• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Çözüm: Batılılar, Siyonistlere Başka Bir Vatan Arasın

Çözüm: Batılılar, Siyonistlere Başka Bir Vatan Arasın
İslami Cihad, Vicdan ve Mantık'ın Sesi Dünya Halkları'nın Dili oldu, çözümü açıkladı

Filistin İslami Cihad, asrın sorununa çözümünü sundu: Batılılar, siyonistlere Filistin'den başka bir toprak araması gerekmektedir.

Filistin İslami Cihad Hareketi, dün Beyt Laheya’da düzenlediği bir yürüyüşle, büyük felaketin 61. Yılını andı. Yürüyüşe katılan Filistinliler, Filistinlilerin dönüş hakkından ve Filistin topraklarının bir karışından dahi taviz verilemeyeceği lehinde sloganlar attılar.

Yürüyüş, İslami Cihad liderlerinin yaptığı konuşmalarla sona erdi. İslami Cihad’ın Gazze’deki liderlerinden Hıdır Habib, Filistin halkının İsrail’e karşı mücadele edebilmesinin tek yolunun Filistin içi birliğin sağlanması olduğunu söyledi.

Habib, İsraillileri Filistin’e getiren batı dünyasına şöyle seslendi: Şimdi siyonistlere Filistin dışında yeni bir vatan arayın. Çünkü Filistin, parçalanmayı asla kabul etmeyecektir. Çünkü Filistin şerefini ve haklarını savunacaktır.”

Habib, konuşmasına şöyle devam etti: “Bölgemizde Siyonist rejimi meşru göstermek için sergilenen her türlü proje başarısızlıkla sonuçlanacak. Halkımız ve mücahidlerimiz başarısızlığa uğratacaktır.”

Şehidlerin yollarına olan bağlılıklarını koruyacaklarını ifade eden Habib, bugün Kahire’de başlayacak iç barış görüş görüşmelerine katılacak Filistinli liderlere de birlik çağrısında bulundu.

Halid Meşal: Kininizle Geberin! Aynı zamanda Hamas'ın Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal'de Suriye'nin başkenti Şam'da yaptığı konuşmasında Fayyad hükümetini tanımayacağını ilan etti.
Davamız, Gün Geçtikçe Devleşiyor

Nekbe'nin 61. yılı minasebetiyle Hamas tarafından düzenlenen konferansta yaptığı konuşmasında Meşal, “Nekbe’nin özeti, toprakların gasbedilmesi ve halkın topraklarından uzaklaştırılmasıdır. Halkımız, Nekbe’ye ilk gününden bugüne kadar dönüş hakkına bağlı kalarak intifada ve devrimle yanıt vermektedir. İşte bu halk, gerçekten de yüce bir halktır. İşgale, direnişle karşılık veriyoruz. Halkımız, yeni dengeler yapmaktadır. Bazı davalar vardır ki gün geçtikçe tükenir. Bizim davamız ise gün geçtikçe devleşiyor. Ey değerli kardeşlerim, bu bir mucizedir. Bu, Filistin’in bereketidir. Bu, Filistin’in asaletidir. Bu, İslam’ın azametidir. Asla, büyük güçler tarafından engellenemez” dedi.

Silahımız Engellenemez

İslam’ın düşmanlarının mücadele eden Müslümanları ya öldüreceğini ya hapsedeceğini ya da sürgün edebileceğini belirten Meşal, konuşmasına şöyle devam etti: Düşmanın aynı yöntemi devam ediyor. Tutuklamalar, katliamlar ve sürgünler. Bu üç yöntem halen Filistin halkı üzerinde uygulanmaktadır. Filistin halkı hapse, katliama ve sürgüne sabretti. Hala savaşıyor ve hala direniyor. Filistin halkı asla teslim olmayacak. Hamas, İslami Cihad ve diğer hareketler, direniş yolundan asla geri adım atmayacaktır. Ben, buradan hangi şart altında olursa olsun direnişi boğacak ve silahını engelleyecek olanları uyarıyorum. Acziyet içerisinde Filistin halkının haklarının geri alınmasının mümkün olmadığı gibi Filistin halkının direnişini ve silahını engellemek de doğru değildir. Ümmetin şereflileri ve dünyanın özgür şahsiyetlerinin desteğiyle bugün Filistin halkı, kendi işine kendisi hakim olmaktadır.”

Dönüş Hakkında Pazarlığa Hayır

Filistinli mültecilerin dönüş haklarının silinmesi yönündeki teşebbüslere değinen Meşal’in “Arap yada Filistinli yöneticilerden herhangi birisinin dönüş hakkı üzerinde pazarlık yapmasını asla kabul etmeyeceğiz” sözleri, salondakilerden büyük alkış aldı.

Kendinize Dönün

Filistinli müzakerecilere “Kendinize dönün” mesajını ileten Meşal, “Biz, 1967 sınırlarını kabul ettik. Fakat, düşman kabul etmedi” dedi. Meşal, Filistin tarafının duruşunu netleştirmemesi, son noktayı koymaması halinde, İsrail ve Amerika’nın Filistinlilerden daha fazla taviz koparmanın yolunu arayacaklarını kaydetti. Meşal “bunu yapmazsak, düşmanımız bizim başka yolumuz olmadığını sadece müzakere şarkısının olduğunu anlar. Bu durumda bizden daha fazla istekte bulunacaklardır.”

Kininizle Geberin

“Aradan 61 yıl geçti fakat davamız hala canlı. Gazze’deki savaş davamızı daha da canlandırdı. Düşman bugün karanlık gelecekten bahsediyor. Filistin, Lübnan, Suriye ve İran’dan gelen her tehdidi “varlıklarını” hedef aldıklarını kabul ediyorlar” diyen Meşal, Gazze’ye düzenlenen saldırı sırasında Fetih liderlerinin İsrailli yetkilileri kışkırtığı yönündeki açıklamalara değinerek “Bu konu üzerinde fazla üzerine durmayacağız. Fakat saldıran ve kışkırtanlara “Kininizle Geberin” diyoruz” dedi.

Direnişsiz Siyaset Olmaz

Konuşmasının devamında direnişin kazanımlarına değinen Meşal, “Siyaset yapıyoruz. Fakat direnişsiz bir siyaset, dilenciliğe dönüşür. Çünkü direniş, haklarımızı geri alabilmek için etkili olan tek yoldur” dedi.

Fayyad Hükümetini Tanımayacağız

Meşal, Selam Fayyad hükümetini asla tanımayacaklarını şöyle ifade etti: Kahire’de devam eden görüşmelere rağmen Fayyad başkanlığında yeni bir hükümet kurulmasında aceleci davranılmasının sebebi, Amerika’nın isteklerine karşılık vermektir. Amerika, Filistin Yönetimine mesaj ulaştırdı. Mesajda “Fayyad, hükümeti kursun ki Netanyahu’nun “Filistinli muhatabımız yok” demesin. Fayyad, hükümet kursun. Çünkü, Amerikalılar nezdinde sevilmektedir. Para da onun aracılığıyla Filistin’e ulaşır… Filistin’le ilgili her işimiz, dış güçlere endeksli olarak yürütülmeye başlandı. Biz, Selam Fayyad başkanlığındaki hiçbir hükümeti kabul etmiyoruz. Kahire’de Fetih adına görüşmeleri yürüten kardeşlerimiz de Fayyad’ın başkanlığındaki hükümete karşı çıkmaktalar. Fayyad, Filistin halkı üzerinde büyük suçlar işledi. Direnişçileri tutukları, takibata aldı, silahlarına el koydu, tüm silahlı direnişin yapılarını dağıttı. Hamas, Fetih, İslami Cihad ve tüm direniş hareketlerinin silahlı kanatlarına dağıttı. Fayyah hükümeti, Batı Şeria’da ulusal bir suç işlemektedir. Fayyad hükümeti, ulusal projemizi yerle bir etmiştir. Fayyad, kendisine gelen parayı, Filistin halkının kanaatlerini değiştirmek için kullanmaktadır. Dış emirlerle kurulan bir hükümeti kabul edemeyiz” dedi.

Ortadoğu Dörtlüsü'nün Şartlarını Kabul Etmeyeceğiz

Meşal ayrıca, Filistin iç barış görüşmelerinin yavaş ilerlemesinde, Ortadoğu Şartlarının dayatılmasının etkili olduğunu ifade ederek “Diyalog masasında Fetihli bazı kardeşlerimiz, Ortadoğu Dörtlüsü’nün şartlarının kabul etmemiz için dayatmada bulunuyorlar. Biz, bu şartları önceden kabul etmediğimiz gibi şimdi ve gelecekte de kabul etmeyeceğiz. Biz, İsrail’i tanımayacağız, direnişe son vermeyeceğiz. Bu şartlar zalimdir. Ne uygulamamız ne de bazılarımızın bazılarımıza dayatması doğru değildir. Biz, kendi ulusal düşüncemizle, diyalogun başarıyla sonuçlanmasını ve hükümetin kurulmasını istiyoruz” dedi.

Gazze İmarının Geciktirilmesi, Alnınızda Kara Lekedir

Meşal, konuşmasına şöyle son verdi: Gazze’nin imarının şimdiye kadar geciktirilmesinden daha fazla geciktirilemez. Gazze’nin imarını önce İsrail’le yapılacak ateşkese bağladılar. İsrail, ateşkesi kabul etmedi. Sonra, İsrail’le yapılacak esir takasına bağladılar. İsrail, bunu da kabul etmedi. Sonra, iç barış görüşmelerine bağladılar. Bunu da az önce açıkladım. İç barış görüşmelerini de dış baskılar sabote etti. Ben, Avrupalılarla yaptığım görüşmelerde onlara “Gazze imarının geciktirilmesi, ümmetin, insanlığın ve uluslar arası toplumun alnında kara bir lekedir” dedim. Ambargonun sona erdirilmesi ve imarın derhal başlaması gerekir. Gazze’nin imarı için kayıtlar koyamayız. Üzülerek ifade etmem gerekir ki kayıtlar sadece Aerikalılar tarafından değil aynı zamanda Arap ve Filistinliler tarafından da konulmaktadır."

isra haber

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim