• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

DANIŞTAY HEP ÇELİŞKİ

DANIŞTAY HEP ÇELİŞKİ
31 Temmuz 2006'da, Danıştay Başkanlığı, “Danıştay saldırısından zarar gördük” dedi, davaya müdahil oldu... 8 Mayıs 2009'da, Danıştay davası, Ergenekon Terör Örgütü'ne bağlandı, davaya müdahil olmadı! Katsayı davasında da, önce “YÖK bilir

 

 

(1) - YIL, TEMMUZ 2006... “Danıştay saldırısından zarar gördük” diyen Danıştay Başkanlığı, cinayet davasına müdahil oldu. YIL, MAYIS 2009... Danıştay cinayeti davası Ergenekon Terör Örgütü davası ile birleşti, Danıştay davaya müdahil olmaktan vazgeçti.
 
(2) - YIL 2005... Erdoğan Teziç, YÖK Başkanı'dır... “Katsayı düzenlemesinin iptalini” isteyen öğrenciye, Danıştay cevap verir: “Bu, YÖK'ün işi.” YIL, KASIM 2009: “Darbeci Baro” olarak ünlenen İstanbul Barosu'nun müracaatı üzerine Danıştay karar verir: “Katsayı eşitliğinde yürütmenin durdurulmasına!”

Danıştay'ın çelişkili kararlarını gözler önüne seriyoruz. 2006 Temmuz'unda, Danıştay 2. Dairesi üyeleri ile Cumhuriyet gazetesine yapılan saldırılarla ilgili suçtan zarar görüldüğü gerekçesiyle Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya müdahil olan Danıştay Başkanlığı; 2009 Mayıs'ında, davaların Ergenekon Terör Örgütü ile birleştirilmesinin ardından suskunluğa büründü!

TEMMUZ 2006: “KAMU DAVASINA MÜDAHİL OLMAK İSTİYORUM”
Danıştay saldırısının ardından, Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu, Danıştay Başkanlığı adına Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvuruda bulunmuş ve mahkeme verilen dilekçede; “Bu (Danıştay) saldırıda, bir mensubumuz hayatını kaybetmiş, dört mensubumuz da çeşitli yerlerinden yaralanmıştır. Bu nedenle Başkanı olduğum ve temsil yetkisine sahip bulunduğum Danıştay'a karşı girişilen saldırı ile ilgili açılan kamu davasına CMK'nun 237. maddesi uyarınca müdahil olmak istiyorum” demişti. Mahkeme heyeti de, Danıştay Başkanlığı'nın suçtan zarar gördüğü gerekçesiyle müdahillik talebini kabul etmişti.

8 MAYIS 2009: ERGENEKON'LA BİRLEŞTİ, DANIŞTAY SUSKUN!
Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Danıştay'a saldırı ve Cumhuriyet gazetesine bomba atılmasında hukuki ve fiili irtibat bulunduğu gerekçesiyle Ergenekon davasıyla birleştirilmesi için Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını bozdu. 8 Mayıs 2009 tarihinde, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Danıştay davasının Ergenekon davasıyla birleşmesi yönünde görüş bildirdi. Kararın gerekçesinde ‘sanıklar ve suçlar yönünden şahsî, fiilî ve hukukî irtibat bulunduğu' vurgulandı. Danıştay saldırısında yaralanan Danıştay Başkanı Mustafa Birden'in başkanlığını yaptığı Danıştay Başkanlığı; Silivri'de görülen duruşmalara müdahil olma hakkı bulunmasına rağmen Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvuruda bulunmuyor, duruşmalara avukat dahi göndermiyor. 

KATSAYIDA DA ÇELİŞKİLİ DAVRANDI
Mart 2008'de açılan ve 5 ay önce sonuçlanan davada, “Katsayı belirleme ve sınav sistemini değiştirme kararı YÖK'tedir” kararı alan Danıştay 8. Dairesi, geçtiğimiz günlerde, YÖK'ün üniversiteye girişte katsayı farkını kaldıran kararının yürütmesini oybirliği ile durdurarak çelişkili karara imza atmıştı.

BELGE 1: Danıştay saldırısının ardından, Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu, Danıştay Başkanlığı adına Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvuruda bulunmuş, 31 Temmuz 2006 tarihli dilekçesinde, suçtan zarar gördükleri için davaya müdahil olmuştu.

BELGE 2: Dönemin Danıştay Başkanvekili Tansel Çölaşan, Danıştay saldırısının hemen ardından saldırgan Alparslan Arslan'ın, ‘tekbir getirdiği' yönünde açıklama yapmış; ancak bu iddiasının doğru olmadığı ortaya çıkmıştı. Danıştay yetkilileri, Alparslan Arslan'ın ETÖ ile bağlantısının ortaya çıkmasının ardından suskun kalıyor, Silivri'deki duruşmalarını dahi izlemiyor.


HaberVaktim

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim