• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Anadolu Ajansı büyüyor, gelişiyor

Anadolu Ajansı büyüyor, gelişiyor
Başbakan Yardımcısı Arınç, Anadolu Ajansı'nın büyüdüğünü, geliştiğini ve büyük başarılara imza attığını söyledi

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bugün Anadolu Ajansının başarısına gözlerini kapayanların olduğunu belirterek, "Onlar görmese de istemese de hoşlanmasa da kıskansa da Anadolu Ajansı büyüyor, gelişiyor, büyük başarılara imza atıyor ve onlar görmek istemese bile herkes bu başarıyı yakinen görüyor ve alkışlıyor" dedi.

Anadolu Ajansının 94'üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kurumun Gölbaşı'ndaki tesislerinde piknik düzenlendi.

Kuruluş Yıl Dönümü Pikniği'ne katılan Arınç, Anadolu Ajansının  94. kuruluş yıl dönümünde samimi bir atmosferde kurum çalışanlarıyla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Resmi kurumların kuruluşlarını genellikle resmi programlarla kutladığını belirten Arınç, şunları söyledi:

"Bizim bugün yaptığımız ortak başarımızı ortak bir şekilde kutlamaktır, ailelerin bir arada olması, birbiriyle tanışması, görüşmesi, birbirini sevmesi ve takdir etmesidir. Ben bunu çok önemli buluyorum. İşin resmi yönü mutlaka yapılır ama 94'üncü yılda bugün Anadolu Ajansına hayat veren tüm unsurları bir araya getirmek, onları el ele tutuşturmak, kucaklaştırmak bence çok anlamlı oldu."

Ajansın kuruluş yıl dönümünü kutlayan Arınç, "Şu anda çok şükür çok başarılı bir noktada olduğumuz için başta genel müdürümüzü, onun değerli çalışanlarını, aileleri de candan kutluyorum" diye konuştu.

Gelecek yılların Anadolu Ajansının çok daha büyük başarılara imza atacağı yıllar olması temennisini ifade eden Arınç, 94 yıl öncesinin şartlarıyla günümüz şartlarının aynı olmadığını vurguladı. Arınç, şunları kaydetti:

"3-4 yıl öncesi, bizim için Anadolu Ajansında yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Kendi içinde durağan, iri, hantal bir görüntü veren Anadolu Ajansı, belki sadece rutin işlerini yapmakla meşguldü. Ama sayın genel müdürümüzün göreve başlamasıyla bir proje dahilinde, önüne bir hedef koymasıyla, bu hedefin de 2020 yani ajansımızın kuruluşunun 100'üncü yıl dönümüne odaklanmasıyla yeni, heyecanlı, gayretli bir dönem başladı. 3-4 yıldan bu yana çok şükür çok planlı bir şekilde büyüdük, geliştik, sesimizi duyurduk, farklı dillerde haber servisine başladık, dünyanın çok önemli merkezlerinde ofisler açtık. En sıcak bölgelerden, kriz bölgelerinden dünyaya haber göndermeye başladık. Arkadaşlarımız büyük bir sıkıntı içinde bazen zorluklar içinde, bazen saldırılara maruz kalarak tehditler altına görevlerini yaptılar ama Libya'dan, Mısır'dan Tunus'tan Suriye'den en zor haberleri ajans marifetiyle tüm dünyaya duyurmak mümkün oldu."

-"Bu müthiş bir başarı"

"Unutmayın ki Suriye'de yaşanan son katliamın görüntülerini dünyada saygın bir iki ajansa vererek duyurdular, bunlardan birisi de Anadolu Ajansıydı" diyen Arınç, ajansın 7 dilde haber servisi yapar duruma geldiğini söyledi.

Dünya genelindeki ofislerle de haberlerin en kısa sürede duyurulacak duruma gelindiğini ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

"Bugün belki dünyanın en önemli 10 ajansından birisiyiz. Geçmişte böyle bir iddiamız da yoktu ama 4-5 sene sonra inşallah dünyanın ilk 5 ajansından birisi olacağımızı rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Hedefimiz budur. İnşallah 2020'de dünyada Anadolu Ajansı denildiği zaman herkes her şeyi çok yakından görebilecektir. Bugün Anadolu Ajansının başarılarına gözlerini kapayanlar var. Sayın Genel Müdür, bir noktada kısmen haklı yani kendimizi yeterince tanıtamamışız. Tabii özellikle bunu düşünmemiz lazım, nerede ne eksiğimiz var, neden yeterince tanıtamadık. Ancak bu belki işin sadece yüzde 10'u, 20'si. Bence herkes, her şeyi biliyor da ön yargıyla baktıkları için bir kısmı Anadolu Ajansını küçümsemeye çalışıyor bir kısmı da ajansımızın başarılarına gözlerini kapatıyor. Gözünü kapatan kendine dünyayı gece yapar. Onlar görmese de istemese de hoşlanmasa da kıskansa da Anadolu Ajansı büyüyor, gelişiyor, büyük başarılara imza atıyor ve onlar görmek istemese bile herkes bu başarıyı yakinen görüyor ve alkışlıyor."

Anadolu Ajansının yaptıklarıyla kendisini göstereceğini belirten Arınç, ajansın Fransızca haber yayınına başlamasının büyük bir başarı olduğunu söyledi.

"Artık diyecekler ki Anadolu Ajansı, Boşnakça'nın, Rusça'nın, Arapça'nın, İngilizce'nin yanında Fransızca da haber servisi yapıyor. Bu müthiş bir başarı" ifadelerini kullanan Arınç, bunun devam edeceğini söyledi. Arınç, şunları kaydetti:

"Bu devam edecek, belki on dile ulaşacağız. Bölge müdürlüklerimizde bütün dünyada en çok haber geçen haber ajansı olacağız. Unutmayalım ki Balkanlar'da kurduğumuz, Saraybosna'daki Anadolu Ajansı Balkanlar Bölge Müdürlüğü, o bölgenin tüm gazetelerine, televizyonlarına haber servisi yapan en önemli kuruluş haline geldi. Bu başarıda en büyük pay bence size ait. Şu manzaradan anlıyor ve görüyorum ki işinizi seviyorsunuz. İşi sevmek başarının temel şartıdır. İşinizde mesai mefhumu gözetmeden, aldığınız maaşın azlığına çokluğuna bakmadan işinizi severek yapıyorsunuz. Belki rüyalarınıza giriyor, iddianız var 'Ben bu işi başaracağım' diyorsunuz. İşinizle barışıksınız. Yine görüyorum ki mesai arkadaşlarınızla da çok iyi bir dostluğunuz var. O da çok önemli. İnsan çalıştığı ortamda mesai arkadaşlarıyla da barışık olursa oradaki işler bereketlenir. Yani sinerji dediğimiz iş ortaya çıkar."

Bir kurumun başarısında çalışanların yanı sıra ailelerinin de desteğinin önemli olduğunu vurgulayan Arınç, "Bütün kurumlarda böyle bir birliktelik olacaksa, herkes birbirine çelme atmak yerine, birbirinin işine bile yardımcı olacak noktaya gelirse, arkadaşının başarısından 'Benim de bunda payım var' diyerek ayrıca övünç duyarsa ve aile hayatı da düzenli ve birbirini seven insanlardan oluşursa mutlaka inşallah başarılar daha büyük bereketlerle daha büyük coşkularla gelecek" ifadelerini kullandı.

Ajansın yolunun ve bahtının açık olması temennisinde bulunan Arınç, şöyle devam etti:

"Ben neredeyse altıncı yıla gireceğim bir ay sonra başbakan yardımcılığında bana ajans sorumluluğu verildiğinde o günkü durumu da çok iyi biliyorum, bugün geldiğimiz durumu da çok iyi biliyorum. Geçtiğimiz günlerde bildiğiniz gibi Anadolu Ajansı Medya-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı. O da büyük mücadeleler sonunda oldu. Gerçekten çalışanları en iyi şekilde temsil edeceğine inandığımız bir sendikayla da toplu sözleşme imzalamanın ve imkanlarımızı son noktaya kadar da kullanmanın mutluluğuna eriştik. Dolayısıyla işçi, iş veren temsilcileriyle çalışanlarıyla amirleriyle veya en uç noktadaki gayretli insanlarıyla bir bütün olarak yolumuza devam edeceksek başarı bizim için mutlaktır. O günleri de birlikte göreceğimize inanıyorum."

Arınç, Anadolu Ajansının Fransızca yayına bugün başladığını belirterek, " Bu da bir kuruluş yıl dönümünde müjdelerden en büyüğüdür zannediyorum. Fransızca haber yayınına başlamak çok büyük bir başarı, hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu sayı arttıkça bütün dünya Anadolu Ajansıyla tanışmış olacak" dedi. 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Olacak mı?12 Eylül 2015 Cumartesi 20:10
 • Çocuğunuzu Öperek 'İlk Tanıyı' Koyun!12 Eylül 2015 Cumartesi 14:14
 • Üstün zekalıların eğitimi anaokulunda başlamalı!12 Eylül 2015 Cumartesi 04:22
 • Araç Sahipleri Şokta! Bu Sigorta Araba Sattırır19 Ağustos 2015 Çarşamba 11:00
 • Dünyanın Gözü Türkiye'deki Bu Tepede!06 Ağustos 2015 Perşembe 11:04
 • Bu Haberden Sonra Gazlı İçecek İçmemeye Yemin Edebilirsiniz!31 Temmuz 2015 Cuma 21:21
 • En Çok Tok Tutan Besin!05 Temmuz 2015 Pazar 19:35
 • Canan Karatay en sağlıklı meyveyi açıkladı06 Mayıs 2015 Çarşamba 08:20
 • Levent Kırca'ya Büyük Şok!27 Nisan 2015 Pazartesi 19:36
 • Maden Suyunu Bardakta İçmeyin!27 Nisan 2015 Pazartesi 12:46
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Scripti: CM Bilişim