• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

'Apo'yu Peygamber İlan Edenlerle İşimiz Olamaz!'

Apoyu Peygamber İlan Edenlerle İşimiz Olamaz!
Erdoğan ''Apo'yu peygamber ilan edenlerle bizim işimiz olmaz. Bizi aldatanlarla, benim Kürt kardeşlerimi aldatanlara karşı hep beraber olacağız. Onlara sandıklarda gereken cevabı vereceğiz'' dedi.

 

 

 

 

 

 

Seçim çalışmaları kapsamında 8'nci mitingini Muş'ta gerçekleştiren Başbakan Erdoğan'ın hedefinde CHP ve BDP vardı. 'Artık Kürt sorunu yok, artık benim Kürt kardeşlerimin sorunu var' diyen Erdoğan, 'Açık söyleyeyim, APO'yu Peygamber gibi görenlerle benim işim olmaz' dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da sert sözlerle yüklenen Başbakan Erdoğan, 'Bakın CHP'nin hali ortada. İlkeli bir siyasette Batman'la Ergenekon bir arada olmaz. Tunceli'ye gidiyor Alevilik satıyor. Konya'ya geliyor orada Mevlana diyor. Biliyoruz ki sayın Kılıçdaroğlu, Alevi'dir. Ancak Hacı Bektaş Veli'yi saygısı olması gerekir. Hacı Bektaşı Veli ne diyor; Eline, beline, diline sahip ol. Bunların nasıl küfrettiklerini duydunuz. Ama ben sayın Kılıçdaroğlu'nun annesine saygı duyuyoruz. Biz cennetin anaların ayaklarının altında olduğunu biliriz. Babalarımızın ayağının altını öpmeyiz ama anamızın ayağının altını öptüm, öperim.' şeklinde konuştu.

İŞTE ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI
Muş'a 8 defa geldik. Muş bizim canımız, kanımız. Ahmedi Xani ne diyorsa Yunus da aynısını diyor. Bu topraklar hepimizin toprağı. 74 milyonun vatanı..

TÜRK VE KÜRT ET VE TIRNAK GİBİYİZ
Biz bir tarağın dişleri gibiyiz. Biz et ile tırnak gibiyiz. Biz bu topraklar üzerinde dost değiliz kardeşiz, akraba değil kardeşiz. Dicle ile Fırat ne kadar kardeşse biz de o kadar kardeşiz. Süphan'la Ağrı ne kadar kardeşse biz de o kadar kardeşiz. Yer ile gök ne kadar aryılmazsa, biz o kadar kardeşiz.

Doğu'daki kardeşim, inkar politikalarıyla mahrum bırakıldı. Buraya hizmet getirilmedi, hizmet yapılmadı. Biz o dönemleri elimizin tersiyle ittik.

Biz oy peşinde değiliz. Biz seçim sandığı göründüğünde bu bölgeyi Muş'u hatırlayanlardan değiliz. Biz söz verip vaat edip, seçim sandıkları kapanınca sırtını millete dönenlerden değiliz.

Silahlar konuştukça bizim ciğerimiz yandı. Biz 8.5 yıldır bu acıyı dindirmenin mücadelesini veriyoruz.

Niye dayatıyorsunuz, niye tehdit ediyorsunuz. Bu köyden şu kadar oy çıkacak, çıkmazsa yakarız yıkarız. Demokrasi bu değil, Ben bu ülkede 74 milyonun hepsini aynı şekilde sevdim sevmeye de devam edeceğim.

KÜRT SORUNU YOKTUR
Benim ülkemde Kürt sorunu yoktur ama Kürt kardeşlerimin sorunu vardır. Bu sorunları çözmek için ben varım.

Ferhat elinde çekiçle dağ deliyor. Diyorlar ki bunla dağ delinir mi? Oda diyor ki 'Çoğu gitti azı kaldı'.. Elhamdülillah biz dağları deldik. Muş'lu kardeşlerimizi Bitlisli kardeşlerimizle birleştirdik.

Türkiye'nin batısında İzmir'inde İstanbul'unda olduğu şey Muş'ta niye olmasın.

Dedik ki tek millet; bu milletin içinde lazı dad Türk'ü de, Kürt'ü de vardır..

Ardından tek bayrak dedik. Rengi şehit kanlarından oluşuyor. Sevgili kardeşlerim hilal bağımsızlığımızı ifade ediyor. Yıldız şehitlerimizi ifade ediyor. Bu birilerini niye rahatsız ediyor. Akif ne diyor; Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, eğer toprak uğrunda ölündüğünde vatandır. Onun için tek vatan diyoruz.

Ve tek devlet; Tayyip Erdoğan sizin efendiniz değil sizin hizmetkarınız bunu böyle bilin. Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik. Biz halka hizmetin hakka hizmet olduğunu bilenlerdeniz. Birliğimizin çimentosu olan dinimizi bile bolmeye başladılar.

APO'YU PEYGAMBER İLAN EDENLERLE İŞİM OLMAZ
Açık söylüyorum APO'yu Peygamber ilan edenlerle benim işim olmaz. Birileri cuma camiinde namaz kılıyor birileri de cemaati bölmeye çalışıyorlar. Devletin imamlarının arkasında durmayın diyorlar. Senin cumayla işin yok ya..

Olağanüstü hali kaldırın başka bir şey istemiyoruz dediler kaldırdık. Cezaevinde anası oğluyla Kürtçe konuşamıyordu, kürtçe kurslar açılamıyordu.

3 binin üzerinden bilgisayar gönderdik Muş'umuza. Şu anda üzerinde çalıştığımız proje akıllı tahta projesi.. İnternet ağını her okulumuza kuracağız.

3 PKK YÖLNETİCİSİ UYUŞTURUCUDAN YARGILANIYOR
Benim halkım Ergenekoncuları meclise taşımak isteyenlere yol vermeyecek. Çünkü Muş'un yüzde 92'si 12 Eylül'de de evet demişti. Şimdi PKK terör örgütünün üç üst düzey yöneticisi uyuşturucu suçundan ABD'de suçlu bulundu.

BDP Muş'a bugüne kadar ne getirdiler?

Ne yapıyorlar bayraklarımızı yakıyorlar. İşlerine gelmediği zaman tehdit savuruyorlar. Biz Muş'umuzu gerçekten İstanbul'un sahip olduğu imkanlar neyse o imkanlara kavuşturacağız. Muş'ta üniversiteyi kim kurdu, cevap verin de Kılıçdaroğlu da BDP de duysun. Daha da iyi olacak.

Bunlar apaçık şekilde gençlerin kanından ve annelerin gözyaşından besleniyorlar. Bunların kimin ekmeğine yağ sürmek istediklerini 12 Haziran'da dosta düşmana duyurmanızı istiyoruz. 12 Eylül'de BDP ve CHP birleşti.

SEÇİM BARAJINI BİZ Mİ GETİRDİK
Bizim içimizden bir kaç kişi de parti kapatılması ile ilgili maddeye hayır verdiler. BDP'liler destek vermedi. O zaman parti kapatılmasında şikayetçi olma. Baraj biz geldiğimizde de yok muydu? 780 bin km'ye hitap ettik.

Şimdi de tutturmuşlar çadır kuracağız diyorlar. Bunlar yol kesmeye alışmışlar. Hiç bir şeyi hak ve özgürlük için yapmıyorlar. Yol kesecek, caddeye çadır kuracak, işi gücü bu.

Eğer millet size yürüyün diyorsa siz yürüyün. Ama millet size yürüyün demiyorsa kalkıp Tayyip Erdoğan'ı tehdit etmekle bir yere varamazsın. Çünkü biz kadeere inanmış insanlarız. Onun için gelin bu tezgahı 12 Haziran'da bozalım.

TUNCELİ'DE ALEVİLİK SATIYOR KONYA'DA MEVLANA
Bakın CHP'nin hali ortada. İlkeli bir siyasette Batman'la Ergenekon bir arada olmaz. Tunceli'ye gidiyor Alevilik satıyor. Konya'ya geliyor orada Mevlana diyor. Biliyoruz ki sayın Kılıçdaroğlu, Alevi'dir. Ancak Hacı Bektaş Veli'yi saygısı olması gerekir. Hacı Bektaşı Veli ne diyor; Eline, beline, diline sahip ol. Bunların nasıl küfrettiklerini duydunuz. Ama ben sayın Kılıçdaroğlu'nun annesine saygı duyuyoruz. Biz cennetin anaların ayaklarının altında olduğunu biliriz. Babalarımızın ayağının altını öpmeyiz ama anamızın ayağının altını öptüm, öperim.

Ergenekon'la kol kola gezenler faili meçhullerin hesabını soramazlar, Diyarbakır cezaevinin hesabını soramazlar.

KILIÇDAROĞLU NAL TOPLARSIN
Kılıçdaroğlu diyor ki 600 lira vereceğim. Ya senin o verdiğini ben sadece üniversite öğrencilerine burs veriyorum ya.. Kılıçdaroğlu sen bizimle buradan yarışamazsın, nal toplarsın nal... Bu kervan çok hızlı gidiyor.

Muş'a 400 yataklı hastane kuruyoruz. İnşaatına başladık. Gördünüz değil mi? Biz laf üretmiyoruz, iş üretiyoruz iş..

Sayın Kılıçdaroğlu sen SSK'da 8 yıl genel müdürlük yaptın. Sen genel müdürken bu işi halledemedin şimdi kalkıp kuru sıkı atıyorsun. Bunlar dürüst değil. Gidiyorlar benim çarşaflı basıma rozet takıyorlar sonra otobüsten atıyorlar..

Önce belediyelerin burs vermesini engellemek için gidip Anayasa Mahkemesi'ne gittiniz.

ELİNE BELİNE DİLİNE SAHİP OL
Tutmuş Ecevit üzerinden bana laf atıyor. Filancanın ismini ağzına alınca abdest al diyor. Sen merak etme. Biz abdesti ne zaman alındığını iyi biliriz. Sen biliyor musun bilemem.  Sen de elle dille fazla ileri gidiyorsun inanıyorum ki benim halkım da seni gönderecek.. Ben sana Hacı Bektaşi Veli'nin dizeleriyle sesleniyorum: Eline beline diline sahip ol.

Ziraat Bankası benim çiftçime yüzde 59'la kredi veriyordu. Şimdi biz bunu yüzde 5'e indirdik. Ne diyorlar çiftçiyi perişan ettiler, ya yalan söylemeyin be, dürüst olun. Halkbankası'nın esnafa verdiği krediyi de yüzde 5'e indirdik.

Bu dava sadece Tayyip'in davası değil, milletin davası..

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim