• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Bahçeli'nin Derdi Anlaşıldı: Açılım! Video

Bahçelinin Derdi Anlaşıldı: Açılım! Video
Bahçeli: Açılım devam ettikçe ülkemizin beladan kurtulması mümkün görünmemektedir.

 

 

 

 

Bahçeli: Başbakan'ın 'taşeron' açıklaması ileriye bakabilmemiz için ümit verici

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın PKK'nın ardında 'taşeron var' açıklamasına destek verdi.

TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Bahçeli, ''Başbakan'ın 'taşeron' açıklaması ileriye bakabilmemiz için ümit verici'' diye konuştu.

Bahçeli: Açılım devam ettikçe ülkemizin beladan kurtulması mümkün görünmemektedir


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, son günlerde artan olayları değerlendirdi.

Hükümetin başlattığı demokratik açılımı PKK'nın son bulmasında bir engel olarak gördüklerini belirten Bahçeli, ''Açılım devam ettikçe ülkemizin  beladan kurtulması mümkün görünmemektedir.'' diye konuştu.

Bahçeli: hükümet yönetim kabiliyetini tümüyle yitirdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Başbakan Erdoğan ve kadroları artık tamamen tükenmiştir. Hükümet yönetim kabiliyetini tümüyle yitirmiştir. Erken genel seçime gidilmesi şart olmuştur. Türkiyemizin daha fazla oyalanacak vakti ve bekleyecek mecali kalmamıştır. Seçim sandığı ülkemiz için kurtuluş olacaktır'' dedi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ''Türkiye'nin terör örgütü üzerinden 26 yıldır süren düşmanca saldırı altında olduğunu'' ifade etti.

''Verilen onca can ve mal kaybının, heba olan ekonomik potansiyelin, israf olan beşeri gücün büyüklüğü karşısında bu mücadeleyi başka türlü tanımlamanın imkanı kalmamıştır'' diyen Bahçeli, şöyle konuştu:

''Mücadelenin asimetrik olduğunu söyleyenler aslında
örgütün arkasındaki küresel desteği saklamaya çalışanlardır. Bu belanın artık Türk milletinin geleceğinden mutlaka ve kesin olarak defedilmesinin zamanı çoktan gelmiş ve geçmektedir. Ancak burada bu defetme ve temizleme işleminin nasıl yapılacağı konusunda ayrılıklar vardır. Biz, son Pkk'lı teslim oluncaya veya PKK yuvaları temizleninceye kadar mücadeleden tarafız ve bu konuda kararlıyız. Buna karşılık, AKP'nin tezi PKK'nıin taleplerini siyasete ve anayasal düzene indirerek karşılamak ve gönülleri hoş tutarak belayı sözde önlemek ama özde dönüştürmektir.''

''AKP zihniyetinin tamamen dış dayatmalardan beslenen ve bölgesel oyunlardan kaynaklanan teslimiyetçi siyasetinin, tam ümitleri tükenme noktasındayken PKK'ya yeni bir kapı araladığını'' öne süren Bahçeli, ''Bu ise bölücülüğün siyasallaşması yolunda yeni ve daha önemli bir vasıta olan AKP kadrolarını kullanma imkanı vermiştir'' dedi.

''Bütün bu sürecin sorumlusu ve müsebbibi AKP hükümetidir. Yanlışı, hatayı ve ihaneti başka adreste aramaya mahal yoktur'' diye konuşan Bahçeli, şöyle devam etti:

''Bugün Mehmetçiği katledenlerin arkadaşları, dün Habur'da davul-zurnalarla karşılanırken, bu namertliği 'umut verici gelişmeler' diyerek izaha çabalayan bu hükümettir. Örgüt ile pazarlık yapan, açılım mezalimini demokratikleşme olarak gören; şehide 'kelle', katile 'sayın' diyen bu hükümettir. Irak'ın kuzeyinden gelerek vatanımıza kasteden şeref ve haysiyet yoksunlarını destekleyen Peşmerge reisine 'abi' diyen bu hükümettir. Gazze'ye yardım konusunda aceleci olan, herkese kafa tutan; ama sıra PKK'ya gelince efendilerine karşı tepkisiz kalan bu hükümettir. Çekilen her sıkıntının ve ıstırabın sorumlusu, kanlı eylemleri gerçekleştiren hainler kadar bunlara fırsat ve cüret veren bu Hükümet'tir, bu hükümetin Başbakanı Erdoğan'dır.''

-''SANDIK ÜLKE İÇİN KURTULUŞ OLACAKR''-

Başbakan Erdoğan ve kadrolarının tükendiğini ileri süren Bahçeli, ''Hükümet yönetim kabiliyetini tümüyle yitirmiştir. Ülkemizin sorunlarının çözüm insiyatifi AKP'nin elinden bütünüyle çıkmıştır. Milletin vicdanında meşruiyetini de haysiyetini de kaybetmiştir'' dedi.

Devlet Bahçeli, ''Bugünkü Meclis aritmetiği AKP dışında bir hükümet etme modeline kapalıdır. AKP içinde bir hükümet değişiminin Başbakan Erdoğan'ın peşine takılarak sonuç getirmeyeceği de ortadadır. Milliyetçi Hareket Partisi bu gerçekleri aylar öncesinden görerek 7 Ocak 2010 tarihini 'AKP'den kurtuluş günü' olarak ilan etmiştir. Aradan geçen sürede yaşananlar bizi haklı çıkarmıştır. Türkiyemizin daha fazla oyalanacak vakti ve bekleyecek mecali kalmamıştır. Seçim sandığı ülkemiz için kurtuluş olacaktır. O gün geldiğinde, Büyük Ortadoğu Eşbaşkanı gidecek, Türk milletinin temsilcileri gelecektir'' diye konuştu.

-''OHAL'İN VARLIĞINI GEREKTİREN ŞARTLAR MEVCUTTUR'' -

Bahçeli, güvenlik güçlerine ek imkanlar sunarak, kamu düzeninin istikrara kavuşturulması için Olağanüstü Hal (OHAL) ilanı önerdiklerini anımsattı.

Medyada, ''bilindik çevrelerin ve mihrakların'' bu teklife yönelik görüşlerine dikkati çeken Bahçeli şöyle konuştu:

"Dikkatli olunuz ve takip ediniz; kim yıkım projesini sahipleniyorsa sütunlarında OHAL'e de karşı olanlar aynıdır. Elbette ki olağanüstü hal ilanı, yaşanan şartların bütünüyle değerlendirilmesi sonucu verilecektir.

Şayet, açılımdan vazgeçilmesi, Kuzey Irak'a karşı caydırıcılık stratejisinin uygulanması, Irak'ın kuzeyindeki terör yuvalarına geniş çaplı bir kara harekatı yapılması, Kuzey Irak'ta geçici güvenlik kuşağı oluşturulması, Kandil bölgesinin karargahı olmaktan çıkartılması ve PKK'nıin başının dış dünyayla temasının kesilmesi gibi somut önerilerimizin yanı sıra olağanüstü hal ilanına yönelik teklifimizin de dikkate alınmaması halinde, dökülecek kanların sorumluluğu ve vebali nafile toplantı ve boş sözlerle oyalananların üstünde kalacaktır ve unutmayalım ki aziz milletimiz süreci bir kez sorgulamaya başladığı takdirde hiç kimse duyarsızlıklarının, körlüklerinin ve ihmallerinin bedelini ödemekten kurtulamayacaktır.

Bilinmelidir ki bu ülkeye zarar verenler yalnızca bölücü emellerin peşinde koşanlar değil, milletten aldığı siyasi sorumluluğun farkına varamamış olanlarla kalemlerini kiralamış işbirlikçi zavallı zihniyetlerdir.''


 

 

 

 AA

 

h

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim