• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Benim aziz milletim fazilet sahibidir

Benim aziz milletim fazilet sahibidir
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "Bütün şer ittifaklarına rağmen milleti kandıramadılar. Benim aziz milletim feraset sahibidir, fazilet sahibidir" dedi

SAKARYA (AA) - Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletin oynanan oyunu da şantajları da montajları da gördüğünü belirterek, "Şimdi inşallah onların hesabını yine milletim görecek ve hukuk içinde de bunun hesabını ağır ödeyecekler. Biraz sabır. Türkiye'nin milli kurumlarına, milli değerlerine, milli projelerine yapılan ihaneti bu kardeşiniz çok yaşadı. Bunlar, ihanet şebekesi ihanet. Bu ülkede, mafyayı nasıl çökerettiysek, çeteleri nasıl çökerttiysek, bu ihanet şebekesini de öyle çökerteceğiz, Allah'ın izniyle" dedi.

Kent meydanında halka hitap eden Erdoğan, konuşmasının başında ramazanın Sakarya'da da hayırlara vesile olmasını, tutulan oruçların, hayırların ve ibadetlerin kabul olmasını niyaz ederken, "Sakarya; saf çocuğu masum Anadolu'nun/ Divanesi ikimiz kaldık Allah yolunun/Beraber yürüdük, beraber yürüyeceğiz bu yolda/Uzun ince bir yoldayız/ Gidiyoruz gündüz gece/G ideceğiz gündüz gece" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, 20 Mart'ta Sakarya'da "muhteşem bir buluşma"yı aynı meydanda gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, meydanda bulunanlara şöyle seslendi:

"Birisi diyor ki 'Buranın belediye başkanı buraya bir otopark bile yapmamış.' Halbuki bunun altı otopark. Bunlar böyle işte. Klavuzu karga olanın... Bu buluşmadan 10 gün sonra sizler sandığa gittiniz. Sakarya, 30 Mart'ta yüzde 58 oy oranıyla bir kez daha 'AK Parti' dedi. Bu muhteşem sonuçtan dolayı her birinize tek tek teşekkür ediyorum. Ahde vefanız için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Allah sizlerden razı olsun. Rabbim Sakarya'daki bu uhuvveti, bu birliği, bu kardeşliği ebediyen muhafaza eylesin."

 Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, 30 Mart yerel seçimlerinde Türkiye'nin yüzde 45,5 oy oranıyla kendilerine destek, güç, özellikle hükümetteki, belediyelerdeki performanslarına bir kez daha güvenoyu verdiğini söyledi.

Milletin, 30 Mart'ta sadece AK Parti'yi desteklemekle kalmadığını, sandıkta CHP'ye, MHP'ye ve HDP'ye de ders verdiğini ifade eden Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"En önemlisi de bu aziz millet, sandığa gitti Pensilvanya ihanet çetesine söyleyeceğini en sert şekilde söyledi. Tabii bu partiler, bu çevreler milletin sandıkta verdiği bu ibretlik dersi her zaman olduğu gibi okumadılar. Çünkü bunların hedefleri küçük. Bunlar, 'Küçük olsun bizim olsun' derdindeler. Onun için de belli merkezlerde, belli bölgelerde sıkışıp kaldılar. Birisi diyor ki, 'Biz Kürtlerin partisiyiz', siyasi Kürtçülük yapıyor ve orada sıkışıp kalıyor. Birinci parti o mu oluyor? Yok, gene birinci parti, biz oluyoruz. Birisi diyor ki 'Biz, Türklerin partisiyiz', siyasi Türkçülük yapıyor. O da Türklerin oyunu alıyor mu? Hayır, o geride, nal topluyor, üçüncü parti. Biz gene birinci parti oluyoruz. Biri diyor ki 'Biz, kumsalların partisiyiz.' Ben demiyorum ha, o diyor. CHP... Peki o kumsallarda, sahillerde birinci parti gene AK Parti. Niye? Çünkü biz, 77 milyonun partisiyiz. Çünkü biz, Türküyle Kürdüyle Lazıyla Gürcüsüyle Abazasıyla Boşnağıyla Arnavutuyla Romanıyla Pomağıyla velhasıl 77 milyonu, 'Yaradılanı severiz yaradandan ötürü' diyerek sevdik. Bizim farkımız bu. Alevi, Sünni diye ayırt etmedik. Hepsini sevdik. Niye? Çünkü beni yaratan Allah, onları da yarattı. Mesele bu. Yaptıkları bütün ahlak dışı saldırılara rağmen, bütün şer ittifaklarına rağmen milleti kandıramadılar, aldatamadılar. Benim aziz milletim, feraset, basiret sahibidir."

Milletin oynanan oyunu gördüğünü belirten Erdoğan, "Şantajları da gördü, montajları da gördü. Şimdi inşallah onların hesabını yine milletim görecek ve hukuk içinde de bunun hesabını ağır ödeyecekler. Biraz sabır. Türkiye'nin milli kurumlarına, milli değerlerine, milli projelerine yapılan ihaneti bu kardeşiniz çok yaşadı. Bunlar, ihanet şebekesi ihanet. Bu ülkede, mafyayı nasıl çökerettiysek, çeteleri nasıl çökerttiysek, bu ihanet şebekesini de öyle çökerteceğiz, Allah'ın izniyle. Hiç endişeniz olmasın" diye konuştu.

"AK Parti milletle yürüyor, milletin kurduğu ittifakla yürüyor"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şimdi yeni bir ittifak kurulduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bir şer ittifakı... Aynı safa dizildiler, tesbih tanesi gibi yan yana geldiler. Kim var bu ittifakın içinde? CHP var. Kuyruğunda MHP var. İrili ufaklı, oyları yüzde 1'i bile bulamayan, milletten teveccüh göremeyen partiler var. Bu ittifakın içinde bir kez daha Pensilvanya ihanet çetesi var. Bu ittifakın içinde belli sermaye grupları, belli medya grupları var. AK Parti milletle yürüyor, milletin kurduğu ittifakla yürüyor. Kime karşı? Bu şer ittifakına karşı. Bu ilk kez olmuyor. 2007 Halk Oylaması'nda yine böyle şer ittifakı kuruldu. Ne yaptı milletim? Yüzde 69'la Anayasa değişikliğine 'evet' dedi. Peki şimdi hangi yüzle milletin karşısına gelecekler? Milletin, cumhurbaşkanını seçmesine 'hayır' dediniz de şimdi hangi yüzle milletin karşısına geleceksin ey Kılıçdaroğlu, ey Bahçeli, ey bilmem diğerleri."

Sakarya'nın yüzde 77 oy oranıyla 'evet' dediğini aktaran Erdoğan, 2010 Halk Oylaması'nda "yine bir şer cephesi" oluşturulduğunu, Türkiye genelinde yüzde 58, Sakarya yüzde 67 destek aldıklarını anlattı.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine "Hani Gazze'ye gidecektin" dediğini aktararak, "Biz, bir defa kesin bir şeyi, bir başbakan olarak söylediğimizde gideriz. Ama sen kalk da bakalım şu İsrail'i bir kına, Esed'i bir kına. 200 bin insan öldürdü. 7 milyon insan Suriye'de şu anda maalesef sığınmacı durumda değişik ülkelerde. Kınasana, hadi konuş, görelim bakalım" dedi.

Kent meydanında halka hitap eden Erdoğan, 10 Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sakarya'dan rekor beklediğini belirterek, "Sakarya'ya bu yakışır. Ben, Sakarya'nın bunu yapacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, milletin, "şer ittifakı"na bir kez daha gereken cevabı vereceğini dile getirerek, "Çünkü CHP'ye oy vermiş kardeşlerim bu ittifaktan rahatsızlar, CHP'nin Pensilvanya ile ittifakından rahatsızlar. CHP'li kardeşlerim çatı aday diye sunulan, sanal, ithal adaydan rahatsızlar. Şu hale bak ya. Ne diyor CHP'nin genel müdürü? 'Tıpış tıpış gideceksiniz, bu adaya oy vereceksiniz' diyor. Böyle bir genel müdür olur mu?" diye konuştu.

Bir televizyon kanalında 1998-1999 yıllarında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığı döneme ilişkin bir belgesel yayımlandığına değinen Erdoğan, şöyle devam etti:

"6 yıl genel müdürlük yaptı, belki daha da fazla. Okmeydanı SSK ile Samatya SSK'nın halini izlediniz mi? O belgeseli gördünüz mü? Arkada Ahmet Kaya'nın resmi var, ön tarafta bu, oturuyor. Ya orada nasıl sırıtıyor ya. Yani 3 yaşında bir yavrunun yanlış serum sebebiyle kolu kesiliyor, adam hiç rahatsız değil ya, hiç rahatsız değil. Hastaneden başka her şeye benzer. Aman Yarabbi. Her taraf kan revan içinde. Tuvaletin içinde o dev kutuları, çöp sandıkları hepsi karışmış birbirine, çöp sepetleri filan, serumlar şunlar bunlar filan hepsi onun içinde. Yani oraya sağlam girsen, hasta çıkarsın. Soruyor Savaş Ay, rahmetli. Adamın hiç umurunda değil, yine sırıtıyor. Nasıl sırıttığını biliyorsunuz zaten. Yani bir insanda edep olmazsa, yüz olmazsa, sırıtır. Ya sen buranın genel müdürüsün arkadaş. Ne bu hal? Hastane deyince akla ne gelir? Hijyen gelir. Ne Okmeydanı'nda ne Samatya'da bu yok. Niye? Çünkü bunun dünyası hijyenik değil. Maalesef. Kendisi şunu da itiraf ediyor; '10 yıl önce daha iyiydi' diyor. Demek ki sen gerilettin, duman ettin, mahvettin. Bundan Türkiye'ye fayda gelmez. İnşallah şimdi ben, onu farklı bir şekilde haftaya salı grup toplantısında yayımlayacağım. Bütün Türkiye izlemeli, bir daha izlemeli. Çünkü kimin kim olduğunu herkes görmeli. İnanın, 3 koyun verin 3 koyun, kaybeder öyle gelir."

Günde 16 saat mesai yapıyorduk, 18 saat mesai yapıyorduk

Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, kızının ilkokula giderken, geceleri geç saatlerde eve geldiği günlerden birinde, kendisini göremediği için yatak odasının kapısına astığı pusulayı bazen örnek verdiğini ifade ederek, Kılıçdaroğlu'nun buna ilişkin bazı sözleri olduğuna değindi. Erdoğan, şunları söyledi:

"Çalışıyoruz, biz bunun gibi değiliz. Bunlar, sabah 09.00 akşam 17.00, öyle çalışıyorlardı. Ama biz öyle değil, biz günde 16 saat mesai yapıyorduk, 18 saat mesai yapıyorduk. İşte bu günlere gelebilmek için bu mesaileri yaptık. İstanbul'a belediye başkanı olmak kolay değildir, Türkiye'ye başbakan olmak kolay değildir. Biz sürekli böyle çalıştık. Onlar yatarken biz koşturuyorduk, farkımız buydu. Sevgili kızımın kapıya astığı, göremiyor babasını, 'Babacığım, bir geceni de bize ayır'. İfade bu. Dün, bunu kullanıyor. Ya bu ne edepsizliktir böyle. Bunu kullanıyor. Diyor ki 'Bu, dürüst birisi değil' ve üstelik ifadeyi kullanıyor, 'Bu yalancı'. Hesap yapıyor kendine göre, '12 Eylül'den önce' diyor. Halbuki ben öyle bir şey kullanmadım. Onu, bu söyleyebilir ama ben söylemem. Ondan sonra diyor ki, 'Hani Gazze'ye gidecektin şu tarihte, bu tarihte'. Biz, bir defa kesin bir şeyi, bir başbakan olarak söylediğimizde gideriz. Ama sen kalk da bakalım şu İsrail'i bir kına, Esed'i bir kına. 200 bin insan öldürdü. 7 milyon insan Suriye'de şu anda maalesef sığınmacı durumda değişik ülkelerde. Kınasana, hadi konuş, görelim bakalım. Dersim'i kınasana. Çünkü Dersim'in arkasında CHP var, CHP yönetimi var kınasana. Hani sen Dersimliydin ya? Niye ağzını açmıyorsun? Bir ifade kullan görelim seni. Yapamaz, çünkü bu uzaktan kumandalı. İnanıyorum ki CHP'li kardeşlerim, CHP'ye gönül veren kardeşlerim de 10 Ağustos'ta şu 12 yıl Türkiye'ye verdiğimiz hizmeti görerek, 5 yıl İstanbul'a verdiğimiz hizmeti görerek -çünkü Sakaryalı İstanbul'da neler yaptığımızı bizim gayet iyi biliyor, nasıl bir CHP belediyesinden aldık, İstanbul'u nereye getirdik, bunu gayet iyi biliyor- bize destek verecek ve güzel bir ders verecekler bu Kılıçdaroğlu'na."

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim