• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Danıştay'a Sert Katsayı Çıkışı

Danıştaya Sert Katsayı Çıkışı
Başbakan Erdoğan, Ak Parti Grup toplantısında konuşurken bir protestocu salonun hareketlendirdi.

Medyaya kızan Erdoğan, katsayı kararını eleştirdi, Baykal'a seçim tüyosu, Bahçeli'nin tehdidine jet yanıt verdi.  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Meclis Grup toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasına yurt genelinde geçen hafta katıldığı açılışları sıralayarak başladı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

Dün eğitimde ikinci yarı yıl dönemi başlamıştır. Çocuklarımıza başarılar diliyorum. Eğitime verdiğimiz önemi bütçeden ayırdığımız pay açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

Yaptığımız faaliyetleri tüm kamuya iyi anlatmamız lazım. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı ilköğretimde 28 iken bu sayıyı 23'e kadar düşürdük. Okullaşma oranlarında hedeflerimizi aştık.

7445 yeni okulu Türkiye'ye kazandırdık. 142 bin 645 dersliği eğitimie kazandırdık. Okulların ve dersliklerin yapımı hızla devam ediyor. 7 yılda 1 milyar ücretsiz kitabı öğrencilere dağıttık.

228 bin öğretmen ataması gerçekleştirdik.

GRUPTA PROTESTO

Bu sırada grupta bir kişi nükleer enerji karşı pankart açtı. Bu sırada salonda bulunan basın sıralarında bir hareketlenme yaşandı. Bunun üzerine Erdoğan, "Medya temsilcisi arkadaşlarımız hiç durmasın. Açın kapıları gitsinler. Açın kapıları hiç durmasınlar. Açın açın." diyerek tepki gösterdi.

Erdoğan, "Ülkemizin ciddi meselelerini konuşanlar burada." diyerek konuşmasını sürdürdü:

Kimse kusura bakmasın. Bu ülkenin nükleer enerjiden faydalanmasını bu gibi faaliyetlere kurban edemeyiz. Ellerine paçavra tutuşturulan 3-5 kişi buna engel olamaz. Biz ülkemize sağlayacağı faydayı düşünürüz.

İLBER ORTAYLI'YA CEVAP

63 yeni üniversite kurduk. Kariyeri olan ve önünde profesör olan bazı zevat her ile neden üniversite diyor. Kars'taki Ardahan'daki yavrum başka ile okumaya gitme imkanı var mı? Biz gelene kadar illerdeki yurt açığını hiç araştırdın mı hoca efendi.

961 bin öğrencimiz burs ya da öğrenim kredisi alıyor. Talep eden her öğrenciye burs veriyoruz. 2002'de öğrencilere 45 TL burs verilirken şimdi bu rakam 200 TL'ye burs veriliyor. Geçmişle kıyaslanmayacak derecede iyileştirmeler yaptık.

EĞİTİME KATSAYI VE KILIK KIYAFET ENGELİ TEPKİSİ

Bu ülke artık anti demokratik hiç bir girişime boyun eğmeyecek, hukuk dışılığa hiç bir zaman tahammül etmeyecek.

Biz eğitimin kısır çekişmelerden ve ideolojiden arınmasını istişyoruz. Biz bugün Türkiye'de ünbiversiteleri kılık kıyafet sakal bıyık tartışmaları ile anılmasını son derece yakışıksız buluyoruz. Bu Türkiye'nin eğitime vurulmuş ağır bir darbedir. Meslek liselerine üvey evlat muamelesi ülkenin geleceğine vurulmuş darbedir. Bu çok çirkin bir şeydir. Meslek liseleri ötelenmiş bir ideoloji bir bakış açısıyla ötelenmesi acı bir durum. Başbakan İmama hatip mezunu olduğu için mi bunu yapıyorsunuz. Üniversite kapısında kılık kıyafet ayrımı özgürlüğe aykırıdır.

AKPM'ye bir Türk başkan seçiliyor olacaksınız siz hala katsayıyı tartışıyor olacaksınız. Bu kabul edilemez.

Bu ülkenin paçasından çekmek anlaşılır bir durum değildir. Gelişime değişime engel olana yaklaşımın ülkeye ne faydası olabilir.

Bu üleknin ayaklarına pranga olmaya çalışanlara diyeceğimiz söz şudur. Gölge etmeyin başka ihsan istemez.

Türkiye'nin geleceği sadece hükümetin değil yasama yargı medya ve sivil toplumunda sorunudur. Herkes ülkenin menfaatini düşünmelidir. Engel oldukları Ak Parti değil Türkiye'dir.

İnternetten görüntü indirerek bunları benim için eşim için ve peygambere istihza için kullanmak edep dışıdır, izan dışıdır.

Bugünkü konuşmasına bakılınca Ak Parti'yi haçlı zihniyetine benzetecek kadar densiz bir yaklaşım içinde.

"MHP sıralarına 1 metre daha yaklaşacak olursa ne olacağını görecekler" diyor. BUnu söyleyene tıp dünyasında ne teşhis konur bilemiyorum. Özür dileyecekleri yerde zeytin yağı gibi suyun üstüne çıkıyorlar. Bizim faşizmi çok iyi bilmediğimizi söylüyor. Evet Sayın Bahçeli sizin kadar iyi bilemeyiz. Anlatında biz de faşizmin ne olduğunu daha iyi bilelim. Çünkü siz bu işin hem pratisyeni hem teorisyenisiniz. Bu ülkede kafatascılığın ne ölçüde nereye geldiğini biliyoruz.

Milliyetçilik adına kafatascılık yapılıyor. Sayın Bahçeli'nin hamasetle ortaya koyduğu şeyler siyasi zihniyetini yansıtıyor. Biz de sizi ciddiye almayız. Bizim kavgamız demokrasi kavgasıdır.

Hiç bir haksızlığa boyun eğmeyiz. Biz şapkayı alıp gitmedik. Biz mağdur edebiyatrı yapmadık. Haksızlıkları dile getiriyoruz. Muhalefet aka kara demek değildir. Bizdeki muhalefet yasakçı, demokrasi karşıtı ve çeteci.

Danıştay saldırısında feveran edenler sanıklar Silivri'de yargılanırken aynı karede yer almaktan çekinmeyen bir ana muhalefet lideri var karşımızda...

Popülist söylemler işe yaramıyor. Çıkmış Sayın Baykal, her aileye 300 lira maaş bağlamayı vaad ediyor. Kaynak Merkez Bankası'nın para basması. Faturayı kim ödeyeceğinden habersiz. Karşılıksız para basan geçmişteki yöneticiler bu milleti ne hale getirdi bilmiyor musun. Gelin bize ödünç borç oy verin diyor. Millet güvendiğine borç verir sana vermez. oy hiç vermez. Bu ülkedeki yüksek faiz uçuk siyasi vaadlerin eseridir. Bu millet bu vaadlerin bedelini ağır ödedi.

Millete boş vaatte bulunanlar şimdi emekliliklerinin tadını çıkarıyor. Sen milletin dilinden konuşmazsan, milletin sofrasını oturmazsan millet sabna oy vermez. Bu seçimde de başarılı olamazsa jubilesini müzmin bir muhalefet olarak yapacak. Sayın Baykal ve Bahçeli'ye bir uyarım var. Seçimler zamanında yapılacak. Popülist vaadlerini seçime tyakın zamanlarda yapsınlar. Aksi halde bu vaatleri eskir ve yenilerini bulmak zorunda kalırlar.

Elde edilen istiktrarı koruyacağız. Ekonomide sevindirici gelirmeşler oluyor. İyi sinyalleri almaya başladık. Sanayi üretiminde artış var. Teşvik paketleri önemli sonuçlar verdi. Ekonomi toparlanıyor. Küresel krizin etkilerinden çıkıyoruz. Türkiye güçlü büyük bir devlet olarak geleceğe yürüyor. Türkiye'de güzel şeyler oluyor. Zamanı geldikçe Türkiye'yi ağırlıklarından kurtarıyoruz. Millet kimin hizmet ettiğini kimin engel olduğunu iyi görüyor.

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim