• BIST 97.211
 • Altın 195,318
 • Dolar 4,9773
 • Euro 5,8072
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 21 °C
 • İzmir 29 °C
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?

Başbakan: Kılıçdaroğlu Paralel Örgütün Papağanı Gibi!

Başbakan: Kılıçdaroğlu Paralel Örgütün Papağanı Gibi!
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu, önemli mesajlar verdi.

Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Sizler sadece belediye başkanları değilsiniz. AK Parti’nin kutsal emanetini taşıyan insanlarsınız. Siz alt yapıyı üst yapıyı yapacaksınız. Sizler gönüllere gireceksiniz. Hizmet yeterli değil. Hizmet gönle girmektir. Eğer gönül kırarsak yaptığımızın bir ehemmiyeti yoktur. Sokakta yürürken arkanızdan belediye başkanı geçiyor demesinler adam gibi adam geçiyor desinler. Belediye Başkanı şehir eminidir. Sizler bir medeniyet tasavvurunu temsil ediyorsunuz. Sizler modern zamanın akıncı beylerisiniz.

Demokrasi yerelde başlar. Bugün köy olan yerler 50 yıl sonranın şehirleridir. Temel sağlam olacak. Şimdilerde moda bir tabir var ya çatı aday. Temelin yok ki çatın olsun. Çarpık şehirleri düzeltmek için çalışıyoruz. Bir anda bunları düzeltmek mümkün değil. Siz bir kapı açıp devam ederseniz gerisi gelecektir. Yurt dışına çıktınız gelişmiş şehirlere baktınız. Aklınıza benim hemşehrim neden böyle şehirlerde yaşamıyor? sorusunu sormalı. Sizlerde gece gündüz çalışacaksınız. Diyarbakır, Konya, Sivas, Edirne, Bursa buralar hayranlık duyulan şehirlerimizdi. Ecdad yaşanabilir şehirler inşaa edildi. Kötü miras almış olmamız kötü miras bırakacağımız anlamına gelmez.

“DİKEY MİMARİDEN YANA OLMAYACAĞIZ”

Hiçbir yere sığınmanın anlamı yok. Ben partimin genel başkanı olarak, belediyeden damdan düşen biri olarak şunu söylüyorum. İlçemizde bunları yaparız. Birilerine rant sağlamanın derdine düşmeyeceğiz.

Dikey mimariden yana olmayacağız. Biz yatay mimariden yana olacağız. 50-100 kat bina yaparak birilerine hava atmayacağız. Bizim medeniyetimiz nedir bunu bilmeliyiz. Birilerine rant sağlamak amacıyla 50 kat bina yapamayız. Biz bu konularda hassas olacağız. Küçük meseleler son derece önemlidir. Göze, gönle, kalbe hitap eden düzenlemeler yapmalıyız. Siz istediğiniz kadar büyük projeler peşinde koşun ama vatandaşın ayağına takılan bir kaldırım önemlidir. Belediyelerimiz hala yaya kaldırımlarında engelli sorununu çözememiştir. Engelli vatandaşımızın rahatlıkla yürüyebileceği alanlar yapılmalı. Bisiklet yollarını da yapacaksınız. Bu kültürü de genişletmeliyiz. Bütün illerimizde bunu yapmalıyız.

Yollarda ufkumuz 2×4 şeklinde yapmalıyız. Vatandaş sokağa çıktığında kendini emniyette hissetmeli.

Görüntüyü bozan her şey büyük meseledir. Vatandaş evine gelirken yorgun gelmesin. Bir yangında itfaiye aracı o sokağa giremiyorsa bunun sorumlusu belediyedir. 5 seneyi uzun bir süre olarak görmeyin. Bunu adeta evimizdeki huzuru olarak görelim. Mevcut şehirlerimiz bu anlayışla büyümemiş. Bizim görevimiz bu olmalı. Önemli olan sağlıklı büyümedir. Sizler şehirlerin eminisiniz. Ama sahibi değilsiniz. Kararlarınızı şehrin tüm sakinleriyle istişare etmeniz gerekir. İdeolojik yaklaşımlara her ne yaparsanız yapın onlar karşı çıkacaktır. Onlara 24 ayar altından yol yapsanız bunlar teneke diyecekler.

“TAKSİM MABETSİZ BİR BÖLGE”

Milletimiz 30 Mart’ta bu yerleri size verdi. Bu emanete sahip çıkarsanız 5 yıl sonra bu millet size gerekli değeri verir. Bu harekette kibir yoktur. Belediye başkanı olmak bizi halkın üstünde göstermez. Halkın hizmetkarı yapar. Türkiye son 1 yılı ağır saldırılar içinde geçirdi. Gezi ardından 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerini boşa çıkardık. Gezi olayları denilen Taksim’de siz ne yaparsanız yapın bu önemli projeyi kötü göstermeye çalıştılar. Bu paralel yapıyla paralel medyayla bu işleri kötü gösterdiler. Taksim’de kışla buna karşı çıktı. Bunu biz değil de kendi zihniyetlerinden biri yapsaydı ses çıkarmazlardı. AKM binası için de aynı şeyi söylediler. Taksim mabetsiz bir bölge. Cami’ye de karşı çıktılar. Taksim alanın bir yürüyüş alanı hale getirmesine de karşı çıktılar. Beyoğlu’nda böyle bir işe kalkışsak buna evet der. Beyoğlu’nun tekrar AK Parti’nin kazanması bunun en büyük ispatıdır.

SEN CEMAAT MİSİN ÖRGÜT MÜSÜN?

Hizmet kuruluşu altında 35-40 yıldır bu topraklardan beslenen bir örgüt Türkiye’ye yönelik saldırının taşeronu olmuş, Türkiye’ye en büyük ihaneti yapmıştır. Ben tüm belediye başkanlarıma sesleniyorum. Yerelde bu örgütün mensupları neye alet olduklarını bilmiyor olabilir. Kardeşlerimiz bu örgüte sadaka, zekat verdiler. Taban doğru istikamete bakarken tepe farklı amaçlar peşinde. Güya hedefi hizmet olan bu örgüt MİT müşteşarıyla niye bu kadar ilgilenir. Sen cemaat misin örgüt müsün? Bunlarda takiye meşrudur, yalan meşrudur. Siyaseti dizayn etmeye nasıl cüret edebilir. Böyle bir örgüt nasıl kendi ülkesinin kazanımlarına saldırı düzenleyebilir? Bir cemaat nasıl olur da bir ülkeyi yıkmanın peşine düşebilir.

“BİZ KEFENİ GİYEREK YOLA ÇIKTIK”

Şahsıma onlarca dava açtılar. Biz kefeni giyerek yola çıktık. Belediye başkanlarıma sesleniyorum, bu örgüte verilen ne varsa geri alınmalıdır. Bunlar sizin semtinize dahi uğrayamamalı. Yıllar yılı biz bunların samimiyetlerine güvendik. Bu samimiyet nedeniyle hukuk içerisinde gerekli destekleri verdik. Fakat artık bunlar bu istikamette de destek görmemeli. Bu ülkenin bakanına saldıranlar hukuk içerisinde karşılığını görecekler. Kapı kapı dolaşıp oy istediler, yeter ki AK Parti kazanamasın diye. 30 Mart’ta gereken cevabı aldılar. Aynı paslaşma şuanda da devam ediyor.

CHP GENEL MÜDÜRÜ TELEFON REHBERİ MİSİN?

CHP hala Pensilvanya’nın dizinin dibinden kalkmadı. Dün çıkmış bir takım telefon numaralarını açıklıyor. Sen CHP’nin Genel Müdürü müsün yoksa telefon rehberi misin? Kendisinin telefon numarasını sorsanız bilemez, kesin unutmuştur. Daha kendi partinin çözüm süreci için hazırladığı maddelerden bihaber.

PARALEL YAPININ PAPAĞANI KILIÇDAROĞLU

CHP Genel Müdürü hala, Pensilvanya’nın eline tutuşturduğu belgelerle konuşuyor, papağan gibi eline tutuşturulanları tekrarlıyor. Kendisine telefon numarasını sorsanız, bilemez. Daha çözüm süreci için hazırladığı raporun bırakın kendisini, sayısından habersiz.

SENDE O YÜREK YOK

Hani senin bayrak sevgin. Sen o yürek yok o yürek. Şimdi utanmadan Lice’deki bayrağı benim indirdiğimi söyleyecek kadar alçalıyor. Sen de benim bayram sevgim kadar o sevgi yok.

Türk bayrağının dalgalandığı yerlere neden gidemiyorsun? Mesela o bayrağın gölgesinde var olduğunu gösterebilmektir. Ey MHP ey CHP Şemdilli’de Çukurca’da neden yoksunuz? Biz oradaki teşkilatlarımızı ayakta tutmak için mücadele veriyoruz. Erçiş’te neden yoksunuz? ama bir oralarda varız. Hiç gitmeye cesaret edemediğiniz yer bayrağımıza saldırı olunca mı aklınıza geliyor?

O bayrağı koruyacak kadar cesaretleri yok. Lice’de olaylar başlayınca Diren Lice dediler, olayları provoke ettiler. Ankara’da bayrak yakacaksın, Hakkari’de bayrak saklayacaksın, Lice’de bayrak indirilince üzerine atlayacaksın.

HAİNİN BULUNMASI İÇİN GÖZALTILAR DEVAM EDİYOR

Biz bayrağımızı sevdiğimiz için, bayrağımızın dalgalandığı her yerde varız. Biz hem bayrak deyip hem Güneydoğu’ya ayak basamayanlardan olmayız. O saldırıyı yapan haine de yaptıran hainlere de hesabını soracağız. O hainin bulunması için gözaltılar devam ediyor. Ne bu zavallı hainin saldırısından etkilenmeyin. Bu tahriklere milletim aldanmasın. Eğer o hain vurulsaydı o ceset üzerinden çözüm sürecini engellemek isteyeceklerdi. 77 milyonun her bir ferdi bilsin ki Türkiye çok büyüktür. Türkiye böyle saldırılara eyvallah etmez. Annelerin gözyaşlarını durdurmak için elimizden geleni yapacağız ama hainliğe izin vermeyeceğiz. Bunlarda onur yok, bunlar da karakter yok. Olsa o çocukların arkasına saklanmazlar.

Niye o çocukları ve kadınları kullanıyorsun? O kadar zavallılar ki MHP’den CHP’den Paralel yapının fırsatçılığından medet umuyorlar. Kendilerine acıdan başka hiçbir şey getirmeyen bu HDP’ye oradaki kardeşlerim dur diyecek.

“KÖŞK ADAYI KİM OLURSA OLSUN…”

Değerli kardeşlerim, çok değerli belediye başkanlarım 10 Ağustos seçimine çok az bir süre kaldı. Yol haritamızı belli bir aşamaya getirdik. İki hususa dikkatleri çekmek istiyorum. Adayımız kim olursa olsun Türkiye büyümeye devam edecek. Bizim parti politikalarımız şahıslarla kayim değildir. Herhangi bir değişiklik olursa AK Parti’yi de Türkiye’yi de güçlendirecek. Halkımızın zihninde tereddütler olursa hep birlikte gidereceğiz. Şu anda ne CHP ne MHP cumhurbaşkanını halkın seçmesini istediler mi? Hayır. CHP, MHP Meclis’te bitirmek istediler. Şimdi halkın karşısına nasıl çıkacaklar da bize oy verin diyecekler.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim