• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Bu adam Testereli Cinayetin Avukatı!

Bu adam Testereli Cinayetin Avukatı!
Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun, testere ile doğranılarak öldürülen Münevver Karabulut davasında, sanık avukatlığı yapması, “yüreği taşlaşan olsa olsa Feyzioğlu’dur” yorumuna sebeb oldu.

Danıştay’ın 146. kuruluş yıldönümü töreninde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Varsın yürekleri taşlaşmış olanlar yine kızsın söylediklerimize..” diyen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun gerçek yüzünü deşifre ediyoruz.

Danıştay’daki konuşmasında, Gezi eylemlerinde ölen ve cebinden 11 adet maytap çıkan Berkin Elvan’ı savunan Metin Feyzioğlu’nun, Münevver Karabulut’u başını testere ile keserek vahşice öldüren Cem Garipoğlu’nun babası Nida Garipoğlu’nun avukatlığını yaptığı öğrenildi.

FEYZİOĞLU, TOPLUMUN YÜZKARASI

Gazetemize konuşan Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut, Metin Feyzioğlu’nun toplumun yüzkarası olduğunu söyledi. 

Süreyya Karabulut, Metin Feyzioğlu’nun avukatlığını yaptığı Cem Garipoğlu’nun babası Nida Garipoğlu’nun “cinayete iştirak etmek”ten ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle yargılandığını hatırlatarak, “Nida Garipoğlu’nun iki gömleğinde rahmetli kızımın kanları vardı. Kızımın kanları gömleğine sıçramış. Gömleklerdeki kanlar incelemeye dahi alınmadı” dedi. 

METİN FEYZİOĞLU GELİP BANA BAŞSAĞLIĞI DİLEYEMEDİ

“Metin Feyzioğlu gerçekten adalet sahibi bir insan olsaydı, Cem Garipoğlu’nun ailesinin avukatlığını yapmazdı” diyen Süreyya Karabulut, “Garipoğlu ailesinin avukatlığını yapmış olsa dahi, bize başsağlığı dilerdi. Cem Garipoğlu’nun avukatlığını yapan Aytekin Kaya, bana başsağlığı dileyebildi. Metin Feyzioğlu gelip bana başsağlığı dileyemedi. Metin Feyzioğlu, bu toplumun yüzkarasıdır” diye konuştu.

ADALET TECELLİ ETMEDİ

Süreyya Karabulut, Nida Garipoğlu’nun cezaevinde bir yıl kaldığını hatırlatarak, “Adaletin tecelli ettiği iddia ediliyor; maalesef benim adaletim tecelli etmedi. Metin Feyzioğlu’nun avukatlığını yaptığı Nida Garipoğlu, kızımın cinayetinde delilleri yok etme, kızımın kanlarının temizlenmesi, evin temizliği, oğlunun kaçmasını sağladı. Türkiye Barolar Birliği, Ankara Barosu, İstanbul Barosu bize avukat bile göndermedi” şeklinde konuştu.

GARİPOĞLU’NUN AİLESİNİN DE HUKUK DANIŞMANI

Süreyya Karabulut, Metin Feyzioğlu’nun Garipoğlu’nun ailesinin de hukuk danışmanı olduğunu açıkladı ve “Acı ama gerçek” dedi.

Kızının katledilmesi davasına bakan Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mevlüt Bayraktaroğlu’nun, 20 yıl önce sanıklardan Hayyam Garipoğlu’nun “hileli iflas” nedeniyle yargılanmış olduğu kamu davasında beraatine karar veren mahkemenin başkanı olduğunu hatırlatan Süreyya Karabulut, “Mahkeme Başkanı, bu gerekçeyle davadan çekildi. Mahkeme Başkanı, Garipoğlu’nun aile dostları” ifadelerini kullandı. 

DÂVÂYA GİRDİĞİ İÇİN GARİPOĞLU’NDAN 1 MİLYON DOLAR ALDI   

Süreyya Karabulut, şunları söyledi:

“Metin Feyzioğlu, Karabulut ailesinin yanında yer almadı da, Garipoğlu ailesinin yanında yer aldı. Mademki haksızlığın karşısında, adaletli, dürüst ve şerefli ve haysiyetli insandı, Karabulut ailesine başsağlığı dilemedi, Garipoğlu ailesini savundu. Garipoğlu’nda para var. Davaya girdiği için Garipoğlu’ndan 1 milyon dolar aldı.”

VAY BU ÜLKENİN HALİNE

Süreyya Karabulut, Metin Feyzioğlu’nun Cumhurbaşkanlığı için aday gösterilmesinin düşünüldüğünü hatırlatarak, “Vay bu ülkenin haline. Bu ülkeye acırım. Metin Feyzioğlu’ndan bu toplumun soyutlanması gerekir. Metin Feyzioğlu, 70 milyonu kucaklasaydı, bize başsağlığı dilerdi, Karabulut ailesini karşısına almazdı. Mazlum, mağdurun yanında olsaydı, Garipoğlu’nun değil bizim yanımızda olurdu. Kızımı katleden oğlunun suçuna iştirak eden babanın avukatlığını yapan Metin Feyzioğlu’na, kadınlar oy mu verir?” diye sordu.

BAŞBAKAN, CEM GARİPOĞLU’NUN YAKALANMASI İÇİN ÖZEL ÇABA GÖSTERDİ

Süreyya Karabulut, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın davasıyla ilgilendiğini söyledi ve “Erdoğan olmasaydı, Cem Garipoğlu yakalanmazdı. Başbakan olaya el attı, Cem Garipoğlu’nu yakalattı. Başbakan, Cem Garipoğlu’nun yakalanması için özel çaba gösterdi ve bize destek verdi. Başka iktidarlar olmuş olsaydı, kızımın cinayeti kapatılırdı. Başbakan helal süt emmiş biri” ifadelerini kullandı. 

“ADAMSA ADALETE TESLİM ETSİN”

Yargıtay’ın, Cem Garipoğlu’nın amcası Hayyam Garipoğlu’nun ‘suçluyu kayırmak’tan, anne Tülay Garipoğlu’na da ‘suç delillerini gizlemek, yok etmek’ suçlarından verilen 3’er yıl hapis cezasını onadığını ve Hayyam Garipoğlu hakkında yakalama kararı çıkarıldığını hatırlatan Süreyya Karabulut, “Metin Feyzioğlu adam gibi adamsa Hayyam Garipoğlu’nu getirsin ve adalete teslim etsin. Cem Garipoğlu’nu kaçırmak, yardım ve yataklıktan ceza aldı. Hayyam Garipoğlu hâlâ firarda” dedi. 

Berkin Elvan için ağıtlar yakan Metin Feyzioğlu, Münevver Karabulut’u testere ile kesip çöpe atanların avukatlığını yapmaktan geri de durmadı.

CİNAYETİ OĞLU CEM GARİPOĞLU İLE BİRLİKTE İŞLEDİ

Münevver Karabulut’un katledilmesine yönelik hazırlanan iddianamede, Nida Garipoğlu’nun, cinayeti oğlu Cem Garipoğlu ile birlikte işlediğine dikkat çekilmiş, Nida Garipoğlu’nun, “tasarlayarak, çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme suçuna iştirak etmek”ten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenmişti. 

Nida Garipoğlu, maktül Münevver Karabulut’un öldürülmesi sonrasında delilleri karartma amacıyla evdeki kan lekelerini silmekle de suçlandı ancak Metin Feyzioğlu’nun savunduğu Nida Garipoğlu beraat etti. Yargıtay ise, Nida Garipoğlu’nun beraat kararını da bozdu. Nida Garipoğlu, hüküm giydiği Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden yargılanıyor.

Kaynak:Yeni Akit

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim