• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

CHP'deki Sav İmparatorluğu Yıkıldı! Video

CHPdeki Sav İmparatorluğu Yıkıldı! Video
CHP'de ortalık toz duman.

 

 

 

 

 

 

 

KILIÇDAROĞLU RESMEN MEYDAN OKUDU

CHP lideri konuşmasında, "Biz bir hukuk devletiyiz CHP öteden beri hukuka saygılı ve hukukun gereklerini yerine getiren bir partidir. Biz Yargıtay' Cumhuriyet Başsavcılığı'nın istediği düzenlemeleri yaptık. Yine tüzüğün belirlediği doğrultuda belirledik va saat 16.30 itibarıyla savcılığa teslim ettik" dedi.

"Genel Başkanın toplamadığı bir parti genel meclisi karar alamaz" diyen CHP lideri, "Tüzük çok açık. Hukuka aykırılığa hepimizin karşı çıkması lazım. Toplanan arkadaşlarımızı da seviyoruz" şeklinde konuştu.

CHP'nin 53 yıldır iktidar olamadığının altını çizen Kılıçdaroğlu, "Parti içi çekişmelerle ne istiyoruz? Beni buraya örgütüm getirdi. Ama birileri hayır ben koltuğumda oturacağım ama bu koltuğu altımdan alırsanız bu doğru değil, buna izin vermiyorum derse buna izin vermeyiz" dedi.

 

"Bize statükocu yaftası yapıtırmaya çalışıyorlar" diyen CHP Genel Başkanı, "Bundan en çok şikayet eden benim. Partideki korku imparatorluğunu da yıktık ülkedeki korku imparatorlugunu da yıkacağız" ifadesini kullandı.

CHP lideri, "Adımız belli biz halkın partiisiyiz birilerinin partisi değiliz. Koltuklar insanlara sürekli otursunlar diye verilmez. Oralar ne benim babamın malıdır ne de başka birilerinin ve koltukların hakkını vereceğiz" dedi.

"Bana bu görevi veren kurultaydır" diyen Kılıçdaroğlu, "Tüzük meydanda. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın yazısı meydanda. Listemiz meydanda. Ben gücümü halktan alıyorum. Gücünü bir yerlerden alanlar artık bu partide olmak zorunda değil" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu bu açıklamasının ardından yeni parti yönetimini açıkladı. İşte o yönetim...

GÜRSEL TEKİN: ÖRGÜTLENME VE ÖRGÜT YÖNETİMLERİ

HURŞİT GÜNEŞ: İDARİ VE MALİ İŞLER

MESUT DEĞER: SEÇİM VE HUKUK İŞLERİ

İSA GÖK: TANITIM, BASIN VE PROPAGANDA

ALAATTİN YÜKSEL: YEREL YÖNETİMLER

İZZET ÇETİN: MESLEK KURULUŞLARI, SENDİKALAR VE STK’LAR

OĞUZ OYAN: DIŞ İLİŞKİLER VE YURT DIŞI ÖRGÜTLENMELER

DİDEM ENGİN: KADIN ÖRGÜTLENMESİ VE KADIN KOLLARI

M.ZEKİ GÜNDÜZ: GENÇLİK ÖRGÜTLENMESİ VE GENÇLİK KOLLARI

UMUT ORAN: EKONOMİK VE MALİ POLİTİKA

MEHMET ALİ ÖZPOLAT: HALKLA İLİŞKİLER

SENCER AYATA: AR-GE BYK PLATFORMU

MELDA ONUR: PARTİ İÇİ EĞİTİM

SÜHEYL BATUM: GENEL SEKRETER

Sav'dan Kılıçdaroğlu'na Ağır Suçlama

Önder Sav da yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu'nun da disiplin suçu işlediğini söyledi... Sav 'CHP kimsenin babasının malı değildir, gelince PM'nin toplanamayacağını zannetti, aşiret tavrı var. Hukuku bilmeyenlere hukuku bildirmek bizim görevimizdir' dedi.

Önder Sav'ın Şok Açıklama:

Okay'dan flaş açıklama!

CHP'de kaos sürüyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni MYK'yı belirlediği dakikalarda Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay'dan flaş açıklamalar geldi. Okay, yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu'nun belirlediği yeni yönetimi tanımadıklarını belirterek, "Mevcut MYK, kurultaya kadar görevi başında kalacaktır" dedi. İşte Okay'ın açıklamaları:

Sayın genel Başkan tarafından belirlenmiş olan gündeme bir madde eklenmesi hakkında parti meclisinde görüşme yapıldı ve 59 oyla kabul edilen maddeyi basın mensuplarının bilgisine sunuyorum.

"CHP'nin olağanüstü kurultayının 27-28 Kasım saat 10:00'da toplanmasını öneren bir maddeyi gündeme almak istedik. Önerilen bu madde PM'de 59 oyla kabul edildi.

Yeter imaz ve yeter oy bulunmaktadır. Bu haliyle PM, CHP tüzüğüne ilişkin olarak 27-28 Kasım tarihinde bir tüzük kurultayı yapılmasını kabul etmiştir. Bu önerinin kabul edilmesiyle sayın genel başkanın gündemindeki 2. madde kullanılabilirliğini yitirmiştir.

Buna rağmen aynı imzalar ile bir önerge daha verilmiş ve MYK'nın belirlenmesine ilişkin maddenin gündemden çıkarılması önerilmiştir. Ve 59 kabul oyuyla gündemden çıkarılmasına karar verilmiştir. Her iki öneri de yeter oy ile kabul edilmiştir. Bundan dolayı mevcut MYK kurultaya kadar görevini sürdürecektir. Hukuken tartışmasız olarak bu PM tarafından seçilen üyeler görev başında kalacaktır. Sayın Genel Başkan'ın PM'nin kurumsal kimliğini yok sayarak, toplantıya katılmaması ve toplantıyı iptal etmesi de pek doğru değildir."

Hakkı Süha Okay'ın Son Dakika  Açıklaması:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanması beklenen CHP Parti Meclisi (PM) toplantısının ertelendiği öğrenildi.

Kemal kılıçdaroğlu ile uzlaşamayan Önder Sav, Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığının sona ermesi için Kurultaya gidilmesini istiyor. Milliyet'te yer alan habere göre Sav ve ekibi, imza toplamaya başladı. Şayet 260 imza toplanırsa, kurultay teklifi kabul edilebilecek.

50 KİŞİ İMZA ATTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 13 Genel Başkan Yardımcısı ve 1 Genel Sekreteri belirledi ancak Kılıçdaroğlu'nun listesine karşı çıkan Sav önderliğindeki PM üyeleri tüzük kurultayının toplanması için imza toplamaya başladı. Sav'ın şu saatlere kadar 50 kişinin isminin olduğu bir imza listesi oluşturduğu belirtiliyor.

Önder Sav'ın Genel Başkan adayı olarak aklında Faik Öztrak, Umut Oran veya kendisinin olduğu da, gelen bilgiler arasında.

 

KILIÇDAROĞLU: KORKU İMPARATORLUĞUNU YIKTIK

Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“CHP hukuka saygılı bir partidir. Başsavcının istediği değişkliği yapıp, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim ettik.

Genel başkanın toplamadığı bir parti meclisi toplanamaz. Toplanan arkadaşlarımızı seviyoruz ama hep hukuka sadık olmak zorundayız. CHP, 53 yıldır iktidar olamıyor. Koltuklar hiçkimsenin babasının malı değildir.

Örgütümün vereceği karara saygılıyım. Kim 'ben koltukta kalacağım' dersi buna izin vermem.

Statükodan en fazla şikayet eden benim. Partideki korku imparatorluğunu yıktık, ülkedeki korku imparatorluğunu yıkacağız. Halkımı seviyorum, gücümü halktan alıyorum, artık gücünü başka bir yerlerden alanlar partide olmayacak.

Başarısız olursak alnımızın akıyla gideceğiz. O koltuklar bize sürekli oturalım diye verilmedi.

CHP yeni yönetimi tek ses tek yürek olacaktır.

Ömür boyu koltuklarda oturanların CHP’ye ne verip vermediğini halka sorsun.

Tüzükteki tüm eksikleri gidereceğiz. Blok liste değil, çarşaf liste getireceğiz.

Kararlıyım, kararlılığımın desteğini halktan alıyorum. İzin verin, yetki verin CHP’yi Mustafa Kemal’ın özgür partisi yapacağız."

Kılıçdaroğlu, Süheyl Batum'un Önder Sav'ın yerine genel sekreter olarak seçildiğini söyledi.

SAV: KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİL

Yeni yönetimde yer alamayan Önder Sav, sert bir açıklama yaptı.

Önder Sav, “bu anlayışın kabile devletinde bile olmayacağını” söyledi.

Sav, ''CHP kimsenin babasının malı değildir. CHP Genel Başkanı disiplin suçu işlemiştir. Hukuku bilmeyenlere hukuku bildirmek bizim görevimizdir'' dedi.

OKAY: OLAĞANÜSTÜ KURULTAYA GİDİYORUZ

Hakkı Suhay Okay ise Parti Meclisi'nde 27-28 Kasım'da olağanüstü kurultay yapılmasının kararlaştırıldığını söyledi.

Okay, “Hukuki olarak geçerli olan Parti Meclisi’nin seçtiği MYK’dır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili birazdan açıklama yapacak.

BAYKAL: ACI BİR TABLO

Öte yandan, CHP eski lideri Deniz Baykal’ın gelişmeleri yakından takip ettiği öğrenildi.

Baykal’ın, yaşananları “Acı bir tablo” olarak değerlendirdiği belirtildi.

BAŞSAVCI UYARMIŞTI

CHP'de, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın tüzük uyarısıyla başlayan kurultaya gidip gitmeme tartışması yine başsavcının açıklamasıyla netlik kazanmıştı.

Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya, "Tüzük için kurultay yapmaya gerek yok" demişti.

Önder Sav, Genel Sekreter’in parti örgütündeki etkinliğini azaltacak yeni tüzüğe karşı çıkarak, "Kurultaya gidelim, Baykal'ın getirdiği tüzüğü iptal edelim" önerisi getirmişti.

Oylamada, 21 üyeli merkez yönetim kurulunda 16 üye Sav'a destek olurken, öneriye karşı çıkan CHP lideri Kılıçdaroğlu beş oyda kalmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sav'ın önerisine tepkisi, "Kurultaya gidelim çarşaf liste ile parti meclisi de yeniden seçilsin" olmuştu.

 

 

 

 İlgili haberler:

CHP Genel Merkezi'nde Kavga Çıktı!-video- .

 

Tekin'den Sav'ı Kızdıracak Benzetme!.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim