• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

'Benim ikinci velev ki bu'-Video

Benim ikinci velev ki bu-Video
Erdoğan, CHP'nin 'Şahin'in imzası vardı' iddiasına 'velev ki' diyerek yanıt verdi.

 

 

 

 

 

 

Erdoğan, Cer Modern Sanatlar Merkezi'nin açılış töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı

Bir gazetecinin, ''Anayasa değişikliğiyle birlikte geçici 15. maddenin kaldırılmasının gündemde olduğunu'' belirterek, ''28 Şubat'ta darbe teşebbüsünde bulunan askerlerin ve sivillerin hala yargı önüne çıkarılmamış olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna Erdoğan, ''Arkadaşlar Anayasa değişikliğiyle alakalı konu açık ve net. Ve artık Meclis'e de verildi. Şu anda Meclis Başkanımız Anayasa Komisyonuna gönderdi. Metin ne ise odur. Metnin dışındaki yorumlar sadece süreç içinde biraz mülahazadır'' yanıtını verdi.

-''VELEV Kİ BÖYLE OLDUĞUNU KABUL EDİN, BENİM İKİNCİ 'VELEV Kİ BU', KABUL EDİN BURADAKİ SAYI 184'ÜN ÇOK ÜSTÜNDE Mİ ? ÇOK ÜSTÜNDE. DERT NE? HER ZAMANKİ GİBİ CHP ZİHNİYETİNİN ÖN KESME ANLAYIŞIDIR, BU ÜLKEYİ TIKAMA GAYRETİDİR, ANLAYIŞIDIR''

CHP'nin, Anayasa değişikliğine yönelik teklifte TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in de imzasının bulunduğuna yönelik iddiasının sorulması üzerine Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı:

''Anayasa Komisyonuna giden böyle bir metin, bir dosya yok. Ve bu dosyanın içinde Mehmet Ali Bey'in imzası yok. Yani daha önceleri de yani Mehmet Ali Bey'in de imzasının olduğu, böyle bir dosyadan veya bir sahife fotokopisi olarak gündeme getirilmişse bu bir defa çok çirkin bir şey. Şu anda da zaten gerek Meclis Başkanımızın, gerek Komisyon Başkanımızın ve gerek grup başkanvekillerimin bu alanda yaptıkları açıklamalar var. Bakın bunların hepsini bir tarafa atın. Velev ki böyle olduğunu kabul edin, benim ikinci 'velev ki bu', kabul edin, buradaki sayı, sayı itibarıyla 184'ün çok üstünde mi ? Çok üstünde. Dert ne? Her zamanki gibi CHP zihniyetinin ön kesme anlayışıdır, bu ülkeyi tıkama gayretidir, anlayışıdır. Şimdi ne diyor CHP, diyor ki ' halk bunu istemiyor', ne güzel. Halk istemiyorsa niye kaçıyorsun, niye manevra yapıyorsun, niye 'şurası, burası' diyorsun? Hadi gidelim halka işte, ne kadar güzel. Gidelim halkımıza, halkımız ne karar veriyorsa egemenlik kayıtsız şartsız milletin olduğuna göre, milletimizin verdiği karara hep birlikte saygı duyalım. Bu işin çözüm noktası millettir, halktır. Meclis bütün hazırlıklarını yapar, hep beraber çıkarırız, gideriz millete, milletimiz de bunun kararını verir.''

''Yargı ile ilgili düzenlemelerde bir değişiklik söz konusu mu?'' sorusuna Erdoğan, ''Arkadaşlar hepsi görüşüldü, hepsinin müzakeresi yapıldı. Artık nihai şekli Anayasa Komisyonunun önüne geldi. Şimdi komisyon tartışmaları yapılacak, komisyon tartışmalarından sonra da Genel Kurula gelecek ve Genel Kurulda nihai şeklini alacak'' karşılığını verdi.

-TEKEL İŞÇİLERİNİN EYLEMİ-

Başbakan Erdoğan, Tekel işçilerinin eylemine ilişkin olarak, ''Siz niye geldiklerini anladınız mı? Gelenler kimlerdir bunlara baktınız mı? Bu gelenlerin kimler olduğuna bakınız, onlarla birlikte olanlara bakınız'' dedi.

''Tekel işçileri tekrar Ankara'ya geldiler, eylem yapıyorlar. Sizin de bu konuda açıklamalarınız vardı? Gerekli müdahalelerin yapılacağı yönünde, süreç aynı mı olacak?'' sorusu üzerine, şunları söyledi:

''Siz niye geldiklerini anladınız mı? Gelenler kimlerdir bunlara baktınız mı? Yazılı ve görsel medyasınız, bu gelenlerin kimler olduğuna bakınız, onlarla birlikte olanlara bakınız. Buradaki değerlendirmeyi sizler en az benim kadar yaparsınız.

-''VE ŞU ANDA BÜTÜN BUNLAR ÜLKEDE GÜZEL BİR SÜREÇ BAŞLADI BU SÜRECE GÖLGE DÜŞÜRMEKTİR. BAKIN TÜRKİYE'NİN 2009 SON ÇEYREKTEKİ BÜYÜMESİ YÜZDE 6'DIR. ARTIK BUNLARIN ÜZERİNDE DURALIM''

Ve şu anda bütün bunlar ülkede güzel bir süreç başladı, bu sürece gölge düşürmektir. Bakın Türkiye'nin 2009 son çeyrekteki büyümesi yüzde 6'dır. Artık bunların üzerinde duralım. Geçen yılın Mart ayına göre bu yılın Mart ayına baktığımızda ihracatımız yüzde 34, Marttan Marta artış kaydetmiştir. Buna bakalım,bunlara kilitlenelim. Bunlar ülkemizin kalkınmasına, ülkemizin çok daha güçlü bir hale gelmesine gayret göstermiyor. Türkiye, ne kadar güçlenirse, benim ülkemin memuru da işçi de köylüm de çiftçim de o milli gelirden, gayri safi yurt içi hasılasından ona göre payını alacaktır. Bunun değerlendirmesini yapalım. Bunun değerlendirmesini yapmadan sürekli böyle, bakın belli bir gurubun bu tür yasal olmayan eylemlerin içine girmesine, biz yasalar içinde asla müsaade etmeyiz.''

-ADANA SEÇİMİNİN YENİLENMESİ-

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi talebinin sorulması üzerine, şu yanıtı verdi:

''Türkiye, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti. Hukuk devleti içinde yasalarımız, eğer bu seçimlerin yapılmasına müsaade ediyorsa biz AK Parti olarak her zaman 'hodri meydan' demeye hazırız. Bizim bu noktada hiçbir sıkıntımız yok. Bunu Sayın Baykal da bunu bir inceletirse biz de inceleriz. Ve orada da biz kendisine diyoruz ki buyurun gelsin sizin ekibiniz de bizim ekibimiz de MHP de BDP de hepsi otursunlar konuşsunlar eğer hakikaten burada bir seçim yapılabiliyorsa hodri meydan, biz varız.

Ama bildiğim kadarıyla böyle bir seçim yapılması mümkün değil, burada mevcut, şu anda üzerinde bir çok dedikoduların, şaibenin olduğu zat, zaten bir çok eylemleriyle yargıda. Dolayısıyla bu konuda da benim konuşmam doğru değil, niçin aday yapmadığımız, bunlar zaten daha önce bellidir. Ve şu anda böyle bir sürecin içinde biliyorsunuz, belediye başkanı açığa alındığı zaman oradaki meclis üyeleri kendi içinde seçimi yapar, yargı eğer tutuklama kararını verirse ve tutuklama kararını verdiği andan itibaren de o zaman Meclisin burada kendi içinde vekaleti de kaldırarak, oraya belediye başkanını meclis kendi içinden atar. Benim bildiğim bu. Ama şu anda vekaleten atama ile ilgili bugün orada bir seçim yapılacaktı, 7 Nisana ertelendiğini duydum. '7 Nisanda bu seçim yapılacak' diyorlar, bildiğim budur. '' AA
 

 

 

 

 

 

 

h

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim