• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

AnalizMerkezi.com'dan Cübbeli Ahmet Açıklaması!

AnalizMerkezi.comdan Cübbeli Ahmet Açıklaması!
Konu hakkında binlerce takipçimizin bazılarından sorular gelmekte, insanlardan bazıları dedikodu ve magazine olan heveslerini engelleyememektedir.Bu bağlamda AnalizMerkezi.com, hem kendi duruşunu hem değerlendirdiği ideal duruşu açıklamak lüzumunu görme

Cübbeli Ahmet Hoca lakaplı Ahmet Ünlü’nün kendisinin de ifade ettiği üzere, hakkında, son bir senedir, bir takım video görüntüleri olduğuna dair söylentiler dolaşmaktadır.
Ahmet Ünlü, gerek konuşma yaptığı minberde ettiği kasemlerle,
gerekse Habertürk’te Yiğit Bulut’un konuğu olarak katıldığı Sansürsüz programında, kat’i bir ısrarla, atılan iftirayı yalanlamıştır.
Bu bağlamda AnalizMerkezi.com’un takipçileriyle paylaşmak lüzumu gördüğü hususlar şu şekildedir:
1-) AnalizMerkezi.com yayın çizgisi, bu gibi konularda, ‘beyanı esas alan bir edeb’ üzeredir.
Dolayısı ile ‘olmadı’ deniliyorsa bu kâfidir.
Hatta mezkur kişinin bu kuralı daha önce kaale almaması dahi, bizi alakadar eden bir durum değildir!
2-) Dedikodular ayyuka çıksa dahi, Kur’an’ın ilgili ayetleri (Nur Suresi 11-18) icabı, ‘Bu çirkin bir iftiradır!’ demek Kitabî vazifemiz ve Duruşumuzun gereğidir!
3-) Velev ki, ister söylentisi olan bu hadise ister başka herhangi bir hadise için kamera kayıtları çıksa, muhkem biçimde günah ifşa edilse, hatta ve hatta kişinin kendisi itiraf etse dahi, bizim görüşümüz odur ki, bu durum hakkında ‘Settar/Örten bir Rabb’in kulu ve öğrencileri olan Müslümanlar’ın konuşarak, dedikodu yaparak günahın üstünü açmaları doğru değildir.
Örtmek, ilgilenmemek, yok farz etmek en uygunudur.
4-) Velev ki, bir takım görüntüler ortaya çıksa dahi, yine Settar/Örten bir Rabb’in kulu ve öğrencileri olan Müslümanlar’dan herhangi birinin bu görüntüleri yayması, yayınlaması kulluğuna ve insanlığına uygun bir davranış biçimi değildir.
5-) Velev ki mezkur fiil, muhkem bir durumda izhar olmuş olsa dahi, günah sahibinin, Müslümanları temsil eder durumda olmasından dolayı, yapılan eylemin Müslümanlar’ı töhmet altında bırakacağı, Müslümanlar hakkında kötü konuşulacağı iddiası da bizce boş ve geçersizdir zira İslam’da ‘suçun kişiselliği’ söz konusudur.
6-) Keza herhangi birisinin yaptığı olumsuz eylemin, doğru anlaşıldığında ve yaşandığında karanlıklardan aydınlıklara ulaştıran İslam’a veya Ümmet’e mal edilmeye çalışılması, diğer bir deyişle, bir kişinin bir hatasının milyonlarca insanı töhmet altında bırakacak biçimde teşmil edilme çabasının bizatihi kendisi, bu propagandayı yapanın nasıl bir maksada meylettiğinin açık işaretidir ki İslam düşmanlarının ‘en büyük günahlar muhafazakârların oldukları yerlerde işleniyor’ iftirası buna en güzel misaldir!
7-) Dedikodular doğru olsa dahi, AnalizMerkezi.com, herhangi birisi için diyeceği ve yayın çizgisiyle ispatlayacağı yaklaşımı, Ahmet Ünlü için de belirtir ve kişinin sadece ve sadece fikirleriyle yargılanması gereğinin altını çizer.
8-) AnalizMerkezi.com, bir kişinin kişisel bir günahı üzerinden herhangi bir şekilde yorum-haber-analiz yapmayı zul addeder, kendisi için utanılacak bir eylem olarak algılar.
9-) Velev ki, mezkur video görüntüleri hakkında kamuoyunca bilinen insanlardan bazıları (mesela şu an medyada örneği görüldüğü üzere Harun Yahya lakaplı Adnan Oktar’ın yaptığı gibi…) yorumlar yapsalar dahi, AnalizMerkezi.com bu yorumları da yayınlamaz.
Söz gelimi ‘Harun Yahya: Video için şunu Cübbeli Ahmet için bunu dedi!’ gibi bir manşetin bizatihi kendisi, yine yukarıda izah ettiğimiz açıklamalarla tezat oluşturacak bir tercihtir ve AnalizMerkezi.com bu tenakuz ve sığlıktan uzaktır!
10-) Şüphesiz ki, AnalizMerkezi.com yönetmenlerinin de bir dünya görüşleri ve din algıları vardır.
Ahmet Ünlü’nün din algısı ve dünyaya bakışı ile olan ters duruşumuz veya Ahmet Ünlü’nün AnalizMerkezi.com yöneticilerinin sevdiği bazı isimleri daha önce eleştirmesi de, izah ettiğimiz posizyonumuzu ve yayın politikamızı hiçbir şekilde etkilemez.
AnalizMerkezi.com, bir haber-analiz sitesidir ve ‘Analiz Merkezi Nedir?’ başlığı altında özetlenen yayın çizgisine sadakat noktasında kararlılığını ve ciddiyetini sürdürecektir.
Settar olan Allah’a emanet ederiz…
www.AnalizMerkezi.com
Yayın Yönetmeni: Fatih Tezcan
twitter.com/fatihtezcan
[email protected]

Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
irfan
2012-09-28 08:01:59
s.a fatih kardeşim bu konuda aynen böle düşünüyorum günaha düşte gör kabul etmek veya etmeme meselesi değil kul şaşar ama arkandan söylenenler çok fena anneside bu yüzden öldü zaten falan yanlış işler cübbeli günahı işlemiş veya işlememiş o mesele den dolayı elbet hesap verecek Rabbime bende aynen sen gibi düşünüyorum kardeşim.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim