• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

BAŞBAKAN'IN 7 SES KAYDI VAR!

BAŞBAKANIN 7 SES KAYDI VAR!
13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hakkında yakalama kararı çıkardığı Albay Dursun Çiçek, dün İstanbul Adliyesi'ne teslim oldu. İfadesi alınan Çiçek, 'kuvvetli suç şüphesi' bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. Millete komplo belgesinde imzası bulunan Albay Çiçek,

 

 

 

 

Kanlı planlar, Psikolojik Harekât'ın yapılandırılmasıyla başlamış

'Kaos Planı' iddianamesinde yakın geçmişi aydınlatan çok çarpıcı detaylar yer alıyor. İddianamedeki bilgilere göre sanık Albay Dursun Çiçek savcılıktaki beyanında 2004 yılı Ağustos ayından itibaren Genelkurmay Harekat Başkanlığı Bilgi Destek Daire Başkanlığı şubesinde çalışıyor. Çiçek, bu birimin isminin 2005 yılı başına kadar 'Psikolojik Harekat Daire Başkanlığı' olduğunu belirtiyor. Bulunduğu şubenin görev kapsamının Ocak 2008'de yeniden düzenlendiğini ifade eden Çiçek, bu tarihten itibaren '1915 Olayları, Pontus Olayları, Dış Türkler, NATO ve Tatbikatlar' gibi dış konuların bu şubenin sorumluluk alanına dahil edildiğini aktarıyor. Dursun Çiçek, söz konusu tarihten önce görev alanının günlük cari işlemlerin yürütülmesi olduğunu, plan yapma gibi uzun vadeli bir görevlerinin bulunmadığını kaydediyor. Çiçek'in bu anlatımından Ocak 2008'den itibaren bu birimin daha uzun soluklu planlar üzerine yoğunlaştığı anlaşılıyor. 

Psikolojik Harekat Daire Başkanlığı'nın sorumluluk alanının genişletildiği Ocak 2008 tarihinde yaşanan gelişmeler dikkat çekiyor. Azınlıkları hedef alan eylem planlarının, Ermeniler ve Rumlar konusunun psikolojik harekata dahil edildiği tarihten sonraya denk geldiği görülüyor. İrtica Eylem Planı, Kafes Eylem Planı, Poyrazköy soruşturmasına konu olan hadiseler, azınlık ve Alevilere yönelik suikast iddiaları ile tutuklanan İbrahim Şahin grubunun harekete geçtiği tarih hep bu dönemden sonraya denk geliyor. 

Dava, Silivri'deki mahkemede görülecek

-Millete ve hükümete komplo planıyla ilgili iddianamenin tensip tutanağı dün avukatlara dağıtıldı. Mahkeme heyeti, "davanın, birleştirilme talepli açılmış olması, sanıkların tutuklu bulunduğu cezaevinin Silivri'de bulunması ve duruşmaların seri olarak yapılacak olması'' gerekçeleriyle yargılamanın Silivri Cezaevi bitişiğindeki duruşma salonunda yapılmasına hükmetti.

Heyet, tutuklu sanıklar Serdar Öztürk, Ufuk Akkaya ve Mehmet Deniz Yıldırım'ın, atılı suçları işlediklerine dair kuvvetli şüphe sebeplerinin bulunması, tutukluluk gerekçeleri ve atılı bir kısım suçların Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun 100/3. maddesinde sayılan suçlardan olmasını dikkate alarak, tutukluluk hallerinin devamına ve tahliye taleplerinin reddine "oyçokluğuyla'' karar verdi.

"Silahlı terör örgütüne üye olma'' ve "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme'' iddialarıyla suçlanan Çiçek hakkında; mevcut delil durumu, isnat edilen suçların vasıf ve mahiyeti, dosya içeriği, muhtelif kriminal raporlar ve tanık beyanlarını dikkate alarak, sanığa isnat edilen suçları işlediğine dair kuvvetli suç sebeplerinin olması, delilleri gizleme veya değiştirme hususlarında da kuvvetli şüphesinin bulunması, adli kontrol uygulamasının yeterli olmaması ve suçların CMK'nın 100/3. maddesinde sayılan tutuklamayı gerektirebilecek suçlardan olması gerekçeleriyle yakalama emri çıkarılmasını kararlaştırdı.

Tensip tutanağında, Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, 3 sanığın tutukluluklarının devamı ile sanık Dursun Çiçek hakkında yakalama emri çıkarılması kararlarına karşı oy kullandı.

Karargâhtaki temizliği böyle itiraf ettiler

-Savcıların tanık olarak ifadelerini aldığı subay, memur ve erbaşlar 12 Haziran tarihli haberin yayınlanmasından sonra yapılan işleri tek tek anlatıyor. İmha işlemi 19-20 Haziran'da gece yapılmış. Bilgi Destek Daire Başkanlığı'nda çalışan tanıklardan bazılarının ifadeleri şöyle:

Cüneyt Alkan (Tümgeneral Mustafa Bakıcı'nın habercisi): Bütün sivil memurları topladık ve evrak imha edileceğini söyledik. Bunu söyleyenler Hulusi Gülbahar, Dursun Çiçek ve İ. Ziya Gökalp albaylardı. Çalışmalar sonucunda 4-5 araba dolduruldu. Evraklar Karargâh'ın içerisinde bu işe tahsis edilen yerde kırpıldı. Albay Cemal Gökçeoğlu bana 'Burada olanların hiçbirini görmedin, bilmedin, duymuyorsun yoksa askerliğin bitmez.' dedi. Aynı uyarıyı Hulusi Albay da yaptı.

Meltem Ağırgün (Veri hazırlama memuru): Planın basında yer almasından sonra eski dokümanları imha ettik. Bu emri Albay Hulusi Gülbahar verdi. Çalıştığımız bilgisayarları teslim ettik.

Hakan Kaya (Sivil memur): 19 Haziran 2009 günü mesai bitimi sonrasında daireye çağrıldım. Şube müdürü bana kayıtlı bulunmayan tüm evrakları kaydetmemi, diğer evrakları imha etmemi söyledi. İşler saat 02.30-03.00 civarında bitti.

Cemal Gökçeoğlu (Eğitim Doktrin Komutanlığı'nda uzman lider eğiticisi): Emir gereği imha işlemlerini 19-20 Haziran 2009 tarihlerinde yaptık. Kırpılan evraklar torbalar içinde atık kâğıt birimine teslim edildi.

Albay Hulusi Gülbahar (4. Şube Müdürü): Dursun Çiçek'in şubesinde de imha işlemi yapıldı. Bu imha edilen evraklarla ilgili tutanak tuttum. 

Başbakan'ı dinleyip Aydınlık'a servis ettiler

-Kirli tezgâh iddianamesi, başta Başbakan Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok önemli ismin telefonlarını dinleyen Ergenekon örgütünün, söz konusu kayıtları Aydınlık Dergisi ile Ulusal Kanal'a servis yaptığı tespit edildi. İddianameye göre yasa dışı dinlemeleri dönemin Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, Jandarma İstihbarat Daire Başkanı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve Jandarma Teknik Takip sorumlusu emekli Albay Hasan Atilla Uğur organize etmiş. Ergenekon davasıyla ilgili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan 4. iddianame ilginç detaylar içeriyor. İddianamede Başbakan Erdoğan'ın telefonlarının dinlenmesiyle ilgili iki ihbar mailine yer veriliyor. Buna göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü'ne 18 Ekim 2009 tarihinde bir ihbar maili geliyor. İhbarda Aydınlık Dergisi'nin 18 Ekim 2009 tarihli sayısında yer alan Başbakan Erdoğan ile Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat arasında geçen konuşmanın, 2. Ergenekon davası sanıklarından emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün arşivinde yer aldığına dikkat çekiliyor. e-postada ayrıca bu kayıtların İşçi Partisi'nin Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım ve Ulusal Kanal İstihbarat Şefi Ufuk Akkaya'da da mevcut olduğu aktarılıyor. Aydınlık Dergisi, Jandarma içinde yapılan bu yasa dışı dinlemeyi 18 Ekim 2009 tarihli sayısında "Erdoğan ve Talat'ın karanlık telefon görüşmesi" başlığı ile yayınladı.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın yasa dışı dinlediği isimlerden biri de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek. İddianameye göre emekli Albay Uğur ile eski Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok arasında geçen telefon görüşmesinde Altınok, Melih Gökçek'i kastederek "Onun telefon görüşmesi sende var mı?" diye soruyor. Uğur da Gökçek'le ilgili arkadaşlarında raporların olduğunu söylüyor.

Savcılar, dinleme kayıtlarıyla ilgili iddianameye şu notu düştü: "Hasan Atilla Uğur'un dönemin Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ile yaptığı görüşme metni incelendiğinde, Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili birçok bilgiye sahip olduğu ve bu bilgilerin bir kısmını görüşme yaptığı Turgut Altınok'a aktardığı anlaşılmaktadır."

İddianamede Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım'da çıkan "San Disk" marka SDCZ6-4096RB seri numaralı flash diskin içerisinde Başbakan Erdoğan'a ait 7 telefon kaydı bulunduğu ifade ediliyor. Bu dosyaların haricinde Melih Gökçek'in 12, Cüneyt Zapsu'nun 32 telefon görüşmesinin kaydı yer alıyor.

Zaman

 

 

 

 

 

h

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim