmasına asla müsamaha göstermeyeceğimizi ve sonuna kadar da bununla mücadele edeceğimizi Manavgat'tan muhataplarına bildirmek istiyorum.''

PARTİDEN AYRILAN BELEDİYE BAŞKANLARI

AK Parti iktidarının MHP üzerinde dolap çevirdiğini ve tezgahlar tertiplediğini de iddia eden Bahçeli, 12 Eylül referandumu öncesinde ve sonrasında MHP'li belediyelere yönelik ''karanlık senaryoların projelendirildiğini ve iktidar gücü kullanılarak bazı belediye başkanlarının partiden istifa etmelerinin sağlandığını'' savundu.

AK Parti'nin hükümet imkanlarını, teftiş ve soruşturma silahını, kaynakların tahsisini MHP'li belediye başkanları aleyhine kullanmaya yeltendiğini ifade eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Mesnetsiz ve temelsiz şikayet ve ihbarlar; tetikçi denetim elemanlarının yanlı raporları, belediyelerimizin ilgili kanunlardan kaynaklanan hak ettiği parasal gelirlerinin gasp edilmesi, merkezi yönetimle bağı ve bağlantısı olan işlerin kasıtlı olarak geciktirilmesi ve savsaklanması, sizlerin yaşadığı ve bizlerin de bildiği en bariz sorunlardan bazılarıdır. Maalesef, AKP'nin siyasi oyunlarına gelen, tehditlerine boyun eğen ve partimizden ayrılarak cephe alması sağlanan bazı belediye başkanlarımızın varlığına şahit olduk. Üstelik bunların bir kısmı, partimizi eleştirerek, sözüm ona ilkelerden bahsetme talihsizliğine düşmüşler ve AKP'nin siyasi kumpasının çekim alanına göz göre göre kapılmışlardır. Biz, partimizden aday olarak seçilen, ancak daha sonra nefesleri ve mücadele azimleri yetersiz olduğundan dolayı aramızdan ayrılan belediye başkanlarımıza haklarımızı helal ediyoruz. Ancak, kendilerine üç hilalin kutlu çatısı altında destek veren, sahiplenen, himmet gösteren ve arkalarında duran aziz milletimizin aynı derecede hoşgörülü olacağına da ihtimal vermediğimizi buradan bildirmek istiyorum. Beraber yola çıktığımız, vatan ve millet yolunda omuz omuza olduğumuz, AKP iktidarının hepimizce malum olan tahripkar politikalarına yönelik birlikte tavır geliştirdiğimiz bazı belediye başkanlarımızın yarı yolda düşüp kalmaları ve bizimle yollarını ayırmaları, en başta kendilerinin gerçek niyet ve duruşlarını ispat etmesi bakımından hepimize önemli bir fikir vermiştir.''

AA
Y

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim