• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Başörtü Yasaklayan Aliyev'in İsrail Aşkı!

Başörtü Yasaklayan Aliyevin İsrail Aşkı!
Azerbaycan yönetimi müslüman çocukları başörtüsünden dolayı sınıftan atarken, yahudi çocukların "kippa"lı eğitimlerinde kusur etmiyor.

 

 

 

 

 

Azerbaycan yönetimi müslüman çocukları başörtüsünden dolayı sınıftan atarken, yahudi çocukların "kippa"lı eğitimlerinde kusur etmiyor.

Ülkenin tamamına yakınının müslüman olmasına karşın okullarda başörtüsünü yasaklayan, başörtülü öğrencileri sınıfların dışına atan, daha önce de camileri yıkmaya kalkan Azerbaycan yönetimi, ülkedeki bir avuç yahudiye hizmet etmede kusur göstermiyor.

Azerbaycan halkı tarafından "kafir bakan" olarak tanımlanan Eğitim Bakanı Misir Mardanov, okullarda başörtülü eğitim olmayacağını, okulun kendi kurallarına uygun giyinmeleri gerektiğini ve bu yasanın da kesinlikle uygulanacağını söylerken, yahudi çocukların okullarda başlarında dini simge olarak "kippa"ları ile eğitim yapmaları için ellerinden gelen hizmeti sunmaktan geri durmuyor.

Azerbaycan yönetiminin siyonizmin hizmetinde bir köle olduğu ve siyonistlerin talimatları üzere, okullarda başörtüsünü yasakladıklarını bütün yönleriyle ortaya koyuyoruz:

BAKÜ'DE DEVLET TARAFINDAN TAHSİS EDİLEN VE BİR SİYONİST TARAFINDAN YAPTIRILAN 15 DÖNÜMLÜK CHABAD OR AVNER ADLI SİYONİST OKULUNUN AÇILIŞ ÖYKÜSÜ

The Global News Service Of The Jewish People (Yahudi Toplumu’nun Küresel Haber Servisi) internet sitesinin “Jewish school dedicated in Azerbaijan” başlığı altında 5 Ekim 2010 tarihli haberini sunuyoruz:

Azerbaycan’da Yahudi Okulu Hizmete Açıldı

Azerbaycan’ın başkentinde yeni bir yahudi okulu hizmete girdi. The Chabad Or Avner okulu Pazartesi günü Azerbaycan Başkanı İlhem Aliyev ve eşi Mehriban Aliyeva’nın da katılımıyla hizmete açıldı. Açılış töreninde İsrail hahambaşı Shlomo Amar, eski Sovyet Cumhuriyetleri Yahu Cemaatleri Federasyonu başkanı ve Ohr Avner vakfı başkanı Lev Leviev da bulundu. Açılışa yaklaşık 200 konuk katıldı.

iş adamı Lev Leviev ve diğer hayırseverler, 400 öğrenciye hizmet verecek okul için 10 milyon dolar bağışta bulundular. Okulun kampüsü Hazar denize bakmakta. Kampüste ayrıca bir yahudi cemaati merkezi ve bir de spor kompleksi bulunuyor.

8.7 milyon nüfuslu ve İran’a sınır olan Azerbaycan’da yaklaşık 12 bin yahudi yaşamakta.

İlham Aliyev açlış töreninde yaptığı konuşmada, ülkesindeki yahudileri selamlayarak “bu nesiller diğer halk ile birlikte nasıl iyi bir şekilde yaşadıklarını göstermektedir. Bu çocuklar yahudi ve Azerbaycan vatandaşı olmalarından iftihar etmektedirler. Biz de bütün diğer ülkelere azınlıklara karşı bizim yaptığımız gibi, saygı göstermeye çağırıyoruz” dedi.

SHIMON PERES'TEN ALİYEV'E TEŞEKKÜR MESAJI

Siyonist rejim gazetesi Jerusalem Post ise, okul ile ilgili yaptığı haberinde, İlham Aliyev’i takdirle anarak “Bu açılış töreni stratejik bir konumu olan Azerbaycan yönetiminin İsrail ve yahudi halkı ile olan bağlarını ortaya koyuyor” ifadesine yer verdi.

Peres'in mesajı:

“Bütün dinler için okul ve merkezlerin inşa edilmesi yönündeki desteğinizden dolayı sizi, cesaret ve bilge tavrınızı selamlıyorum. Yahudi halkı ve İsrail’e karşı izlediğiniz yoldan dolayı Sizi en kalbi duygularımla selamlıyorum”

OKULUN ARAZİSİNİ ALİYEV VERDİ


Bakü’de açılışı yapılan okul kampusunde en büyük emeği geçen Leviev merhum Haydar Aliyev ile kurduğu ilişkilerden dolayı bunu başardı. Leviev 2005 yılında kişisel olarak Azerbaycan’a gittiğinde Aliyev kendisine “niçin paralarınızı ülkemizde yatırıma koymuyorsunuz?” diye sorduğunda “yahudileri sevmeyen bir ülkeye nasıl yatırım yapabilirim?” şeklinde karşılık veriyor. Bunun üzerine Aliyev şaşırarak “ülkemizde doktorların ve öğretmenlerin çoğu yahudi. Ben de yahudileri çok severim” diyor.

Bunun üzerine Leviev “tamam, bir okul yaptıracağım” diyor. Haydar Aliyev 2006 yılında vefat edince oğlu babasının ayak izinden giderek bu araziyi yahudi okulu yapılması için bağışlıyor.

AZERBAYCAN YÖNETİMİNİN SİYONİSTLER AÇISINDAN TAŞIDIĞI STRATEJİK ÖNEM


Siyonist Jerusalem Post'ta yayınlanan bir analizde, İbrani Üniversitesi Profösörü ve İslam, Ortadoğu ve Çin Tarihi ve aynı zamanda Eski Sovyet Cumhuriyetler Birliği azmanı Raphi Yisraeli, Azerbaycan yönetiminin İsrail açısından stratejik bir önem taşıdığını belirterek şunları diyor:

“İsrail Azerbaycan ilişkileri, her iki ülkenin modernleşme ve Batı ile ilişkiler istiğinin bir sonucudur. Sovyetler Birliğinin yıkılmasından sonra Azerbaycan ve Orta Asya ülkeleri bağımsızlığına kavuşunca, onların ihtiyaç duydukları şey yardımdı. Bu ülkelerin çoğu, Amerika’ya yakın olmanın kanalının İsrail olduğunu düşündüler. Bu ülkeler İsrail’in yardımıyla her alanda, askeri, zirai, ileri teknoloji, alanlarında kendilerini gelişirmeyi istediler. Bu ülkeler müslüman olmasına karşın Sovyetler döneminde dine karşı olan baskılardan dolayı büyük ölçüde laik kaldılar, buna ek olarak, bu rejimler İsrail ile olan ilişkilerine ciddi bir tehdit oluşturmaması için ülkelerindeki radikal İslam’ı bastırmaktadırlar.”

ALİYEV KIZI LEYLA'YI SİYONİST YAHUDİ İŞ ADAMINA VERDİ

İlham Aliyev'in siyonistlerle olan ilişkisi sadece politik düzlemde bir ilişki değil. Zira Aliyev Kızı Leyla Eliyeva'yı Rus işadamı Siyonist Emin Agalarov'la evlendirerek Siyonist Yahudilerle olan akrabalık ilişikisini de kurmuş oldu.

Ali AMMAR/ VelfecrKızını Siyonist Yahudi İş Adamına Verdi. O Düğünden Bir Kare...


İlham Aliyev ve eşi, siyonist okulunun açılışını yaparken.
Arazisi İlham Aliyev tarafından bağışlanan 15 dönümlük Bakü Yahudi Okulu ve Kampüsü

islami gündem 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim