• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Başbakan’dan 3 İnsan Müsveddesi Yazara Bomba Sözler: Sürüngen Sürüngendir! Ayağa Kalkamaz ki Diz Çöksün!

Başbakan’dan 3 İnsan Müsveddesi Yazara Bomba Sözler: Sürüngen Sürüngendir! Ayağa Kalkamaz ki Diz Çöksün!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, isim vermeden Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'i, Posta gazetesi yazarı Yazgülü Aldoğan'ı ve Zaman gazetesi yazarı Ali Ünal'ı sert bir dille eleştirdi.

Başbakan Erdoğan: Çıkmış bir insan müsveddesi, Soma'daki madencilerin bizim Manisa'da yaptığımız mitinglerde baretlerle oraya katılmalarını gerekçe göstererek bunlar buna müstahakmış diyor. Neymiş sadece zeybek oynarken diz çökermiş. Önce sen patronunun önünde, şöhretin, seviyesizliğin, basitliğin önünde nasıl diz çöktüğünü öğren. Evet, sürüngen sürüngendir, ayağa kalkamaz ki diz çöksün. Bir başkası çıkmış, yine aynı patronun dalkavuklarından, o da diyor ki "Ne şehit ne gazi, bunlar niyazi" diyor. Bir başka ahlaksız çıkmış, bunun bir musibet olduğunu, bu milletin bunu hakettiğini söyleyecek kadar şerefini, haysiyetini ayaklar altına alıyor. Çünkü Pensilvanya'dakini mehdi olarak görüyor. Liderinin bedduasının tuttuğunu, onun da Soma'daki masum madencileri bulduğunu söylüyor. Bırakın bu dini, bırakın bu milleti.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:    
 
KAZA OLDUĞUNDA ENERJİ BAKANIMIZLA BERABERDİK
 
"Soma’da saat 15.10’da bir kaza meydana geldi. Haberin öğrenilmesinin ardından Enerji Bakanımızla beraberdik. Kendisine ‘Soma’ya hareket etmesi’ talimatını verdik. Ekibini topladı ve hemen Soma’ya hareket ettiler.Taner Yıldız’a ilk andan itibaren koordine etmesi, orada yatıp kalkması,  ve gayreti yüzünden kendisine teşekkür ediyor, Allah kendisinden razı olsun diyorum. Aynı şekilde Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah beye, Çalışma ve Güvenlik Bakanı Yardımcısı Halil Bey’e de çok teşekkür ediyorum.
 
 
İLK ANDA 787 İŞÇİNİN İÇERİDE OLDUĞU BİLGİSİ VERİLDİ
 
787 kişinin olduğu, bunların da 363’ünün kurtarıldığı tespit edildi facianın ilk saatlerinde. AFAD 156 personelle ve 45 araçla, TSK da bir uçak ve 2 helikopter ve değişik araç gereçle, Enerji Bakanlığımız Zonguldak’tan 226 personelle çalışmalara katıldı. Sağlık Bakanlığımızın 405 personeli bölgede hizmet verdi. Sağlık Bakanı, Bakanlığımıza, tüm doktor ve hemşirelere huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Toplamda 2743 personel, 9 hava aracı Soma’da çalışmalara hizmet etti. Kırkağaç’ta birer sahra hastanesi kurduk. 280 personel bu iki hastanede hizmet verdiler.
 
SON ÇIKAN 15-20 VATANDAŞIMIZDA YANMADAN DOLAYI SIKINTI VARDI
 
İlk anlarda ocaktan çıkardığımız vatandaşlarımızın herhangi bir sıkıntısı yoktu. Son çıkan 15-20 vatandaşımızda biraz sıkıntı vardı, yanma işleminin meydana getirdiği. Orada da DNA işlemiyle eşleştirme yapıldı. Şehitlerimizin yakınlarına teslim edildi.
 
SİVİL ŞEHİT SAYILMALARI İÇİN TALİMAT
 
13 Mayıs Salı günü kazanın hemen ardından başlayan arama kurtarma çalışmaları 4 gün sürdü, 17 Mayıs’ta işlemler bitti. 486 işçimizi madenden çıkardık sağ olarak. 301 işçimiz hayatını kaybetti. Ailelere manevi desteğin yanında maddi destek de sağlamaya başladık. 
 
Madende hayatını kaybedenlerin yasal olarak da şehit sayılması için çalışmaların yapılması amacıyla talimatı verdim. Bu konuyu Bakanlar Kurulu’nda yarın değerlendireceğiz. Soma için bazı suiistimallerin önünü kesmek için AFAD’ın açtığı bir yardım kampanyasını başlattık. Zira bu arada bir çok dernekler devreye girdi.  Hepsi AFAD ile yürüsün istiyoruz.
 
 
İSTİSNAİ HADİSELER DIŞINDA 77 MİLYON BİR OLDU
 
Bütün  büyük afetlerde olduğu gibi Soma’daki faciadan sonra da milletimiz birbirine kenetlendi. Bazı çok istisnai hadiseler dışında 77 milyon bir olduğunu bu acı olayda dünyaya gösterdi.
 
3 gün milli yas ilan ettik. Bayraklarımızı yarıya indirdik. Meselenin duyulmasından sonra bu faciaya siyasi istismar aracı olarak bakmayan siyasi partilere ve temsilcilerine teşekkür ediyorum. Sorumlu yayıncılık yapan medya kuruluşlarına bu vesileyle teşekkür ediyorum
 
Yurtdışından çok sayıda devlet başkanı taziyelerini iletti. Bir kısmı bizzat telefonla üzüntümüzü paylaştı. Beni telefonla arayarak başsağlığı temennilerini ileten dost ve kardeş ülkelere teşekkürlerimi iletiyorum. Pakistan da bir günlük yas ilan etti.
 
İSRAİL VE NORVEÇ’E TEŞEKKÜR
 
Ankara’daki milli gün resepsiyonlarını iptal eden İsrail ve Norveç’e teşekkür ediyorum.
 
TAMAMI DEMİYORUM, KAHİR EKSERİYETİ BU ATEŞİ YÜREĞİNDE HİSSETTİ
 
Hep birlikte suçlu aramak yerine bütünüyle şehit ve yaralı kardeşlerimize yoğunlaştık. Madende hiç işçimiz kalmadı. Şimdi artık bazı şeyleri konuşmaya başladık. Soma’ya kazanın ertesi günü yaptığımız kazada da söyledim bu acı hadisenin üzerini hiç kimse örtemez. İdari ve adli bütün soruşturmalar yapılacaktır ve bunun takipçisi olacağız dedik. Bu facianın ardından her kesim gerekli dersleri çıkaracaktır inşallah. Biz denetimleri sıklaştırmak, gereken adımları atma konusunda çok daha kararlı olacağız. Giden 301 can ne yaparsak yapalım geri gelmeyecek. Hiçbir söz o kanayan yüreklere su serpemeyecek. Ateş en başta düştüğü yeri yakar. Milletimizin kahir ekseriyeti - tamamı demiyorum - bu ateşi yüreğinde hissetti. Yaşamadan, tecrübe etmeden o sofralarda oluşan boşluğu anlayamaz.  Cenazeyi defnedip herkes evine dağıldığında bir vaka ile karşı karşıyayız. Rabbime sonsuz kere hamdolsun ki biz bu topraklarda yaşıyoruz. Metanet duygusunu yaşıyoruz. Bunu yaşamayanlar da olabilir. Ama biz yaşıyoruz. Acıları ortak olanlar, aynı anda yas tutabilenler millettir. 

GÖZYAŞLARIMIZI İÇİMİZE ACITTIK

Bu ülkenin Başbakanı olarak ifade ediyorum ki Dicle’nin kenarında kurdun kaptığı koyun bile benim mesuliyetim altındadır. Bu ülkenin bakanları olarak aynı mesuliyet de sizin üzerinizdedir. İnsan bazen gözyaşlarını içine akıtır, yutkunur, hüznünü içine atar. Genç yaşta ahirete intikal eden her şehit için gözyaşlarımızı içimize acıttık. Bingöl’de Van’da çatıları üzerlerine çöken o masum insanlar gözümüzün önüne geldikçe gözyaşlarımızı içimize acıttık
Canları muhafaza etmenin mücadelesi içinde olduk.

SOMA’DA HER BİR ŞEHİT BENİM ÖZ KARDEŞİM

Soma’da o kömür madeninde emeği ile çalışan, alın teri dökerek kazançların en helali peşinde koşan her bir şehit benim öz be öz kardeşimdir. Bize nasıl makarnacı, bidon kafalı dedilerse bizimle birlikte onlara da ne yazık ki aynısını söylediler. Bize okumayan, cahil kitle dedilerse onlara da aynısını söylediler. Her bir kardeşimin yüzündeki kömür karası benim de milletimin de iftihar kaynağıdır. O şehitler artık benim evladımdır, sizin evlatlarınızdır. O şehitlerin anne ve babasına sesleniyorum: Siz evlatlarınızı yitirdiniz, biliniz ki bizler de evlatlarımızı yitirdik. Sizin nasıl ocağınıza ateş düştüyse bizim de düştü. Biz onlara şehit dedik. Ülkesi, vatanı, toprağı için alın teri döken kardeşlerimizi şehitlik makamında görüyoruz. Yarabbi o kardeşlerimizi sen de şehit olarak kabul et diye yalvarıyoruz. 301 şehidimizin mekanı cennet olsun inşallah."

 

Sapık Fethullah'çı Zaman Yazarı Ali Ünal'dan
Müslümanlara Ağır Hakaret ve İftira:
Erdoğan'a Oy Verince Soma'da Helak Oldunuz!

Sapık Fethullah'çı Zaman Yazarı Ali Ünal'dan Müslümanlara Ağır Hakaret ve İftira: Erdoğan'a Oy Verince Soma'da Helak Oldunuz!

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim