• BIST 117.240
 • Altın 166,401
 • Dolar 3,9296
 • Euro 4,8261
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 12 °C
 • İzmir 16 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Beceriksiz idareciler koltuklarında oturamayacak

Beceriksiz idareciler koltuklarında oturamayacak
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, Bu sefer seçimi değil izzetlerini yitirecekler. Bu beceriksiz idareciler artık o koltuklarında da oturamayacak" dedi

YOZGAT (AA) - Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Erzurum'da, buradan dışarıya giden bir zat vardı. Yozgat'ta dışarıdan buraya getirilen bir zat var. Aslında aynı oyun, aynı tezgah" diye konuştu. 

Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda halka seslenen Başbakan Erdoğan, Yozgatlıların bugün yine farkını ortaya koyduğunu, yine kabına sığmadığını dile getirdi. 

"Kardeşliğimiz, yol arkadaşlığımız daim olsun" diyen Erdoğan, Yozgatlıların her zaman yanlarında olduğunu, 3 Kasım'da yüzde 51, 22 Temmuz'da yüzde 62, 12 Haziran'da yüzde 66 ile kendilerini desteklediklerini, "adeta sandıkları patlattıklarını" kaydetti. 

30 Mart'ta ise yüzde 53 oy oranıyla Yozgat Belediyesine bir kez daha AK Parti'nin taşındığını ifade eden Erdoğan, 2007 halk oylamasında, "Cumhurbaşkanını halk seçsin mi?" diye sorulduğunda, Türkiye'nin yüzde 69, Yozgat'ın ise yüzde 84 ile "evet" dediğini anımsattı. 

2010'daki halk oylamasında da "Anayasayı değiştirelim mi?" denildiğinde Yozgat'ın yüzde 77 ile "evet" dediğini dile getiren Erdoğan, yiğidin harman olduğu Yozgat'ın, Bozok Ovası'nın her zaman farklı olduğunu belirtti. 

"Yozgat bizim göz bebeğimizdir. Bizim canımızdır. Yozgat nasıl ki her seçiminde, sapasağlam bizim yanımızda durduysa biz de Yozgat'ın yanında durduk. Durmaya da inşallah devam edeceğiz" diyen Erdoğan, "Cumhurbaşkanını halk mı seçsin?" dediklerinde, CHP, MHP ve BDP'nin buna "hayır" dediğini hatırlattı.

Vatandaşlara "Şimdi bunlar hangi yüzle halka gelecekler" diye soran Erdoğan, bunun halka, Yozgatlılara anlatmak gerektiğini belirterek, "Seni cumhurbaşkanı seçmeye layık görmeyen, bu adamlar hangi yüzle karşına gelecekler. Maalesef ne yaptılar, bir manevra. Bir ikili, Bahçeli, Kılıçdaroğlu bir araya geldiler, partideki arkadaşlarının bile cumhurbaşkanı adayı kim olacak haberleri yok. İkisi bir araya gelerek, bir aday belirlediler. Bir yerle de herhalde muhabbet ettiler, o muhabbetin neticesinde bir isim ortaya koydular" diye konuştu.

22 Şubat'ta seçim mitingi için Yozgat'a geldiğini, "muhteşem bir miting" gerçekleştirdiklerini anımsatan Erdoğan, 30 Mart'ta ilk kez Boğazlıyan ilçesinde AK Parti adayının seçimi kazandığını ifade etti. 

Seçimin ardından Boğazlıyan’a teşekkür için geldiğini hatırlatan Erdoğan, Yozgat'a 12 kez geldiğini, sadece AK Parti döneminde değil, öncesindeki siyasi yaşamında da Yozgat'a ilişkin hatıraları bulunduğunu kaydetti. 

10 Ağustos'ta cumhurbaşkanı seçiminin yapılacağını hatırlatan Erdoğan, seçimler dolayısıyla bugün Yozgatlılarla buluştuklarını, 10 Ağustos'ta sandıklarının neticesini meydanda gördüklerini dile getirdi.

Erdoğan, vatandaşlara "Sizden öyle bir gür seda bekliyorum ki Ankara sizi duysun, sizden öyle bir gür seda bekliyorum ki İstanbul, Edirne, Van sizi duysun, Türkiye sizi duysun" diye seslenen Erdoğan, alandaki vatandaşlara "10 Ağustos'a hazır mıyız?", "Cumhurun başkanını seçiyor muyuz?", "Yeni Türkiye'yi inşa ediyor muyuz?", "Oy pusulasında milletin adayını tercih ediyor muyuz?" diye sordu.

Alandaki vatandaşlar Başbakan Erdoğan'ın "Kimi seçiyoruz?" sorusuna da "Seni" yanıtını verdi.

Yozgat'ın kararını verdiğini, cumhurbaşkanını belirlediğini ifade eden Erdoğan, seçimlerin ülke, millet ve vatan için hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Pazar günü Erzurum'da "muhteşem bir miting" gerçekleştirdiklerini anımsatan Erdoğan, Erzurum'un tarih boyunca önemli bilim insanları yetiştirdiğini, aynı şeyin Yozgat için de geçerli olduğunu belirtti.

Yozgat'ın tarihi boyunca hep şehitler diyarı olduğunu dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yozgat Agah Efendi gibi, Çapanoğlu Camisi'nin manisi Mustafa Bey gibi, Ahmet Efendi gibi büyük devlet adamlarını, büyük gönül insanlarını yetiştirdi. Erzurum'da, buradan dışarıya giden bir zat vardı. Yozgat'ta dışarıdan buraya getirilen bir zat var. Aslında aynı oyun, aynı tezgah. Yozgat oynanan oyunun farkında. Çünkü CHP zulmünü bilir. Yozgat tek parti döneminde burada ne büyük zulümler yaşandığını bilir. Yozgat, camilerin nasıl kapatıldığını, Kur'an öğrenmenin, öğretmenin nasıl yasaklandığını, milletin nasıl tahkir edildiğini çok iyi bilir. Büyük Cami'de imamların, müezzinlerin nasıl derdest edildiğini gayet iyi hatırlar, gayet iyi bilir. Ben inanıyorum ki Yozgat gidip CHP ile işbirliği yapanlara dersini sandıkta verecektir. İnanıyorum ki Yozgat, yaşanan onca zulümden sonra gidip CHP'nin oyuncağı olanlara cevabını çok iyi verir. Yozgat'tan Kılıçdaroğlu'na oy çıkar mı? Yozgat'tan CHP'nin oyuncağı olan Bahçeli'ye oy çıkar mı? Yozgat'tan Pensilvanya'ya oy çıkar mı? İşte bu. Hiçkimse Yozgat'ı, Yozgatlıyı kandırmasın, burası yiğidin harman olduğu yerdir, burası Bozok Ovası'dır. Bilboardlara 'Bozok Yaylasının Yiğidi' demekle yiğit olunmuyor. Sormak lazım, sen Bozok Yaylası'na kaç kere geldin, öyle mi, sormak lazım kaç kere geldin? Acaba Bozok Yaylası'nın yolunu biliyor musun? diye sormak lazım. Burası CHP'nin, İsmet İnönü'nün zulmünü iliklerine kadar yaşamış bir şehirdir. İşte onun için Yozgat'tan Pensilvanya partilerine inanıyorum ki inşallah oy çıkmayacaktır."

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "10 Ağustos'ta çıkacak sonuç, bu Kılıçdaroğlu'nun, bu Bahçeli'nin geleceğini tayin edecek. Söylüyorum: Allah'ın izniyle bir kez daha yenilecekler. Bu sefer seçimi değil, izzetlerini yitirecekler. İnşallah bu beceriksiz idareciler artık o koltuklarında da oturamayacaklar" dedi. 

Erdoğan, cumhurbaşkanı seçimi kampanyası kapsamında Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara seslendi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, kimlerin cumhurbaşkanı adayı kimler olamayacağına ilişkin değerlendirmelerini ve "Yalan söyleyenden cumhurbaşkanı adayı olmaz" sözlerini anımsatan, Erdoğan, şunları söyledi:

"Zaten yalan söylediğin için başbakan dahi olamıyorsun, geldiğinden beri oyların hep düşüyor. 'Ahlaki değerleri yüksek olmayan kimseden cumhurbaşkanı adayı olmaz' dedi, 'Dünyada saygınlığı olmayan birisi cumhurbaşkanı adayı olamaz' dedi, 'Geçmişi şaibeli olan cumhurbaşkanı adayı olamaz' dedi. Daha sonra birçok şey saydı. Sonra da dediklerinin arkasında durdu. Gerçekten de cumhurbaşkanı adayı olmadı. Doğru söylüyor: yalancıdan cumhurbaşkanı adayı olmaz, nitekim kendisi olmadı. Doğru söylüyor: geçmişi şaibeli olandan cumhurbaşkanı adayı olmaz,  nitekim SSK'nın genel müdürüyken sosyal Sigortalar Kurumunu nasıl dolandırdığı, nasıl berbat ettiği, kuyruklarda benim vatandaşımı nasıl inim inim inlettiği bilinen bir gerçek. Sosyal Sigortalar Kurumunun hastanelerinde, kuyruklarda az mı bekledik. İlaçları alabiliyor muyduk? Hastanede sıralarda sefalet içinde değil miydik? Bu çıkmış bunları anlatıyor. Kendisi olmadığı gibi şimdi Bahçeli'yi de cumhurbaşkanı adayı yapmak istedi o da olmadı. Buradan soruyorum, kardeşlerim, yahu diyorum: 'Ey CHP, siz CHP'nin içinde bir tane yalan söylemeyen adam bulamadınız mı ya! Ey bahçeli sizin içinizde bir tane yalan söylemeyen adam yok muydu, niye onlardan bir tanesini aday yapmadınız? CHP içinde geçmişi şaibeli olmayan bir tek aday bulamadınız mı? Dünyada saygınlığı olan bir tek kişi bulamadınız mı?" 

-"CHP de bu MHP de tir tir titriyor"-

"Ne diyor bunların adayı, 'Ben CHP'nin adayı değilim' diyor" ifadesini kullanan Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Doğru diyor, çünkü babasını CHP iktidarları bu ülkeden sürdü Mısır'a, sürdüğü için ki orada kendisi de doğdu. Dışarıdan aday ithal ettiler o adayı da hem CHP'ye hem MHP'ye dayattılar. Buradan MHP'ye de soruyorum, Genel Başkan Bahçeli'ye soruyorum: 'Ülkücü camia içinden, MHP milletvekilleri arasından cumhurbaşkanı adayı yapacak, hadi sen olamadın, onlar arasından bir tane bulamadın mı? Hatırlarsanız, Bahçeli geometrik şekiller çizmede maharetlidir. Üçgenler çizer hesapları onun üzerinden yapar. Ortaya çıka çıka ne çıktı, paralel çıktı. Kendilerine paralel bir çatı kurdular çok tabii olarak da şu anda çatı akıyor. Şimdi bakın sahada yoklar, adaylarının dahi arkasında durmuyorlar. Önümüzdeki hafta çıkacaklarmış. Ankara'da ellerinde dilekçe o mahkemeden, o mahkemeye koşuyorlar. Bizimle sandıkta mücadele etmek yerine her zaman yaptıklarını yapıyorlar mahkeme kapılarını aşındırıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanını mahkemeler belirlemeyecek, Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanını artık vekiller belirlemeyecek, cumhurbaşkanını asıllar belirleyecek, millet belirleyecek. Kardeşlerim bunu daha anlayabilmiş kavrayabilmiş değiller. Bakın sandık bu CHP için, bu MHP için büyük bir dert her zaman bunu söyledim. Ne zaman sandık milletin önüne gelse bu CHP de bu MHP de tir tir titriyor. Çünkü her sandık sonucunda millet bunlara ne diyor, 'Git, gidin ya, sizden bir şey olmaz' diyor."

30 Mart seçimlerinde AK Parti birinci olamadığı takdirde görevini bırakacağını söylediğini hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Fakat dedim, 'Bu genel müdür, Kılıçdaroğlu bırakıp gidebilecek mi? Bahçeli bırakıp gidebilecek mi?' Ne oldu? Bak oyları ortada. İkisinin oyunu toplayın yüzde 45,5 yapmıyor. Biz ikisinin toplamından daha fazla oy aldık. Siz verdiniz. Siz bize 'yürü' dediniz, biz de yürüyoruz. Ne dedik biz: durmak yok yola devam" diye konuştu.

"10 Ağustos'tan korkuyorlar" ifadesini kullanan Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"10 Ağustos'ta çıkacak sonuç, bu Kılıçdaroğlu'nun, bu Bahçelinin geleceğini tayin edecek. Söylüyorum: Allah'ın izniyle bir kez daha yenilecekler. Bu sefer seçimi değil, izzetlerini yitirecekler. İnşallah bu beceriksiz idareciler artık o koltuklarında da oturamayacaklar. Onun için ben özellikle Yozgat'ta MHP'ye gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum: Yozgat'ta Pensilvanya adayına oy vermeyin. Yozgat'ta iradesi esir alınmış, Bahçeli'nin anlayışına artık destek vermeyin. Bahçeli yönetimi öyle bir ders istiyor ki yaptıkları hatayı anlasınlar. Ben inanıyorum ki Yozgat'ta CHP'ye gönül veren kardeşim de MHP'ye gönül veren kardeşim de, diğer partilere, Saadet Partisine, Büyük Birlik Partisine gönül vermiş kardeşlerim de Allah'ın izniyle bizi tercih edecekler."

Yozgat'tan çok farklı bir sonuç beklediğini anlatan Erdoğan, "2007'de cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine yüzde 84'le 'evet' diyen Yozgat'tan şahsıma böyle yüksek bir oy bekliyorum" dedi. 

Anayasa'da cumhurbaşkanının tarafsız olması gerektiğinin yer aldığını anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanı kime karşı tarafsız olacak, millete karşı, millete karşı tarafsız olacak. 77 milyon arasında ayrım yapmayacak, siyasi görüşler, ideolojiler, etnik kökenler, mezhepler arasında ayrım yapmayacak. Devletin kurumları arasında ayrım yapmayacak ama mesele milletin çıkarlarıysa mesele bayraksa vatansa mesele istiklalimizse cumhurbaşkanı taraf olacak. Ülkesinin, milletinin, bayrağının tarafında olacak. Bugüne kadar birkaç istisna dışında hiçbir cumhurbaşkanı tarafsız olmadı. Soruyorum: İsmet İnönü tarafsız mıydı? Cemal Gürsel tarafsız mıydı, Cevdet Sunay, Fahri Korutürk, Kenan Evren, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer tarafsız mıydı? Bunlar siyaset üstü müydü? Hepsinin de tarafı vardı, hepsinin de siyaseti vardı. Hatırlayın, başörtü meselesinde millet özgürlükten yana oldu, devlet yasaktan yana oldu. millet milli ve manevi değerlerine özgürlük istedi, saygı istedi devlet her zaman baskıyla geldi, yasakla geldi, zulümle geldi. vatandaş görüşlerine, inançlarına, kültürüne, diline, özgürlük istedi, devlet her zaman inkar etti, reddetti, asimile etmeye çalıştı. Tarafsız göründüler, hep statükonun, vesayetin yanında oldular."

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim